[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
latarki led zoom
28-11-2014, 00:26
Post: #1
latarki led zoom
witam. czym się kierować przy zakupie latarki led powiedzmy do 100 zł?? priorytet -duży zasięg.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2014, 00:34
Post: #2
latarki led zoom
Mocą (jasnością w lumenach) żarówki, jej producentem, producentem latarki i... zasilaniem - czasem lepiej mieć paluszki zwykłe, a czasem akumulator. Bardzo rzadko sensowne są nietypowe baterie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-11-2014, 02:23
Post: #3
latarki led zoom
jeśli zasięg jest najważniejszy to istotne są
1) strumień świetlny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Strumie%C5%...%9Bwietlny
2) kąt promieniowania (im mniejszy tym zasięg większy)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2014, 00:05
Post: #4
latarki led zoom
Cóż, ja mam convoy S2 800 lumenów.

Dobra full wypas latarka + ładowarka to koszt 250zł.

Przy budżetowych założeniach (jeden tani akumulatorek 18650 + tania ładowarka), zmieścisz się w 150zł. Latarka razem oczywiście z futerałem.

Latarki typu zoom trust fire to ogólnie szjas. Tzn. te tanie - warto jeszcze się zastanowić. Te droższe, są na baterie AAA (za niskie napięcie), albo mają źle zamontowaną diodę i po prostu po czasie przestanie świecić.

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=...sc&start=0

Ja mam coś takiego, od tego Pana. Światło jest na tyle mocne, że jak w nocy stałem rowerem na przejściu, jechało auto i pasażer się spojrzał to momentalnie odwrócił głowę w drugą stronę. A kiedyś inny rowerzysta jadący z przeciwka się darł, że on nic nie widzi Big Grin

Latarka ma realny zasięg 100 metrów. Świeci tak mocno, że na dłoni czuć jak grzeje (światło). Ponadto sama w sobie się bardzo nagrzewa.

Ogólnie to killer - warto te 50zł dopłacić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2014, 22:01
Post: #5
latarki led zoom
Dzięki Panowie. Szczególnie dla grzech 1991. A jak dioda na obecne czasy najlepsza? najsilniejsza? przejasna?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-12-2014, 09:14
Post: #6
latarki led zoom
jaro166 napisał(a):witam. czym się kierować przy zakupie latarki led powiedzmy do 100 zł?? priorytet -duży zasięg.
Duży zasięg oznacza silne lub bardzo silne skupienie.
Są latarki najczęściej zmodowane, które maja zasięg kilkaset metrów, ale świecą wąsko jak miecz świetlny rycerza Jedi.
Nie wiem czy o to Ci chodzi, bo jeśli nie widziałeś jak mogą świecić dobre latarki to po prostu nie wiesz czego się spodziewać.
W większości przypadków dobrą latarka o dobrej i sprawdzonej budowie i niezłym zasięgu , ale i szerokości świecenia jest Convoy C8.
jaro166 napisał(a):Dzięki Panowie. Szczególnie dla grzech 1991. A jak dioda na obecne czasy najlepsza? najsilniejsza? przejasna?
Z takich normalnych to XML-2 , ale jeszcze lepsza jest MT-G2.
Każda ma inne warunki zasilania itd.
Temat rzeka - całe forum jest tylko o światełkach -
http://www.swiatelka.pl
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz