[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z połączeniem na tablecie
25-11-2014, 23:08
Post: #1
Problem z połączeniem na tablecie
Witam.
A więc (dwója bęc) Smile. Od pewnego czasu(ok. 2-ch miesięcy) mam pewien problem z aero 2 na tablecie. Może ktoś z was, w jakiś sposób mi pomoże, za co już teraz z góry dziękuję. A zatem.
Posiadam tablet Prestigio MultiPad 7.0 Prime+ (PMP3470B) oraz modem zewnętrzny HUAWEI E173 przez którego łączyłem, a teraz próbuję łączyć aero2. Użytkowałem w ten sposób aero jakiś dobry rok. Niestety od 2 miesięcy pojawił się problem którego rozwikłanie jest bardzo trudne przynajmniej dla mnie. Po skonfigurowaniu, raczej poprawnym, ustawień w androidzie (APN, ROAMING,) internet się nie łączy. Na pasku tam gdzie przeważnie jest pokazywany zasięg, zasięgu brakuje Sad widnieje jedynie literka R, która co kilkadziesiąt sekund znika, żeby po chwili znowu się ukazać. Po kliknięciu w ten pasek, pojawia się napis BRAK INTERNETU, ale literka R cały czas widnieje. Dioda na modemie jest niebieska lecz po kilkudziesięciu sekundach tak jak literka R zmienia się w zielony kolor, a następnie znowu robi się niebieska i tak zatacza koło.
Po skonfigurowaniu punktu dostępu(który notabene pojawia się tam gdzie powinien), klikając go w rubrykach MMC i MNC jest odpowiednio 260 i 17 co z tego co wyczytałem świadczy że modem jest wykrywany przez tablet. Rozmyślałem, czy to aby nie zasięg jest tutaj winowajcą, lecz ten sam modem podłączony pod laptopa wskazuje na programie PLAY ONLINE FULL ZASIĘG.
A zatem zasięg jest. Kolejną rzeczą którą wykonałem jest przywrócenie ustawień tabletu, hard reset, rootowanie go. Niestety nic z tych rzeczy.
Następnie, pomyślałem że winą tu może przejściówka jaką używam do połączenia, bądź po prostu gniazdo tabletu. Niestety wyeliminowałem tą diagnozę poprzez włożenie do modemu karty orange, która w tablecie jest wykrywana, zasięg 3G się pojawia. A więc wszystko w porządku. Tym bardziej że przejściówkę specjalnie na tę okazję wymieniłem na nową. Próbowałem także coś zdziałać, instalując zewnętrzne programy do pomocy przy pracy tablet---->modem takie jak ppp widget. Niestety także nic. Miesiąc temu kupiłem router 3G, w którym aero wraz z tym modemem działało bez zarzutu. Niestety modem siadł. A ja zostałem bez mobilniaka. Nie da się ukryć, że jako student, aktualnie nie mam pieniędzy aby pozwolić sobie na kolejny router, a i chodzenie z routerem w ręku jest dość niewygodne. Może wy macie jakieś pomysły w czym może tkwić problem. Czyżby problem z kartą? Lecz dziwne jest to, że podłączony do laptopa działa bez zarzutu. Jeśli macie jakiś pomysł, co poszło nie tak to będę wdzięczny. Póki co tablet leży na półce, i tylko się patrzy na mnie, aż mi go szkoda.Smile

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 00:41
Post: #2
Problem z połączeniem na tablecie
Wygląda na to, że w twoim rejonie spadł sygnał Aero2 - awaria stacji bazowej, zmiana ich układu w otoczeniu. Spróbuj wyjść na świeże powietrze i tak sprawdzić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 18:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2014 18:44 przez Maestro.)
Post: #3
Problem z połączeniem na tablecie
Dziś udało mi się jak na razie cztery razy połączyć(sprawdzałem poprzez wyłączanie transmisji danych czy na nowo nawiąże połączenie i nawiązywało). Jakby tablet usłyszał że napisałem post i zechciał się naprawić. Czyli jest pierwszy sukces jakby nie było od dwóch miesięcy, może nie sukces a malutki cud. Kreski zasięgu na tablecie wskazywał FULL. Chodziłem po całym domu, zasięg był cały czas ten sam, nie zanikał nic się nie działo.
Tablet niestety się rozładował więc musiałem odłączyć przejściówkę z modemem podłączyłem go na tą chwilę poczekam aż się naładuje. Podczas korzystania z aero przez ten czas nie odłączałem przejściówki, więc nie wiem czy jak podłącze na nowo czy znowu nie będzie problemów, a mam takie obawy, że mogą być. Więc dam wieczorem znać czy problem znikł czy nie. Jak znowu się pojawi spróbuję na świeżym powietrzu jak mówisz, bo póki co nie próbowałem na świeżym powietrzu lecz na parapecie bliżej okna.
Może to być wina spadku sygnału? Mimo że kreski wskazywały chodząc po całym domu, że zasięg jest? Czy to się ze sobą nie powiązuję?
Wieczorem napiszę, czy problem nadal występuję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 00:09
Post: #4
Problem z połączeniem na tablecie
No i po sprawdzeniu, muszę stwierdzić że problem ustał. Nie wiem w jaki sposób się naprawił, ale nie pozostaje mi nic innego jak się cieszyć, mam nadzieje, że długo. Modem dziś łączył się za każdym razem kiedy chciałem, co muszę stwierdzić że jest jakimś cudem, bo od 2 miesięcy tego nie robił. Mimo moich różnego rodzaju prób(rootowania, programów zewnętrznych, hard reset, wymiana przejściówki). Może to siła tego forum, i to że na nim napisałem Tongue, bo nie wiem jak to inaczej uzasadnić. Mam tylko nadzieję, że ta moc będzie dalej i jutro problem nie powróci. Możliwe, że to wina sygnału, i akurat zbiegiem okoliczności dzisiejszego dnia się polepszył, z tym że tak jak pisałem na laptopie w tym samym miejscu łączył się za każdym razem. Mimo wszystko chciałem podziękować i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-11-2014, 00:22
Post: #5
Problem z połączeniem na tablecie
No to wszystko wskazuje na awarię/konserwację najbliższej stacji bazowej - nie było jej w sieci przez kilka(naście) dni i sygnał był zbyt słaby.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Captcha na Raspberry Pi Zero W + OpenWrt + E3131s-2 lukasgl 1 2 310 29-01-2020 20:31
Ostatni post: szopen
  Problem z Aero2 petekolakowski 1 2 811 22-11-2018 03:08
Ostatni post: szopen
  Huawei E353 + win10 problem z przesyłem danych mlecz 6 10 592 27-09-2018 10:44
Ostatni post: mlecz
  Lenovo Tab3 8 Plus problem z Aero2 jachu 8 8 129 28-03-2018 20:34
Ostatni post: szopen
  Problem z połączeniem Aero2 ShirowZen 9 14 651 19-08-2017 10:33
Ostatni post: Arekxxx