[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
24-11-2014, 08:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2014 17:23 przez szopen.)
Post: #1
Information Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
Zgodnie z artykułem/specyfikacją, obsługuje sieci:
GSM: 900, 1800, 1900 MHz
UMTS: 900, 2100 MHz
Co wskazuje, że będzie dobrze współpracować z Aero2 (UMTS).

Informacje dodatkowe:
Pamięć RAM: 1GB
Procesor (liczba rdzeni): ARM Cortex-A7 MediaTek MT6582 1,3GHz (4)
Ekran (rozdzielczość): 4.5" (960x540)
System operacyjny: Android 4.4.2 KitKat

Wg artykułu Op3n Dott smartphone, to Medion P4502 Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 17:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2017 23:29 przez szopen.)
Post: #2
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
K4r0lSz napisał(a):Wg artykułu Op3n Dott smartphone, to Medion P4502
mogę to potwierdzić - miałem go w ręce
(swoją drogą również na pudełku jako producent=importer widnieje Medion AG, co odróżnia go od tabletu i opaski sprzedawanych pod tą samą marką Op3n Dott, których importerem jest węgierska firma, której produkty tez można znaleźć w marketach

PS doedytowałem do postu Karola pogrubienie pasma UMTS współpracującego z Aero2

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 21:27
Post: #3
RE: Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
jest to lenovo p4502
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2014, 23:45
Post: #4
RE: Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
(24-11-2014 21:27)xyy333 napisał(a):  jest to lenovo p4502

prawdopodobnie masz rację - potwierdzają to czeskie, słowackie i węgierskie recenzje
(tak swoją drogą Tesco stworzyło markę "Op3n Dott" chyba wyłącznie z myślą o tzw. środkowo-wschodnio-europejskim rynku)

jakkolwiek oprogramowanie jest brandowane dla Mediona (dystrybutora) a wygląd systemu jest spójny z tabletem pochodzącym prawdopodobnie od innego producenta (opaski nie miałem okazji mieć w ręce)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 00:09
Post: #5
RE: Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
opaska i tablet nie pochodzi od lenovo,

tablet W032i-C3 zbiera srednie recenzje, importuje go tez teclast, goclever - Teclast P89mini, Goclever INSIGNIA 785 PRO

opaska raczej no-name jest na alibaba.com za 40 USD
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 07:19
Post: #6
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
Tablet niestety nie ma możliwości zaaplikowania karty SIM bezpośrednio... ogólnie jak można się było spodziewać nie jest to sprzęt TOPowy, zarówno smartphone, jak i tablet, ale dla kogoś bez wymagań na początek może być w sam raz.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 08:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2014 09:12 przez szopen.)
Post: #7
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
we Wrocku do środy 26.11.2014 promo na tablet i smartfona - 20% zniżki dla posiadaczy karty Tesco Clubcard (czyli powinno wyjść 319zł 20gr)

jak sądzicie czy w ramach tej promocji ma sens ekonomiczny zakup takiego smartfona czy nie? (mam na myśli raczej jako prezent)

dokładnie rok temu jednosimowa wersja (Medion Life P4501) kosztowała 150€ (sprzedawany był w tej cenie z kartą microsd 8GB, bo to co ma na pokładzie raczej szału nie robi Big Grin) i w jej wypadku nie znalazłem nigdzie wzmianki o pochodzeniu od lenovo, specyfikacja praktycznie identyczna poza faktem, że to był jednosimowiec, wygląd tez ten sam (no może skórka systemy troszkę inna? no i normalnie oznaczone klawisze, a nie kropkami jak w wersji dla Tesco)

PS o tablety nie pytam, bo na podstawie 2 egzemplarzy wystawowych zaczynam podejrzewać, że to chłam jakich mało - wprawdzie powinienem im zrobić reset do fabryki, a nie miałem na to czasu, ale jeden egzemplarz (czarny) pokazywał 9,1GB wolnego miejsca a drugi (biało-"złoty")... 1,9GB oba mające zajęte ~150MB

PPS jeśli ktoś z Wrocka potrzebuje taniego prezentu dla średnio-rozgarniętego dziecka, to w Carefour-Factory jest konsolka Overmax OV-motion 14 (czy jakoś tak) za ~40zł (przypuszczalnie ostatni egzemplarz)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 10:18
Post: #8
RE: Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
telefon mam, polecam, tablet to inna bajka

uwazam ze cena za telefon jest bardzo dobra - lenovo za 399 pln z polska gwarancja, 8 GB, 1 GB ram, mediatek MT6582, dobry aparat

zgodnie ze strona tesco 20 procent znizki jest tylko na tablet, czy promocja obejmuje telefon?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-11-2014, 17:21
Post: #9
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
nie wiem - nie pracuję w Tesco, jestem zwykłym klientem - mogę podjechać i zrobić zdjęcia standu Op3n Dott,
a nawet zaryzykować zakup (skoro polecasz) - co najwyżej zniżka się nie naliczy i będę musiał robić awanturę Big Grin

jakkolwiek szkoda, że nie podałeś żadnego linka, bo ja tej promocji wcale nie widzę

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 00:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2014 01:06 przez szopen.)
Post: #10
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
aktualizacja - faktycznie promo dotyczy tylko tabletu, gdyby nie to:
xyy333 napisał(a):zgodnie ze strona tesco 20 procent znizki jest tylko na tablet, czy promocja obejmuje telefon?
pewnie walczyłbym jak lew Big Grin a tak już była rysa na mojej pewności

niestety (a może raczej stety Big Grin bo gdyby się udało czułbym się oszustem) nie jestem dostatecznie bezczelny, aby wymóc nienależną zniżkę, w związku z czym zamroziłem sobie 4 stówki na kilka dni
(a dałem się podpuścić babce przy kasie samoobsługowej - mogłem zostawić pudło z telefonem bez płacenia przy kasie skoro zniżka się nie naliczyła, ale ta mnie podpuściła abym zapłacił i poszedł walczyć w POK - pewnie gdybym zostawił miałaby więcej roboty Big Grin)

zmyliła mnie metka plakietka (czy jakkolwiek się to nazywa) na której faktycznie jest "mini-plakat" reklamujący zniżkę, ale jednak na tableta oraz równocześnie... plakietka z ceną smartfona

jak się dowiedziałem w POK promocja była opisana w poprzedniej gazetce - ja takiej nie posiadam, a nie miałem czasu przed wyjściem szukać na stronie Tesco (bo i nie wiedziałem gdzie jest ukryta informacja)

jak przygotuje to załączę 2 zdjęcia - fragmentu stoiska ze smartfonem i z tabletem

natomiast co do samego smartfona
1) posiedziałem trochę nad zagranicznymi recenzjami - nikt nie ma żadnego dowodu, że jest to lenovo, natomiast wszyscy działają metodą kopiuj-wklej
2) fakt istnienia na rynku od roku bliźniaczego modelu Medion Life P4501 któremu nikt takiego rodowodu nie wyrobił zdaję się jednak niestety zaprzeczać, że jest to lenovo...
3) zastanawiam się jak to możliwe, że nikt dotąd nie znalazł drugiego błędu w specyfikacji (pierwszym była blednie podawana rozdzielczość ekranu jako HD a nie qHD i takie sprostowanie jest umieszczone na stoisku) a mianowicie tego, że prawdopodobnie jest tylko 4GB pamięci flash tak samo jak w bliźniaczym jedno-simowym modelu (co by mogło się zgadzać: 1GB na system i 3GB dla użytkownika, bo 5GB na system + 3GB dla użytkownika jest raczej jawną bzdurą, czuję w kościach, że ktoś nie doczytał, że tamten model sprzedawany w Aldi miał dołączoną gratis kartę 8GB no po prostu miało być pięknie, a jest jak zwykle Big Grin)
[Obrazek: 131129_8_1-650x346.jpg]
powyższe zdjęcie pochodzi z recenzji:
http://www.go2android.de/medion-life-p45...-bei-aldi/
przez chwilę myślałem, że może tylko mi sie zdawało, że widze 3GB wolnego miejsca w pustym telefonie, ale test na telixie to potwierdza
http://www.telix.pl/artykul.php?sid=64756&page=3
4) znamy tez już prawdziwą nazwę tego smartfona i model (bo oznaczenie "P4502" było już raz użyte przez firmę Medion - dla komputera, może stąd to lenovo?)
MEDION LIFE P4502 MD 98942
5) przy okazji link do instrukcji:
http://www.medion.com/de/service/_lightb...?did=13932
a w niej lista m.in. producentów ładowarek (Huntkey, Ktec Co., Ltd., AQUIL STAR) oraz producent aku (Zhuhai Sunda)

PS wiedzieliście o czymś takim (info pochodzi z insrtukcji):
Cytat:2.12. Zapisz numer na wypadek nagłej potrzeby.
W razie udziału w wypadku albo zranienia dla służb ratunkowych ważna jest możliwość skontaktowania się z zaufaną osobą. Służby ratunkowe nie wiedzą jednak przeważnie, jaki kontakt w książce telefonicznej wybrać. Stosuje się dlatego międzynarodowy skrót, który pozwala służbom ratunkowym szybko skontaktować się z jedną lub kilkoma osoba-mi. W tym celu zapisz kontakt w książce tele-fonicznej pod nazwą „ICE“ albo „WW“ (= „In Case of Emergency“ wzgl. „w razie wypad-ku“). W razie potrzeby użyj skrótów ICE1, ICE2 albo WW1, WW2 itd.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 04:17
Post: #11
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
(26-11-2014 00:48)szopen napisał(a):  
PS wiedzieliście o czymś takim (info pochodzi z insrtukcji):
Cytat:2.12. Zapisz numer na wypadek nagłej potrzeby.
W razie udziału w wypadku albo zranienia dla służb ratunkowych ważna jest możliwość skontaktowania się z zaufaną osobą. Służby ratunkowe nie wiedzą jednak przeważnie, jaki kontakt w książce telefonicznej wybrać. Stosuje się dlatego międzynarodowy skrót, który pozwala służbom ratunkowym szybko skontaktować się z jedną lub kilkoma osoba-mi. W tym celu zapisz kontakt w książce tele-fonicznej pod nazwą „ICE“ albo „WW“ (= „In Case of Emergency“ wzgl. „w razie wypad-ku“). W razie potrzeby użyj skrótów ICE1, ICE2 albo WW1, WW2 itd.
Tak ja mam dawno zapisane ale w formie ICE szukaj look At XXXX
Bo inaczej jakby mi żona dzwoniła to wyświetlany był by XXXX a nie tak jak jest zapisane i później tłumacz kobiecie ze ona nie jest Lodem (Ice po angielsku to lód) czy też jakieś WW (np. Wielka wiedźma). Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 07:29
Post: #12
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
Dzięki szopen za informacje, właśnie rozważałem, czy żonie tego sprzętu nie sprawić... jako, że jej HTC powoli odmawia współpracy - poszukam czegoś innego Wink

O oznaczeniu ICE "ważnych" numerów w telefonie było głośno z 2 lata temu, właśnie ze względu na "poszukiwanie" bliskich, gdy ktoś nie ma dokumentów, a ma przy sobie telefon... "i kogo by tu powiadomić" bo się wypadek zdarzył.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 12:48
Post: #13
RE: Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
1) posiedziałem trochę nad zagranicznymi recenzjami - nikt nie ma żadnego dowodu, że jest to lenovo, natomiast wszyscy działają metodą kopiuj-wklej

stwierdza to CPU-Z na telefonie


2) fakt istnienia na rynku od roku bliźniaczego modelu Medion Life P4501 któremu nikt takiego rodowodu nie wyrobił zdaję się jednak niestety zaprzeczać, że jest to lenovo...

medion jest firma nalezaca obecnie do lenovo


3) zastanawiam się jak to możliwe, że nikt dotąd nie znalazł drugiego błędu w specyfikacji (pierwszym była blednie podawana rozdzielczość ekranu jako HD a nie qHD i takie sprostowanie jest umieszczone na stoisku) a mianowicie tego, że prawdopodobnie jest tylko 4GB pamięci flash tak samo jak w bliźniaczym jedno-simowym modelu (co by mogło się zgadzać: 1GB na system i 3GB dla użytkownika, bo 5GB na system + 3GB dla użytkownika jest raczej jawną bzdurą, czuję w kościach, że ktoś nie doczytał, że tamten model sprzedawany w Aldi miał dołączoną gratis kartę 8GB no po prostu miało być pięknie, a jest jak zwykle Big Grin)
[Obrazek: 131129_8_1-650x346.jpg]


pamiec wewnetrza 8 gb dzielona mnej wiecej 50/50


4) znamy tez już prawdziwą nazwę tego smartfona i model (bo oznaczenie "P4502" było już raz użyte przez firmę Medion - dla komputera,

może stąd to lenovo - NIE - z CPU-Z
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-11-2014 15:17 przez szopen.)
Post: #14
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
OK fakt, że Medion należy do Lenovo tłumaczy rozpoznawanie tego sprzętu jako Lenovo

poświęciłem 2 dni na znalezienie niebrandowanego odpowiednika i niestety nie ma takiego, więc dla mnie to będzie Medion niezależnie od tego w czyjej fabryce powstaje (swoja drogą ciekawe, że inne modele sprzedawane pod tą marką bywają produkowane przez innych producentów np. ZTE), no chyba, że jednak ktoś znajdzie innych bliźniaków

sorry, ale naprawdę nie wierzę w podział flasha 50%/50% (właściwie 62,5%/37,5% tyle, że to nie jest prawdopodobne) - ciekawe, że bliźniaczy model mający na pokładzie 4GB flasha tez ma 3GB wolnego dla użytkownika (25%/75% ?), było nie było android 4.4 póki co nie zajmuje więcej niż 1GB

i tak naprawdę te 3GB zdecydowały o ostatecznej rezygnacji z zakupu, (oraz cena 400zł, za ~300zł brałbym przymykając oko na tą wadę i dokupując kartę microsd) bo osobiście nie jestem uprzedzony do marki Medion (ponieważ praktycznie od zawsze pod tą nazwą kryły się produkty znanych i lubianych producentów czasem tylko nieco okrojone, aby nie mogły stanowić bezpośredniej konkurencji dla swoich protoplastów)

a telefon miałem zamiar kupić jako prezent , bo nie ukrywam - jest ładny i działa płynnie, alei bardzo dobrze wiem, że ilość wewnętrznej pamięci dostępnej dla użytkownika się naprawdę liczy (szczególnie, że w tej wersji androida nie ma co liczyć na skrypty typu link2sd, które tak swoja droga wymagają roota) a cała reszta specyfikacji jest naprawdę ciekawa w tej cenie (nawet nie narzekam na wyświetlacz, bo przy tych rozmiarach qHD naprawdę wystarcza)

jakkolwiek twierdzenia marketingowców z Tesco, że marka Op3n Dott to ekskluzywne produkty przygotowane na wyłączność Tesco i w dodatku o najniższej cenie wśród konkurencji wyglądają na mocno naciągane

PS wiem, będziesz go bronił jak lew, bo go masz i to od niedawna, poczekaj z recenzją jednak rok gdy przestaniesz widzieć same plusy Wink

PPS jednosimowiec w Aldi obecnie kosztuje 99€ (i przypuszczam, że nadal można schodzić z tej ceny 149€ to cena z grudnia 2013), dlatego tez sądzę, że model z Tesco powinien zejść z ceną do ~300zł nie dalej niż za rok

swoją drogą jeśli cena nie spadnie lub nie będzie promocji "rzucających na kolana" to prognozuje, że juz za 2 miesiące będzie to stały leżak półkowo-magazynowy (konkurencja nie śpi - na sezon świąteczny praktycznie wszyscy szykują nowe modele)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2014, 19:36
Post: #15
Op3n Dott Smartphone (Dual SIM)
No chyba że będzie za dwa dni Black Friday albo Cyber Monday jak w niektórych krajach na zachód od nas. I ceny na jeden dzień polecą w dół.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Information Goclever Quantum 2 400 (Dual SIM) K4r0lSz 16 11 136 15-09-2017 23:17
Ostatni post: jakubd
  Dual sim sgs3 lub coś nowego - bardziej skomplikowany temat Stahlmann 34 23 000 26-07-2017 22:11
Ostatni post: szopen
Information BQ Aquaris X5 Plus (Dual SIM) K4r0lSz 0 7 442 15-07-2016 07:35
Ostatni post: K4r0lSz
Information ARCHOS 50e Neon (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 509 15-07-2016 07:26
Ostatni post: K4r0lSz
Information myPhone C-Smart III S (Dual SIM) K4r0lSz 0 3 969 15-07-2016 07:23
Ostatni post: K4r0lSz