[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131 i Play
23-10-2014, 18:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-12-2014 03:54 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131 i Play
Witam!
Posiadam modem jak w temacie z oprogramowanien fabrycznym z play.
Mój problem polega na tym, że za każdym razem jak kliknę na ikonkę play online na pulpicie najpierw wyskakuje okienko wybór użytkownika, po wybraniu play abonament i naciścięciu ok nic kompletnie sięnie dzieje, trzeba kliknąć znowu na ikonkę na pulpicie i wtedy wyskakuje kolejne okienko teraz już to właściwe z przyciskiem połącz. Tak dzieje się zawsze nie ważne czy korzystam z karty playa czy z aero2. Czy ktoś mógłby mi pomóc i powiedzieć jak pozbyć się denerwującego okienka wyboru użytkownika?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2014, 20:11
Post: #2
E3131 i Play
Czytałem o tym problemie kilka razy, ale nijak nie potrafię go powtórzyć i wywołać tak, aby go zobaczyć na żywo i zdiagnozować.
Masz kilka możliwości:
1. Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie. W czasie pierwszego uruchomienia i instalacji bruździć może antywirus - wyłącz go tymczasowo.
2. Możesz użyć innych programów do sterowania połączeniem. Do Aero2 - polecam aplikację Aero3 http://jdtech.pl/2014/09/aero2-i-captcha...aero3.html - a do innych, Windows 7 i wyższe potrafią się łączyć bez żadnych aplikacji (ale Play Online zainstalowany być musi, bo zawiera sterowniki).
3. Możesz spróbować zdiagnozować problem - zobaczyć co blokuje się w momencie uruchomienia (proces jaki, gdzie próbuje zapisywać, czy dostaje odmowę), ale to zabawa dla lubiących grzebać w systemie (logi, oprogramowanie z sysinternals itd.).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-10-2014, 23:52
Post: #3
RE: E3131 i Play
Wygląda na to, że pod jedną nazwą PLAY ONLINE kryją się kolejne wersje, nie zawsze dopracowane. W mojej wersji tego programu mogę definiować wiele profili, ale program i tak uruchamia tylko profil defaultowy nie dając możliwości wyboru innego (jego poprzednik czyli Mobile Partner daje tę możliwość) - to oczywista niedoróbka. Radzę sobie w ten sposób, że korzystam z programiku AutoConnect (powstał dla Aero2 jeszcze przed wprowadzeniem kapcia) - można w nim wygodnie wybrać profil zdefiniowany w systemie i jest szybki. Oczywiście trzeba mieć już zainstalowane sterowniki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2014, 00:57
Post: #4
E3131 i Play
Nie zauważyłem takich problemów z żadną wersją Play Online dla modemów Huawei na USB - wyjątkiem był chyba tylko router mobilny serii E5, który po prostu był sterowany przez WWW, a nie przez aplikację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 09:34
Post: #5
RE: E3131 i Play
"Nie zauważyłem takich problemów z żadną wersją Play Online dla modemów Huawei na USB"
Chyba idealizujesz Play Online - właśnie przed chwilą archaiczny TNF bez zająknienia połączył się z siecią, podczas gdy Play Online nawet tej sieci nie widział ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 11:03
Post: #6
E3131 i Play
Ja nie mówię, że problemów nie ma wcale (patrz: problem z migającą diodą i uruchamianym silnikiem stacji dyskietek w PO z E3131s-2). Po prostu nie udało mi się odtworzyć problemu z wyborem "abonament/karta", o którym mówi twórca wątku i nie wiem na czym on polega od strony technicznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 12:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 12:39 przez szopen.)
Post: #7
E3131 i Play
ja pamiętam, że taki wybór (abo/prepaid) był w jakiejś wersji PO (chyba z E173?)

w każdym razie nie ma on żadnego znaczenia dla pracy w Aero2 (ani z żadną inną siecią - możliwość zdefiniowania APN występuje niezależnie od tego co wybierzemy, różnice są jedynie w opcjach ułatwiających życie abonentom Play - plugin do zarządzania usługą, który zawiera obsługę USSD)

brak możliwości zachowania wyboru może wynikać np. z problemów z zapisem w rejestrze, ewentualnie z UAC bądź trybem kompatybilności (w opisie problemu brakuje zarówno wersji windows jak i wersji PO)

mogę zaproponować dokładnie to co Jakub
http://forum.jdtech.pl/Watek-e3131-i-pla...6#pid27656
oraz ewentualne próby z
1) wyłączeniem UAC
2) trybami kompatybilności ze starszymi wersjami windows

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 13:25
Post: #8
E3131 i Play
sadze ze jakby pogrzebac w plikach to pewnie znajdzie sie opcje gdzie to mozna wylaczyc, sadze ze jest to problem typu zmiana cyferki
gdzie zapisane typu
"uruchamiamy PO
zapytaj o rodzaj uzytkownika
abo=1
prepaid=2
pomin=0"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 15:05
Post: #9
E3131 i Play
Ciekawsze jest jednak, co się po.....psuło, że tak się dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 15:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 15:24 przez pigwa.)
Post: #10
RE: E3131 i Play
Doprecyzowuję:

"brak możliwości zachowania wyboru może wynikać np. z problemów ..."
Profil można zdefiniować i jest zapamiętywany, ale po to by go użyć trzeba go ustawić jako defaultowy. Przy zmianie SIM-a trzeba każdorazowo wchodzić w Opcje i ustawić pożądany profil na defaultowy. W starszej aplikacji Mobile Partner (do e169) na głównym interfejsie był wygodny dropbox z listą zdefiniowanych profili i nie trzeba było grzebać w Opcjach.

"w opisie problemu brakuje zarówno wersji windows jak i wersji PO"
Win7 Prof + PO 21.005.11.14.264

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 15:24
Post: #11
E3131 i Play
pigwa napisał(a):Doprecyzowuję - profil można zdefiniować i jest zapamiętywany [...]
masz rację, ale tu chodzi o inny problem

Maverick napisał(a):za każdym razem jak kliknę na ikonkę play online na pulpicie najpierw wyskakuje okienko wybór użytkownika, po wybraniu play abonament i naciścięciu ok nic kompletnie sięnie dzieje, trzeba kliknąć znowu na ikonkę na pulpicie i wtedy wyskakuje kolejne okienko teraz już to właściwe z przyciskiem połącz.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 17:25
Post: #12
RE: E3131 i Play
"masz rację, ale tu chodzi o inny problem"
Oczywiście, ale problem opisany przez Mavericka wygląda na niezręczną łatkę do słabej funkcjonalności wersji PO opisanej przeze mnie. Dlaczego nie skorzystano z wcześniejszego prostego i funkcjonalnego rozwiązania jakim jest dropbox z listą zdefiniowanych profili jest tajemnicą PLAYa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 18:12
Post: #13
Odp: E3131 i Play
Bo przecież operator oferuje tylko uslugi swoje nie innych wiec wybór (ktory powinien byc zapamietany) abo/pp
Wystarcza z punktu widzenia operatora

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 18:55
Post: #14
E3131 i Play
Pomysł z dropboxem i usługą operatora jest co najmniej nie na miejscu Smile
Play stosuje ten przycisk chyba tylko do statystyki i po prostu znowu coś im nie wyszło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-10-2014, 21:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-10-2014 21:30 przez szopen.)
Post: #15
E3131 i Play
dropbox? "za moich czasów" to się nazywało drop-down list (na szczęście wiadomo o co chodzi, bo w pierwszej chwili miałem skojarzenie z dropbox.com Big Grin)
http://en.wikipedia.org/wiki/Drop-down_list

kwestia dlaczego ta funkcjonalność została usuniętą została wytłumaczona przez Jakuba - to jest soft dostosowany (brandowany) dla operatora Play, który nie ma interesu w ułatwianiu współpracy oprogramowani z kartami innych operatorów (uważam, że i tak nie jest źle, bo można stworzyć dowolny profil, czego nie można powiedzieć np. o oprogramowaniu sterującym modemami przygotowanym na życzenie Vodafone)

natomiast w kwestii opisanego w pytaniu problemu - w katalogu gdzie jest zainstalowany PO powinien zostać utworzony plik o nazwie RunInfo.ini i zawartości mniej więcej takiej (jeśli plik nie istnieje sugeruję go stworzyć ręcznie o takiej właśnie zawartości)
Kod:
[TraceSet]
TraceLevel=1
Trace=Y
TracePath=trace_0.txt
ATRecord=Y
ATRecordPath=ATRecord.txt


[customize]
operator=C264
simtype=SIM/USIM
uimtype=UIM
id=264
singlesmmaxchars=160
scpbr=false
flymodeimpl=n
FilterATRecord=y
SYSCONFIG=false                
ParentDevInst=true    
FUN_ONLINE=false        
imsi_detach=n
gprs_detach=n
USSDType=postpaid

[support]
type=0

[gprs]
detach=n

[language]
active=_pl
[version]
version=21.005.11.04.264

[atimpl]
support=standard

[anti]
installed=n

[usermanual]
type=A-html

[userdata]
path=../userdata/
support=0

[Startup]
init=false

a co do kwestii wyboru prepaid/postpaid przeanalizowałem plik SysSetting.xml i jest w nim taka sekcja
Kod:
    <URLS>
    <prepaidonline>http://www.playmobile.pl/ExternalSP/playonline/prepaid/zalogowany/</prepaidonline>
    <prepaidoffline>http://www.playmobile.pl/ExternalSP/playonline/prepaid/niezalogowany/</prepaidoffline>
    <postpaidonline>http://www.playmobile.pl/ExternalSP/playonline/postpaid/zalogowany/</postpaidonline>
    <postpaidoffline>http://www.playmobile.pl/ExternalSP/playonline/postpaid/niezalogowany/</postpaidoffline>
    <mixpaidonline>http://www.playmobile.pl/ExternalSP/playonline/mix/zalogowany/</mixpaidonline>
    <mixpaidoffline>http://www.playmobile.pl/ExternalSP/playonline/mix/niezalogowany/</mixpaidoffline>
    </URLS>
co dowodzi wpływu wyboru prepaid/postpaid prawdopodobnie jedynie na menu wyświetlane na "stronie głównej" (i być może na USSD ale nie sprawdziłem czy takie powiązanie istnieje)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 03:26
Post: #16
RE: E3131 i Play
(29-10-2014 18:12)spag napisał(a):  Bo przecież operator oferuje tylko uslugi swoje nie innych wiec wybór (ktory powinien byc zapamietany) abo/pp
Wystarcza z punktu widzenia operatora

Racja, z punktu widzenia operatora to użytkownik powinien płacić i w ogóle się nie łączyć, a co dopiero jakieś grymasy z wyborem ;-).
A poważnie - nawet z jednym tylko operatorem warto mieć dwa profile z różnymi DNS-ami na wypadek gdy któryś zestaw kuleje.
Co do MP (wersja 11.030.01.04.03 zawarta w E169 z logo O2) to bez zgrzytów obsługuje on E3131, a funkcjonalnością bije zawartego w nim PO. Ciekawe, że operator O2 jakoś nie czuł potrzeby trzymania klientów na smyczy - inna etyka biznesu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 09:05
Post: #17
Odp: E3131 i Play
O2 nigdy nie mialo czystego mp na pokładzie w e169/e160 tylko wlasna mutacje ktora wyglądała jak elipsa i tam tez byl wybór pay monthly (abo) lub pay&go (prepaid) nowsze modele to juz nie pamiętam czy o2 connection managera czy tez "elipse" ale to nie byl czysty mp.
Tu nawet nie chodzi o to żeby nie grymasic ale sa ludzie których nie obchodzi inny operator oni chca internet ktory maja kupujac modem wkładając do komputera z kartą sim a taki "zapewnia" play i inni z w4. Wiecej jest osob nie zorientowanych w tym ze jest wybór inny niz kupno modemu z 1 lub 2 GB, ale do tego trzeba wiedzy i czytania chocby tego forum Big Grin

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173u-2 jako Pendrive Tom2 3 3 133 08-11-2021 18:44
Ostatni post: szopen
  Alternatywa dla Huawei E3131 @@Maciek@@ 5 6 257 11-09-2020 15:07
Ostatni post: szopen
  Radio samochodowe i modem 3g huawei longlemur 2 5 812 26-10-2019 03:46
Ostatni post: jakubd
  E3131 Aktualizacja Windows 10 - problem z połączeniem NDIS do Aero2 krutza 5 7 490 30-01-2019 12:44
Ostatni post: jakubd
  Huawei simlock kalkulator online (v1, v2 i v2.1) kokoksik 2 9 285 24-12-2018 14:53
Ostatni post: jakubd