[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE a lte
16-10-2014, 16:52
Post: #21
LTE a lte
a jaki wpływ ma na to
pozycja lokalizacja raz jest to 119 a raz 456 czy to są BTS które łąpie modem?
bo w zależności od lokalizacji zmieniają się parametry łącza
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 18:21
Post: #22
LTE a lte
masz rację - te cyfry niewątpliwie są powiązane z identyfikatorem stacji bazowej

prawdopodobnie jesteś na granicy zasięgu 2 BTSów (właściwie w odniesieniu do LTE powinniśmy używać terminu eNodeB czyli eNB, a nie BTS), z których jeden pozwala na osiągnięcie nieco bardziej przyzwoitej szybkości

ODU-100 nie jest podobno wyposażony w antenę kierunkową (jest to nieco sprzeczne z konstrukcją umożliwiającą montaż w różnych kierunkach), więc jeśli tak jest - jedyne co możesz zrobić to tak zmienić miejsce montażu, aby stacja bazowa o gorszych parametrach była zasłonięta naturalną przeszkodą

jakkolwiek, ja bym wypróbował jakie możesz osiągnąć prędkości z użyciem całkiem innego sprzętu niż zestaw ODU-IDU - tylko w ten sposób wykluczysz wadliwe działanie tego sprzętu - niestety ze względu na plombę wymianę sprzętu musiałbyś uzgodnić z operatorem (z tego co wiem alternatywą dla ODU-IDU jest B593, który nie ma opcji montażu zewnętrznego, chociaż można do niego podpiąć zewnętrzny zestaw antenowy, niestety nie dostarczany przez operatora)

warto wiedzieć, że operatorzy komórkowi w ofertach stacjonarnego dostępu do internetu mogą stosować przypisanie karty SIM do konkretnej stacji bazowej, nawet konkretnego sektora, bądź do ich grupy (tego typu ograniczenia są dość powszechnie stosowane przy dostępie do telefonii stacjonarnej świadczonej w technologii komórkowej)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-10-2014, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2014 23:00 przez mrrowek.)
Post: #23
LTE a lte
wlasnie jutro wysle im rozwiażanie umowy faxem i pocztą znowu mam żółwia a nie geparda na lini

troche sie zrojnuje kupuje modem Huawei 3372 i antene kierunkowa jeszcze raz sprobuje z playem
czy hi-link to dobry wybór?
czy warto brac te z edycji CF/Plus czy tez te jakies LMT?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 16:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2014 16:11 przez mrrowek.)
Post: #24
LTE a lte
nikt nic nie napisze?
czy Hi-linkiem jest duzo roboty?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-10-2014, 20:51
Post: #25
LTE a lte
Nie bardzo jest co odpowiedzieć - ja w ręku E3372 nie miałem, nie miałem więc tez możliwości sprawdzić jak sprawują się nowe HiLinki Huawei'a (starym z czasów E3131 brakowało mocy obliczeniowej).
O jakiej wersji mówisz wspominając LMT - nie mam pojęcia. Jeżeli sprzedawca deklaruje obecność LTE 1800 MHz FDD, to spoko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz