[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3372
21-10-2014, 21:28
Post: #21
RE: Huawei E3372
(21-10-2014 20:42)grzech1991 napisał(a):  u mnie żadnego huba nie ma, ale chyba poszczególne wersje HW (2.x) mr3420 - różnią się zasilaczem. A jeśli tak jest - to pewnie poprawili zasilanie USB.


No właśnie. Jakub powinien jak najszybciej odświeżyć asortyment w sklepie i zrobić jednak jakieś testy, bo fajnie jest u niego kupować. A technika idzie do przodu. Poza tym zamykanie się tylko na sprzęt do coraz mniej atrakcyjnego Aero2, może szybko okazać się ślepą uliczką.

Sprzęt u Jakuba jest z pewnego źródła a dodatkowo można zlecić jego przetestowanie, choćby to miało być za dodatkową opłatą (Jakub ma już przecież duże doświadczenie z modemami). Także JDtech powinien moim zdaniem stać się sklepem z modemami do wszystkich sieci, a nie tylko do Aero2, które coraz bardziej zaczyna wyglądać jak Tico pośród nowszych samochodów... .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2014, 21:36
Post: #22
Huawei E3372
Akurat sprzęt w sklepie jest uniwersalny, ale skonfigurowany pod aero2. Więc nie rozumiem Twojego posta Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2014, 21:41
Post: #23
RE: Huawei E3372
(21-10-2014 21:36)grzech1991 napisał(a):  Akurat sprzęt w sklepie jest uniwersalny, ale skonfigurowany pod aero2. Więc nie rozumiem Twojego posta Wink

Brak jest nowości do LTE, podczas gdy w Play od dawna a od dzisiaj też w Orange, LTE jest "bezpłatne" i nielimitowane. To zdecydowanie lepsza oferta, niż Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-10-2014, 22:42
Post: #24
Huawei E3372
Bardziej od nowości zależy mi na dwóch rzeczach: dobrze rozpoznanym sprzęcie, oraz dostępności w sprawdzonych źródłach.
Sprzęt typowy pod LTE był i jest - MF823 bardzo dobrze współpracuje z MR3420. Modemy inne z LTE owszem są, ale ich zgodność i stabilność pozostawia nieco do życzenia, albo marnie działają z routerami - choć testów ciągle jeszcze trochę przede mną.

W kwestii sklepu sprawa jest jednak taka, że na jdtech trafiają głównie osoby, które są zainteresowane Aero2 - to znakomita większość ruchu. W temacie LTE jest znacznie spokojniej, choć listy zgodności także przyciągają nieco ruchu.

Supermarketu ze sprzętem LTE nie otworzę, bo nie mam takich możliwości przerobowych, a wciągnięcie w to sklepu innego nie zapewni odpowiedniej jakości obsługi klienta, jakiej wymagam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2014, 09:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2014 09:47 przez robertnik.)
Post: #25
Huawei E3372
Sprzedawaj zestawy z alternatywnym oprogramowaniem. LTE co prawda nie darmowe, bo zawsze za coś, ale staje się coraz bardziej popularne. Do tego można robić konfiguracje multiwan na parę modemów. Ludzie często czasu nie mają, a chcieli by mieć. Nie wiem czy chcieli by za to zapłacić Smile ale na razie to konfiguracje dla nielicznych, mających czas na rozgryzanie problemów...
To oczywiście nie musi być oparte na tplinkach, może na mikrotikach z autorską obudową, np z przezroczystej plexy...
Kto wie, może warto...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2014, 11:07
Post: #26
Odp: RE: Huawei E3372
(22-10-2014 09:46)robertnik napisał(a):  Nie wiem czy chcieli by za to zapłacić Smile ale na razie to konfiguracje dla nielicznych, mających czas na rozgryzanie problemów...
To oczywiście nie musi być oparte na tplinkach, może na mikrotikach z autorską obudową, np z przezroczystej plexy...

No właśnie pierwsza linijka, stary łatwo powiedzieć. Jakub samodzielnie prowadzi sklep może mu ktoś pomaga, (reszta moderatorów forum nie jest związana ze sklepem) więc sprawa to jak zwykle kwestia pieniędzy i czasu. No chyba że chciałby zrobić sklep dla wymagających czy koneserów ale to cena musiałaby być wyższa co z kolei odcina pewien kawałek potencjalnych masowych klientów. Po prostu zwykły biznes.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-10-2014, 13:40
Post: #27
Huawei E3372
Dokładnie. Przy Aero2 wiele osób pojawia się, bo szuka sprzętu gwarantowanego do pracy z Aero2 i ew. pomocy i wsparcia.
Przy LTE większość to jednak osoby z umowami z operatorem, a ci dają sprzęt. Kilka instalacji pomogłem zainstalować, kilka zestawów pod LTE sprzedałem, ale sam (a w tej chwili wszystko robię sam) dużego sklepu nie obsłużę.
Samym wsparciem i wiedzą nie bardzo mogę konkurować z większymi sklepami, a na pewno ceną niektórych nie przebiję.

Co do autorskiej obudowy - wiesz, to już produkcja, a nie handel i wsparcie, na tym się nie znam, a do tego nie widzę potrzeby rynkowej. Sam osobiście wolałbym kupić Huawei B593 od Plusa, niż rzeźbionego mikrotika (niezależnie od tego, jakby był super - sprzęt i soft znam) z doklejonym plastrem Huawei E**** czy cokolwiek innego.

Z drugiej strony jak uruchomię sklep z wieloma produktami, więcej czasu niż na blogu spędzę odpowiadając na pytanie czym w zasadzie różni się E3272 od E3372 i po co są dwa podobne w sklepie. Uwielbiam pomagać i rozwiązywać problemy, ale odpowiadać setki razy na takie same pytania - nikt nie lubi, a ja już to od czasu do czasu robię.

Sklep przy blogu to cały czas bardziej pomoc dla użytkowników Aero2, niż konkretny biznes "na wielką skalę" - do tej pory nie spłacił mi nawet zobowiązań, które powstały przy jego uruchomieniu.

Za to faktycznie spotkałem kilka osób, które zamówiły u mnie ekspertyzy, czy też zwykłe rozwiązanie problemów IT/GSM, a nawet instalacje dostępu do Internetu w trudnych miejscach - i to było bardzo fajne doświadczenie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 22:43
Post: #28
RE: Huawei E3372
(22-10-2014 13:40)jakubd napisał(a):  Sam osobiście wolałbym kupić Huawei B593 od Plusa

Z drugiej strony jak uruchomię sklep z wieloma produktami, więcej czasu niż na blogu spędzę odpowiadając na pytanie czym w zasadzie różni się E3272 od E3372 i po co są dwa podobne w sklepie. Uwielbiam pomagać i rozwiązywać problemy, ale odpowiadać setki razy na takie same pytania - nikt nie lubi, a ja już to od czasu do czasu robię.

Panie Jakubie, a czemu akurat w Plusie? W T-Mobile mają również już tę nowszą wersję (s-22). Chodzi Panu o lepsze zasoby sieciowe grupy Solorza?

Co do odpowiadania na pytania o różnice w modemach Huawei: E3272 i E3372, to warto zrobić jakiś rozwijalny FAQ, bo jak na razie Pana odpowiedzi "marnują się" pod poszczególnymi newsami, gdzie po czasie coraz mniej osób zagląda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2014, 22:58
Post: #29
Huawei E3372
Chodzi mi o pochodzenie i odmianę, która jest maksymalnie uniwersalna (i faktycznie sprawdzona w praniu), a do tego zgodna z Aero2 LTE (band 38) - s-22. Ale jeżeli w T-Mobile PL też już jest ta odmiana, to oczywiście i ta jest OK, choć nie wiem na ile poważny jest branding w tym wydaniu.

Jak będę miał ten urządzenia, to postaram się przygotować po prostu artykuł na bloga i tyle - bez tego trochę nie ma sensu opowiadanie na sucho.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2014, 12:47
Post: #30
Huawei E3372
Od paru dni mam ten modem w Wersji hilink. Pytanie czy jest możliwość sprawdzenia CID Btsa w hilinku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  HiLink API dla urządzeń Huawei VipeRsan 47 196 382 02-01-2021 23:29
Ostatni post: szopen
  Huawei E3276 brak modemu RAS jest tylko karta sieciowa NDIS Krystyna z gazowni 11 26 918 19-01-2018 13:37
Ostatni post: Krystyna z gazowni
  Huawei E3276 nie rozpoznaje Sieci Aero2- uszkodzona Antena ? AdamK 10 34 935 19-01-2018 10:36
Ostatni post: jakubd
  huawei e3531 s2 nie przełancza automatycznie sieci po zmianie karty? Lorek 14 32 858 11-11-2017 10:46
Ostatni post: Lorek
  huawei e372 vs Huawei E3531 Lorek 13 37 998 08-03-2017 07:19
Ostatni post: jakubd