[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki router stacjonarny do Play LTE
23-03-2015, 15:07
Post: #101
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Jest OK, ale jedna uwaga - ten kabelek zapewnia zasilanie z dodatkowego źródła - jakie będzie to źródło dla twojego modemu? Bo router ma tylko jedno USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 15:12
Post: #102
Jaki router stacjonarny do Play LTE
WDR4300 ma dwa wejścia USB i z nich poprzez ten kabel chciałem zasilać modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 17:11
Post: #103
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Faktycznie. Pytanie, czy w tym wypadku coś to da - być może i tak jest jeden układ zasilający oba porty i kabelek nic tutaj nie zmieni, ale nie zaszkodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 00:48
Post: #104
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Możecie mi polecić jakiś zestaw w którym działalo by lte i voip? Voip chciałbym ustawić na przychodzące halonet a na wychodzące hotvoip.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 09:20
Post: #105
Jaki router stacjonarny do Play LTE
W każdym będzie działał VoIP. No chyba, że chodzi ci o zintegrowaną bramkę VoIP w samym routerze, do której chcesz wpiąć tradycyjny telefon.
Wyjaśnij.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 10:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2015 10:06 przez sebol2934.)
Post: #106
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Założenie było następujące: przeniesienie numeru stacjonarnego do voip i zrezygnowanie z internetu radiowego na rzecz lte. Wszystko miało dźwignąć B593s-22 + 15dBi cybertech.

Z telefonu jest korzystane dość dużo znalazłem więc betamaxowe odpowiedniki voip. W b593s-22 nie można jednak w żaden znany mi sposób ustawić dwóch voip operatorów. Potrzebuję więc coś innego.

Chciałbym, żeby działało to stabilnie. Na b593s-22 bez anten w domu wskazywało 1 kreskę zasięgu, nie sprawdziłem dBi ale jeżeli w domu ten internet dział to na zewnątrz z anteną powinno być elegancko. B593s był pożyczony.

Budżet taki, żeby działało. W routerze nie są potrzebne gigabajtowe porty. W sieci będzie tylko stacjonarka, laptop i smartfon. W okolicy nie ma dużego zagęszczenia wifi.

Edit: b593s-22 powoli schodzi z rynku czy jest jakiś sensowny jego odpowiednik czy następca?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 10:43
Post: #107
Jaki router stacjonarny do Play LTE
B593s-22 obsługuje wiele usług VoIP na raz - w wersji którą mam, dodajesz kolejne serwery i konta. Jak to działa w praktyce (jak wybiera się konkretny serwer SIP) - nie wiem, nie mam pod ręką fizycznego aparatu analogowego i kont VoIP do testów.
Natomiast mam wątpliwości, co to niezawodnego i stabilnego działania takie rozwiązania - po 3 tygodniach pracy przestał mi działać interfejs WWW - co sugeruje, że najdalej co tydzień urządzenie trzeba resetować. A to nie zwiastuje dobrze. Mowa to u modelu z Plusa/CP z fabrycznym firmware.

Nie powiedziałbym, że ten router schodzi z rynku - ma się dobrze i trzyma cenę, bo sprzętowo jest na prawdę dobry.

Ale jak chcesz sprzęt niezawodny, a do tego taki, którego nie trzeba będzie wymieniać co jakiś czas w całości, to ja bym kupił jednak 3 oddzielne urządzenia: modem 3G/LTE, router centralny, np. na Gargoyle lub (na bogato - Dovado) oraz bramkę VoIP.
Bramka będzie na lata, router też, a modemy lub inne źródło internetu wymieniasz w miarę potrzeb.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 11:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2015 11:29 przez sebol2934.)
Post: #108
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Postawiłem juz B593-22, działa ponad 3 miesiące i tak sobie działa. Nic nie trzeba robić.
Podczas dodawania drugiego konta wskakuje mi informacja, że nie można mieć więcej niż 1 konto.

There are not more than one SIP account records. Wersja ze zmienionym firmware ale z tego co pamietam na pl z plus było tak samo.

Możesz spróbować u siebie wpisać dane do dwóch kont? Nie muszą się logować tylko czy da się wpisać.

Edit: na forum eko było pytanie do Cezarego czy dało by się wgrać garygole na ten własnie sprzęt. Odpisał, że trzeba brać pod uwagę, że sprzęt może być uszkodzony ale nie wykluczył. Może zaproponowałbyć jakąć ankietę ile osób złożyło by sie na sprzęt, żeby dostać fantastyczne oprogramowanie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 14:09
Post: #109
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Dyskusyjna sprawa z tym "fantastyczne" - z gniazda FXP raczej nie będą obsługiwane, a o to ci chodzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 19:51
Post: #110
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
VoIP na pewno nie działa z zte mf823 + mr3420

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 19:59
Post: #111
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Niektóre modemy jakąś gównianą funkcję "wspomagania VoIP" - wystarczy ją wyłączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-04-2015, 21:04
Post: #112
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Jeszcze jedna uwaga co do Playa. W regulaminach internetowych mają, jak dobrze pamiętam, że po 15 minutach połączenie jest zrywane ze strony operatora jeśli nie zachodzi wymiana pakietów danych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 270 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 076 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 901 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 632 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991