[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki router stacjonarny do Play LTE
18-12-2014, 16:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014 16:32 przez szopen.)
Post: #81
Jaki router stacjonarny do Play LTE
mrrowek napisał(a):raptem walnięte wi-fi było by. rozumiem że jeden model ale dwa.
mnie to jakoś specjalnie nie dziwi, jeśli w kilku modelach jest ta sama karta wifi i jest błąd w jej sterowniku, to problem będzie dotyczył wszystkich modeli w których użyto tą kartę, tyle, że te 2 modele o ile sie nie mylę mają różne karty wifi choć z tej samej rodziny
(karta to symboliczne określenie użytego chipsetu wifi)
jakkolwiek problemów wifi nie stwierdziłem na 3 modelach z tej rodziny routerów (3500, 3600 i 4300), przy czym tylko 4300 używałem w warunkach ekstremalnych obciążeń (bardzo duża liczba klientów) i wiem, że fabryczne fw nie dawało rady - wifi zawiesiło się w 1 dniu eksperymentu (kiedy nie miałem czasu jeszcze na zmianę na gargoyle), natomiast stabilność gargoyle (w obu wspomnianych wersjach) jest porównywalna do ubiquiti unifi na fabrycznym sofcie

i jeszcze jedno, sam fakt że ja nie zaobserwowałem problemu na kilku różnych routerach jeszcze wcale nie świadczy, że problem nie występuje

mrrowek napisał(a):bardziej poprawnie czyjąś wypowiedź, [...] chodziło o kilka wątków w jednym poście a nie o cały post?
1) czepiasz się, ale nie wykluczam, że jeszcze kiedykolwiek cenzura nastąpi (czego wolałbym uniknąć - autocenzura jest najlepsza), więc będą wtedy wypowiedzi 'P
2) a teraz ja się przyczepię - może być co najwyżej kilka postów w 1 wątku, ale nie odwrotnie Big Grin

PS czasem poprawiam szczególnie rażące błędy ortograficzne, ale jak zauważyłeś na swoim przykładzie staram się nie ingerować w cudze wypowiedzi, klikalność linku zlikwidowałem, bo dyskusja w podlinkowanym wątku była taka jakby (prawie)wszyscy dyskutanci się blekotu nażarli, a bardzo dobrze wiem, że na forum u Cezarego mogłeś znaleźć wątki, w których opisy byłyby jasne i czytelne, nie zmienia to ogólnego wrażenia, że nie chciało Ci się przeczytać krótkiego wprowadzenia do gargoyle (link który podałem gdzieś wyżej, też u Cezarego tyle, że nie na forum)

mrrowek napisał(a):a jak robiłeś zmianę softu to zostawiałeś stary?
nie zrozumiałem, co starego maiłem zostawić, jeśli masz na myśli konfigurację, to
przy zmianie softu zawsze konfiguruję od nowa (nie korzystam z możliwości zachowania ustawień), bo się kiedyś na tym "przejechałem", chociaż anomalie zauważyłem dopiero po dłuższym czasie Big Grin

jeśli masz na myśli czy zostawiam sobie na kompie stare wersje - tak jestem "chomikiem", ale całe archiwum znacznie bardziej rozbudowane niż moje prywatne masz na eftepie z linka powyżej

PS konfiguracje między różnymi wersjami są niekompatybilne, a możliwość zachowania ustawień przy upgrade istnieje zaledwie od paru wersji
jeśli chcesz mieć pewność, że ustawienia z innej wersji softu nie są przyczyną kłopotów, przywróć ustawienia "fabryczne" (firstboot)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 19:22
Post: #82
Jaki router stacjonarny do Play LTE
oj tam czepiasz się dupereli

a tak poważenie
w przypadku wadliwej partii chipów wi-fi był by większy problem z tym rozsiewaniem sygnału.
a czy nie ma na to wpływu podwójne radio?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 20:03
Post: #83
Jaki router stacjonarny do Play LTE
wadliwa partia chipów mogłaby tłumaczyć występowanie problemu jedynie w niektórych egzemplarzach

jednak twierdzisz, że problem dotyczy zarówno 3600 jak i 4300 a jeśli się nie mylę różnią się one zastosowanymi komponentami (właśnie chipsetem wifi) czyli raczej problem wadliwej partii chipów jest wykluczony
ja jednak nie analizowałem problemu który mnie nie dotyczy i w kwestii rożnych flaków mogę się mylić

oba radia pracują niezależnie, jeśli podejrzewasz wpływ jednego na drugie, po prostu wyłącz to, które nie jest potrzebne (zwykle 5GHz można wyłączyć bez większej szkody dla funkcjonalności sprzętu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-12-2014, 17:34
Post: #84
Jaki router stacjonarny do Play LTE
własnie tak zrobiłem i i 5GHz wyłączyłem i nie a narazie zniku wi-fi ciekawe czy jest tak w przypadku wyłaczenia 2.4GHz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 20:08
Post: #85
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Witam wszystkich, mam od niedawna dostęp do LTE PLAY, chciałem wymienić swój sprzęt (mr-3220 i e173) żeby wykorzystać LTE (zasięg bardzo dobry odległość od nadajnika około 1,5km na telefonie Sony Xperia M2 Ookla stwierdza pobieranie ok 64Mbps up 20Mbps) i zacząłem czytać ten wątek, dużo przydatnych informacji, przeszukałem jeszcze neta i... coraz bardziej nie wiem na co się zdecydować.
Urządzenie które będą "podpięte" pod router to 3 laptopy po WiFi, telewizor po WiFi (ipla itp), dysk sieciowy LAN. Do tej pory miałem problemy z routerem że się przywieszał (WiFi) albo się rozłączał modem (Musiałem restartować) albo jak czasami chciałem skopiować kilkanaście Gb po lan między kompami lub dyskiem to o internecie na laptopach trzeba zapomnieć-nie ogarniał tego. Acha i strasznie się grzeje router.
Proszę o poradę i jakby się dało to z uzasadnieniem swoich propozycji.
PS. umowę na LTE mam już od 3 miesięcy i jeszcze nie wybrałem urządzeń
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 21:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 21:27 przez szopen.)
Post: #86
Jaki router stacjonarny do Play LTE
1) jeśli mam coś polecić "od serca" jako router stacjonarny ściśle pod LTE, to powiem: Huawei B593s-22 (szukaj B593, bo mało który sprzedający "na wstępie" podaje pełny model) jedyny jego naprawdę słaby punkt, to switch 100Mbps

2) skoro podpisywałeś umowę w Play, to mogłeś wziąć Huawei E5180 lub E5170 (oba są dość biedne ale prawdopodobnie by wystarczyły na twoje potrzeby) jakkolwiek taki zakup wiązany jest droższy niż na wolnym rynku, to cenę sprzętu masz rozłożoną na raty

3) skoro teraz masz problemy tego typu
Tritan napisał(a):Do tej pory miałem problemy z routerem że się przywieszał (WiFi) albo się rozłączał modem
to najwyraźniej masz problemy z dobrym sygnałem w 3G (być może fatalne umieszczenie modemu?) więc na stabilne LTE tym bardziej nie powinieneś liczyć, chyba, że znajdziesz optymalne miejsce instalacji

w przypadku B593 można zastosować zewnętrzne anteny LTE (zestaw 2 anten) co nie zmienia faktu, że miejsce instalacji musi być tam gdzie jest stabilny i mocny sygnał (zazwyczaj okolice okna od strony BTSa), są wprawdzie zestawy antenowe do montażu na zewnątrz budynku ale ogranicza nas długość kabla

4) jeśli chcesz kopiować masakryczne ilości danych po LANie to doznasz szoku technologicznego jeśli komputery połączysz przewodowo gigabitowym (1Gbps) switchem oczywiście o ile są wyposażone w gigabitowe karty sieciowe

jeśli to podstawowe zastosowanie, to do rozważenia jest zestaw dowolnego stacjonarnego routera LTE - np. któryś z modeli dostępnych w Play oraz gigabitowego switcha lub wręcz po prostu drugiego routera z portami gigabitowymi np. TL-WDR4300 lub 3600 - w takim wypadku można bezproblemowo korzystać z fabrycznego softu w routerach, bo "źródłem" internetu jest prosty router LTE podpięty przez Ethernet (a nie USB)
oczywiście w tym wypadku urządzenia i komputery wymagające szybkiego wzajemnego transferu łączymy PRZEWODOWO z gigabitowym switchem lub routerem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 23:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 02:27 przez szopen.)
Post: #87
Jaki router stacjonarny do Play LTE
szopen napisał(a):to powiem: Huawei B593s-22
Też się nad nim zastanawiałem ale portów LAN szt1 jeśli dobrze wczytałem się w specyfikacje, co prawda mam 1 dysk sieciowy ale czasami przyniesie ktoś kompa do odzyskania danych albo przeinstalowania systemu i musiałbym wyciągać switcha

szopen napisał(a):skoro podpisywałeś umowę w Play
przedłużałem "tylko sim" któryś rok z rzędu za ok 35 netto/m lte bez limitu na cały okres umowy
więc mi się nie kalkulowało
szopen napisał(a):to najwyraźniej masz problemy z dobrym sygnałem w 3G

możesz mieć racje leży w kącie za telewizorem i micro wieżą, nie ma problemu aby go przenieść albo zamontować antenę na zewnątrz
szopen napisał(a):TL-WDR4300 lub 3600
w sumie to te dwa zostały u mnie w końcowej selekcji, różnice niewielkie nie odczuwalne dla mnie (chyba)
mogę się pokusić o wymianę softu
tylko pozostaje pytanie który modem do TL-WDR3600
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 23:45
Post: #88
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Huawei B593s-22 - ma 4 porty Ethernet LAN. E5170 i E5180 faktycznie mają jeden.
Ja ostatnio polubiłem (wyciągniętego sprzed lat) NetGear WNDR3700 (mam V2, teraz w sklepach są chyba v4, co nieco ogranicza wybór wersji OpenWRT, ale za to mamy 128 MB RAM i 128 MB ROM, co daje olbrzymie pole do popisu). Podstawowa zaleta - Na WiFi poza 2,4 mamy też 5 GHz.

Modem do LTE polecam Huawei E3372 - według mnie to godny następca E3131 - dobrze rozpoznany, mnóstwo możliwości modyfikacji, dobra niezawodność.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 02:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 02:42 przez szopen.)
Post: #89
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Tritan napisał(a):w sumie to te dwa zostały u mnie w końcowej selekcji
tyle, że pisałem o tandemie
Huawei E5170/E5180/B593 + TP-Link TL-WDR3600/4300
w którym pierwszy router odpowiada za połączenie LTE, a drugi za gigabiotwe transfery wewnątrz LAN

na "samotnego" TP-Link'a TL-WDR3600/4300 w duecie z modemem LTE są często żale i płacze, bo wymaga stosowania aktywnego huba USB (naprawdę praca bez huba wymaga idealnych warunków zasięgowych), no i na wstępie tracisz gwarancję wgrywając alternatywne firmware



B593 ma 4 porty LAN, jakkolwiek tylko "setki"
jeśli gdzieś trafiłeś na wersję z jednym portem (takiej nie kojarzę), albo bez gniazd telefonicznych to lepiej nie kupuj, bo to może być wersja na jakiś totalnie egzotyczny rynek

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 06:44
Post: #90
Jaki router stacjonarny do Play LTE
jakubd napisał(a):B593s-22
znalazłem na alledrogo jakieś z jednym lanem i modemem i dopiskiem ze mogą być brandowane

-
szopen napisał(a):Huawei E5170/E5180/B593 + TP-Link TL-WDR3600/4300
chyba trochę drogo wychodzi ok 500+200=700 pln jakbym zainwestował w
szopen napisał(a):"samotnego" TP-Link'a TL-WDR3600/4300 w duecie z modemem LTE
to mam poniżej 350pl 50% taniej.
szopen napisał(a):no i na wstępie tracisz gwarancję wgrywając alternatywne firmware
masz rację ale jeszcze można by kupić używany
szopen napisał(a):naprawdę praca bez huba wymaga idealnych warunków zasięgowych
a one nie mają dwóch usb jeśli dobrze wyczytałem zamiast huba można zastosowac kabelek Y
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 12:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 13:16 przez szopen.)
Post: #91
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Tritan napisał(a):znalazłem na alledrogo jakieś z jednym lanem i modemem i dopiskiem ze mogą być brandowane
jak zwykle jest wysyp sprzętu innego niż słowa kluczowe w tytule i w tej chwili widzę, że to w zasadzie jeden gnojek sprzedaje B260 (czyli stacjonarne routery 3G kat8. czyli zaledwie 7,2Mbps) z "dodatkami" D100 i B593 w tytułach aukcji (normalnie takie działanie to manipulacja słowami kluczowymi i wszystkie te aukcje są do ubicia)
a drugi gnojek ma E5172 ten jest przynajmniej LTE choć z jednym portem LAN (te aukcje też do ubicia - jeśli jesteś pewien, że nastąpiła manipulacja słowami kluczowymi zgłoś naruszenie zasad - tylko w ten sposób jako kupujący możesz reagować na nieuczciwe zagrywki sprzedających)
naprawdę trzeba patrzeć dokładnie na opisy

niestety przejrzałem sporo aukcji i nie znalazłem wersji z jednym LANem (jeśli znajdziesz podaj linka)

wersje sprzedawane w Polsce przez Polsat, Plusa, i T-mobile wyposażone są w 4 porty LAN i takie są na rynku wtórnym, to samo dotyczy jakiś czas temu chętnie sprowadzanego Vodafone B2000 (to akurat jest inna nazwa handlowa na Huawei B593 brandowany dla Vodafone, sprzedawcy w nich prawdopodobnie zmieniali soft)

Tritan napisał(a):chyba trochę drogo wychodzi
to jest kwestia szukania okazji - gdybyś pytanie zadał 3 m-ce temu i ten czas poświęcił na przeglądanie allegro (tylko pod kątem kilku interesujących modeli) choćby co drugi dzień, to można czasem wyłowić cenowe perełki (przeważnie w kup teraz, bo licytacje polecanego czyli dobrego sprzętu licytowanego od symbolicznej kwoty wyjściowej potrafią przekroczyć realną cenę rynkową)

czasem pojawia się starsza wersja B593 czyli B593u-12 też się nadaje do tego zastosowania (chociaż to jest kat 3 czyli LTE 100/50, a nie jak w przypadku u-22 kat. 4 czyli 150/50 co jednak w Playu nie ma żadnego znaczenia)


Załączone pliki Miniatury
   

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 13:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2015 00:10 przez szopen.)
Post: #92
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Tritan napisał(a):to mam poniżej 350pl 50% taniej.
no chyba, że masz modem gratis
jeśli mam być wyszukiwarką okazji to w twoim budżecie jest
http://allegro.pl/router-wifi-huawei-lte...48939.html
UWAGA - kupując od lombardu wybieram tylko oferty lokalne, bo w 99% przypadków okazuje się, że jest coś nie tak, czegoś brakuje, jest SIMlock, nieznane hasło itp.itd. więc nic nie zastąpi sprawdzenia na miejscu
(właściciele lombardów podziękujcie głównie wrocławskim kolegom za antyreklamę - ostatnio dla mnie największym hardkorem był tablet 3G z SIMlockiem, którego nikt nie zdejmuje przynajmniej w promieniu 50km a w opisie aukcji brak jakiejkolwiek wzmianki o SIMlocku, straciłem jedynie czas na dojazd i oglądanie, bo nawet karty SIM nie włożyłem - właściciel przyznał się od razu, że jest SIMlock i mogę nawet nie próbować, bo "już sprawdził" a aukcja dalej wisiała chyba z miesiąc oczywiście nadal bez tej informacji, a może jeszcze wisi?)
w przypadku powyższej aukcji wydaję się być wszystko OK - jakkolwiek podpytałbym sprzedającego o szczegóły

zakładam, że już masz modem, który sprzedasz przynajmniej za 150zł
a w tej cenie można upolować sensowny router z gigabitem na pokładzie (mam na myśli m.in. TP-Linki TL-WDR3600 i 4300, ale mając już router LTE nie jesteś ograniczony do modeli, które dają się przystosować do obsługi modemu)

Tritan napisał(a):masz rację ale jeszcze można by kupić używany
i tu sam dobiłeś do sedna - używany 4300/3600 można trafić za 150zł
oto przykład (aukcję zarchiwizowałem "dla potomnych")
https://web.archive.org/web/201502261151...47349.html



teraz kwestia "samotnego" TL-WDR4300/3600 - taka konfiguracja jest opisana przynajmniej w kilku wątkach, bo zawsze wszyscy chcą najtańszego rozwiązania o możliwie najciekawszych parametrach, a te modele akurat wygrywają cenowo z konkurencją (ale są możliwe i inne rozwiązania używające alternatywnego softu - np. wspomniane przez Jakuba Netgear'y, czy nie wspominane przez nikogo WD MyNet i parę innych, tylko trzeba trochę chęci aby sprawdzić na jakie urządzenia jest dostępne bajecznie proste w konfiguracji gargoyle no i na jakich flashowanie softu jest bajecznie łatwe, bo niestety nie w każdym wypadku tak jest)
TL-WR710N idzie w zapomnienie (2 porty LAN "setki") a jest znany ze stabilności USB

zestaw 2 routerów jest zestawem "dla wymagających" (a takim się wydawałeś być gdy zadawałeś pytanie)

Tritan napisał(a):a one nie mają dwóch usb jeśli dobrze wyczytałem zamiast huba można zastosowac kabelek Y
mają (3600 i 4300 mają, ale np. 3500, 1043, 710 mają tylko jedno)

nigdy nie stosowałem kabelka - bo nigdy nie byłem w takiej konieczności (nie wszystkie routery którymi się opiekuję pracują z modemami GSM) stąd nie mogę potwierdzić ani zaprzeczyć jego działania w przypadku routerów (niestety rzeczywiste schematy elektryczne tych routerów nie sa mi znane, więc nawet teoretycznie nie mogę zweryfikować budowy sekcji zasilania, a sprzętu nie rozbieram póki jest na gwarancji, a nawet najstarszy mój router z tej serii czyli TL-WDR3500 wciąż jest jeszcze na gwarancji - "w razie Niemca" czyli niektórych awarii można przywrócić fabryczny soft i z niej skorzystać, swoją drogą gwarancja nie obejmuje uszkodzeń wynikłych z flashowania nieautoryzowanego oprogramowania, ale obejmuje wady materiałowe itd.)

natomiast sam intensywnie promowałem to rozwiązanie dla laptopów w czasach gdy modemy 3G były tak prądożerne z powodu słabego zasięgu 3G...

ale fakt faktem raz zaproponowałem takie rozwiązanie koledze z okolic stolicy i...
akurat on chciał inaczej zagospodarować drugie gniazdko, za to wykonał dość ciekawy kabelek podający zasilanie dla modemu bezpośrednio z oddzielnego zasilacza

jeśli zastosujesz rozwiązanie z kabelkiem Y w przypadku niestabilnej pracy modemu i będzie ono skuteczne, to koniecznie zajrzyj na forum i się tym pochwal (a może już ktoś to wypróbował w przypadku tych 2 modeli routerów i jakiegoś prądożernego modemu?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 15:12
Post: #93
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Po pierwsze dzięki za odpowiedzi są merytoryczne i celne.
szopen napisał(a):jak zwykle jest wysyp sprzętu innego niż słowa kluczowe
i tu masz racje:
http://allegro.pl/router-lte4g-150mbps-h...22624.html

Czyli wstępnie podsumowując 4300/3600 (używany + zmiana softu) + Huawei E3372 + ew.odatkowe zasilanie lub B593s-22 jeśli dobrze zrozumiałem.
Musze przemyśleć wasze propozycje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 16:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 16:25 przez szopen.)
Post: #94
Jaki router stacjonarny do Play LTE
sporo (wciąż aktualnych informacji) jest w tamtym wątku:
http://forum.jdtech.pl/Watek-wybor-rutera-do-modemu
i w poście gdzie napisałem jak dobrać sobie sprzęt pod gargoyle
http://forum.jdtech.pl/Watek-jaki-router...2#pid27392

dużo lepiej by było, gdybyś na ich podstawie przygotował sobie listę "upragnionych" routerów (zapraszam do jej opublikowania w wątku)
a to głównie z racji faktu, że główną zmienną jest cena - możliwe, że ceny innych modeli, które można przystosować do obsługi modemów spadły do konkurencyjnego poziomu (czasem trafiają się atrakcyjne wyprzedaże - tak było kiedyś np. z WD MyNet N600 które w pewnej sieci sklepów pojawiły się poniżej 100zł)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 21:06
Post: #95
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Witam, dalej nie wiem który zestaw wybrać ponieważ jest tyle opcji. Do tego na forum niektórzy piszą skrótami myślowymi i dla takich laików jak ja jest ciężko czasami wyłowić kontekst. Wracając do tematu:
-zestaw nowy wdr-4300 + Huawei E3372 kosztować mnie może 290 pln
czy na oryginalnym oprogramowaniu router gwarantuje stabilną pracę (a na tym mi zależy) a jak nie to czy ma wystarczającą ilość pamięci by wgrać soft (typu all inclusive) jak pisaliście wcześniej .
-B593s-22 powystawowy 410pln rozumie że do niego raczej nie trzeba wgrywać nowego softu bo to jest dobry sprzęt wkładam sim podpinam ew antenę zewnętrzna i się cieszę stabilną pracą
- chyba że zaproponujecie jeszcze jakieś właśnie WD lub Netgary
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 00:52
Post: #96
Jaki router stacjonarny do Play LTE
WRD4300 + Huawei E3372 - nie obsługuje modemów sam z siebie. Dopiero PO zmianie firmware na alternatywny masz obsługę modemów komórkowych.
B593s-22 w ogóle nie poddaje się modyfikacjom - to już wszystko ma w sobie, nie potrzeba dodatkowego modemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 10:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 10:49 przez jorginto.)
Post: #97
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Hej, zastanawiam się nad WDR4300+Huawei E3372 hilink. Modem już kupiłem, ale waham się z routerem, bo przeczytałem kilka opinii, że WDR 4300 może mieć problemy z pokryciem. Mam dom jednopiętrowy 150m2 z końcówki lat 70-tych. Czy któryś z Was używał 4300 w takich warunkach?

W sumie, to bardziej od możliwości zaawansowanej konfiguracji zależy mi na zasięgu WF-Fi. Do tej pory korzystam z W8960N (ale rozstaje się z neostradą) i tragedii nie ma, ale przydałoby się coś odrobinę mocniejszego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 11:39
Post: #98
Jaki router stacjonarny do Play LTE
1 router na 150m2 to może być mało (zależy od materiałów i kształtu mieszkania). Zawsze awaryjnie można dodać drugi router, jako AP, jeżeli możesz je połączyć kablem.
WDR4300 ma przy tym chyba odkręcane anteny (do sprawdzenia), więc możesz jedną antenę wymienić na większą i na kabelku i ustawić bliżej środka mieszkania w drugiej jego części (nawet TP-Link oferuje anteny wifi o zysku 5 i 8 dBi z podstawką i kablem 1,2m)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 11:48 przez szopen.)
Post: #99
Jaki router stacjonarny do Play LTE
sprawdzone TL-WDR4300 ma odkręcane anteny (też mają 3600 i 3500 i archer c7 oraz wszystkie "mydelniczki" z oznaczeniami ND na końcu, ale uwaga "mydelniczki" z N w oznaczeniu mają zwykle anteny na stałe)

jakkolwiek nie widzę sensu z kombinowaniem z antenami - drugi AP załatwia problemy z zasięgiem praktycznie w każdym mieszkaniu oraz niewielkich domach

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-03-2015, 13:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-03-2015 13:20 przez jorginto.)
Post: #100
Jaki router stacjonarny do Play LTE
OK, to zamawiam WDR4300. Do tego potrzebuję kabel usb:
http://allegro.pl/delock-przedluzacz-usb...56691.html
Nic na usb nie będę dodatkowego podłączać, więc rozumiem, że takie rozwiązanie wystarczy?

Ten FW:
http://dl.eko.one.pl/gargoyle-pl/attitud...nt/ar71xx/
z dopiskiem factory

Coś pominąłem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 346 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 537 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 337 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 42 007 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 712 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991