[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki router stacjonarny do Play LTE
08-12-2014, 10:39
Post: #61
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Kliknąć w interfejsie chyba wystarczy - dział System, przycisk Dodatki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 11:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2014 11:25 przez davidini.)
Post: #62
Jaki router stacjonarny do Play LTE
To sprawdzę po 17tej, wgram raz jeszcze gargoyle i sprawdzęWink dzięki.

taka ciekawostka, rano przed wyjazdem do pracy zauważyłem że sesja połączenia lte trwała ponad 24h, ręcznie rozłączyłem i połączyłem z ciekawości żeby na play24 podliczyło mi ile danych zużyłem z nielimitowanego rmb.. wchodzę po godzinie na play24 a tu żadnej wzmianki o tym połączeniu, a było lekko ponad 6GB...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 13:48
Post: #63
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Play24, Orange Online i wszystkie tego typu systemy nie są aktualizowane online.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 17:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-12-2014 18:03 przez szopen.)
Post: #64
Jaki router stacjonarny do Play LTE
jakubd napisał(a):Kliknąć w interfejsie chyba wystarczy - dział System, przycisk Dodatki?
no sorry, ale jedynie przez opkg (problemem jest brak miejsca, no niestety coś za coś)
z GUI można doinstalować pewien podzbiór dodatków które współpracują bezpośrednio z GUI (np. obsługa SMS)

http://eko.one.pl/?p=openwrt-ndis

uruchomienie E3372 (NIE-hilinka) w trybie RAS przez modyfikację zaawansowanych ustawień modemu
http://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?pi...91#p119791

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 18:43
Post: #65
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Czyli to nie takie proste, przynajmniej dla mnie. Po drugie- dlaczego RAS a nie NDIS?

ps. play dalej nie podliczył mi sesji, mam podliczenie z 06.12.2014, z 08.12.2014 a nie ma z 07.12.2014Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 19:01
Post: #66
Jaki router stacjonarny do Play LTE
chciałeś porównać obciążenie procka w NDIS i RAS
więc podrzuciłem też linka jak przestawić twój modem do pracy w RAS

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 19:09
Post: #67
Jaki router stacjonarny do Play LTE
narazie mam problem jak go w ogóle uruchomić na gargoyle. e398 na mr3420v1 poszedł od razu jak testowałem. nie wiedziałem że z innymi będą takie problemySmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 19:15
Post: #68
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Jak są zbyt nowe, to wcale mnie to nie dziwi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 19:20
Post: #69
Jaki router stacjonarny do Play LTE
więc tymczasowo zostanę przy oryginale. Wszędzie piszą o tym że bez hub`a ten zestaw nie działa, a u mnie śmiga bez przerwSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 19:27
Post: #70
Jaki router stacjonarny do Play LTE
HUB jest potrzebny, jeżeli brakuje zasilania. Jak jest dobry sygnał, to problemu nie ma zwykle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2014, 15:46
Post: #71
Jaki router stacjonarny do Play LTE
a wracając do tematu bilingu w play- do tej pory nie podliczyli mi transmisji z 07.12.2014 z transferem na poziomie 5-6GB http://scr.hu/6d7/54rn8
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 16:06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2014 16:13 przez cointreau.)
Post: #72
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Witam wszystkich na początku...

Przeczytałem większość wątków dotyczących działu LTE, ale nie byłem w stanie zorientować się ostatecznie w kilku kwestiach, dlatego postanowiłem napisać i mam nadzieję, że mi pomożecie.

Otóż, korzystam obecnie z takiego zestawu: Huawei E3372 (modem tradycyjny) + router TL-MR3220 (v.2). Sprzęt znajduje się wewnątrz pomieszczenia, zaraz przy oknie, dodatkowo mam podpięty aktywny HUB. Nie mam możliwości zamontowania anteny zewnętrznej z uwagi na wynajem mieszkania.

Przed podpisaniem umowy postanowiłem przetestować internet LTE na kartę u tych operatorów, którzy oferują zasięg w mojej okolicy...rozpocząłem od Play'a.

Mobile Partner:
RSSI: - 72dBm, a -85dBm (w zależności od pory dnia)
Cell ID: 0022D738, ale czasami łączę się również z: 0021D432

TNI: po podłączeniu modemu do laptopa (zasięg UMTS), program sugeruje, iż pracuje on w trybie RAS.

Lokalizacja: Sanok, ul. Poetycka
Osiągane prędkości: między 6Mb/s, a 15Mb/s (tej górnej wartości nigdy nie przekroczyłem, a chciałbym to poprawić).

W związku z powyższym:
1. Domyślam się, że zdalnie nie mogę sprawdzić z którego nadajnika odbieram sygnał, tzn. z ul.Kościuszki, czy Lipińskiego? Jedynym wyjściem jest po prostu pojechanie pod stację i zorientowanie się, czy zmienia się parametr CID ?
2. Maksymalne ograniczenie prędkości wiąże się z tym, że Play nakłada je nieoficjalnie na użytkowników pre-paid?
3. MR3220 jest tutaj wąskim gardłem i dlatego powinienem zmienić oprogramowanie na Gargoyle? Pytam, chociaż pewnie bym sobie z tym nie poradził, bo z tego co tutaj sugerowaliście, router ten ma tylko 4MB flash'a i poza głównym software'em trzeba wgrywać jeszcze jakieś dodatkowe składniki Gargoyle...Chyba mnie to przerasta.
4. Może zmiana routera na inny (np. TP-WDR3600) rozwiąże problem? Podobno router ten nie obsługuje w standardzie modemów, ale uwzględniając to, że ma on większy flash, wgranie Gargoyle jest dużo łatwiejsze i to mnie właśnie motywuje. W tej sytuacji nie będę musiał wgrywać żadnych składników, tylko jeden plik, tak jak aktualizuje się firmware w TP?
5. Modem E3372 łączy się w trybie RAS i to jest główna przyczyna bariery 15Mb/s?
W takim jak razie przestawić go na tryb NDIS?
5a. Nie wiem, na ile informacja o trybie pracy jest wiarygodna, ponieważ nie potrafię tak skonfigurować TNI, aby odbierało sygnał LTE. Uruchomiłem ten program tylko po to, aby sprawdzić w jakim trybie modem działa, gdyż to może mieć wpływ na kwestię, którą poruszam. Tylko, czy istnieje taka zależność: tryb pracy modemu (RAS,NDIS), a rodzaj zasięgu (UMTS;LTE) ? Jeśli tak, to czy mogę założyć, że również na LTE modem ten będzie pracował w RAS?

Z góry dzięki za wszystkie sugestie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 18:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 18:17 przez szopen.)
Post: #73
Jaki router stacjonarny do Play LTE
ad4. aktualizuje się bardzo prosto proponuje
http ://eko.one.pl/forum/viewtopic.php?id=9783
tego 3372 przerób na Hilinka ale to juz jest trudniejsze niz zmiana softu w WDR3600 po takiej operacji smiga ze az miło ale 3600 i 4300 w gorgulcu ma czasami problem z wi-fi ale to juz inna bajka

szopen: nie sądziłem, że będę cenzurował czyjeś wypowiedzi, ale tym razem zmieniam powyższy link w nieklikalny
niestety w podanym linku są tak pomieszane wszelkie informacje, że nie polecam jego lektury... bo może wprowadzać w błąd
ja rozumiem, że są to twoje osobiste "przejścia" z gargoyle, których byś uniknął choćby przez przeczytanie wprowadzenia tam:
http://eko.one.pl/?p=openwrt-gargoylepl


podsumowując
a) fabryczny soft to:
GUI
http://192.168.0.1/ lub http://tplinklogin.net/
użytkownik admin hasło admin

konsoli brak

b) gargoyle to:
GUI
http://192.168.1.1/ lub http://gargoyle.lan/
użytkownika brak, hasło to password (tylko do pierwszego logowania, należy zmienić na własne)

konsola
użytkownik root, hasło takie samo jak do GUI

[koniec mojej wstawki - szopen]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 22:46
Post: #74
Odp: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Myślisz ze wszystkie modemy serial zmienisz w hilink?

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2014, 14:08
Post: #75
Jaki router stacjonarny do Play LTE
chyba można sprawdzić czy da radę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 16:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 16:20 przez cointreau.)
Post: #76
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
(12-12-2014 18:21)mrrowek napisał(a):  ad4. aktualizuje się bardzo prosto

tego 3372 przerób na Hilinka

Dzięki za próbę pomocy, ale....chyba nie przeczytałeś dokładnie opisu mojej sytuacji.

Najpierw sugerujesz, że powinienem kupić nowy router i wgrać Gargoyle,
a potem, aby jeszcze dodatkowo przekształcić modem na HiLink.
Skoro pisałem, że mogę mieć problemy ze zmianą oprogramowania w routerze, to propozycja bawienia się w zmianę softwarową modemu jest niezbyt uzasadniona.

Rozumiem, że według Ciebie rozwiązaniem całościowym problemu, który przedstawiłem jest wyłącznie jednoczesna zmiana routera i modemu? Nie ma żadnej alternatywy ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 18:03
Post: #77
Jaki router stacjonarny do Play LTE
cointreau napisał(a):rozwiązaniem całościowym problemu, który przedstawiłem jest wyłącznie jednoczesna zmiana routera i modemu?
jeśli nie chcesz się nauczyć niczego nowego to tak- najłatwiejsza jest wymiana sprzętu

sugeruję Huawei B593, który jest zintegrowanym stacjonarnym routero-modem LTE
z okazji tego, że zaczęto sprowadzać wersję dla Vodafone cena tego modelu (przynajmniej w wersji Vodafone) spadła sporo poniżej 500zł

jakkolwiek

posta z 12.12.14 nie czytałem wcześniej, zacznę od końca

cointreau napisał(a):5. Modem E3372 łączy się w trybie RAS i to jest główna przyczyna bariery 15Mb/s?
W takim jak razie przestawić go na tryb NDIS?
5a. Nie wiem, na ile informacja o trybie pracy jest wiarygodna,
TNI nie pokazuje trybu pracy modemu, to Ty decydujesz w jakim trybie jest skonfigurowane TNI
(a "fabrycznie" jest wybrany RAS), swoją drogą tego trybu nie przestawia się w modemie, po prostu on go wspiera lub nie
niektóre modemy pracują zarówno w RAS jak i NDIS,
nie miałem w ręce E3372 ale podejrzewam, że w TNI należy po prostu wybrać "NDIS Huawei", aby uzyskać pracę w NDIS
tak swoją drogą nie ma to znaczenia, bo w Mobile Partner (niezależnie od tego jak się nazywa) instalowanym z wirtualnego CD też można podejrzeć CID

cointreau napisał(a):4. Może zmiana routera na inny (np. TP-WDR3600) [...] ale uwzględniając to, że ma on większy flash, wgranie Gargoyle jest dużo łatwiejsze i to mnie właśnie motywuje. W tej sytuacji nie będę musiał wgrywać żadnych składników, tylko jeden plik, tak jak aktualizuje się firmware w TP?
owszem wydanie Cezarego (by obsy) w wersji dla routerów z >=8MB flasha zawiera wszystkie moduły ewentualnie potrzebne do obsługi dowolnego modemu gsm usb
natomiast w wersji dla routerów z 4MB czasem trzeba sobie co nieco doinstalować z konsoli

cointreau napisał(a):3. MR3220 jest tutaj wąskim gardłem i dlatego powinienem zmienić oprogramowanie na Gargoyle?
nie wiem czy jest "wąskim gardłem" Big Grin, ale możesz to oszacować bajecznie prosto
wystarczy, że podepniesz modem bezpośrednio (najlepiej z użyciem przedłużacza, aby miejsce pracy modemu było IDENTYCZNE) do komputera i wykonasz dostatecznie dużą ilość testów (choćby na speedtest.net)

testy należy wykonywać przemiennie po kilka bezpośrednio na komputerze i przy podłączeniu modemu przez przez router (zajmie to może i cały dzień i to jest jedyna trudność), router podczas testów należy podpiąc kablem (wifi może mieć wpływ na pogorszenie wyników jeśli mieszkasz w bloku, w którym każdy ma własne wifi)

cointreau napisał(a):1. Domyślam się, że zdalnie nie mogę sprawdzić z którego nadajnika odbieram sygnał, [...] Jedynym wyjściem jest po prostu pojechanie pod stację i zorientowanie się, czy zmienia się parametr CID ?
tak najlepiej CIDy sprawdzić osobiście, baza btsearch może być nieaktualna (operatorzy czasem zmieniają CIDyz przyczyn technicznych, a baza btsearch jest tworzona przez hobbystów)

cointreau napisał(a):po podłączeniu modemu do laptopa (zasięg UMTS) [...]Osiągane prędkości: między 6Mb/s, a 15Mb/s (tej górnej wartości nigdy nie przekroczyłem, a chciałbym to poprawić).
prawdopodobnie przyczyną jest połączenie UMTS a nie LTE
jakkolwiek, nawet w LTE nikt nie zagwarantuje żadnej prędkości...

jeśli zajrzałeś pod linka zaproponowanego przez kol. mrrowek to nie dziwię się, że boisz się zaczynać przygodę z gargoyle Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2014, 22:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2014 22:12 przez mrrowek.)
Post: #78
Jaki router stacjonarny do Play LTE
spokojnie
instalowanie gorgulca jest bajecznie proste
większe problemy sprawia przeróbka modemu
właściwie instalowanie sprowadza się do dwóch rzeczy
1 znalezienie upgrade - przycisku
2 ściągniecie na dysk twardy odpowiedniego pliku i włączenie przycisku
główny problem to żeby w tym czasie prądu w gniazdku nie zabrakło

ps
z uwagi na problemy jakie ostatnio zaczęły trawić WDR 3600 i nie tylko jeśli chodzi o sieć wi-fi ktora się "zamrażą" i przestaje działać . co niektórzy piszą że nie ma ich na wersji gorgulca 1.6.0.2

ppss
szopen ile ty mi tych wypowiedzi cenzurowałeś?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 00:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-06-2015 23:17 przez szopen.)
Post: #79
Jaki router stacjonarny do Play LTE
mrrowek napisał(a):ile ty mi tych wypowiedzi cenzurowałeś?
powyższą czyli jedną, jak zauważyłeś "cenzura" polegała na usunięciu możliwości kliknięcia linku oraz... uzupełnieniu podstawowych informacji

zmiana modemu w hilink... zazwyczaj nie ma głębokiego sensu, a już na pewno nie w opisanej tutaj sytuacji, ale to może zrozumiesz za jakiś czas

jeśli doświadczyłeś problemów ze stabilnością wifi oczywiście możesz spróbować downgrade, nawet tutaj jest gdzieś wątek z mirrorami, a właściwie nawet wersjonowaniem wypustów Cezarego, oto jeden z nich, żebyś nie musiał szukać
ftp://tplink-forum.pl/Gargoyle/
jakkolwiek mnie to dziwi, bo nie doświadczyłem tego problemu ani na TL-WDR3600 ani na TL-WDR4300 i to ani w 1.6.2.2. ani 1.6.2.1 (w 1.6.2.2 został zaktualizowany sterownik wifi)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2014, 10:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2014 10:52 przez mrrowek.)
Post: #80
Jaki router stacjonarny do Play LTE
no właśnie gdyby to był jednostkowy przypadek nie było by to takie dziwne,
raptem walnięte wi-fi było by. rozumiem że jeden model ale dwa.
a jak robiłeś zmianę softu to zostawiałeś stary?

ps
hm wyśłaem że
"...cenzurował czyjeś wypowiedzi,..." bardziej poprawnie czyjąś wypowiedź,
rozumiem ze chodziło o kilka wątków w jednym poście a nie o cały post?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 258 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 272 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 082 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 925 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 633 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991