[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki router stacjonarny do Play LTE
30-10-2014, 23:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2014 23:19 przez Tomecek.)
Post: #41
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Wybaczcie moją niewiedzę, ale dotychczas używałem routera Netgear WNR3500L z zainstalowanym Tomato by shibby. Byłem bardzo zadowolony z tego routera, gdyż umożliwia łatwe używanie Transmission i Samby z podłączonym dyskiem twardym. Niestety ma tylko jeden port USB i nie obsługuje (przynajmniej w łatwy sposób) modemów LTE, a jedynie modemy 3G. Postanowiłem zmienić router i mój wybór padł na WDR4300. Mam pewien plan co do niego, ale nigdy nie używałem innego firmware niż Tomato i nie wiem, czy on wypali.

Planuję podłączyć do jednego portu modem Huawei E3372 HiLink, a do drugiego dysk twardy. Oczywiście będę musiał zainwestować w dodatkowe zasilanie (2 x kable typu Y i 2 ładowarki 5V z 2 przedłużaczami USB). HUB USB aktywny sprawdza się przy jednym porcie USB w routerze, a gdy chcę korzystać z dwóch portów USB jednocześnie i to z dwom rożnymi urządzeniami (modem i dysk), to myślę, że lepiej zakupić powyższy zestaw.

1. Rozumiem, że bez problemu mogę na tym routerze zainstalować Transmission tak, aby automatycznie startował z routerem?
2. Bez problemu uruchomię Sambę, tak, aby kopiować pliki do lapka z Windowsem 7/8.1?
3. Modem typu HiLink mogę konfigurować bezpośrednio przez przeglądarkę pomimo tego, że będzie podłaczony do routera?
4. Czy można zrobić tak, aby po podłączeniu modemu do routera ten automatycznie nawiązywał połączenie?
Ogólnie chcę, aby przedłużacz do modemu był długi, w ten sposób przykleję modem do okna Wink

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 22:07
Post: #42
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Sorry, nitk nie odpowiedział, bo pewnie nikt ci nic pewnego nie powie.
Jeżeli można na niego zainstalować alternatywne oprogramowanie takie, jak OpenWRT, czy Tomato, to odpowiedź brzmi - pewnie tak na wszystkie pytania.
3. Jak ustawisz odpowiednie zakresy IP tak, aby router i modem były w innych podsieciach to tak. I o ile router obsłuży ten modem konkretny - tego nie wiemy na 100%.
4. To chyba jednak standard.

Pamiętaj, że maksymalna dozwolona długość przedłużacza to 5m, w praktyce spotyka się 4,5m.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-11-2014, 22:27
Post: #43
Jaki router stacjonarny do Play LTE
@jakubd
a nie - ja miałem zamiar odpowiedzieć, ale zapomniałem Wink

@Tomecek
oczywiście na fabrycznym sofcie się nie da

na openwrt czy gargoyle (bazowanym na openwrt) da się

możliwe, że będziesz potrzebował ext-roota, bo nie wiem czy wszystko czego potrzebujesz zmieści się we flashu routera (w gargoyle by obsy chyba się nie zmieści, bo jest spory zestaw pakietów "na dzień dobry" idealny dla początkujących, ale przy pracy w ustalonej i konkretnej konfiguracji niepotrzebnych, natomiast gołe openwrt bądź z Luci chyba da radę)

skoro dałeś radę z Tomato to dasz radę i zinną dystrybucją mającą linuxa "pod pokładem"

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2014, 17:05
Post: #44
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Odpowiem na własne pytanie - Asus RT-N10U działa z Huawei E398 w trybie 4G na stockowym firmware.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2014, 22:11
Post: #45
Jaki router stacjonarny do Play LTE
to jeszcze napisz czy osiągasz
Arathefu napisał(a):30 Mbps DL i 10 UL?

a może inaczej - czy prędkości na "gołym" modemie oraz zestawie modem+router RT-N10U są jednakowe

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2014, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2014 01:48 przez Arathefu.)
Post: #46
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Tak, prędkości są takie same, choć do takiego downloadu daleko. Zrobię testy w nocy, kiedy obciążenie sieci będzie mniejsze. Rozważam jeszcze zakup aktywnego huba USB, może uda się jeszcze trochę wycisnąć (acz temperatura modemu już teraz jest niepokojąca).

[Obrazek: 3887134480.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-12-2014, 23:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2014 23:26 przez davidini.)
Post: #47
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Witam. W wątku padło stwierdzenie że na modemie nie hilink max prędkości się nie osiągnie. Ktoś może mi wyjaśnić skąd to wynika? Od 2 tygodni testuję zestaw mr3420v2 + e3272 z play (nie hilink) i osiągam 21/8. Z tego co się orientuję to w moim mieście max z play bo nie ma jeszcze światłowodów podpiętych i pomimo tego że na mapie play jest zasięg to na żadnym wykazie nie ma mojego miasta. Info z salonu- to fakt że lte działa narazie testowo i nie oficjalnie.
http://www.speedtest.pl/test/98241343
http://www.speedtest.pl/test/98241697
tyle osiągam, bez anten i bez huba aktywnego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 00:01
Post: #48
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Zobacz, jakie masz obciążenie procesora routera przy tym transferze (wykonalne tylko w OpenWRT+Gargoyle). Jeżeli bliskie maks, to niestety to może być limit.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 01:45
Post: #49
Jaki router stacjonarny do Play LTE
tylko że transfer mam identyczny mając modem wpięty w laptopa. dlatego pytam o różnicę między no hilink a hilink...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 02:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2014 02:08 przez penknife.)
Post: #50
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Bardziej bym obstawiał zauważalną różnicę prędkości pomiędzy RAS a NDIS/CDC/HiLink.
Więc jak twój modem jest widoczny w systemie oraz którym protokołem się łączysz ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 02:24
Post: #51
Jaki router stacjonarny do Play LTE
NDIS, modem z play i oprogramowanie play.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 09:56
Post: #52
Jaki router stacjonarny do Play LTE
W przypadku nowszych modemów (niż E3131) HiLink i nieHilink nie dają istotnych różnic wydajności. W przypadku routerów - modem tradycyjny może wymagać większej pracy ze strony procesora routera, zwłaszcza, jeżeli danego modemu nie da się uruchomić w trybie NDIS, a jedynie RAS.
HiLink to nie jest do końca ani czysty NDIS, ani RAS, tylko interfejs Ethernet na USB (NDIS-based Internet Sharing device) - router traktuje go jak... ethernetowe gniazdko WAN.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 10:07
Post: #53
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
Rozumiem, czyli przy hilinku router ma mniej obciążony proc? To dziś wgram gargoyle i sprawdzę, bo narazie jadę na fabrycznym sofcie i wszystko działa ciągle, bez zwiech.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2014, 11:30
Post: #54
Jaki router stacjonarny do Play LTE
ja bym nie demonizował roli wydajności procesora - procki we współczesnych routerach są naprawdę szybkie

natomiast port szeregowy jest komputerowym zabytkiem i jest sam w sobie znacznie starszy niż pecety (to bodajże lata 60te ub. wieku)
sam pamiętam czasy kiedy osiągnięcie więcej niż kilkudziesięciu kilobitów/s na fizycznym porcie szeregowym było naprawdę osiągnięciem
w tej chwili porty szeregowe są tylko emulowane, ale efektywniejsze jest emulowanie karty sieciowej przez modemy pracujące z szybkościami porównywalnymi do kart sieciowych

jakkolwiek nie mam nic przeciwko eksperymentom Big Grin
(nie podejrzewam, jednak aby obciążenie procesora przekroczyło kilkanaście procent, oczywiście mogę się mylić - czekam na wyniki)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 00:57
Post: #55
Jaki router stacjonarny do Play LTE
NDIS na USB to w świecie Linuksa ciągle nowość, zwłaszcza na ARMach i widać różnicę w wydajności RAS<->NDIS, o ile jest obsługa. Hilink zawsze mniej obciąża procesor routera, a bardziej procesor modemu.

Nie da się z góry ot tak powiedzieć, co lepiej działa - wiele zależy od zestawu router<->modem.

A przy RAS procesor prawie wszystko robi sam w kwestii komunikacji z modemem i stąd ma on znaczenie, ale górny limit to i tak 15-25 Mbit/s przy RAS niezależnie od procesora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 13:35
Post: #56
Jaki router stacjonarny do Play LTE
więc pierwszy test się nie powiódł, wgrane gargoyle nie zidentyfikowało modemu, w ogóle go nie zobaczyły. chwilowo wróciłem do oryginału.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 14:44
Post: #57
Jaki router stacjonarny do Play LTE
tia dla rodziny TL-MR3x20 z 4MB flasha nie ma na pokładzie wszystkich pakietów i modułów (czyli sterowników)
skoro coś wspominałeś o ndis to zapewne musisz doinstalować rndis

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2014, 16:29
Post: #58
Jaki router stacjonarny do Play LTE
To przekracza moją wiedzę i umiejętności, niestety:/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 03:52
Post: #59
RE: Jaki router stacjonarny do Play LTE
(07-12-2014 16:29)davidini napisał(a):  To przekracza moją wiedzę i umiejętności, niestety:/

no to gratuluję odwagi i wciąż sprawnego routera (mam nadzieję, że przed flashowaniem poczytałeś jak zmienić fabryczne na gargoyle lub openwrt i jak powrócić do fabrycznego, oraz, że istnieją 2 różne wersje tego modelu routera)

hasła kluczowe (do poczytania)
putty
opkg
pakiet którego potrzebujesz prawdopodobnie nazywa się
kmod-usb-net-rndis

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-12-2014, 10:16
Post: #60
Jaki router stacjonarny do Play LTE
Oczywiście że poczytałem, kwestia zmiany softu nie problem. Po prostu nie jestem aż tak obyty żeby coś tam dograćWink Szczególnie że skoro router ma ograniczoną pamięć- to jak to dograć?Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Który mobilny router jest wart polecenia? miodo 5 2 260 23-07-2022 19:59
Ostatni post: jakubd
  Nju internetowy - jaki router mobilny? Mowca 13 6 273 12-02-2021 18:15
Ostatni post: szopen
  router do nju lalalala 70 24 085 19-11-2019 14:57
Ostatni post: Ekonomista
  Przy próbie pobrania łatki SSH w Xiaomi router 3g wyskakuje powiadomienie lolokm 44 40 952 14-03-2019 22:42
Ostatni post: lolokm
  Router z Wi FI Calling - jest takie coś? @@Maciek@@ 16 6 633 21-02-2019 21:55
Ostatni post: grzech1991