[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VoLTE
01-10-2014, 21:03
Post: #1
VoLTE
Witam.
Zgodnie z tym co jest napisane (http://www.biuroprasowe.plus.pl/note.php?id=1140) plus rozpoczął testy VoLTE. Jak myślicie czy uruchomi to na L1800 które jest i tak zapchane i nada wyższy prio co dla mnie by było bez sensu, gdyż uniemożliwi to komfortowe korzystanie z sieci, bo inni będą zajmować pasmo na VoLTE czy uruchomi VoLTE na L800, które jest bardziej obszarowe i da np. najwyższy prio na VoLTE a na internet ile starczy?
Ja teraz mam L1800 w Plusie i przy paramertach:
RSSI: -53
RSRP (dBm): -83
RSRQ (dB): -10
mam maks. 20Mbps to co będzie jak jeszcze pasmo zawalą rozmowy?

(Mój sprzęt to huawei b593-s22 z anteną ATP-14)


Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-10-2014, 22:57
Post: #2
VoLTE
VoLTE zostanie albo uruchomione dla wszystkich elementów infrastruktury i pasm, albo dla żadnego - stany pośrednie nie mają sensu (na razie i tak LTE jest TYLKO w 1800 MHz).
Sprawa obciążenia sieci jest marginalna - kanał rozmówny nawet w HD Voice nie przekroczy 56-64 kbit/s, czyli zauważalny spadek wydajności byłby przy zapchaniu połowy pasma, czyli 1200 rozmów na jednym sektorze stacji bazowej... czyli chyba nigdy poza centrami miast w czasie imprez masowych (gdzie indziej można na raz wygenerować 3600 aktywnych rozmów na obszarze 1km kwadratowego? u jednego operatora!)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 15:17
Post: #3
RE: VoLTE
A jaka będzie maksymalna prędkość na L800?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-10-2014, 16:59
Post: #4
VoLTE
W przeliczeniu na 1 MHz pasma - podobna jak w 1800 i innych.
Nie da się powiedzieć, jaka będzie prędkość, bo nie wiemy, ile MHz dostanie każdy z operatorów. No chyba, że jednak się dogadają i zrobią globalnego, w co wątpię.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2018, 10:38
Post: #5
VoLTE
Czy można korzystać z volte ,na telefonach nie brandowanych z wolnej dystrybucji ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-03-2018, 14:41
Post: #6
VoLTE
Teoretycznie tak, w praktyce to jest bardziej skomplikowane.
Sprowadza się to co prawda do ustawienia APNu dla rozmów głosowych, ale problem w tym, że opcja jest zaszyta... w radioromie. No i nie ma dostępnej listy oficjalnej tych APNów.
Podobno udało się komuś wrzucić to do jakiegoś Xiaomi i wymusić pracę w LTE w Orange, ale częściej to nie działa, niż działa.
Tylko te oficjalne modele mogą zadziałać prawidłowo, lista taka krąży w sieci i jest mniej więcej poprawna:
http://wificalling-volte.pl/
W zasadzie do niedawna tylko topowe samsungi i iPhone wybrane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  VoLTE i VoWiFi w Heyah Ekonomista 1 799 08-01-2022 22:56
Ostatni post: szopen