[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopia zapasowa - backup
27-08-2014, 12:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014 13:18 przez K4r0lSz.)
Post: #1
Lightbulb Kopia zapasowa - backup
Przenoszę w shoutboxa:

Nie znam się dobrze na backupowaniu ale czy jest jakiś program co by mi synchronizował wskazany folder? Tzn chodzi o to, przerzucam sobie pliki z laptopa na dysk zewnętrzny ręcznie(taki rodzaj kopi zapasowej) czy jak znowu mi się zbierze nowych plików w poszczególnych folderach na laptopie to czy jest jakiś program, że po podpięciu dysku zew, sprawdzi których plików brakuje i sam sobie je przekopiuje?

Do tej pory mało się tym interesowałem, lecz człowiek coraz bardziej przykłada wagę do takich rzeczy ale czasem brak czasu na doczytanie.
A jak wy robicie backupy (zdjęcia, dokumenty, paragony itd)? Czy też może nie robicie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 13:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014 13:14 przez K4r0lSz.)
Post: #2
Odp: RE: Kopa zapasowa - backup
(27-08-2014 12:40)raven.michal17 napisał(a):  A jak wy robicie backupy (zdjęcia, dokumenty, paragony itd)? Czy też może nie robicie?

Polecam jako chmure kubic 25GB za free z androida (ios?) Natychmiastowy backup zdjęć

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 13:17
Post: #3
Kopa zapasowa - backup
Ja najważniejsze dokumenty raz w miesiącu nagrywam na DVD-RW.
Ogólny backup mam na OneDrive, gdzie trzymam dokumenty, które mogą się przydać w każdej chwili wszędzie.
Na OneDrive także siedzą paragony Wink
Telefon z Andkiem robi Backup zdjęć w Google.
A backup telefonicznych ustawień w DropBox'ie.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 17:03
Post: #4
RE: Kopia zapasowa - backup
W ogóle nie robię backupów ale na bieżąco monitoruje stan dysków. najważniejsze dane czyli zdjęcia i pliki tekstowe trzymam na dropboxie

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 15:38
Post: #5
RE: Kopia zapasowa - backup
(27-08-2014 13:04)spag napisał(a):  Polecam jako chmure kubic 25GB za free z androida (ios?) Natychmiastowy backup zdjęć

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送


No niestety, co w przypadku androida, ios jest dobrym rozwiązaniem to znowu w przypadku lustrzanki innych aparatów trzeba szukać innych rozwiązań, ewentualnie ręcznie po zgraniu pchnąć wszystko w chmurę ale to znowu miejsca trzeba co nie miara przy większej ilości zdjęć


grzechu1991 napisał(a):W ogóle nie robię backupów ale na bieżąco monitoruje stan dysków. najważniejsze dane czyli zdjęcia i pliki tekstowe trzymam na dropboxie

Czym monitorujesz stan dysków?


Ogólnie widzę, że przeważają jednak chmurowe rozwiązania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 16:53
Post: #6
Kopia zapasowa - backup
Dowolny program do odczytu smarta i badów. Wystarczy, chociaż nie myśl, że z tego się dowiesz czy dysk z dnia na dzień nie padnie. To po prostu pomocnicze narzędzie.

Ale podstawowe funkcje obsługi smarta mają już płyty główne i windowsy. Chociaż jak spotkałem się z tym, aby sygnalizowały to z dyskiem było już na prawdę źle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 18:17
Post: #7
Kopia zapasowa - backup
W kwestii diagnostyki prostej i SMART - polecam program speedfan firmy almico.

Co do backupu - celem nie tylko jest zabezpieczenie przed padem systemu czy dysku, ale przede wszystkim w przypadku utraty danych z powodów logicznych - skasowanie, nadpisanie, atak wirusowy czy jakiś pad systemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 21:51
Post: #8
Kopia zapasowa - backup
Mi się od kilkunastu lat nie zdarzył pad logiczny, ale trzeba wiedzieć co się robi i gdzie się to robi. A jak trzeba, to liczyć się z tym, że operacja może zakończyć się niepowodzeniem. Poza tym, tanio nie jest backup-ować 5TB danych w moim przypadku.

Ja do smarta używam w przypadku windowsa HD tune, elegancko wszystko wyświetla i ma w sobie wiele rzeczy do diagnostyki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2014, 06:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-08-2014 07:25 przez K4r0lSz.)
Post: #9
Kopia zapasowa - backup
Również polecam SpeedFan'a, o którym pisze Jakub.
Backup w chmurze jest też korzystny, jeśli korzystasz z kilku urządzeń, które potrzebują dostępu do tych samych danych - a każde z tych urządzeń ma "odpowiednio wydajny" dostęp do internetu.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-08-2014, 07:21
Post: #10
RE: Kopia zapasowa - backup
Wydaje mi się, że najlepiej trzymać dane zapasowe na dysku USB. Synchronizację wykonuję programem FreeFileSync każdego komputera po kolei. Dla wygody mam też dodatkowy dysk w głównym PC i tam robię backupy codziennie. Chmura ma niestety niepewny czas uploadu, wiec wykorzystuje tylko okazjonalnie i bardziej w telefonie, niż na komputerze. Oczywiście wszystkie dyski zaszyfrowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Tworzenie kopii zapasowych - backup raven.michal17 8 5 566 30-03-2013 23:08
Ostatni post: spamcop