[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
25-08-2014, 01:27
Post: #1
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Witajcie.

Przepraszam, że tak z grubej rury ale mam parę pytań, a widzę że ten temat jeszcze nie był tu na forum poruszany. Zamówiłem przez internet kartę SIM do oferty Play Internet na nowych warunkach z 20 sierpnia. W ofercie tej mam 30zł/msc przez 6 miesięcy, potem 49.99/msc za no limits.

Do tego postanowiłem zakupić router B593s-22 oraz antenę CyberTech'a Dual 15dbi. Całość sprzętowo wyjdzie mnie jakieś 600zł + abonament.

Do nadajnika mam 1.1km w prostej linii, pomiary wykonuję w miejscu osłoniętym 1 budynkiem, antena docelowo będzie na szczycie mojego domu, gdzie jest tzw widoczność na BTS.

Postanowiłem skorzystać z oferty, bo aktualny dostawca Netia w ofercie NoLimits daje mi 12Mb/s do mnie i 0.7Mb/s ode mnie. Testując łącze w LTE play'a na moim Note 3 mam ok 28Mb/s do mnie i ok 20Mb/s ode mnie.... W netii płacę 79zł/msc. Wniosek nasuwa się sam.

Chciałbym abyście napisali mi, czy takie combo jest dobrym pomysłem - oraz więcej o tej ofercie. Jestem pewien że znajdzie szersze grono odbiorców. We wtorek mam odebrać od kuriera umowę i odesłać im skany dowodu. Napiszcie mi jeżeli mam się w coś wpieprzyć, to mam 2 dni żeby się wykrecić i nieodebrać, ale myślę że będzie ok.

Pozdrawiam,
Bartosz
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 07:07
Post: #2
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Masz nie 2 dni, tylko 10.

Zapewne oferta no-limits ma jakiś limit transferu, aczkolwiek to nie głupie. Warto przeczytać cenni/regulamin usługi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 08:18
Post: #3
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Wydaje mi się, że antena jest niepotrzebna, jeżeli w miejscu instalacji modem będzie widział stację bazową. Ale jak masz możliwość zakupu i instalacji to jest OK.

Samą ofertę zbieram się przeanalizować, bo to kolejny krok wojny cenowej między Plus i Play. Wygląda dobrze, bez limitu pamiętaj, że gwarantowane jest tylko 100GB miesięcznie, powyżej w zależności od obciążenia sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 21:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014 21:16 przez mrqasq.)
Post: #4
RE: PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Witajcie, wszystko dziś przyszło jednym kurierem, modem, antena i karta SIM. Trochę powalczyłem, ale udało się. Na wbudowanych antenach czy tam dołaczonych do routera (białe) mam 3 kreski na LTE, oraz prędkość 8/8Mb/s, po podpięciu dużej anteny jest 5 kresek LTE oraz wyniki jak poniżej, jutro będę kombinował z porządnym zamocowaniem anteny. Na razie jestem super zadowolony Big Grin

Status funkcji bezprzewodowej
1 PLMN: 26006
2 Stan usługi: Prawidłowa usługa
3 RSSI: -57
4 RSRP (dBm): -82
5 RSRQ (dB): -7
6 Roaming: Nie


[Obrazek: 3718102168.png]

Dodatkowo cieszy ten fakt :
[Obrazek: 56444611717504827990.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 22:43
Post: #5
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Tylko tyle, że tego nie masz na papierze - tej obietnicy z transferem. I niby jakie nadużycia, DDoSy?

Jaka duża antena, podasz przykład? Kreski nie wiele znaczą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-08-2014, 22:50
Post: #6
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Gwarantują podobno tylko 100GB. W sumie mogę w wolnej chwili pogadać z Gruszką, ale pewnie powie to samo - chodzi o ochronę sieci i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 07:10
Post: #7
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Żeby kupić mogą napisać wszystko, a na papierze co innego. Jakoś im nie ufam.

Jakub - ochrona sieci w jakim sensie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 09:24
Post: #8
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
10 ludzi ciągnących z maksymalną szybkością może przycisnąć do ziemi niejeden sektor stacji bazowej. Po prostu jak ktoś przegina pałę, to operator zastrzega sobie możliwość przycięcia go.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 11:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-08-2014 11:59 przez mrqasq.)
Post: #9
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Dziś rano o 5 robiłem nieśmiałą próbę pobrania pliku ISO z serwera ubuntu i pięknie leciało ok 4MB/s, czyli ponad 4x szybciej niż miałem w Netii przy 8Mb/s Smile U mnie w domu jest taka sytuacja, że z tego internetu korzystają 3 komputery stacjonarne oraz 2 laptopy i 5 telefonów przez Wifi. Łącznie wczoraj było wygenerowane ruchu na niecałe 2.5GB, więc sądzę, że te 100GB to bezpieczna granica na 30dni, z małym zapasem.

Cytat:Jaka duża antena, podasz przykład? Kreski nie wiele znaczą.

Urządzenia które posiadam to :
B593s-22 oraz antena CyberTecha Dual 15dBi..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 12:48
Post: #10
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
Bardzo ładne wyniki i jeżeli operator nie zrobi jakiegoś kuku, a i nie będzie za dużo klientów Play LTE w okolicy to może być fajna alternatywa dla kablowego połączenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-08-2014, 16:55
Post: #11
PLAY Internet - nowa oferta na LTE bez limitów prędkości i danych
To u mnie jeden komp przesyła 200GB miesięcznie Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E5572Cs ze starterem Play 5GB za niewielkie pieniądze. Ekonomista 1 6 188 27-05-2018 00:25
Ostatni post: szopen
  Internet stacjonarny UPC/Orange/Netia spag 9 13 126 21-04-2018 11:38
Ostatni post: grzech1991