[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173s-2 - brak zasiegu Plus
19-08-2014, 18:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2014 20:40 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173s-2 - brak zasiegu Plus
Witam.
Dostałem właśnie taki modem z myślą o aero. kartę mam dostać w tym tygodniu. Na razie testuję go na zwykłych telefonicznych kartach i niestety o ile w sieci T-mobile i Play zasięg jest o tyle zupełnie nie widać Plusa. Nie wiem czym jest to spowodowane skoro w telefonie wszystko działa jak należy? Skoro plusa nie widzi to i aero chyba nie będzie widział. próbowałem ręcznego trybu rejestracji - nic z tego. Jeszcze nie sprawdzałem na przedłużaczu i zmienić położenie tego modemu ale nie wiem czy to coś da.
Moja aplikacja dostępowa to coś co się nazywa "mobilny internet". Tam nie ma zbyt wielu opcji zmiany ustawień. Modem jest bez sima - sprawdziłem w Dc-unlocker.
To może byc sprawa softu? Nie potrafię tego sobie wytłumaczyć. Sprawdzałem dwie karty od rożnych opów działających w roamingu plus - ciemno. W telefonie na tej samej karcie max
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-08-2014, 22:45
Post: #2
e173s-2 - brak zasiegu Plus
A masz wymuszony jakiś tryb pracy 2G/3G (GSM/WCDMA)? Powinno być preferowane wcdma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 06:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2014 06:28 przez forresty.)
Post: #3
e173s-2 - brak zasiegu Plus
Jest preferowane wcdma i na plusowych kartach brak zasięgu. Niestety na innych też zasięg jest raczej marny - w porywach do 50%. Może takie miejsce? Dziwne to. Ja mam podpiety ten modem do PC i z tym raczej trudno się przemieszczać. Jeszcze nie mam karty AERo. Dostanę ją za 2-3 dni z tego co mi odpisali, ale przypuszczam że jeśli z plusem problem to i aero nie złapie. Mieszkam w niewielkim powiatowym mieście- wszystko tu jest jak chodzi o nadajniki. Patrzyłem na mapę zasięgu Plus i na mojej ulicy akurat widzę jakaś dziurę w pokryciu LTE ale to przecież nie ma chyba w tym wypadku znaczenia. Na karcie Virgin - lejku - normalnie inicjuje połączenie i net działa normalnie czyli modem jest sprawny. Coś zasięgiem na plusie jest u mnie nie tak. T-M, Orange i play działają - zasięg wg wskazań jest mały ale jest. Moze antena by pomogła? Znalazłem tutorialik jak taka zrobić. Ale jak zasieg =zero to chyba nic t o nie pomoże. W ogóle u mnie w domu to jakieś czary - nawet z DVBT mam problemy mimo że wszyscy dookoła odbierają bez problemu a ja już robiłem chyba ze 3 instalacje i zawsze to samoBig Grin
Dodatkowo mam konfuzję taką że 3g plusa w telefonie działa wyśmienicie. On ma tylko pasmo 2100 wiec na tym musi działać
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 08:47
Post: #4
e173s-2 - brak zasiegu Plus
A jak masz podpięty modem do komputera? Bezpośrednio, między obudową a kaloryferem?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 09:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2014 09:05 przez forresty.)
Post: #5
e173s-2 - brak zasiegu Plus
nie... ja mam podpięty z przodu - na panelu. Z tyłu podpiąłem bezpośrednio do gniazda na płycie i tez bez zmian. Nie mam wokół niczego metalowego. Od kaloryfera jest kilka metrów. Próbowałem przez przedłużacz ale on się nie nadaje bo to ja kiedyś sam zrobiłem do pianina cyfrowego i jest po prostu za długi wiec przez niego nie poszło. Musze kupić jakiś normalny sklepowy. Tak się zastanawiam czemu tak jest? Modemy sa mniej czułe niż telefony czy jak? Moze komputer mój coś zagłusza? Nie mam karty wifi - nic tu bezprzewodowo nie pracuje. Telefon działa - modem nie. modem jest prakycznie nowy. Nie wiem z jakiej sieci bo nie ma żadnego polskiego brandu sieciowego- tak jakby to była wersja prosto z Huawei. Moze tam coś trzeba zainstalować? Może coś z kartami nie tak? Ale one są z tego roku obie wiec to chyba nie ma znaczenia. Zresztą na Virgin działa i t-m i Play. nie działa plus.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 10:31
Post: #6
e173s-2 - brak zasiegu Plus
Metalowy i zakłócający element to... komputer. Do tego przednie gniazdo zwykle jest podłączone kiepskiej jakości kablem, który rzadko jest poprawnie ekranowany i stanowi dodatkowe źródło zakłóceń.
Stąd często pomaga przedłużacz USB podłączony koniecznie do płyty głównej bezpośrednio - z tyłu.

Przedłużacz musi spełniać normy USB - maks. 5 m, ekran, powyżej 2m ferryt, ekranowane poprawnie kolejne żyły, spadek napięcia nie większy, niż w specs itd. Samemu da się zrobić taki kabel, ale robota straszna, przy cenie 8 PLN za 1,8m (np. w sklepie przy blogu) - bezsens.

Plus nie działa, bo może właśnie jego częstotliwości zakłóca komputer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 11:26
Post: #7
e173s-2 - brak zasiegu Plus
No właśnie dałem bratu znać żeby kupił dziś mi jakiś przedłużacz bo to coś mi niemożliwe się wydaje że to tak wszystko się dzieje. Na tylnym gnieździe bez przedłużacza tez działo się nic. No zobaczę jak to dalej będzie wyglądać. Jakiś zwykły przedłużacz nie starczy? U mnie w mieście nie ma innych. Kiedyś chciałem kupić kabel HDMI to jak usłyszałem cenę to zrobiłem w tył zwrot - 45zł . Kupiłem za 2zł i normalnie działa.
Mógłbys rozwinąc myśl z tym zakłócaniem przez komputer.. Dokładnie co tam się dzieje. Rozumiem że nawet sam obudowa może zakłócać fale ale może jakaś elektronika jeszcze? Tak mi coś wpadło do głowy jeszcze. Da sie jaką taśma owinąć taki kabelek usb żeby odizolować go jeszcze bardziej od zakłóceń?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2014 08:00 przez jakubd.)
Post: #8
e173s-2 - brak zasiegu Plus
forresty napisał(a):o ile w sieci T-mobile i Play zasięg jest o tyle zupełnie nie widać Plusa.
więc nie masz co liczyć na Aero2, ale co ważniejsze sam zasięg Plusa nie gwarantuje działania Aero2 BDI, MUSI to być zasięg WCDMA 900MHz (oznaczany tez jako UMTS 900Mhz),
zasięg GSM 900MHz nie ma nic do rzeczy (bo to 2G, którego Aero2 nie wspiera)
zasięg WCDMA 2100MHz też zupełnie nie ma nic do rzeczy (bo Plus nie zezwala kartom BDI na logowanie się do jego nadajników, muszą to być nadajniki należące do Aero2 tylko przedstawiające się jako Plus, czyli WCDMA900)

forresty napisał(a):Moja aplikacja dostępowa to coś co się nazywa "mobilny internet"
nic nie szkodzi, aby ją zamknąć (nie zminimalizować) i użyć dowolnej innej. która jest w stanie pracować z tym modemem (TNI, MDMA, MP, PO itd.)
poczytaj o wymuszaniu pracy w paśmie WCDMA 900MHz oraz o wyłączeniu tego wymuszenia

forresty napisał(a):Sprawdzałem dwie karty od rożnych opów działających w roamingu plus - ciemno. W telefonie na tej samej karcie max
telefon może działać w 2G lub WCDMA2100 (sam to napisałeś gdzieś wyżej) - w ten sposób nie masz szans sprawdzić zasięgu Aero2
fakt braku zasięgu Plusa w modemie może wynikać z jego fatalnej lokalizacji, ale też np. po prostu z wyższej czułości telefonu

forresty napisał(a):przypuszczam że jeśli z plusem problem to i aero nie złapie
pisałem wyżej - masz rację, czyli zero szans

ale jeszcze jedna sprawa jest interesująca - być może poprzedni właściciel włączył wymuszenie WCDMA900MHz lub innej nietypowej kombinacji pasm pracy i akurat w szczególnym przypadku (czyli obecności BTSów w tej kombinacji technologii jest możliwe połączenie w innych sieciach)

forresty napisał(a):W ogóle u mnie w domu to jakieś czary - nawet z DVBT mam problemy mimo że wszyscy dookoła odbierają bez problemu a ja już robiłem chyba ze 3 instalacje i zawsze to samo
to nie czary, tylko zwykłe prawa fizyki - możesz znajdować się akurat w wyjątkowo niekorzystnym punkcie spowodowanym istnieniem przeszkód terenowych (zabudowania, pagórkowaty teren czy lasy są przykładami takich przeszkód), czarem zmiana lokalizacji anteny o naprawdę niewielką odległość może pomóc (mam na myśli odległość rzędu kilkudziesięciu centymetrów do kilku metrów), jakkolwiek najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie anteny w miejscu z widocznością nadajnika

forresty napisał(a):Próbowałem przez przedłużacz ale on się nie nadaje bo to ja kiedyś sam zrobiłem do pianina cyfrowego i jest po prostu za długi wiec przez niego nie poszło.
no niestety, ale samoróbki zdecydowanie często nie spełniają wymagań technicznych,
to dotyczy zarówno kabelka usb (skoro i tak nie działa to możesz go radykalnie skrócić, chociaż konstrukcja czegoś wydawałoby się banalnego jak kabla usb, to nie tylko właściwa długość...) jak i własnej roboty anteny

chociaż czuję kościach, że masz na myśli paraboliczny reflektor do anteny wbudowanej w modem, a nie całą w pełni funkcjonalną antenę (do takiej trzeba jednak kupić odpowiedni konektor i choćby kabel o właściwych parametrach, chociaż wygodniejsze i bezpieczniejsze dla modemu jest użycie pigtail'a)

nie piszę tego by zniechęcić do eksperymentów - po prostu przy majsterkowaniu trzeba się liczyć z
a) możliwością porażki, szczególnie jeśli budżet na komponenty jest mocno ograniczony
b) faktem, że ostatecznie wyjdzie to droższa konstrukcja niż kupienie czegoś co po prostu działa

forresty napisał(a):Dodatkowo mam konfuzję taką że 3g plusa w telefonie działa wyśmienicie. On ma tylko pasmo 2100 wiec na tym musi działać
jeśli tylko w modemie nie masz przypadkiem wyłączonego pasma WCDMA2100...

forresty napisał(a):Na tylnym gnieździe bez przedłużacza tez działo się nic
masz na myśli brak zasięgu we wszystkich sieciach?
w takim razie zakłócenia pochodzące z wnętrza komputera wygrywają

warto zdać sobie sprawę z faktu, że zakłócenia generowane przez komputer w pobliżu jego obudowy mogą mieć moc kilkadziesiąt tysięcy razy wyższą niż użyteczny sygnał docierający z pobliskiego BTSa , więc jeśli jeszcze okaże się, że akurat powstają one na częstotliwości nas interesującej to sygnał użytkowy nie ma szans, dlatego obudowy z wielkimi oknami czy choćby brak "śledzi"-zaślepek bądź stosowanie zasilacza będącego najgorszym chłamem i/lub używanie gniazda bez uziemienia prowadzą czasem do takich skutków jak brak działania jakiegokolwiek sprzętu działającego technologii radiowej czy to modem gsm czy bluetooth

generalnie skala mocy sygnału jest logarytmiczna, a to co jest wyrażane kreskami lub procentami to tylko wskaźnik, a nie prawdziwa skala - może wyrażę to obrazowo - przykład hipotetyczny, ale nie zupełnie oderwany od rzeczywistości - mniej więcej tak na procenty są przeliczane skale logarytmiczne 50% może oznaczać sygnał 100x słabszy od 100%, a 25% to już 10 000x słabszy, przy tych założeniach 12,5% -> 1 000 000x, tak to milion razy mniej niż 100% ! itd.

forresty napisał(a):Da sie jaką taśma owinąć taki kabelek usb żeby odizolować go jeszcze bardziej od zakłóceń?
prawidłowo wykonany kabel nie wymaga żadnego cudowania, a miejsce dla chińskich "wynalazków" jest w kuble, bo jeśli nie działają to zwykle nic im nie jest w stanie pomóc...

to że kupiłeś działający hdmi za 2zł wiosny nie czyni
(jeśli spróbujesz użyć go do pracy w wyższych rozdzielczościach czy ze sprzętem wymagającym HEC czy ARC może się okazać że to już nie działa, oczywiście nie musi tak być, ale pewnie będzie, a skoro sam próbowałeś skonstruować przedłużkę usb to już wiesz o co chodzi, jaki jest nakład pracy i zastanów się czy ten kabelek nie został czasem wykonany przy pomocy pracy niewolniczej? bo przecież na jego cenę składają się koszty surowców, transportu, a większość to zapewne marże pośredników...)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2014, 07:37
Post: #9
e173s-2 - brak zasiegu Plus
Sprawa wygląda teraz tak. Znalazłem kawałek przewodu USB który sam kiedyś zrobiłem w ramach radosnej twórczosci DIY panelu przedniego. Pojawił się zasięg Plusa na tym przedłużaczu. Dziś kupię normalny przedłużacz i powinno być ok. Rzeczywiście coś z komputerkiem było nie tak i on tłumił. Faktem jest jednak ze ten zasięg "pływa" - raz jest raz go nie ma wiec jest jeszcze pole do pracy. Moze dziś już będę miał kartę Aero. Zamówienie wysłałem 14 sierpnia a 19 już dostałem info o wysyłce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-08-2014, 07:59
Post: #10
e173s-2 - brak zasiegu Plus
forresty napisał(a):Rozumiem że nawet sam obudowa może zakłócać fale ale może jakaś elektronika jeszcze?
Problem z komputerami jest taki, że na samej płycie głównej jest co najmniej kilka obwodów, które pracują na różnych częstotliwościach. Do tego nowoczesne procesory mają zegary o zmiennym taktowaniu, co powoduje, że zakłócenia mogą się pojawiać i znikać wraz z obciążeniem procesora.
Dlatego właśnie tak ważne jest precyzyjne zabezpieczenie wszystkich otworów w komputerze metalem podłączonym elektrycznie do metalowej obudowy, żeby zasymulować klatkę Faradaya.

A sama obudowa jako kawał metalu nie tyle zakłóca, co zmienia propagację fal i może powodować, że natężenie mikrofal jest mniejsze, albo (w niektórych miejscach) większe, co utrudnia znalezienie miejsca o dobrym sygnale i niewielkie przesunięcie modemu może powodować utratę sygnału.

forresty napisał(a):Tak mi coś wpadło do głowy jeszcze. Da sie jaką taśma owinąć taki kabelek usb żeby odizolować go jeszcze bardziej od zakłóceń?
W domowych warunkach - bardzo trudno. Ekranowane prawidłowo przewody po prostu się kupuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 06:29
Post: #11
e173s-2 - brak zasiegu Plus
No cóż.. Przedłuzacz jest. Całkiem niezły, ekranowany, z ferrytem i co? I nic. Jest lepiej ale i tak mizernie. Sygnał mam średnio na 20-30% i raz jest raz go nie ma. Z tej aplikacji którą dostarczono z modemem wynika że tłumienie w granicach 98% wiec na czymś takim trudno raczej myśleć o normalnej pracy w necie. Zastanawiam się jaka tego może być przyczyna? Może taka że w moim domu okno w którym jest komputer wychodzi na BTS odległy o 11km i to z niego ściąga. Musiałbym na drugim końcu domu postawić kompa żeby okno wychodziło na ten który jest odlegly o 1,2km i widze go z okna.. Moze ma tez znaczenie to że jeszcze bliżej mam masz emitela z dvbt i radiówkami. Nie potrafię ocenić co tam nadają z tego masztu ale do niego mam jakieś 250m i może są jakies zakłócenia ale to pewnie nieprawda.
Czuję że pozostaje mi juz tylko antena. jeszcze na jakimś laptopie sprawdzę czy wszędzie tak jest w domu, ale nie mam teraz pod ręka. Antenę sam mógłbym zbudowac tylko trochę wkurzają me te wtyki cudaczne. A generalnie to jakbym zrobił Yagi pod 900mhz to ona mogłaby służyć za antenę pokojową? Po prostu ilość kabla którą musiałbym przeciągnąć z masztu do pokoju to jakies 20m z okładem i to tez nie bez wiercenia w ścianach i sufitach. Nie wiem... Dopiero uczę się tego wszystkiego i pewnych rzeczy nie rozumiem niestety.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 09:52
Post: #12
e173s-2 - brak zasiegu Plus
Można próbować sprawdzić, z którego BTSa sygnał: odczytaj CID i zobacz, czy ten sam z drugiej strony budynku pokaże modem - obstawiam, że jednak ten 1,2km ma mocniejszy sygnał nawet z odbić.

Wątpię, żeby jakakolwiek instalacja zakłócała 900 MHz, bo to pilnie chronione pasmo GSM i nikt, zwłaszcza Emitel, nie pozwoli sobie na zakłócanie.

Co do robienia anteny - z kablem 20m to nie ma sensu, cały zysk stracisz na kablu, o ile nie wyrwiesz najpierw gniazda z modemu - ono jest delikatne.

Ja bym jednak poszukał miejsca, w którym sygnał jest najlepszy i tam umieścił modem. Pomóc może też wymuszenie UMTS 900 MHz. Podłączenie oczywiście z tyłu komputera, nie do przedniego gniazda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 09:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2014 10:07 przez forresty.)
Post: #13
e173s-2 - brak zasiegu Plus
Coś będę kombinował. najpierw to niech dostanę tą kartę aero i wtedy będę wiedział na czym stoję W mieście z tego co widzę jest tylko jeden nadajnik dla Aero2 więc sprawa teoretycznie wydaje się czytelna.
Poza tym to najlepszy sygnał mam zaraz po włożeniu modemu i uruchomieniu aplikacji. łapie 70% ale za kilka chwil sygnał spada i w końcu zanika do 20 i tłumienie w okolicach 100. Buda PC zamknięta. obudowa solidna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 10:14
Post: #14
e173s-2 - brak zasiegu Plus
Za pomocą TNI patrz co się dzieje, do jakich stacji bazowych modem się loguje po kolei (chodzi o LAC i CID). I czy to samo jest po wymuszeniu UMTS 900.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 11:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2014 11:41 przez forresty.)
Post: #15
e173s-2 - brak zasiegu Plus
No włąśnie coś dziwnego się dzieje. Ja mieszkam w zachodniopomorskim . Ja mam kartę w Klucz.net - roaming plusa. Z TNI wyświetliło mi się coś dziwnego. CID to 59502 co wskazywałoby gdzieś na rejony Łodzi tudzież Śląska. LAC 41017 i tu wyświetlają mi się miejscowe nadajniki ale z informacją że tam jest tylko gsm. Nie wiem.. nie znam się na tym za bardzo. Wiem ze w mieście Aero działa. Ten program pokazuje mi większy zasięg ale tłumienie mniej więcej takie samo.
A jak wymusic 900? Zaraz poszukam zresztą
edit. Zrobiłem to wymuszenie i teraz CID mam warszawski. Prawdopodobnie to coś z tym roamingiem może być chyba pochrzanione. Lac - wyświetliło mi ze dwa nadajniki w okolicy ale w odległości ok 7km. Po wymuszeniu sygnał jeszcze słabszy prawdę mówiąc
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 11:40
Post: #16
e173s-2 - brak zasiegu Plus
LAC to obszar nadawania, dopiero w nim wyszukujemy CIDów konkretnych.
Ponieważ nie wszystkie stacje bazowe są w btsearch, nie szukam konkretnych lokalizacji, tylko co się dzieje - czy modem przeskakuje po nich.
Wymuszanie - pierwsza odpowiedź google: http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 12:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2014 15:30 przez forresty.)
Post: #17
e173s-2 - brak zasiegu Plus
tak jak pisałem. zrobiłem to wymuszenie i Lac oraz Cid się zmieniły. W trakcie pracy nic się nei zmienia. Po wymuszeniu Lac 49002 Cid9542
edit.
Właśnie piszę już z aero. Ściągam na próbę plik tekstowy i o dziwo ściąga mi na max prędkosci mimo że zasieg pokazuje zero. Dosyć to ciekawe powiem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 22:35
Post: #18
Huawei E173s-2 - brak zasiegu Plus
To 100% zgodne z tym, co napisałem tutaj:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radzi...adnik.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 08:45
Post: #19
Huawei E173s-2 - brak zasiegu Plus
Tak sobie testuję Aero i wrażenia mam następujące. Wszystko jest generalnie fajnie. Niestety w godzinach popołudniowych robi się kiepsko. Nie wiem czy przypadkiem wczoraj jakiejś awarii na nadajniku nie było bo ani przez godzinę nie mogłem się zalogować do sieci a potem transfer oscylował średnio w okolicach 2-3kBps i to nieregularnie w dodatku. Nie chce mi się wierzyć że w niedzielę wszyscy nagle o godzinie 20 rzucili się nagle do Aero lub generalnie na sieć. W sumie gdyby nie ta przypadłość to mogłoby to aero zostać nawet jako główne choć ograniczenia są oczywiste, ale jest to net darmowy więc nie ma co za bardzo narzekać. Będe monitorował jeszcze przez kilka dni jak to się sprawuje ale na moje potrzeby na razie by starczyło przez jakiś czas.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-08-2014, 09:29
Post: #20
Huawei E173s-2 - brak zasiegu Plus
To nie aerowicze a plus
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 329 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 608 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 001 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 401 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 785 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd