[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
22-07-2014, 19:37
Post: #1
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Witajcie!
Chcę wziąć internet w Cyfrowym Polsacie na test przez 7 dni. Teraz mam pytanie. Jaki router, modem i antenę do tego? Modem i router najlepiej z Cyfrowego Polsatu bo tanio wyjdzie. Czekam na wasze propozycje.
Mieszkam w miejscowości Siemiatycze 17-300 ul. Górna (domy między 35-40)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 20:56
Post: #2
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Huawei B593s-22 lub huawei e3276 lub e3272 z edimaxem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-07-2014, 21:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 21:16 przez szopen.)
Post: #3
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
mapę zasięgu mogłeś sam sprawdzić (załącznik)

sprzęt też jest dość ściśle określony (przynajmniej ten z promocji "za złotówkę" a właściwie "za 2 zł"):

jako "klient z ulicy" dostaniesz zestaw Huawei E3276 + Edimax LT-6408n (modem teoretyczny max download 150Mbps)
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...i-e3276.cp
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...t-6408n.cp
w pakietach 25GB za 70zł/m-c lub 30GB@90zł/m-c

albo ZTE MF821 + Edimax LT-6408n (modem teoretyczny max download 100Mbps)
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...e-mf821.cp
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/inter...t-6408n.cp
w pakietach 5GB@30zł/m-c, 15GB@50zł/m-c i 20GB@60zł/m-c

jeśli masz wątpliwości co do zasięgu weź taki zestaw na próbę (modem praktyczny max download 30Mbps)
http://www.plus.pl/indywidualna/ZestawDoInternetuLTE/
(w CP też to mają, w końcu to ta sama firma, ale oferty nie mogę znaleźć)

PS
1) jeśli masz telefon w CP lub Plusie z abo > 50zł/m-c albo telewizję w CP to już nie jesteś "z ulicy" i ceny abo są niższe
2) jeśli zamówisz zestaw przez internet to dostajesz dodatkowy pakiet 5GB/m-c (w najtańszym abo jest to tylko dodatkowe 3GB/m-c)
3) promocja "7 dni na próbę" wyklucza się z zamówieniem online i innymi promocjami, więc jeśli chcesz brać zestaw na testy to załatw to formalnie na kogoś innego - po prostu idź z kimś z rodziny, kto nie będzie u nich nic zamawiał w dającej się przewidzieć przyszłości (swoja drogą chyba jest maksymalnie 6 dni na testy)
4) czytaj regulaminy tyle razy, ile to konieczne - póki nie będziesz w 100% pewien, że je rozumiesz


Załączone pliki
.pdf  raport_Siemiatycze.pdf (Rozmiar: 284,69 KB / Pobrań: 408)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 10:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2014 10:13 przez pr0zeus.)
Post: #4
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Mieszkam mniej więcej tutaj:
[Obrazek: 45e2dbe54e785bf2c3a8a8ae5980e952173.245.51.220xxx.png]
Czy wyciągnę 40mb/s ? Bo to minimum jakie mnie interesuje Smile Oczywiście dokupię anteny zewnętrzne. Tylko jeszcze nie wiem jakie. W mojej miejscowości na pewno nie dużo osób ma internet LTE CP Smile

Dlaczego jak chcę wziąć na próbę internet to na kogoś innego z rodziny? Obecnie mam umowę na mamę na telewizję, czyli internet będę miał o połowę tańszy i myślałem żeby wziąć przez internet lub telefonicznie bo wtedy są lepsze promocje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 11:32
Post: #5
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Jak mi powiesz, jakie łącze jest dociągnięte do stacji bazowej, jaki masz poziom sygnału w miejscu docelowym i ilu użytkowników korzysta z tej stacji bazowej jednocześnie (oraz co robią), to mogę ci podać zakres prędkości, jakie możesz uzyskać Smile
A na poważnie - koniecznie weź na próbę i dopiero potem decyduj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 13:00
Post: #6
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
A mozesz mi powiedziec z ktorej stacji bazowej bede korzystac? Bo nie moge dojsc do tego po tej stronce z bazami. I jaka to odleglosc ode mnie tak mniej wiecej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 13:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2014 13:52 przez szopen.)
Post: #7
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
pr0zeus napisał(a):Dlaczego jak chcę wziąć na próbę internet to na kogoś innego z rodziny?
dlatego, że ta promocja wyklucza się z wieloma innymi - pisałem czytaj regulaminy!
możesz próbę wykonać przy pomocy kogoś "całkiem obcego" tylko powstaje pytanie czy się zgodzi? Big Grin

a więc zakładam 2 scenariusze
1) nie będziesz zadowolony i oddasz po próbie (tu nie ma znaczenia na kogo weźmiesz)
2) będziesz zadowolony i oddasz po próbie, a zamówisz na stałe np. przez internet i "na mamę" w ofercie "smart dom" by mieć lepsze promocje (i tu ma znaczenie - nie możesz wziąć na tą samą osobę na próbę i potem na stałe - jeśli przeczytasz regulaminy zrozumiesz czemu tak, a nie inaczej)

będziesz korzystać z BTSa gdzieś po lewej stronie mapki, która załączyłeś - prawdopodobnie w okolicy tego ronda na drodze zaznaczonej na czerwono (lub jeszcze bardziej w lewo) - nie mam teraz czasu na szukanie na btsearch ale to wynika z granicy zasięgu widocznej na mapie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 14:53
Post: #8
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
A na btsearch jest zaznaczone ze jest nadajnik na ul. Kosciuszki 11 wiec wydaje mi sie ze z tego
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 17:28
Post: #9
Odp: LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Kolego wszystkie mapy maja charakter pogladowy tak naprawdę z którego będziesz korzystać moze tez byc loteria. Bo pamiętaj po drodze moga byc budynki ktore osłabiają sygnał inni użytkownicy (nie tylko cp ale tez plus) tak ze sygnał moze isc z dalszego btsa

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2014, 23:25
Post: #10
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Niby na Kosciuszki nie mma stacji bazowej :
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 01:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2014 01:26 przez szopen.)
Post: #11
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
nie miałem wcześniej czasu na dokładną analizę - porównanie oficjalnej mapy operatora i mapy pozwoleń radiowych wskazuje na działanie tylko jednego BTSa LTE (oczywiście mam na myśli Plusa/CP) w Siemiatyczach - prawdopodobnie przy ul. Szpitalnej, ale Mobyland ma 3 pozwolenia

ponadto nikt nie zweryfikował jeszcze faktycznego działania tych BTSów (ja zakładam, że działa tylko ten jeden na podstawie kształtu "plamy" zasięgu na oficjalnej mapie)


Załączone pliki
.pdf  raport_całe_Siemiatycze.pdf (Rozmiar: 266,35 KB / Pobrań: 407)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 10:00
Post: #12
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Działają niby dwie stacje, tak mi odpowiedział Pan Krzysztof:
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=...21422a47f6
Teraz mam dylemat, jak będzie łapać ten zasięg. Bo LTE bez minimum 40 mb/s to trochę lipa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 10:15
Post: #13
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
W żadnej komórkowej sieci nie gwarantuje się minimum, zwłaszcza na takim poziomie Smile Wystarczą 4 osoby korzystające na maks, żeby przepustowość jednego sektora stacji bazowej spadła z (czysto teoretycznych) 150 Mbit/s do 37,5 Mbit/s (realnie i tak trzeba odjąć od tego 20%).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 13:56
Post: #14
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
To mozliwe aby mial taka odleglos i taka predkosc?
http://www.plusforum.pl/viewtopic.php?f=100&t=14281
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2014, 14:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2014 14:08 przez szopen.)
Post: #15
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
jeśli na stacji bazowej było w miarę pusto (w sensie użytkowników) to oczywiście jest to możliwe
[Obrazek: 3632682547.png]
[Obrazek: 3568854686.png]
co do odległości - wszystko zależy od warunków lokalnych, przy widzialności BTSa i dobrej antenie - czemu nie?

PS wracając do mapy dwa BTSy jednosektorowe to trochę gorzej niż jeden 3-sektorowy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2014, 18:46
Post: #16
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Mi dzisiaj w nocy wyszło coś takiego:
[Obrazek: 3646167837.png]
Niestety podczas dnia wyniki mam 5-10 razy słabsze Wink

Nie posiadam anteny zewnętrznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-07-2014, 09:06
Post: #17
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
A jak daleko masz od stacji? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-07-2014, 10:16
Post: #18
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Modem z LTE mam drugi dzień, więc to taki jednorazowy szpan z tą chwilową prędkością na łączu.
Generalnie to prawdopodobnie zostanę przy Orange na HSPA+DC bo tu zwykle mam 10-20mb/s,
czyli lepiej lub porównywalnie z LTE Plusa w dzień i sporo lepiej niż na HSPA+DC z Play - tu ok. 6mb/s
(nadajnik Play ok. 1.5km od domu i blokowisko pomiędzy nim).
Zaś od nadajnika Orange i Plusa dzieli mnie jakieś 200m oraz podwójna szyba okienna Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2014, 13:29
Post: #19
LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
Słuchajcie mam dwa pytania i jeśli ktoś to przerabiał to będę wdzięczny za odpowiedz:
1. Starter internetowy nowy plus na kartę (ta z szalikiem i 2GB netu) ma ważność 14 dni. Orientujecie się może w jakim czasie najpóźniej można go doładować. Nie chodzi mi o zachowanie środków, a jedynie o zachowanie karty do LTE. Leci do kosza, czy warto ją zachować.
2. Czy bonusy przeznaczone na neta w w/w prepajdzie można przedłużyć kolejnym doładowaniem, czy też bonus ten jest na z góry ustalony okres czasu - aktualnie 4 miesiące przy doładowaniu za 100 zł i kolejne doładowanie da nowy bonus, ale istniejącego nie wydłuży.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-07-2014, 14:13
Post: #20
Odp: RE: LTE w Cyfrowym Polsacie, jakie sprzęt?
(27-07-2014 13:29)J23 napisał(a):  Słuchajcie mam dwa pytania i jeśli ktoś to przerabiał to będę wdzięczny za odpowiedz:
1. Starter internetowy nowy plus na kartę (ta z szalikiem i 2GB netu) ma ważność 14 dni. Orientujecie się może w jakim czasie najpóźniej można go doładować. Nie chodzi mi o zachowanie środków, a jedynie o zachowanie karty do LTE. Leci do kosza, czy warto ją zachować.
Dawniej karta miala rok ważności.na "przychodzące"(oficjalnie nigdzie o tym nie ma) bo na ten numer możesz zadzwonić jak modem ma voice lub wsadzajac w komórkę. Jak jest teraz to nie wiem sadze że dalej tak samo, ewentualna opcja zmiana taryfy na "rok ważności konta" bodajże 3Pln za zmianę i doładowanie 5pln musiałbyś sprawdzić czy najpierw zmiana i doładowanie czy odwrotnie czy np. W pozniejszym terminie doładowanie 5pln (zeby odblokować kartę na "wychodzace" ) zmiana taryfy, doładowanie żeby przedłużyć ważność karty.
Cytat:2. Czy bonusy przeznaczone na neta w w/w prepajdzie można przedłużyć kolejnym doładowaniem, czy też bonus ten jest na z góry ustalony okres czasu - aktualnie 4 miesiące przy doładowaniu za 100 zł i kolejne doładowanie da nowy bonus, ale istniejącego nie wydłuży.
Tu ztcp nadpisuje sie obecny bonus czyli nie uzyskasz doladowujac 2 x 100 podwójnego bonusu a niewykorzstanych MB nie przedluzysz.
Chociaż dla mnie jest to trochu dziwne i trochę nie rozumiem czemu pln zostają na koncie a nie zeruje sie. Mam na to teorie ze,
MB z doładowania sa równe iloczynowi ceny za ilość kilobajtow (300?) Za 1gr lub jakos tak (sprawdz w cenniku), plus bonus który schodzi pierwszy w bilingu.
jeśli nie zjesz bonusu lub zjesz go ale nie wykorzystasz całości kwoty z doładowania to reszta pln zostaje.
Inaczej jej nie wydasz jak na połączenia np. Glosowe (cen nie pamiętam jak była simdata czy iplus prepaid to bylo 1,22pln za minutę Huh sprawdź jeśli mąż starter tam jest cennik zwykle) lub jakies sms premium. A jak doladujesz za 100pln to dostaniesz bonus i możesz tak nabic kilkaset pln których nie zuzyjesz ot tak.
Jak zmienisz taryfę to powinny pozostać te pln na koncie jak ww. Później możesz wrocic do taryfy internetowej ale i tak trzeba doładować zeby byl bonus.


從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi spag za tę wiadomość:
J23 (2014-07-27)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Mnóstwo pytań, zmiana ADSL na LTE sprzęt i oferty kitachi 14 13 657 28-12-2016 22:04
Ostatni post: kitachi
  LTE - jaki sprzęt? krzakx 3 6 018 07-09-2014 15:47
Ostatni post: spag