[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero3 by sebus [modemy],[win]
31-03-2015, 04:08
Post: #181
Aero3 by sebus [modemy],[win]
(30-03-2015 22:22)aggman napisał(a):  Z tego co zauważyłem, jeśli wymuszę reset połączenia po 60 minutach, zawsze pojawia się captcha. Czasem robię to przed ściąganiem jakiegoś pliku kiedy nie chce mi się czekać aż aero łaskawie zresetuje połączenie.
Czasem sesja trwa nawet półtorej godziny - tyle że wówczas reset może nastąpić w każdym momencie, więc sam robie reset połącznia i bum - captcha, i następna godzinka na pewniaka.
Czyżby aero robiło coś niezgodnie z regulaminem?
Bo sesja ma trwać 60 minut NIEZALEŻNIE OD ILOŚCI POŁĄCZEŃ -teoretycznie możesz sie łączyć 60 razy po 1 minucie przez 60 dni i nie powinno byc captcha.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2015, 08:50
Post: #182
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Kolego ergi:
Co do problemu z ciągłym wyświetlaniem kodu. U mnie, w godzinach szczytu, sieć gubi pakiety przez co zdarza się, że aero3 nie widzi sieci z kodem (następuje time out), wtedy pomaga mi ponowne rozłącz/połącz (właściwie tylko rozłącz, bo potem jest autopołaczenie).
Opisany przez Ciebie przypadek może mieć związek z dublowanie adresów IP modemu/karty sieciowej, być może interfejs karty sieciowej jeśli jest włączony i podłączony może mieć na to wpływ. Spróbuj udostępnić treść loga z aero3.
Jeśli chodzi o sygnał dźwiękowy przed rozłączeniem w określonych przedziałach czasu (jak zasugerowałeś 0, 5, 10, itd. sek.) jest to do zrobienia, jednak w obecnej sytuacji, gdy czas trwania sesji Aero2 jest nieprzewidywalny, taka funkcja może nie spełniać swojego przeznaczenia. Nie obiecuje na 100%, ale przy wolnym czasie postaram się coś wymyślić. Sama informacja o czasie trwania sesji w aero3, jest jaka jest, tzn. licznik jest od 0:0 do 59:59, gdy sesja się przedłuża licznik cofany jest do 59:00 i tak w kółko. Ma to swoje wady, ale przyjąłem założenia o regulaminowym czasie trwania sesji, czyli nie więcej jak 60min.

Co do metod rozpoznawania kodu:
- standardowa: sprawdza (z regulowanym czasem wygaśnięcia pakietu), czy dostępny jest adres bdi.free.aero2.net.pl na porcie 8080, gdy przekroczony jest czas, program zakłada, że jesteśmy już w sieci Internet, bo normalnie ten adres jest nie dostępny.
- alternatywna: właściwie opiera się na powyższym, z tą różnicą, iż sprawdzenie strony z kodem polega na próbie pobrania obrazka - nie wiedzieć czemu Smile ta metoda działa u tych osób którym nie działała 1-wsza.

Co do propozycji kolegi aggman - w wolnej chwili spróbuje to wprowadzić, aby w momencie, gdy licznik czasu sesji przeskakuje z 59:59 na 59:00 powodował reset Smile To może być rozwiązanie na przedłużające się sesje i nieprzewidywalny czas trwania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2015, 15:19
Post: #183
Aero3 by sebus [modemy],[win]
sebus: alternatywne metody diagnostyki zaproponowana przeze mnie na eko one pl:
1. jeżeli ip z puli 100.81.x.x - captcha, jeżeli 100.82.x.x - dostęp do sieci
2. Ping 8.8.8.8 powtórzony 2-3 razy z timeout co najmniej 1s - jeżeli żaden nie wróci, to captcha.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2015, 15:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2015 15:32 przez aggman.)
Post: #184
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Sebus, ale proponuję jako opcje dodatkową, bo jak rozumiem niektórzy lubią dłuższe sesje Wink
Co do uwagi przesłanej przez eregi, myślę że ona ma problem z tym iż program wyświetla captcha ale z jakiegoś powodu wpisanie go daje błędny rezultat - (przeczytałem post ponownie).
Jedyne co mi przychodzi do głowy to:
- eregi źle odczytuje captcha (ale jak twierdzi w przeglądarce interpretuje ok)
- czeka zbyt długo z wpisaniem kodu - o ile pamiętam po minucie chyba kod przestaje być aktualny i zawsze powie że źle - trzeba odświeżyc.

@spag: Zgodnie czy nie, myślę że nie jest to problemem dla użytkowników przynajmniej tak długo jak długo sesja nie trwa krócej niż godzinę. Może to wynika z obciążenia. Nie chciałbym aby znów zaczeli kombinować, bo jeśli zaczną to zapewne będą ciągnąć w swoją strone i utrudniać korzystanie nam.
Rozbijanie sesji na drobne, jak zauważyłem, powoduje że faktycznie jest 60 minut z niewielkimi różnicami (rzędu sekund), przedłużenia sięgające minut zdarzały mi się na pojedynczej sesji.

@jakubd: Wykrywanie na bazie adresu ip może być mało pewne - za chwilę mogą zmienić te adresy i znów będzie klops. Chyba że jako kolejna opcja z możliwością wpisania tych adresów samemu do konfiguracji (dla mocno zaawansowanych komputerowców).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2015, 18:25
Post: #185
Odp: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Aggman ale poczytaj co kolega robi resetuje polaczenie przed upływem 60 minut zeby mu nie przerwało czyli rozumiem ze wpisuje captcha i ma 60 minut? Czyli co teraz kapec jest dynamiczny jesli reset ręczny i sesja ma maks 60minut? Bo wg ich wyjasnien to mialo byc sesja 60 minut niezależnie ile razy sie łączysz.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-03-2015, 20:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2015 20:10 przez aggman.)
Post: #186
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nie bardzo rozumiem o co chodzi. Poczytać co który kolega robi?
Napisałem że resetuję czasami połączenie w momencie jak mija mi 60 minuta sesji aby wymusić captcha, bo jeśli tego nie zrobię to muszę czekać na aero (czasami kilka minut).
Celowe resetowanie połączenia przed upływem 60 minut mija się z celem ponieważ aero zamrozi naliczanie dopóki znów się nie połączę. Zauważyłem tylko że timery aero wydają się być jakby dokładniejsze jeśli łączę się wiele razy na krótko - wówczas sumują to do 60 minut dokładniej.
Nie wiem jak jeszcze dokładniej opisać o co mi chodziło Wink

Chyba jakieś nieporozumienie nastąpiło...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 15:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 15:54 przez egri.)
Post: #187
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
@ aggman
Dziękuję Ci serdecznie za zajęcie się moim przypadkiem i ogólnie za Twoje inne bardzo przejrzyste i przydatne porady.
Proszę tylko o jedno : nie przekręcaj tak okrutnie mojego nicku.
Ja jestem egri , rzeczywiście jestem dziewczyną (co też niektórym umknęło) i nawet udało mi się kiedyś ten wątek założyć. ;-)

Ale do rzeczy :
(31-03-2015 15:25)aggman napisał(a):  Co do uwagi przesłanej przez eregi, myślę że ona ma problem z tym iż program wyświetla captcha ale z jakiegoś powodu wpisanie go daje błędny rezultat - (przeczytałem post ponownie).

Tak, potwierdzam - o to mi chodziło.
Sebus nie do końca poprawnie mnie zrozumiał.

(31-03-2015 15:25)aggman napisał(a):  Jedyne co mi przychodzi do głowy to:
- eregi źle odczytuje captcha (ale jak twierdzi w przeglądarce interpretuje ok)
- czeka zbyt długo z wpisaniem kodu - o ile pamiętam po minucie chyba kod przestaje być aktualny i zawsze powie że źle - trzeba odświeżyc.

Raczej żadna z tych propozycji nie wchodzi w rachubę.

Możliwość moich pomyłek przy wpisywaniu kodu odpada gdyż :
a/ zdarza się to tylko w Aero3 i to też od niedawna i to nawet przy bardzo czytelnych kodach, kiedy możliwość zrobienia pomyłki jest bliska zeru.
Poza tym gdy już się trafi taka błędna seria to WSZYSTKIE (100%) kody uznawane są za błędne, niezależnie od ilości podjętych prób. Jedynym wyjściem jest wtedy tylko przesłanie rozwiązania poprzez przeglądarkę.
b/ w przeglądarce, ZAWSZE kody rozpoznawane są prawidłowo za pierwszym razem.
- nie, nigdy nie zwlekam z wpisaniem kodu. O limicie czasowym wiem od dawna i jeśli zdarzy się, że w chwili pojawienia się capchy jestem np. z dala od komputera - to zawsze najpierw odświeżam obrazek, by nie narażać się na jego pponowne wpisywanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 17:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 17:48 przez spag.)
Post: #188
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Ostatniej nocy przeinstalowałam system XP w starym "kuchennym" laptopie, w którym poprzednio zdarzały się problemy opisane wyżej.
Od tego czasu minęło dopiero kilka godzin, ale jak dotąd dziwne zachowanie Aero3 nie powróciło. Ciekawa jestem jak będzie w godzinach szczytu... Ale to jeszcze przede mną.

Po reinstalacji Windows pojawił się natomiast inny "kwiatek".
Oto - jakby nie było - polski program jakim jest Aero3 nie rozpoznaje teraz .... polskich czcionek !!!

[Obrazek: BefQaEm.jpg]

Dodam, że moja nowa wersja XP-ka jest wersją angielską (by mogła w dalszym ciągu otrzymywać MS-owskie uaktualnienia).
Ale nie ma to chyba większego znaczenia, bo inne programy, takie jak np. Foxit Phantom PDF - mimo to - rozpoznają polskie "ogonki" prawidłowo.

Co więc się stało z Aero3 ? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 17:25
Post: #189
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Rozumiem, przepraszam egri za przekręcanie nicka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 17:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 17:54 przez spag.)
Post: #190
Odp: Aero3 by sebus [modemy],[win]
A mnie jakieś arabskie kapcie wyskakują Huh
[Obrazek: FHJ7R1r.png]
Miał ktoś tak?
Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-04-2015, 17:56
Post: #191
Aero3 by sebus [modemy],[win]
egri napisał(a):Dodam, że moja nowa wersja XP-ka jest wersją angielską
Wersja językowa systemu nijak nie wpływa na to, że aktualizacji już nie ma i nie będzie - tylko wersje embedded i POS czasem dostaną jakieś aktualizacje, ale to także bez znaczenia, jaki język ma dana instalacja ustawiony jako główny.

Problemy tego typu związane są w Windows XP z nieprawidłową wersją jednej z bibliotek wyświetlających GUI - aplikacja oczekuje aktualnej wersji, a w systemie jest zabytkowa wersja, która ma obsługę tylko znaków WIN1252 (EN-US).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2015, 12:34
Post: #192
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Od jakiegoś czasu mam ten program w najnowszej wersji i mam ten sam problem co jeden z użytkowników. Przy restarcie nie może się połączyć w celu pobrania captcha i nic nie pomaga prócz restartu. Nie zawsze tak jest ale tak co 3-4 godziny musze zrestartować kompa. Wczoraj musiałem co godzinę. W końcu po restarcie w ogóle wyłączyłem Aero3 i połączyłem się normalnie przez mobile partnera i o dziwo kłopoty z połączeniem nie występują więc problem tkwi gdzieś na linii soft-pc a myślałem że Aero coś poprzestawiało i modem nie taki jak trzeba (e173s2). W poprzedniej wersji programu od jakiegoś czasu jeśli dobrze pamietam to w ogóle nie zliczało mi minut w ikonce na pasku. Przedtem wszystko było ok.
Nie wiem .. nie chce mi się reinstalować systemu dla takiego głupstwa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2015, 13:02
Post: #193
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Zrobiłem sobie sesję kilkugodzinną z Aero3 i nie miałem żadnych problemów - takie raporty pojawiają się rzadko i fajnie by było dojść, w czym rzecz. Ale właśnie z powodu takich problemów zarzuciłem w zeszłym roku walkę z tworzeniem dekapcia - za dużo było wyjątków od wyjątków, żeby napisać uniwersalny program do obsługi modemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2015, 14:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2015 14:52 przez aggman.)
Post: #194
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
@forresty
Czy masz coś takiego jak w tym poście?:
http://forum.jdtech.pl/Watek-aero3-by-se...9#pid30729
Jeśli tak, to reinstalka systemu prawdopodobnie nie pomoże (mnie nie pomogła reinstalka systemu, aktualizacja sterownika a nawet update firmware'u modemu)...

zamiast restartu spróbuj (uzywam XP) :

Manager urządzeń -> Widok-pokaż ukryte urządzenia -> rozwijam 'Karty sieciowe' -> prawy klik na WAN Miniport(IP) i daje Wyłącz , zapyta sie czy tak - TAK, pomieli moment i daje wtedy Włącz, znów pomieli -> odpalam aero3 i śmiga.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2015, 16:45
Post: #195
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
No dokładnie to samo. I najbardziej mnie zdziwiło że wcześniej tego nie było. Miałem starszą wersję programu i zauważyłem w marcu ze mi nie zlicza minut w liczniku. Potem zobaczyłem ze jest nowsza wersja, ściągnąłem i mam kłopot z połączeniami. Nie zawsze tak jest o dziwo. Czasem normalnie łączy czasem nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2015, 17:14
Post: #196
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Praprzyczyną problemu są zmiany w działaniu Aero2, a za nimi poszły zmiany w we wszystkich programach - i nie wszystko musi działać idealnie teraz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2015, 22:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-04-2015 22:58 przez aggman.)
Post: #197
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
@jakubd
Być może, aczkolwiek ten problem u mnie występuje od długiego już czasu (na każdej wersji aero3 jak i również bez korzystania z twojego programu). Nie występuje jedynie w trybie NDIS, ale aero3 niestety nie używa trybu NDIS. Sad

Jakubie, gdybyś dał radę umieścić przycisk do resetowania WAN Miniport(IP) życie stałoby się piękniejsze przynajmniej dla mnie i użytkownika forresty - aczkolwiek może proszę o zbyt wiele - cóż, pomarzyć zawsze można Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2015, 23:48
Post: #198
Aero3 by sebus [modemy],[win]
@aggman - twórcą aplikacji jest sebus, a nie ja Smile Mam z autorem taką samą styczność jak ty - tutaj na forum i w komentarzach na blogu.

Dodanie obsługi NDIS nie jest trywialne - to kawał porąbanej wiedzy, do tego dla każdego modemu robi się to czasem inaczej i to jest masakrycznie złożone - podobnie z resztą jak w PPP. Niby Windows daje do tego API, ale wyjątki od wyjątków i ból głowy gotowy.

Jak napiszesz, jak programistycznie wykonać to, czego potrzebujesz, to sebus pewnie to zrobi, o ile będzie miał jak przetestować to w praktyce. Wbrew pozorom to, co brzmi na proste wcale takie być nei musi, a do tego może wymagać uprawnień admina, co komplikuje aplikację.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
aggman (2015-04-17)
17-04-2015, 23:57
Post: #199
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Rozumiem, pomerdało mnie się z tym autorem - przepraszam Wink
Co do NDIS - to fakt, zapewne trzeba by dla każdego modemu dorzucać obsługę jego API z drivera - urwanie głowy.
Mam nadzieję, że resrart Miniportu WAN da się zrobić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-04-2015, 20:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-04-2015 20:28 przez Alokasta.)
Post: #200
Aero3 by sebus [modemy],[win]
@sebus:

Co do najnowszej wersji z 16.04.2015 - to Norton mi go blokuje, a VirusTotal pokazuje, że 4 silniki widzą ten program jako wirus.

Może to false positive - ale jednak wcześniejsze wersje pokazywało jako zupełnie czyste...

Link do wyniku z VirusTotal
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu] juniorjpdj 12 20 159 13-12-2014 16:50
Ostatni post: onyx73
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 438 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
  [Ipad i ios]istnieje Cos ala aeroconn/aero3? spag 1 4 505 31-08-2014 16:30
Ostatni post: jakubd
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 7 224 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win] izaw 8 9 712 17-07-2014 00:08
Ostatni post: juniorjpdj