[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero3 by sebus [modemy],[win]
18-03-2015, 15:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2015 15:42 przez lukkki.)
Post: #161
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Teraz program działa poprawnie. Dzięki!
Nawet ciekawy sposób ze sprawdzaniem tej strony. Takie spostrzeżenie, że jakby programik teraz bardziej obciążał system.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 15:53
Post: #162
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Sebus jest jakaś szansa abyś zrobił podobny program dla Hi-Linków?
Kiedyś mi odpisałeś na swoim chomiku że tak i nie wiem na ile jest to nadal aktualne.
Dodam, że nie tylko ja czekam na taki soft. Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 16:17
Post: #163
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Miałem kiedyś pożyczony Hilink i już powstała część programu, ale musiałem oddać i prace stanęły, niestety Sad
W kolejnej wersji dorobię możliwość odpalania zewnętrznego skryptu (np *.bat) po prawidłowym rozwiązaniu kodu, tak jak ktoś tutaj prosił. Tylko w sumie zastanawiam się, czy aby na pewno tego kogoś dobrze zrozumiałem, bo mając hilinka, aero3 w obecnej (i poprzedniej) postaci nie "wyłapywało" faktu wpisania kodu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 18:17
Post: #164
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Dzięki za info.
Hi-Link Userzy zatem czekają cierpliwie. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-03-2015, 23:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2015 23:36 przez Alokasta.)
Post: #165
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Tak, znalazłem kiedyś skrypt do rozłączania Hi-Linka e3131. Nie wiem czy da się to zaimplementować - ale samo rozłączanie jak najbardziej działało.

To zdaje się jest ten link:
http://forum.jdtech.pl/Watek-hilink-aero...hilink-win
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 12:19
Post: #166
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Wielkie dzięki Sebus nowa wersja aero3 działa świetnie ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 14:03
Post: #167
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Przetestowałem - teraz działa bardzo dobrze. Dokładnie wykrywa, kiedy modem jest połączony do internetu, a kiedy do sieci captcha.

A tak nawiasem - jeżeli już w programie miałaby się pojawić opcja odpalania zewnętrznych programów - to przydatne by było, gdyby też można było ustawić, żeby wybrany program mógł być uruchomiony np. na 2 minuty przed godziną od połączenia, a więc przed rozłączeniem.

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 23:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2015 17:22 przez Max66.)
Post: #168
Aero3 by sebus [modemy],[win]
U mnie, niestety, wersja z 18.03.2015 działa tak samo, jak wcześniejsze wersje, czyli żąda "odkapciowania" zarówno przy IP: 100.81.xyz.ab, jak i przy 100.82.xyz.ab i nie pokazuje czasu sesji.

[edit]
Po szóstym zaliczonym kapciu, program zaczął działać prawidłowo Smile

[edit2]
Prawidłowe działanie trwało tylko 1 wieczór (wróciło migające a2 w pasku i żądanie "odkapciowania" przy IP: 100.82.xyz.ab) Sad
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-03-2015, 23:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-03-2015 23:49 przez aggman.)
Post: #169
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
U mnie nowa wersja działa poprawnie. Tylko czasami zdarza się że "twierdzi" iż jestem w sieci internet pomimo tego że mam sieć 100.81 i wiem że nie jestem w sieci internet Wink , ale wówczas ma też problem ze ściągnięciem captcha. Jest to rzadki przypadek i nie wpływa specjalnie na komfort pracy - zazwyczaj wystarczy klikać 'odśwież' do skutku lub zrestartować program. Problem z połączeniem zapewne choć mam 100m do masztu przekaźnika w linii prostej z widocznością bezpośrednią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 09:19
Post: #170
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
To, że program "twierdzi", że jest już Internet, wynika z tego, że sprawdzanie dostępności sieci z kodem trwa ok. 1,5 sek. Więc jeśli jest duże obciążenie sieci mogą i będą występowały takie problemy. Dodatkowo ostatnio zauważam, że zdarzają się zacięcia połączenia (ping) w sieci z kodem jak i w internecie, co też "zamula" działanie programu w momentach połaczenia i rozpoznawania "typu" sieci Sad

Rozwiązaniem może być wydłużenie czasu czekania na sieć z kodem i może w następnym tygodniu dodam możliwość regulacji czasu oraz alternatywny sposób wykrywania sieci z kodem dla tych, którzy opisują problem w komentarzach pod artykułem na stronie gł.

Póki co jeśli zdarzy się, że program źle rozpozna sieć można zamiast uruchamiać program ponownie dać Rozłącz/Połącz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi sebus za tę wiadomość:
Max66 (2015-03-22), znizki (2015-03-22)
21-03-2015, 22:42
Post: #171
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Sebus dziękuję za super robotę !!

Pobrałem dziś najnowszą wersję Aero3 (z 21 marca 2015) i teraz pod Windows XP po zaznaczeniu opcji "Alternatywne wykrycie kodu" wszystko działa już idealnie !!

Program bez problemu już wykrywa nawiązanie pełnego połączenia (bo w poprzedniej wersji pod Windows XP nie mógł rozpoznać połączenia pełnego i ponownie próbował pobierać captchę) i w ogóle również przy opcji alternatywnego wykrywania wszystko działa bardzo sprawnie !!

Pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-03-2015, 17:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-03-2015 17:20 przez Max66.)
Post: #172
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Też pobrałem dziś najnowszą wersję Aero3 (z 21 marca 2015) i teraz od pierwszego uruchomienia program działa bezbłędnie Smile
Dzięki wielkie, Sebus Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 18:37
Post: #173
Aero3 by sebus [modemy],[win]
też tak macie ,że program pokazuje czas do rozłączenia 01, przez kilka minut dłużej ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-03-2015, 21:07
Post: #174
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Bardzo możliwe, dziś przedłużało większość moich sesji.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2015 15:23 przez egri.)
Post: #175
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Niestety zgłaszam, że znowu mam problemy z działaniem Aero3 (najnowsza wersja). System Windows XP z wszystkimi aktualizacjami.

Po wpisaniu kodu program nie rozpoznaje, ze kod został wpisany prawidłowo tylko podsyła kolejny do wpisania .... I tak w kółko.
Oczywiście internetu w tym czasie brak.

Póki co radzę sobie z tym w ten sposób, że otwieram stronę capcha w przeglądarce (mam odpowiednią zakładkę) i tam wpisuję kod, który jest akceptowany ZAWSZE bez problemu i za pierwszym razem.
Po czym wracam do otwartego okienka Aero3 i w nim dokonuje rozłączenia. Dalej Aero3 przejmuje swoją rolę i łączy z internetem już automatycznie.

Opisana sytuacja powtarza się wielokrotnie w ciągu dnia. Bywają też jednak kilkugodzinne okresy, kiedy Aero3 działa całkowicie prawidłowo.

Przy okazji informuję, że obie opcje : *czas dla kodu oraz *alternatywne wykrycie kodu mam włączone.

Czy jest ktoś, kto obserwuje podobne trudności w ostatniej wersji programu Aero3 (z 21 marca) ?

Sebus, czy mógłbyś mi poradzić co możnaby z tym zrobić, bo obecny sposób obchodzenia problemu jest mocno kłopotliwy.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++​

Przy okazji pytanko z zupełnie innej beczki - także do Sebusa :
Czy nie udałoby się ustawić sygnału dźwiekowego w Aero3 ciut wcześniej ?


Obecnie pojawia się on dopiero PO uprzednim wyskoczeniu programu Aero 3 (w tej sytuacji niezauważonego przeze mnie), przeniesieniu fokusa na okienko do wpisania capchy, a nawet po omyłkowym umieszczeniu w nim 1-2 liter przechwyconych z pisanego przeze mnie właśnie tekstu.

To zdecydowanie za późno !! W tym momencie ten sygnał nie pełni już zadnej roli informacyjnej i ostrzegawczej.

A może możnaby go zaopatrzyć w taką samą opcję wyboru jaką posiada dymek ? (skądinąd znacznie mniej zauważalny i użyteczny). Tu jednak regulacja powinna dotyczyć raczej sekund -> powiedzmy 0, 5, 10, 20, 30 sek przed rozłączeniem.

Opcja o której piszę bardzo ułatwiłaby również korzystanie z funkcji czatu w popularnym programie TeamViewer.
Nie wiedzieć dlaczego nawet sekundowe rozłączenie sieci powoduje tam automatyczne zamknięcie okna czatu. Jeśli w tym czasie komponowałeś swoją wypowiedź - zostaje ona utracona.
Jeszcze gorzej sprawa wygląda w czasie sesji REMOTE CONTROL (zdalnej pomocy). Istnieje tam możliwość czatu wewnątrz sesji. I mimo, że przy krótkotrwałych rozłączeniach sesja trwa nadal - to ten wewnętrzny czat znika natychmiast po rozłączeniu i... tym razem utracona jest już nie tylko wiadomość aktualnie pisana, ale CAŁA, czasem godzinna rozmowa, wraz ze wszystkimi już udzielonymi poradami technicznymi !!! Po prostu rozpacz !

Czy muszę przekonywać Cię dalej, jak niezmiernie istotna byłaby w tym wypadku sygnalizacja / ostrzeżenie dżwiękowe o rozłączeniu - ale na kilkanaście sekund PRZED, a nie - jak jest obecnie - już PO FAKCIE ?

Jestem zmuszona korzystać z Team Viewera często po kilka godzin dziennie, rozłączenia są co godzinę i ZAWSZE ostrzeżenie dźwiękowe z Aero3 pojawia się już w momencie, kiedy cenne dane są już utracone.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jestem w tej sprawie dobrej myśli i mam nadzieję, że życzliwy - jak zawsze - Sebus zechce uwzględnić moją prośbę. :rolleyes :Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 21:59
Post: #176
Aero3 by sebus [modemy],[win]
A skąd Sebus ma wiedzieć kiedy operator rozłączy połączenie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 22:22
Post: #177
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nie używam 'alternatywnej metody' wykrywania captcha i zawsze działa (póki co).
Może spróbuj bez tego?

Na temat dzwięku (to do sebusia było pytanie) mam propozycję dla autora programu, aby może spróbować resetować połączenie co godzinę z timera zamiast czekać aż samo wygaśnie. Wówczas możliwe byłoby 'wczesne ostrzeganie'.
Z tego co zauważyłem, jeśli wymuszę reset połączenia po 60 minutach, zawsze pojawia się captcha. Czasem robię to przed ściąganiem jakiegoś pliku kiedy nie chce mi się czekać aż aero łaskawie zresetuje połączenie.
Czasem sesja trwa nawet półtorej godziny - tyle że wówczas reset może nastąpić w każdym momencie, więc sam robie reset połącznia i bum - captcha, i następna godzinka na pewniaka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 22:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2015 22:38 przez lukkki.)
Post: #178
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
U mnie dzieje się dziwna rzecz. Sporadycznie nie może programik mi nawiązać połączenia w celu pobrania obrazka capthy. Mam tylko Modem wylogowany z sieci i próba nawiązania połączenia, ponowna i ponowna próba... Co ciekawe ani TNI nie może nawiązać wtedy połączenia, a za pomocą NDIS czyli jako karta sieciowa łączy, ale nie ma żadnego przepływu pakietów i komunikat nie można znaleźć hosta w przeglądarce www. Nie pomaga wyjęcie modemu z usb i ponowne włożenie, dopiero restart komputera, systemu pomaga... dziwna rzecz. Może modem mi szwankuje np. karta sim mi źle styka, nie dolega w slocie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 22:43
Post: #179
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Co do tego półtorej godziny to coś niemożliwego. U siebie maksymalnie dotychczas miałem na Aero2 BDI : 3858 sekund .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-03-2015, 22:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-03-2015 23:00 przez aggman.)
Post: #180
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
lukkki moze masz to samo co ja, odpal start->cmd->ipconfig i zobacz czy nie masz zdublowanego modemu z adresami 0.0.0.0 Wink
Wada modemu - tak podejrzewam. (Huawei e372)
Jak mi się coś takiego wydarzy to zamiast restartu kompa wchodze do managera urządzeń -> Widok-pokaż ukryte urządzenia -> rozwijam 'Karty sieciowe' -> prawy klik na WAN Miniport(IP) i daje Wyłącz , zapyta sie czy tak - TAK, pomieli moment i daje wtedy Włącz, znów pomieli -> odpalam aero3 i śmiga.

To mi się zdarza tylko czasami, ale przynajmniej nie musze restartować kompa.

@penknife - raz miałem sesję trwającą niecałe 3 godziny - ale mi to w żaden sposób nie pomogło. Czasami wolałbym sztywną godzinę ale pewną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi aggman za tę wiadomość:
egri (2015-05-29)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu] juniorjpdj 12 20 179 13-12-2014 16:50
Ostatni post: onyx73
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 448 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
  [Ipad i ios]istnieje Cos ala aeroconn/aero3? spag 1 4 506 31-08-2014 16:30
Ostatni post: jakubd
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 7 225 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win] izaw 8 9 716 17-07-2014 00:08
Ostatni post: juniorjpdj