[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero3 by sebus [modemy],[win]
13-01-2015, 20:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-01-2015 00:21 przez aggman.)
Post: #121
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Dziś postanowiłem zrezygnować z programu Aero3 i używać do łączenia systemowej obsługi łącza telefonicznego (zdecydowanie mniej wygodne) i problem póki co się nie pojawił.
Podobnie rzecz się ma przy użyciu sterownika NDIS (stary program dostawcy od modemu) - to juz kiedyś testowałem.
Szkoda że Aero3 nie potrafi korzystać z trybu NDIS... no ale to już koncert życzeń.
Potestuję, reinstalacja zdecydowanie nie zajęłaby mi 2-3 godzin lecz znacznie więcej.
(System to tylko system lecz cała masa aplikacji z ustawieniami to już inna bajka) Jestem w trakcie reazlizacji sporego projektu zatem bronię się przed reinstalką rękami i nogami Wink

Wydaje mi się że błąd może być następstwem tego iż modem nie rozłącza się po wylogowaniu tylko pozostaje w stanie połączony ale wylogowany, jeśli w takim przypadku nie udawało mnie się rozłączyć go krótko po wylogowaniu - wówczas był błąd. Przy automatycznym łączeniu program zbyt szybko ponawiał połączenie zanim system zdążył rozłączyć modem - przy standardowym systemowym dial-upie nie ma takiej możliwości bo system 'czeka' aż modem nie będzie zajęty - lub zwróci błąd ale nie próbuje innych sztuczek - jak dublowanie interfejsu. Być może któraś z funkcji zabezpieczających przed takim zdarzeniem została pominięta przy wywoływaniu systemowego API obsługi połączenia z poziomu programu Aero3.

Edit: 22-01-2015
Wygląda na to że znalazłem rozwiązanie problemu bez konieczności przeinstalowywania systemu Big Grin

Objawy w skrócie:
Aero3 zawieszało mi interfejs PPP jeśli w momencie wygaśnięcia sesji była jakaś aktywność na połączeniu (naprzykład coś się ściągało) - połączenie nie było wówczas poprawnie zamykane (wisiało w ipconfig z adresami 0.0.0.0), wówczas kolejna próba połączenia tworzyła kopię interfejsu w ipconfig. W tym momencie system próbował uparcie nawiązywać połączenie przez 'wiszący' interfejs z adresami 0.0.0.0 - prawdopodobnie gdyż był on pierwszy w kolejności. Pomagał tylko restart systemu.

Rozwiązanie:
Aero3 poprawnie pracuje mi z opcjami:
'Zawsze próbuj łączyć...' - WYŁĄCZONE
'Restart połączenia...' - WŁĄCZONE
'Chowaj do paska' - WŁĄCZONE
Natomiast w opcjach połączenia telefonicznego Aero opcja
'Wybierz numer ponownie po przerwaniu połączenia' jest WŁĄCZONA

W powyższej konfiguracji windows sam nawiązuje połączenie po wygaśnięciu sesji, przy tym wyrzuca na pierwszy plan program Aero3 co jest bardzo wygodne - przedtem musiałem go szukać aby się pokazał (pokaż/ukryj - działa troche wkurzająco, czasem trzeba było klikać to dwa razy jak program był gdzieś na spodzie). Dodatkowo, teraz po wznowieniu sesji buforowanie na youtubie idzie dalej a nie ulega przerwaniu w momencie rozłączenia jak poprzednio kiedy Aero3 sam wznawiał połączenie (tak, czasami mu sie udawało bezawaryjnie to wykonać). No i oczywiście co najważniejsze - nie zawiesza mi już interfejsu PPP i nie muszę oglądać komunikatu '...odśwież ręcznie' i restartować systemu aby przywrócić działanie internetu. Pozdrawiam autora tego przydatnego programu i mam nadzieję, że jeśli zdecyduje się on na aktualizację to zwróci wówczas uwagę na niektóre aspekty opisane przeze mnie.

Dziękuję
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi aggman za tę wiadomość:
egri (2015-01-25)
26-01-2015, 18:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-01-2015 18:11 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #122
Video Aero3 by sebus [modemy],[win]
takie mi wywala i się wiesza jak ściągam utorrentem i kończy się połączenie to nie da się nawiązać połączenia od nowa tylko restart kompa pozostaje


[Obrazek: apKUozj.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-01-2015, 21:46
Post: #123
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Co wyrzuca ipconfig kiedy to sie dzieje?
Nie pamiętam czy vista (bo chyba to vista) ma cos podobnego.

Wciągu ostatnich dni miałem 1 awarię - przy restarcie połączenia po wpisaniu captcha. Podobne symptomy jak opisałem wcześniej. Ewidentnie Aero3 ma u mnie problem z restartowaniem połączenia - nie robi tego dobrze kiedy w trakcie restartu połączenia siedzi jakiś pakiet na łączu. Może to wada windowsów - już sam nie wiem.
Symulowanie modemu telefonicznego w dzisiejszych czasach to troche archaiczne podejscie jeśli chodzi o urządzenia USB. Jutro będę miał inny modem to jeszcze spróbuję wykluczyć sterownik z równania...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 14:32
Post: #124
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Witam
Przedstawiony przez Krystyna z gazowni, zrzut błędu ma związek z widocznością okna, a dokładnie w momencie pojawienia się kodu, celem uaktywnienia pola do wpisywania kodu jest wywoływana funkcja próbująca ustawić tzw. fokus na pole do wpisywania kodu. Jeśli coś pójdzie nie tak, np: obrazek się nie pobierze do końca, to się lubi wykrzaczyć. Dałem na chomika nową wersję z kolejną próbą poprawienia tego błędu. Nie miejcie mi za złe, ale nie jestem zawodowym programistą i na pewno robię coś nie zgodnie ze sztuką Smile

PS. Dodatkowo dodałem funkcję zrzutu obrazków na dysk (może ktoś będzie chciał bawić się w "złamanie" literek). Aby ją uaktywnić należy w rejestrze sytemu, w gałęzi trzymającej ustawienia programu, dodać wartość ciągu o nazwie: "zrzut_katalog", a w polu dane wartości wpisać np: "C:\Temp\" (\ - musi być na końcu).

Kolego aggman, wg mnie coś "trzyma" Ci połączenie modemowe, może MobileParter lub top_netinfo - jak używasz. U mnie (testowane na kilku systemach) w trakcie pobierania danych porostu przestaje je pobierać i wyrzuca błąd o np. niezgodności rozmiaru pliku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-01-2015, 23:45
Post: #125
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
(27-01-2015 14:32)sebus napisał(a):  Kolego aggman, wg mnie coś "trzyma" Ci połączenie modemowe, może MobileParter lub top_netinfo - jak używasz. U mnie (testowane na kilku systemach) w trakcie pobierania danych porostu przestaje je pobierać i wyrzuca błąd o np. niezgodności rozmiaru pliku.
Też o tym myślałem, ale sprawdziłem dokładnie - wyrwałem wszystkie tego typu 'chwasty' z autostartów itp. Nie udało mi się tego całkowicie odinstalować bo ma w sobie sterowniki. (Sam sterownik nie chce sie zainstalować bez aplikacji MobilePartner, tzn. chce, ale wówczas nie widzi urządzenia Huawei E372)
Próbowałem na innym modemie (ZTE MF821) i tutaj o dziwo jest troche lepiej pomimo gorszych parametrów urządzenia (słabszy sygnał i zrywanie połączenia ale tylko w NDIS - czeski film i cuda:rolleyesSmile - 'zwiechy' interfejsu nie zaliczyłem, przynajmniej przez kilkanaście prób ponawiania połączenia.
Zaczynam poważnie podejrzewać sterownik i winić za wszystko chińczyków Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 08:51
Post: #126
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Mój patent na sterowniki (modem E3131) wygląda tak:

Modem wypięty z portu USB. Mobilepartner odinstalowany.
W katalogu "Mobile Partner" znajduje się plik "data.bin", otwórz go za pomocą np. winrara jako archiwum. Wewnątrz znajdują się katalogi, w moim przypadku m.in. "C264", w nim "Drivers" - wypakowujesz, "driveruninstall.exe", potem "driversetup.exe". Następnie wkładasz modem, system doinstaluje sterowniki. Dzięki temu modem działa, a inne "dodatki" nie zaśmiecają systemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2015, 20:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2015 20:24 przez aggman.)
Post: #127
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
U mnie niestety ta metoda nie działa. Ściągnąłem nawet samo 'Drivers' od producenta, problem w tym że te sterowniki nie działają. Po włożeniu modemu instaluje i wykrywa tylko huwei cośtam mass storage device - i to wszystko, modemu wcale nie wykrywa.
Dopiero przy instalacji Mobile partnera wykrywa te rzeczy i je instaluje. Sprawdziłem poprawność sterowników, nawet wyciągnąłem te z Mobile partnera - ten sam efekt. Myślę że instalator Mobile partnera wykonuje jakiś trik podczas instalacji którego nie rozgryzłem.

Obecnośc Mobile partnera na dysku nie jest dla mnie problemem, choć te pare MB miejsca zawsze zajmuje - wywaliłem go z autostartu, deaktywowałem jego usługę i nawet przemianowałem plik exe co bym miał pewność że mi nie bruździ.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2015, 00:00
Post: #128
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Użyj tego, co jest po instalacji twojego modemu w folderze "Driver(s)" w katalogu Mobile Partner'a, czy tam innego Play Online.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2015, 21:53
Post: #129
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
(27-01-2015 14:32)sebus napisał(a):  Nie miejcie mi za złe, ale nie jestem zawodowym programistą i na pewno robię coś nie zgodnie ze sztuką Smile
ty jesteś głównym programistą ,a my testerami Tongue
nikt ci nic nie ma za złe ,zgłaszamy drobne usterki i pomysły ,ty je poprawiasz i
dodajesz nowe funkcjonalności i szafa gra Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 11:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2015 14:35 przez aggman.)
Post: #130
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
(27-01-2015 14:32)sebus napisał(a):  Kolego aggman, wg mnie coś "trzyma" Ci połączenie modemowe, może MobileParter lub top_netinfo - jak używasz.
Właśnie sobie coś uświadomiłem. Używam Sygate firewall'a...hmm. Odinstaluje i sprawdze jeszcze to.

Edit: Jednak to nie firewall. Uaktualniłem również sterownik modemu - bez zmian. Wylogowanie aero po wygaśnięciu sesji w trakcie transferu danych wiesza interfejs PPP.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 14:48
Post: #131
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Czasem pomaga tylko... reinstalacja Windows Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2015, 19:22
Post: #132
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
(31-01-2015 11:16)aggman napisał(a):  
(27-01-2015 14:32)sebus napisał(a):  Kolego aggman, wg mnie coś "trzyma" Ci połączenie modemowe, może MobileParter lub top_netinfo - jak używasz.
Właśnie sobie coś uświadomiłem. Używam Sygate firewall'a...hmm. Odinstaluje i sprawdze jeszcze to.

Edit: Jednak to nie firewall. Uaktualniłem również sterownik modemu - bez zmian. Wylogowanie aero po wygaśnięciu sesji w trakcie transferu danych wiesza interfejs PPP.

Jeśli idziemy w stronę zainstalowanych programów, to może stworzenie nowego konta użytkownika w systemie coś pomoże i przetestowanie na nim. Ewentualnie posprzątane po sterownikach USB za pomocą narzędzia USBDeview: http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi sebus za tę wiadomość:
aggman (2015-02-01)
01-02-2015, 18:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-02-2015 00:51 przez aggman.)
Post: #133
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
(31-01-2015 19:22)sebus napisał(a):  Ewentualnie posprzątane po sterownikach USB za pomocą narzędzia USBDeview: http://www.nirsoft.net/utils/usb_devices_view.html
To może być to. Dzięki temu narzędziu udało mnie się wyrwać całe mnóstwo chwastów.
Od wczoraj testuję z transferem danych w trakcie wygaśnięcia sesji, i aero3 w trybie wznawiania połączenia - póki co nie udało mi się spowodować błędu. Wink

Edit:
Po tygodniu nadal bez problemów. Udało mi się znaleźć winowajcę zaśmiecającego sterowniki USB - e-book reader. Za każdym razem gdy go podłączam windows go instaluje (jako dysk) i powoduje jakiś bałagan w urządzeniach USB. Po tym pojawia się wspomniany wcześniej problem.
Po każdym podłączeniu e-readera muszę sprzątać programem podanym przez sebusia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2015, 13:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2015 03:00 przez aggman.)
Post: #134
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
(31-01-2015 14:48)jakubd napisał(a):  Czasem pomaga tylko... reinstalacja Windows Smile
Wczoraj dokonałem reinstalacji, wszystko świeżutkie, nowy MobilePartner, nowy sterownik i - babol - mój problem powrócił jak bumerang Undecided
Czyszczenie sterowników USB nie wydaje się być remedium a przynajmniej nie w 100%.
Zaczynam kombinować z trybem NDIS i jakimś timerem.

Edit (22-02-2015):
Telenoweli ciąg dalszy...
Przez cały czas mój modem był podłączony przez kabel USB - niefortunna lokalizacja portów w laptopie + zbyt szeroka obudowa modemu wykluczały wygodne połączenie bezpośrednio do portu (ukłon w strone bezmyślności projektantów sprzętu). Mam tylko jeden port do którego mogę wpiąć modem bezpośrednio bez kolizji z innymi wtyczkami ale jest on 'nie na rękę'.
Przy eksperymentach z instalacją sterowników modemu zauważyłem dziwne zachowanie windows polegające na tym że:
- modem po wpięciu bezpośrednio powodował jednorazowe wykrywanie sprzętu i instalacje sterowników po czym każde jego wyjęcie i ponowne włożenie już nie powodowało ponownej instalacji sterownika - co jest oczywiste.
- po podłączeniu modemu do tego samego portu ale przy użyciu kabla system na nowo zainstalował sterowniki (???)
Według mnie kabelek powinien być "przezroczysty" dla systemu (jest to pasywny przedłużacz - poprostu drut, wtyki i nic więcej).
Póki co mam modem wetknięty bezpośrednio do portu i ... czekam na problem, kląc na czym świat stoi za każdym razem jak czymś zawadzam o wystający modem. Jeśli okaże się że to kabelek... będę musiał zaopatrzyć się w nowy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 10:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 10:29 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #135
Aero3 by sebus [modemy],[win]
SEBA HELP !

aero3 nie działa !!!

Wielbicielka · 3 godziny temu
Sebus, RATUNKU, aero3 ma chyba problem, gdy dostaję adresy IP na 100.ab.x.yzd. Innym programem jak łączę działa normalnie np. mobil partner. Natomiast aero3 w wypadku powtarzania się ip na 100. co chwilę rozłącza i dąży do pobrania kapcia. Problem pojawił się od wczoraj. Wcześniej były inne adresy i chodzę na Twoim programie od miesięcy, zawsze używam najnowszej wersji. Od wczoraj dostaję od aero2 tylko adresy na 100. Żeby używać internetu muszę się męczyć bez aero3 :-( :-(
Na wszelki wypadek wyłączałam i włączałam już komputer, czyściłam odkurzaczem, tuneup'em i wychodzi mi po obserwacjach, że chyba aero3 ma jakiś problem z ip na 100. Aha przez chwilę jak dostałam adres na inne cyfry to działało, ale teraz bez przerwy powtarzają się tylko IP na 100. Ratunku :-)
Reply

bubu · 3 godziny temu
mam to samo ,dzisiaj aero3 przestało prawidłowo działać
w kółko próbuje pobierać kody mimo ,że jest połączenie i nie odlicza czasu
Reply

;-)'s avatar
nie trzeba było kupować mini
Reply

bubu · 1 godzina temu
ja nie kupowałem mini

zgłoszenia są tu > http://jdtech.pl/2015/03/zmiana-adresu-s...-container
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 10:36
Post: #136
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Autor nie wiedział, że kiedyś będą adresy z takiej puli jak 100.x.x.x bo nie mógł tego przewidzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 11:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 11:28 przez aggman.)
Post: #137
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Ciekawy sposób na wykrywanie adresu "10" autor zapomniał dodać kropkę Rolleyes uśmiałem się.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 12:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 12:05 przez Alokasta.)
Post: #138
Aero3 by sebus [modemy],[win]
No mi też nie działa aero3 poprawnie. Tzn. - łączy z siecią, nie rozłącza (mam najnowszą wersję z chomika) - tylko, że ciągle jest okienko kodu i nie liczy czasu.

A tak nawiasem - widziałem w internecie kiedyś taki skrypt do resetowania Hi-Link.
U mnie na Huawei E3131 działał wyśmienicie. :-)
Jak go znajdę - to podeślę.

Można by pomyśleć nad dodaniem do aero3 możliwości resetu Hi-Link, ewentualnie dodać taką opcję, że zamiast resetu aero3 odpala wybrany przez użytkownika zewnętrzny program/skrypt. W tym przypadku byłby to właśnie skrypt do resetu Hi-Link.

Bo program fajny i bardzo ułatwiający korzystanie z aero2, alenie współpracuje, niestety, z Hi-Link... :-(

Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2015, 12:17
Post: #139
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Witam
Dałem poprawioną wersję na chomik. Aktualnie nie mam możliwości sprawdzenia poprawności działania w praktyce, więc mogą wystąpić i w tej wersji problemy. Najpóźniej za 2 dni podstawię wersję sprawdzoną. Pzdr
PS. Dzięki za czujność Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 2 użytkowników podziękowało użytkownikowi sebus za tę wiadomość:
aggman (2015-03-17), Max66 (2015-03-17)
17-03-2015, 15:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2015 16:16 przez aggman.)
Post: #140
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Ojoj a to świńtuchy siedzą w tym aero2, teraz modem wcale nie wylogowuje się i nie przełącza się na sieć 10.xx.xx.xx po wygaśnięciu sesji tylko pozostaje w 100.xx.xx.xx przez co program nie wykrywa czy sesja wygasła czy nie...eh komuś tam się wyraźnie nudzi - starają się uprzykrzać życie użytkownikom na maksa..

Sebus,może mógłbyś w nastepnej wersji zrobić tak aby program co jakiś czas próbował łączyć się ze stroną bdi - jeśli nie działa, znaczy że sesja jest wciąż aktywna, albo 'pingować' cyklicznie...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu] juniorjpdj 12 20 174 13-12-2014 16:50
Ostatni post: onyx73
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 445 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
  [Ipad i ios]istnieje Cos ala aeroconn/aero3? spag 1 4 506 31-08-2014 16:30
Ostatni post: jakubd
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 7 225 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win] izaw 8 9 716 17-07-2014 00:08
Ostatni post: juniorjpdj