[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero3 by sebus [modemy],[win]
19-08-2014, 23:32
Post: #41
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Dziwne z tym avastem. Złych intencji nie mam dodatkowo sam z ciekawości sprawdziłem na: https://www.virustotal.com/pl/file/5081f...408483652/ i wygląda że nie ma tam wirusa Smile

PS. Na chomiku dałem nową wersję.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 02:28
Post: #42
Aero3 by sebus [modemy],[win]
sebus napisał(a):wygląda że nie ma tam wirusa Smile
też tak mi się wydaje Big Grin

PS używasz time.windows.com (pod adresem w USA 137.170.185.211) a są serwery czasu bliżej nas np. vega.cbk.poznan.pl (150.254.183.15)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 08:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-08-2014 08:36 przez NokiaUser.)
Post: #43
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
No nie wiem, u mnie wykrywa jakieś zagrożenie - http://goo.gl/IJcFPw To na pewno jest "fałszywy alarm", ale w tej nowej wersji już nic nie wykrywa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 08:50
Post: #44
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Najważniejsza była notka: "Win32:Evo-gen [Susp]" - podejrzenie, a nie konkret.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-08-2014, 21:59
Post: #45
Aero3 by sebus [modemy],[win]
hej :-)
Sebus, dzięki za wspaniałą pracę jaką wykonujesz dla społeczności Aero2 (również podziękowania dla Pana Jakuba).

Pytanie mam odnośnie obecnej wersji "aero3 - 19-08-2014". Czy pojawi się najnowsze aero3-XL ?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 07:24
Post: #46
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
wersja XL będzie w późniejszym terminie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2014 13:07 przez Kaui.)
Post: #47
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Avast lubi wykrywać zagrożenia, których nie ma Wink
Eset NOD32 Antivirus - czysto.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2014, 22:35
Post: #48
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Wszystkie programy avir miewają takie fazy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2014, 14:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-08-2014 12:07 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #49
Aero3 by sebus [modemy],[win]
u mnie nadal brak zadowolenia z "nowej" wersji

dobre jest to że nie trzeba entera dawać ,ale nie działa to
gdy jest duże obciążenie sieci około godz 17-18 ,nie pobiera obrazka i nie da się odświeżyć,
[samo naciskanie enter nie odświeża wtedy obrazka]

[Obrazek: 9toVqMy.jpg]
bo nie ma przycisku ze strzałkami i ciągle wywala błąd pobrania nowego obrazka ,więc trzeba wejść w
opcje i oddznaczyć ten automatyczny enter
żeby pojawił się przycisk odśwież i dopiero się oświeży po jego naciśnięciu


1.gdy minie godzina - znowu okno wyskakuje z kapciem , ale jest nieaktywne !
więc musze szukac myszy klikać w nie najpierw, żeby wpisac kod
[opis dokładny] - mam otwartą przeglądarkę z kilkoma zakładkami [chroma]
przeglądam strony www ,pojawia się okienko aero3 ,wyskakuje jakio pierwsze na pulpicie i
miga w nim kursor ,ale nie da się nic wpisać bo jest nie aktywne [czyli kolor ramki/obwódki jest blady]
powinno być aktywne czyli kolor ramki ciemny i wpisywanie kodu powinno od razu się odbywać w okienk gdzie miga kursor
bez zaznaczania wskaźnikiem myszy tego okna i go aktywowania
w poprzedniej wersji programu było 50/50% szans że okno było aktywne , wtej nowej jest 0% szans gdy pod spodem jest otwarta przeglądarka www
tylko okno jest aktywne w aero3 gdy na pulpicie nic nie ma ,żadnego programu i wyskoczy kapeć to wtedy tak - jest aktywne
ale to nie oto chodzi > więc to jest do naprawienia pilnie w pierwszej kolejności

2. błędne wskazywanie czasu
a/patrzę mam 6 minut do rozłączenia ,a tu wyskakuje kapeć
b/patrzę mam14 minut do końca sesji,a za chwilkę jakieś 2-3 minuty patrzę znowu ,a tam jest 15min. do końca
[dodam że czas mam ustawiony żeby odliczało ile do końca pozostało]

3. i jeszcze jedna sprawa
program zawiesza modem i wylogowuje go z sieci [mam huawei e3131s2]
nie wiem może gryzie się z utorrentem ,bo wtedy najczęściej się to zawiesza [ale nie za każdym połączeniem]
czyli ściągam coś utorrentem ,mija godzina wyskakuje aero3 i już nie łączy ponownie ,modem wylogowany
nie pomaga wyjęcie modemu z usb ,jedynie restart kompa - to denerwuje bardzo

[Obrazek: VHQZRVd.jpg]

u mnie na razie powrót do poprzedniej wersji która się wiesza ,ale przynajmniej okienko wyskakuje częściej jako aktywne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 11:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2014 11:26 przez NokiaUser.)
Post: #50
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Aero3 ma jedną bardzo poważną wadę, która powoli zaczyna mi przeszkadzać: wyskakujące okno Aero3 z kodem zamyka przeglądarkę!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 11:26
Post: #51
Aero3 by sebus [modemy],[win]
A jaką przeglądarkę ci zamyka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 11:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-09-2014 11:32 przez NokiaUser.)
Post: #52
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Szczerze mówiąc: nie wiem Big Grin Używam tylko Chrome i Firefoksa, więc którąś z nich albo obydwie. Jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na przeglądarkę, której to dotyczy, tylko na sam fakt zamykania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2014, 12:00
Post: #53
Aero3 by sebus [modemy],[win]
co do błędów opisanych przez Krystyna z gazowni, to jak dotąd żaden z nich nie wystąpił u mnie (na xp sp3), ale mam pewne podejrzenia co do 2 z nich:
- "skoki" czasu mogą wynikać ze zbyt częstych i czasem nieudanych aktualizacji zegara prze NTP z time.windows.com (lub ewentualnie z wadliwej pracy zegara systemowego)
- zawieszanie modemu może być spowodowane zbyt niskimi timeoutami przyjętymi w programie (wszystko dzieje się "natychmiast" czyli bez żadnych opóźnień - a nie każdy modem jest w stanie dostatecznie szybko reagować)

natomiast co do samozamykania się przeglądarek opisanego przez NokiaUser również nie natrafiłem na taki błąd powiązany z Aero3, ale to zjawisko może wystąpić w przypadku braku pamięci (przy wyłączonej lub ograniczonej co do rozmiaru pamięci wirtualnej), ponieważ chrome jest wybitnym ramożercą

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2014, 10:21
Post: #54
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
u mnie też nie zamyka przeglądarki [chrome ,win7] więc problem gdzie indziej
albo za dużo zakładek pootwierane ,albo zrób skan systemu malwarebytes-anti malware i wywal robale
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2014, 17:55
Post: #55
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nie ma opcji aby ten program, jako taki, zamykał przeglądarkę (jakąkolwiek), bo albo należałoby napisać kod realizujący wykrywanie aktywnych procesów przeglądarek i ich zamykanie lub, co gorsza, zabijanie, albo przeglądarki musiałyby zamykać się po wykryciu konieczności wpisania kodu Aero2, a to absurd, nieprawdaż?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-09-2014, 06:35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-09-2014 06:37 przez NokiaUser.)
Post: #56
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
No to ja nie wiem, co się u mnie dzieje. Zauważyłem, że Chrome tylko czasami się zamyka, a czasami nie, więc nie jest to tak uciążliwe. Jednak gdy pomyślę, jak bardzo ułatwione jest korzystanie z Aero2 dzięki Aero3, to trochę mniej zaczyna mi to przeszkadzać Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2014, 00:27
Post: #57
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Ja zauważyłem u mnie skomplikowany dość problem.

Od czasu jak zacząłem używać tego programu system czasem wywala BSOD UNEXPECTED_KERNEL_MODE_TRAP 0x0000007F Związany ze sterownikiem : ew_usbenumfilter.sys.

Dane Modemu:
[Obrazek: gKeX1W7.jpg]

System to Windows 8.1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2014, 09:55
Post: #58
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Zmień sterowniki Huawei na nowsze lub starsze (w każdym razie inna wersja) - to jakiś błąd sterowników Huawei. Pamiętaj, że skuteczna zmiana wymaga odinstalowania WSZYSTKICH sterowników i programów Huawei, jakie masz w systemie i instalacja po resecie nowych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2014, 14:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2014 14:36 przez szopen.)
Post: #59
Aero3 by sebus [modemy],[win]
niestety obawiam się, że to nic nie da (ten konkretnie plik jest taki sam w przynajmniej kilu wersjach pakietu sterowników),
ale oczywiście spróbować trzeba - sugeruję możliwie najnowsze wersję sterowników

ja podejrzewam, że tak manifestuje się w win8.1 sprzętowe zawieszenie się modemu
(co z kolei być może wynika z braku opóźnień w programie, ale to tylko gdybanie, bo bez wsparcia autora trudno cokolwiek diagnozować)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2014, 14:59
Post: #60
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nie nie, modem zawiesza się bez bluescreena =D. Z tego co wyczytałem to ten bluescreen występuje kiedy podczas przetwarzania błędu wystąpi drugi taki sam błąd. Pobawię się ze sterownikiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu] juniorjpdj 12 20 160 13-12-2014 16:50
Ostatni post: onyx73
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 439 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
  [Ipad i ios]istnieje Cos ala aeroconn/aero3? spag 1 4 505 31-08-2014 16:30
Ostatni post: jakubd
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 7 224 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win] izaw 8 9 712 17-07-2014 00:08
Ostatni post: juniorjpdj