[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero3 by sebus [modemy],[win]
11-07-2014, 14:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2014 15:31 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #21
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
wydaje mi się że problem powstał od wprowadzenia dymków o rozpoczęciu sesji i z informacją o zakończeniu sesji oraz od zmniejszenia wielkości pliku aero3
na razie testuję wersję z 23.06.2014 i np. nie występuje tu problem z klikaniem w ikonę na pasku zadań
reszte jeszcze sprawdzę tzn. z tym aktywnym oknem <<< to akurat nie działa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 15:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-07-2014 15:13 przez egri.)
Post: #22
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
@ Krystyna z gazowni (witaj na forum - bubu !!!)

Gwoli ścisłości :
W W7, którym się posługujesz - kliknięcie ikonki w trayu / k.zegara (1) - podobnie jak opisał to Szopen w XP - wywołuje pojawienie się okna programu. Świadczy o tym właśnie pojawienie się ikony na pasku zadań (2).

Nie zauważyłeś tego okna, bo - nietypowo - pozostaje ono pod innymi (w tym wypadku pod oknem przeglądarki). Sprawdź to sobie przesuwając okno programu w którym aktualnie siedzisz.
W tej sytuacji dopiero kliknięcie w ikonę na pasku zadań (2) wydobywa okno Aero3 na wierzch i czyni je aktywnym.

To rzeczywiście jest chyba błąd, ale mało istotny, bo sprawdzanie informacji o adresie IP / czasie trwania sesji zdecydowanie lepiej jest robić w sposób podany wyżej przez izawa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 15:41
Post: #23
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
to nie prawda ,że okno pojawiało się pod innymi - bo się nie pojawiało

problem z ikonką w trayu nie występuje w wersji z 23.06.2014
za każdym razem okno programu wyskakuje i się chowa
więc zostało to zepsute później

więc trzeba naprawić w nowej wersji:
1. to klikanie w ikonkę ,które działało
2. nadal jak pojawia się kapeć ,wyskakujące okno aero3 - nie za każdym razem jest aktywne

i wtedy ten program będzie idealny :O)
a mój nick z bloga był zajęty na forum....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 16:12
Post: #24
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
Czasem prosty filmik wiele wyjaśnia - proponuję zrobić screencasta i wrzucić na YT.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 17:26
Post: #25
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
U mnie na W7 (najnowsza wersja Aero3) okno programu zachowuje się jak opisałam wyżej, więc nie mów że to nieprawda.
Może brak okna programu, po kliknięciu ikonki w trayu dotyczy tylko twojego kompa. Sprawdezałeś może na innych maszynach ?

Okienko wpisywania kodów capcha jest na moim W7 nieaktywne też chyba tylko (na 99%) w oczywistych sytuacjach, które w ostatnim swoim poście, wymienił Sebus.

Moja więc rada : zrób najpierw testy zewnętrzne nim zaczniesz zawracać głowę autorowi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-07-2014, 17:42
Post: #26
RE: AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
(11-07-2014 17:26)egri napisał(a):  Sprawdezałeś może na innych maszynach ?

tak sprawdzałam na maszynie do szycia - to samo Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 00:35
Post: #27
RE: AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
Jest na chomiku nowa wersja, gdzie zmienione są zasady klikania w ikonkę. Dodatkowo opcja wyświetlania czasu trwania sesji (lub czasu do końca) jako ikona w trayu. Myślę, że to trochę zadowoli krytystynę. Jednak na 100% nie wiem czy będzie działać aktywność okienka, bo u mnie na 99% nie mam z tym problemu i nie potrafię zasymulować sytuacji opisanej powyżej. Pzdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 08:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 17:36 przez pigwa.)
Post: #28
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
U mnie nie ma problemu z aktywnością okna w wersji xl, w wersji normalnej są (win7 32b). A w ogóle - czy nie lepiej zrezygnować z xL i wrócić do okienka pop-up z powiększonym kapciem? Ta sama funkcjonalność i mniej roboty przy aktualizacjach. A xl to potężna płachta zajmująca pół ekranu i sporo w niej tzw powietrza (pustych połaci). Pzdr

Poprawka po większej ilości testów:
To w wersji compact Aero3 zgłasza kapcia w oknie z focusem - wystarczy wstukać odczytany kod. Natomiast w wersji xl jest róznie, na ogół trzeba kliknąć w okno przed pisaniem. Poza tym w nowej wersji zauważam kłopoty z dymkami ostrzegającymi o nadciąganiu kapcia - na ogół nie pokazują się wcale, albo tylko jeden z ustawionych. To jednak tylko usterki - jądro programu działa OK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2014, 17:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2014 18:19 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #29
Photo AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
dobra wyczajone co musi być zaznaczone aby pojawiające okno było aktywne

opcje \i chowaj do paska - musi być zaznaczone v
w innym wypadku okno otwiera się ,ale jest nieaktywne
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-08-2014, 17:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2014 17:59 przez NokiaUser.)
Post: #30
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Wam też Aero3 rozłącza dokładnie po 59 minutach i 8 sekundach? Z czego to wynika? Dlaczego nie dochodzi do pełnych 60 minut?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-08-2014, 20:05
Post: #31
Aero3 by sebus [modemy],[win]
A może to Aero3 po prostu źle nalicza czas? Albo operator zrywa wcześniej?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2014, 01:54
Post: #32
Aero3 by sebus [modemy],[win]
nie wiem, ale u mnie jest to:

dokładnie 59'58" (w/g wskazań Aero3) jeśli nie rozłączałem się (czyli sesja trwała prawie godzinę)

albo koło 59 minut jeśli sesja składała się z kilku krótszych

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&amp;t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 19:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-08-2014 19:49 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #33
Aero3 by sebus [modemy],[win]
u mnie też tak rozłącza przed czasem o 1 min. lub wcześniej
niestety ten program czasami się zawiesza i pomaga tylko restart kompa ,nawet wyciągnięcie modemu z usb nie pomaga
poza tym zauważyłem ,że kody są trudniejsze i często muszę powtarzać :/
i kilka razy mi się zdarzyło ,że ostatnia litera w kodzie jest ucięta w połowie i nie do odczytania - to nie wiem od czego to program ,czy aero fixuje. bo zazwyczaj z rozpędu przepisuje nie patrząc na koniec kodu ,a tam zonk - ucięty znak
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 21:47
Post: #34
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
co do uciętego znaku to niestety sprawka Aero nieraz mi się zdarzyło, że ostatnia litera była tak koślawa i ucięta, że trzeba było odświeżyć obrazek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-08-2014, 22:40
Post: #35
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Zobaczycie ucięty znak - zróbcie zrzut ekranu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-08-2014, 12:10
Post: #36
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Jeśli chodzi o naliczanie czasu przez aero3, to w przypadku wielu rozłączeń/połączeń w ramach 60min. od Aero2 może dochodzić do sytuacji, że program pomija co najmniej 1 sek.(będę to zmieniał), więc w sumie może uskładać się długi czas. Dla przykładu w parę dni temu korzystałem przez parę godz. pod rząd z Aero2 i zawsze w okienku logów rozłączanie następowało w 59min.59sek.
Co do uciętych liter, to nie raz zauważyłem taką sytuację, ale nie robiłem problemu, tylko odświeżałem na kolejny obrazek. Wydaje mi się, że to błąd algorytmu generującego kod - wtedy litery są wydłużone i nie mieszczą się w okienku kodu 90x300, które jest stałe.
PS. Chwilowo korzystam głównie z Orange 6GB, więc porzuciłem testy nad aero3, ale pojawiło mi się parę pomysłów, więc w niedługim czasie postaram się je uskutecznić Smile
Pzdr
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-08-2014, 08:46
Post: #37
Aero3 by sebus [modemy],[win]
pojawił się nowy problem z aero 2 ,a mianowicie po przerwaniu połączenia
mimo że nie wykorzystano jeszcze całych 60 minut !
ponowne połączenie i od nowa wyskakuje kod do wpisania !
przedtem było ,że jak się nie wykorzystało np. 20 minut, to następne połączenie nadal było bez kodu
przez te 20 min.
nie za każdym razem tak się dzieje ,ale bardzo często tak mam :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-08-2014, 08:56
Post: #38
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Potrzeba więcej testów, też zauważyłem, że kody pojawiają się jakoś częściej, niż po 60 minutach ciągłej sesji, jeżeli ją przerywamy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-08-2014, 20:10
Post: #39
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Potwierdzam. Szczególnie po dłuższym (doba) nieużywaniu i wznowieniu żąda captcha.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-08-2014, 22:50
Post: #40
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Po aktualizacji definicji wirusów w avaście Aero3 jest wykrywane jako zagrożenie Dodgy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu] juniorjpdj 12 20 276 13-12-2014 16:50
Ostatni post: onyx73
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 519 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
  [Ipad i ios]istnieje Cos ala aeroconn/aero3? spag 1 4 526 31-08-2014 16:30
Ostatni post: jakubd
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 7 262 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win] izaw 8 9 757 17-07-2014 00:08
Ostatni post: juniorjpdj