[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
22-04-2014, 12:31
Post: #21
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Ja jestem ciekaw, dlaczego nie dali reCAPTCHA cyferkowego... jest o wiele przyjemniejszy, i szansa na błąd jest mniejsza, a efekt od strony Aero2 byłby ten sam - jeśli chodzi o wykluczenie osób, które korzystają nałogowo... jeśli dali wersję trudniejszą, to oznacza, że cel był inny - taki jak jest w wielu miejscach opisywany, a mianowicie, rezygnacja z BDI przez użytkowników.

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2014, 14:02
Post: #22
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Wiemy doskonale - zrzucili to na reCAPTCHA, a tam po prostu nie ma wyboru rodzaju kodu - w każdym razie z punktu widzenia administratora strony/serwisu, który kapcia wrzucił.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-04-2014, 15:42
Post: #23
RE: CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Wszystko się sprowadza do wykorzystania powszechnej usługi. Ale u mnie zawsze kod wyskakuje co któreś połączenie. Jedyny plus.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2014, 07:33
Post: #24
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
U mnie doszedł jeszcze jeden problem - od wprowadzenia kapcia, pogorszył mi się i to znacznie transfer i wydłużyły pingi.
WTF?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2014, 07:37
Post: #25
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Czyli u Ciebie dokładnie odwrotnie, niż to "a miało być tak pięknie" i jak pewna grupa osób informuje. Zmienił się może u ciebie poziom sygnału?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2014, 09:03
Post: #26
Odp: RE: CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
(23-04-2014 07:33)tps4 napisał(a):  U mnie doszedł jeszcze jeden problem - od wprowadzenia kapcia, pogorszył mi się i to znacznie transfer i wydłużyły pingi.
WTF?

Tez to zauważyłem po długim nie używaniu aero2. Postanowiłem porobić parę testów i masakra
[Obrazek: tqFolFW.png] zrobione przy użyciu K4505-Z

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-04-2014, 13:10
Post: #27
RE: CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
(23-04-2014 07:37)jakubd napisał(a):  Czyli u Ciebie dokładnie odwrotnie, niż to "a miało być tak pięknie" i jak pewna grupa osób informuje. Zmienił się może u ciebie poziom sygnału?
Nie, poziom się nie zmienił, zresztą poziom i samo działanie BTS-ów w niewielkim stopniu monitoruję i powiedzmy mam pewną możliwość szybkiego i skutecznego zgłoszenia, że coś jest nie tak z daną stacją bazową w moim rejonie i interwencji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-04-2014, 20:39
Post: #28
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Dobra za dużo osób ożywało aero do ściagania torrentów dlatego wprowadzili tego kapcia i dobra nie mam nic przeciwko, ale by resetowac modem lub router do wpisaniu kodu to porażka. Kolejna sprawa nie wiadomo kiedy nagle wyskoczy do gromsto, dzisiaj właczyłem lapka punkt 20.00 i podłączyłem modem, posiedziałem na necie ledwo 8 minut i tyłek bladu blokada, reset polaczenia wpisanie kodu i znów durny reset kto wie czy za 20 minut znów mi to nie wyskoczy........ Sad bo tak też już miałem , mimo że nie ściagam tylko siedze na gg, czacie badz forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2014, 10:18
Post: #29
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Znowu google zrobił dowcip aero2 i części użytkowników, ponownie pojawiły się kleksy do rozwiązania i to jednocześnie na kilku kartach. Czyżby aero2 ponownie przeciążało serwery googla?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-04-2014, 13:33
Post: #30
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Współczuje starszym ludziom, którzy mają coś pilnego do zrobienia, bo sam średnio po 5 razach dopiero wchodzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-05-2014, 23:06
Post: #31
RE: CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Ten kapeć to jest jakaś kpina.
[Obrazek: imagejpg_enxepae.jpg]
Dla porównania kapeć przy zakładaniu poczty w googleDodgy
[Obrazek: image3jpg_enxepqp.jpg]

Ile razy się pocztę zakłada w ciągu roku 2-3 razy na rok?Mimo to i tak kod jest 10x łatwiejszy jak ten, który trzeba wpisywać co 2 godziny z aero.O ile wcześniej Aero2 można było traktować jako alternatywne łącze, tak teraz można jako ciekawostkę, lub stałe łącze dla zdesperowanych.Nie sądzę aby trudność kapcia była przypadkowa.Ewidentnie jest to celowy zabieg aby ludzi zniechęcić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-05-2014, 06:24
Post: #32
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Nie tyle celowy zabieg, bo Aero2 nie ma wpływu na kody (co jest ich kompromitacją).

Właśnie dlatego, że konta mailowe nie są zakładane tak często jak capche przepisują użytkownicy Aero2. Zależność jest prosta. Im częściej są przepisywane błędnie captche dla jednego klucza API, tym trudniejsze kody generuje.

Gdyby w sieci Aero2 byśmy mieli odpowiednio wysoki procent przepisanych poprawnie kodów, to też byśmy mieli takie cyferki (na fp Aero2 można zobaczyć zrzuty ekranu, że z początku takie kody były, ale nie trwało to długo).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-05-2014, 07:02
Post: #33
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Inna kwestia, że captchę wpisuje się 2-3 razy na rok przy rejestracji na forum (normalne okoliczności)

I to nie jest wina userów, że źle przepisują. Ale mają do tego prawo i nie ich wina. Ja te serwisowe wczoraj, aby zrobić synchronizacje na telefonie musiałem 5 razy wpisywać...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-05-2014, 16:15
Post: #34
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Być może części użytkowników tak, może była jakaś grupa gagatków, która celowo odpaliła jakiegoś bota, wysyłającego błędne słowa w imię walki z captchą. Poziom frustracji captchą jest tak wysoki, że to możliwe. Aczkolwiek, nie można mówić, że to wszystko przez użytkowników (jak to ma w zwyczaju Aero2), chociaż fakt. Gdyby nie było użytkowników, captcha działałaby idealnie, ale nie tędy droga.

Z tym, że Aero2 powinno wiedzieć (i pewnie wiedziało), że taka sytuacja może nastąpić. Ale myślę, że UKE niebawem przyciśnie Aero2 i zmusi ich do zastąpienia reCAPTCHY, bo o ile na różnorakich www się jak najbardziej sprawdza, tak tutaj jest porażką na całej linii. Choćby z tego powodu, że posiadacz konta google, jest faworyzowany, a tak być nie może.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-05-2014, 17:15
Post: #35
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Co nie zmienia faktu, że każdy, kto jeszcze tego nie zrobił powinien wyrazić swoje niezadowolenie - czy to do Aero2, czy to do UKE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2014, 12:22
Post: #36
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Ja nie mogę w ogóle ostatnio odczytać tego cholernego captcha... no nie umiem....
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2014, 13:05
Post: #37
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Próbowałeś metody opisanej tutaj?
http://jdtech.pl/2014/05/aero2-i-captcha...-kody.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
MiłoszW (2014-05-08)
08-05-2014, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2014 15:14 przez MiłoszW.)
Post: #38
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Tak czytam... eee... aero2 ma zwykłe konto Google, nie jakąś komercyjną usługę tego zakichanego Captcha? Przecież to jest GŁUPIE... masakra!

Najśmieszniejsze jest to, że ja się loguję z zakichanego Nexusa... żenaaada....
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-05-2014, 23:06
Post: #39
RE: CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
(05-05-2014 06:24)luQas napisał(a):  Nie tyle celowy zabieg, bo Aero2 nie ma wpływu na kody (co jest ich kompromitacją).

Właśnie dlatego, że konta mailowe nie są zakładane tak często jak capche przepisują użytkownicy Aero2. Zależność jest prosta. Im częściej są przepisywane błędnie captche dla jednego klucza API, tym trudniejsze kody generuje.

Gdyby w sieci Aero2 byśmy mieli odpowiednio wysoki procent przepisanych poprawnie kodów, to też byśmy mieli takie cyferki (na fp Aero2 można zobaczyć zrzuty ekranu, że z początku takie kody były, ale nie trwało to długo).

to niech wprowadzą takie kody. nie potrzeba do tego żadnej usługi google tylko zwykły skrypt php

http://www.the-art-of-web.com/php/captcha/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-05-2014, 04:31
Post: #40
CAPTCHA - Okiem szarego użytkownika.
Jako programista php, znam minimum 30 lepszych i wygodniejszych dla użytkownika systemów weryfikacji od reCAPTCHY. Sam nawet gdzieś w połowie kwietnia wysłałem im z 10 (w tym 1 mojego autorstwa), moim zdaniem najciekawszych kapci. Jak nietrudno się domyślić, nie odpowiedziało mi nawet echo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyłączenie kodów Captcha przez Aero2 dla ludzi ze słabym wzrokiem. Ekonomista 4 7 273 10-11-2018 18:55
Ostatni post: jakubd
  Problem z captcha i routerem MR3020 crocodil 7 9 101 13-07-2018 23:45
Ostatni post: jakubd
  CAPTCHA i BDI stan obecny (czerwiec 2015) szopen 1 10 108 23-10-2015 08:14
Ostatni post: Lorek
  Brak obrazka po sesji - Captcha timeto1 16 18 789 01-10-2015 12:16
Ostatni post: freshman
  Brak CAPTCHA kinta 3 11 891 26-11-2014 22:22
Ostatni post: kinta