[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
03-03-2014, 21:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2015 00:22 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
Witam. Mam wspomniany wyżej modem z Play. Jednak sterowniki i tym bardziej aplikacja nie chce działać w Windows 8.1 64 bit. Objawy to takie że Windows zaczyna mulić, nie da się nawet nic w notatniku napisać bo ten się wiesza. Jedyny ratunek to przywrócenie systemu do stanu z przed kilku dni. Aplikacja dostępna na tej stronie: http://www.huaweidevice.pl/technical/index.html - Strona Huawei Polska - Pomoc techniczna - również się wiesza. Czy jest jakaś alternatywa? Czy jest gdzieś jakaś oficjalna aktualizacja do tego modemu rozwiązująca ten problem. Po telefonie do Playa odsyłają do serwisu Huaweia, a z tego co gdzieś czytałem Huawei do Playa. I robi się takie odbijanie piłeczki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-03-2014, 23:53
Post: #2
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
Nie mam żadnych problemów z Win 8.1 i softem Play. To ewidentnie problem z twoim komputerem. Przywróć stan nie sprzed kilku dni, ale fabryczny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-12-2015, 23:47
Post: #3
RE: Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
@jakubd czyli oryginalny soft tego modemu będzie działać na win 8.1? Nawet ten starszy czy od którejś konkretnie wersji?

Można dla s-2 zainstalować wersję dla h-2? Obecnie nie ma na stronie Huawei sterów do s-2, czy to znaczy że te stery są kompatybilne: E3131h-2_P4 _V23.015.02.01.264
Oficjalny link downloadu:
http://consumer.huawei.com/pl/support/pr...131-pl.htm

Myślałem zainstalować czyste sterowniki i zrobić połączenie w Windowsie. MobilePartner nie jest niezbędny więc... Jeśli podane wyżej sterowniki nie mogą być dla s-2 macie jakieś "czyste" najnowsze dla tego modelu? Miałem gdzieś, ściągałem kiedyś nowsze niż te na modemie ale nie mogę znaleźć...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 00:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-12-2015 00:40 przez szopen.)
Post: #4
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
gilban napisał(a):Aplikacja dostępna na tej stronie: Strona Huawei Polska - Pomoc techniczna również się wiesza.
usunąłem link - tej strony nie ma już od ponad roku - ostatni działający snapshot jest z kwietnia 2014…
https://web.archive.org/web/201404191644...index.html

rachman napisał(a):czyli oryginalny soft tego modemu będzie działać na win 8.1?
sądzę, że działa Big Grin w każdym razie powinien…

problem, który opisałeś nie wiem dlaczego kojarzy mi się z "dyskietkowym problemem" z Huawei'ami

modemy w wersji s-2 powinny działać (ale nie muszą) z oprogramowaniem (mam na myśli Mobile Partner bądź Play Online) od h-2, jako, że h-2 jest nowszy a zazwyczaj nowsze dialery działają ze starszymi modemami, a nowsze zestawy sterowników zawierają oprócz sterowników dla najnowszych modemów również "całą historię", a przynajmniej tak było dotąd

rachman napisał(a):Oficjalny link download'u:
http://consumer.huawei.com/pl/support/pr...131-pl.htm

w linku, który podałeś jest aktualizator dashboardu w modemie (w przypadku użycia z modemem, dla którego nie jest przeznaczony nie powinien zadziałać, jednak generalnie nie powinieneś ryzykować flashowania s-2 pakietem dla h-2) a nie soft, który można zainstalować w windows

poszukaj wątków ze sterownikami Huawei, lub z dashboardem (MP) w formie instalacyjnej (jeśli link już nie działa mogę podesłać plik za parę dni, choć idę o zakłąd, że jest w sieci jakaś kopia)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 01:02
Post: #5
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
@szopen nie wiem co to jest "dyskietkowy problem z Huawei'ami" Wink

No różnie bywa z tą wstecznością w życiu, dlatego spytałem Smile Jako że system postawiony od zera to nie chcę już w nim "brudzić" i wolałbym od razu to co trzeba mu serwować. Dłużej bez błędów pochodzi Wink

Czyli na stronie skoro w podanym linku jest tylko aktualizator nie ma sterów czystych czy oprogramowania jako takiego by wyglądało? Szkoda. Zawsze to mnie wkur... wręcz że nie mogą nigdy zostawić najświeższej wersji do danego sprzętu potem człowiek szuka Sad Tak to ze wszystkim prawie, wchodzisz na oficjalne strony a tu buba - szukaj sobie wiatru w polu albo ssaj z nieznanych źródeł z nadzieją że ktoś psikusa nie zrobi Wink

Skoro nie ma oficjalnych to będę musiał szukać... Same sterowniki by się zdały ale jak nie będzie to nie brandowanego może Mobile Partnera zassam albo coś co ktoś poleci najaktualniejszego co by działało pod win 8.1 dla aero2 jak i dla innych sieci...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 01:24
Post: #6
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
"problem dyskietkowy" - to auto-start pewnej części oprogramowania Huawei powodujący poważne problemy na niektórych komputerach, jego obejście to zainstalowanie "gołych sterowników" + ewentualnie wyłączenie wirtualnego CD

rachman napisał(a):Jako że system postawiony od zera to nie chcę już w nim "brudzić"
więc na tym etapie zrób pełny backup (oprócz punktu przywracania) - będziesz miał do czego wracać - pewne kwestie są n ie do uniknięcia (choć czasem wystarczy deinstalacja problematycznego oprogramowania)

a co do zasadniczej kwestii - Play Online (czy też MP, bo nie wiem co masz faktycznie na wirtualnym CD? może ktoś grzebał już w tym modemie) powinien dać się zainstalować pod win8.1

jeśli masz obawy - poszukaj wątku dashboard by Tomecek - tam powinny być "gołe stery" dla s-2 (niestety jeśli mnie pamięć nie myli też tylko w postaci aktualizatora dashboardu)
gdybyś poczekał parę dni (jestem "w trasie") mógłbym podać sumy kontrolne pakietów sterowników sprawdzonych pod kątem ewentualnego złośliwego oprogramowania

jakkolwiek pakiety samych sterowników raczej nie powinny być groźne - zawsze możesz użyć jakiegoś skanera online np. virustotal, aby sprawdzić przed użyciem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-12-2015, 02:03
Post: #7
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
"problem dyskietkowy" - acha, nie wiedziałem że tak ten problem jest nazywany Smile mnie jak to denerwowało to wyłączyłem autostartowanie w top_netinfo i zapomniałem o tym Smile

Mam oryginalny soft na modemie (CD) więc Playa wersję. Jak nie wypowie się nikt inny lub nie da linku do czystych sterów to możesz podrzucić link. Pewnie wrzucę MP jak nie znajdę sam bo młody już nudzi Wink

Nie podejrzewam by ktoś tam złośliwie wirusy podpinał do przeróbek (jeśli chodzi o fora jak to), raczej pisałem tak ogólnie że softu jest mnogo po sieci ale w takich miejscach nieraz że serio nie można się spodziewać nic dobrego Wink Dziwi mnie podejście producentów że nie mogą zostawić oryginałów w downloadzie czystych jakby to naprawdę nie wiadomo ile im miejsca zjadało Undecided

Przejrzę jutro porównam która przeróbka najświeższa bo kilka widziałem - co za dużo to trudniej wybrać Wink
, zobaczymy...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2015, 00:54
Post: #8
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
Wydłubałem same sterowniki z pakietu (plik ISO) dla Win10 (w środku pliki z 2014, ale co tam, chwalą, to niech będzie): http://jdtech.pl/upload/E3131_driver_win10.zip
Sterowniki nie tylko do E3131, ale o tym modelu tutaj głównie mowa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
rachman (2015-12-07)
07-12-2015, 02:36
Post: #9
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
@jakubd one będą dobre dla windows 8.1 ?
Tak o tym modelu mowa a nawet s-2 dlatego się podłączyłem do tematu by nowego nie zakładać Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-12-2015, 03:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-12-2015 03:51 przez szopen.)
Post: #10
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
wersja x64 powinna działać od win7 po win 10

a wersja x86 ("x32") nadaje się od windows 2000 w górę (tj xp, vista, 7, 8 , 10), a niektóre fragmenty (mam na myśli niektóre pliki , bo to nie jest jeden sterownik lecz cały zestaw) wykazują zgodność nawet z windowsem 95 (czyli także z 98)!

oczywiście wybór x64 czy x86 zależy od tego czy masz zainstalowaną 64- czy 32- bitową wersję systemu

co do win 8.1 jest jeden wyjątek - "podwersja" systemu o oznaczeniu win 8.1 RT (przeznaczona głównie dla tanich tabletów), to taka wersja na której nie działa w zasadzie nic

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
rachman (2015-12-07)
07-12-2015, 10:56
Post: #11
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
Pełne podsumowanie szopena masz Smile
Dodam, że sterowniki x64 zadziałają także w Vista x64.
Oczywiście - to same sterowniki, bez aplikacji. Po prostu dostaję ostatnio sporo pytań o zgodność z Win10 i stąd ten pakiet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
rachman (2015-12-07)
07-12-2015, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2015 19:59 przez rachman.)
Post: #12
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
Ok, dziękuję Panowie bardzo za wyjaśnienia i pakiecik Smile System to windows 8.1 (64bit) na komputery, nie tablet więc powinien w takim razie grać Smile Może wieczorem wgram i potwierdzę, jak nie to do jutra na pewno.

edit: coś system miał problem zobaczyć modem ale w końcu wszystko działa Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2016, 21:39
Post: #13
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
@Refresh

Czy te sterowniki przez Jakbba będą pasować do netbooka Acer ES1-131? Bardzo proszę o odpowiedź, bo netbook ma być kupiony, ale nie wiem czy nie będzie gryzł się, chcę mu zainstalowac lekką wersją MP Play Online, czy sam zainsatluje się na tym sprzęcie?
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2016, 14:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2016 14:19 przez szopen.)
Post: #14
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
te sterowniki są przeznaczone pod konkretne wersje windows i są dla całej gamy modemów Huawei (tzn. nadają się tez do starszych modeli modemów od E3131)

nie ma żadnych ograniczeń co do komputera o ile tylko jest na nim zainstalowany którykolwiek z obsługiwanych systemów

jedyny problem na jaki możesz się natknąć to brak portu USB2.0 lub jego umieszczenie w niewygodnym miejscu (czasem są problemy z działaniem modemów na portach USB3.0)

nie wiem co masz na myśli pisząc
whiteindian napisał(a):lekką wersją MP Play Online
jeśli ma być coś lekkiego i o dużych możliwościach to tylko Top NetInfo (TNI)

Play Online, to możesz zainstalować ten, który masz w modemie (stare wersje PO mogą nie działać z nowszymi od czasu publikacji danej wersji modemami)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2016, 14:33
Post: #15
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
On ma tam wersję 8.1 x64 standard - tak jest napisane, chyba w tym netbooku to jest zwykła wersja nie wiem.

W ogóle czy taki netbook działą bez baterii tylko z kablem sieciowym wpiuętym czy to niemożliwe czy niebezpieczne?

Play Online 21.005.11.14.264
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2016, 15:22
Post: #16
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
whiteindian napisał(a):8.1 x64 standard
to najzwyczajniejsza wersja windowsa więc nie ma z nią problemów (i przysługuje darmowa aktualizacja do win10 póki co)

w przypadku laptopów niedziałanie bez wpiętego akumulatora jest ekstremalnie rzadkie, ale… nie widzę żadnych powodów by pracować bez akumulatora, no chyba, że zamierzasz przedłużyć jego trwałość przez nieużywanie, ale ja nie widzę powodu do tak hardcore'owego oszczędzania akumulatora (od leżenia w szufladzie też się zużyje, ponadto trzeba wtedy dbać o to by nie uległ głębokiemu samorozładowaniu, które niszczy aku równie skutecznie, a nawet bardziej niż stałe podpięcie do zasilania)

jeśli potrzebujesz czegoś do pracy wyłącznie stacjonarnej może powinieneś rozważyć nettopa?

a co do niebezpieczeństw, to (no cóż) najbardziej niebezpieczne jest ryzyko utraty danych przy zaniku zasilania, które to dane bywają znacznie cenniejsze niż koszt wymiany akumulatora raz na parę lat, a w przypadku laptopa akumulator chroni doskonale przed takim zanikiem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-04-2016, 23:03
Post: #17
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
Czyli stery Jakuba z postu #8 + Play Online 21.005.11.14.264 będa OK?
Pytam dla osoby która tylko włoży modem i ma kliknąć kilka razy a potem ma działać pod Windows 8.1 x64.
Sądziłęm że na Win 8.1 automatycznie się instaluje, lecz to nie dla mnie informacje, a nie wiem czy zdalnie sobie poradzi.

Czyli taki netbook ma taki sam problem jak laptop, lecz raczej pracowac nim z włożoną baterią częściej niż bez.
Tak czy siak nie widze do niego osobno baterii w sprzedaży?
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2016, 00:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2016 00:55 przez szopen.)
Post: #18
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
stery załączone powyżej wymagają ręcznej instalacji, więc zapomnij o czymś tak banalnym

ale modem po włożeniu do portu USB powinien sam zaproponować instalację oprogramowania (więc żadne dodatkowe sterowniki nie są potrzebne)

whiteindian napisał(a):Czyli taki netbook ma taki sam problem jak laptop, lecz raczej pracowac nim z włożoną baterią częściej niż bez.
Tak czy siak nie widze do niego osobno baterii w sprzedaży?
sorry nie zrozumiałem co masz na myśli, a może jednak zrozumiałem? - napisałem wcześniej nie widzę powodu do wyjmowania akumulatora

jeśli nie ma dostępnych akumulatorów to ja bym odradzał taki zakup

prawidłowo eksploatowany akumulator w laptopie/notebooku/netbooku wytrzymuje 4-6 lat, a zapewne i dłużej (gdyby nie wymagał pracy mobilnej), ale zwykle gdy ma poniżej 1/3 nominalnej pojemności to trudno na czymś takim pracować
(choć mając na stałe podłączone zasilanie można go wykończyć w kilka miesięcy, ale wystarcza czasem popracować bez zasilacza)

nigdy nie spotkałem się z problemami z kupnem nowego akumulatora do jakiejkolwiek popularnej linii laptopów (a często można znacznie taniej kupić aku zastępcze, gdy nowy oryginał przekracza cenowo wartość kilkuletniego laptopa)

PS w laptopie na którym to piszę mam 48% fabrycznej pojemności, aku ma jakieś 6 lat, właśnie czekam na nowy akumulator

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-05-2016, 06:46
Post: #19
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
Sprzęt jest w miarę nowy na rynku, jedyny zamiennik na razie to oryginał używany na allegro za 130 PLN. Albo 300 PLn z zagranicy
http://www.psaparts.pl/laptop-notebook/a...vexde.html albo bliźniaczy model http://www.plbateria.pl/bateria-do-lapto...92883.html

Lecz jest chyba kilka kompatybilnych modeli netbooka tej baterii lecz chyba w opisie bzdury piszą.
http://www.cdsparts.com/p-7204-new-acer-...4b13j.aspx

Generalnie z tego co piszesz ten czas gwarancji z 2 lata przy poprawnym użytkowaniu bateria da radę.

Czyli gdy wyjmę baterię od czasu do czasu na kilka dni, i tylko będę korzystał z sieci nic się nie stanie? A także gdy całkowicie nałądowana bateria będzie pracować podczas podłączenia jexdnoczesnego z siecią - to już raczej źle jak rozumiem. Albo praca na samej baterii - to oczywiste.
Sprzet ma OD CZASU DO CZASu służyć do pracy, no ale to nie prawdziwy laptop.

PS. Problem jest jeszcze innego rodzaju, czy jeśli tam jest po jednym USB 2.0 i USB 3.0, jak podłączyć dysk zewnętrzny, na dwóćh kabelkach. Podpiąc hub nawet bez dodatkowego zasilania do USB 3.0 czy z dodatkowym zasilaniem pod USB 2.0? Zdarzają się dyski które mają pobór powyżej 1A.
Odpowiedz cytując ten post
01-05-2016, 16:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-05-2016 16:31 przez szopen.)
Post: #20
Huawei E3131s-2 i Windows 8.1 64 bit?
whiteindian napisał(a):Zdarzają się dyski które mają pobór powyżej 1A.
raczej wszystkie współczesne dyski 2,5 cala nie przekraczają 0,7A w najgorszym przypadku
a takich zabytków, co żrą 1A nie podłączaj

obudowy 3,5 cala mają własny zasilacz, więc to nie problem

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei e3131s-2 • Od razu zrywa połączenie Michu 4 5 573 30-10-2022 17:29
Ostatni post: szopen
  Huawei e3131s-2 PROBLEMY Michu 0 2 063 06-12-2021 22:53
Ostatni post: Michu
  Huawei - ostatnia oficjalna i dostępna wersja Mobile Partner szopen 0 11 992 25-08-2019 12:50
Ostatni post: szopen
  [ROZWIĄZANY] błąd w aplikacji play E3131s-2 alaskan_malamute 2 5 933 24-08-2019 21:14
Ostatni post: jakubd
  [ROZWIĄZANY] Aero2 i Windows 10 1903 konfiguracja alaskan_malamute 2 10 188 23-08-2019 18:53
Ostatni post: alaskan_malamute