[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
19-12-2014, 16:51
Post: #21
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
A gdzie ja napisałem o reklamacji?
Jeśli do firmy, która rzetelnie wykonuje swoje obowiązki w zakresie utrzymania infrastruktury ktokolwiek postronny zgłosi usterkę czy uszkodzenie, to normalna sprawą jest, ze się takie zgłoszenie sprawdza, a jeśli okaże się, że to prawda to usterkę się usuwa a zgłaszającemu dziękuje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tps4 za tę wiadomość:
szopen (2014-12-19)
10-04-2015, 09:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2015 09:09 przez bogdanzieba.)
Post: #22
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Witam zrobiłem jak poradziliście, kupiłem 3 metrowy przewód USB dobrej jakości i umiejscowiłem modem przy samej szybie w oknie i nie ma wielkiej poprawy jeżeli chodzi o siłę sygnału. Czy myślicie, że zakup antenki wystawionej za oknem by coś polepszyło?

Ba nawet zmieniłem modem na Huawei e3131s-2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2015, 09:50
Post: #23
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Efekt antenki będzie porównywalny z wystawieniem całego modemu w miejscu jej instalacji - spróbuj za oknem powiesić modem (musi być sucho) i zobaczyć, czy będzie działało to lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 21:11
Post: #24
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Witam sory, że temat z wykopalisk ale nadal aktualny. Szwagier nadal ma problemy z zasięgiem sieci Aero2 w miejscowości Stale k. Tarnobrzega. Sygnał pływa i przełącza się z EDGE na WCDMA i czasem na HSPA+. Ale jak uzyska jedną kreskę na modemie to jest max. Jednak trzeba by zainwestować w jakąś antenkę, modem przy oknie za oknem nic lepiej.

Jakub jaką antenkę polecasz?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2016, 21:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2016 21:46 przez szopen.)
Post: #25
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
wypróbowałeś wszystkie okna z każdej strony budynku?

oczywiste wydaje się wystawienie modemu lub anteny od strony gdzie spodziewamy się stacji bazowej,

jakkolwiek w terenie pagórkowatym czy górzystym zasięg może pochodzić z innej stacji niż się spodziewamy z pobieżnego przejrzenia mapy

a co do anteny dla Aero2 BDI HSPA+/3G to wybór jest oczywisty - potrzebna jest antena na pasmo 900MHz
np. polskiej produkcji ATK-10 lub wręcz ATK-20 (są to anteny kierunkowe, więc nie wystarczy powiesić, trzeba też wycelować w stację bazową, a w braku wiedzy gdzie ona jest lub gdy występują przeszkody kierunek trzeba wybrać eksperymentalnie na podstawie pomiaru sygnału, ta pierwsza ma niższy zysk ale jest prostsza w montażu dzięki mniejszym wymiarom)

tylko pytanie czy teraz jest sens kupować dobrą antenę za ponad 100zł pod kątem BDI w 3G, gdy do końca zostało mniej niż rok?

w każdym razie ja nie widzę sensu w kupowaniu chińskiego badziewia (a widziałem już syfiaste konstrukcje w cenach podchodzących pod 100zł więc badziewiarska nie musi być wyłącznie konstrukcja za paręnaście zł)

PS te anteny można znaleźć oczywiście poniżej 100zł (z kablem), ale dochodzi jeszcze cena pigtail'a i przesyłki

PPS jednak znalazłem taniej używkę na OLXie
http://olx.pl/oferta/antena-yagi-gsm-900...662bdd2b4d
ale weź pod uwagę jej wymiary (długość 1,7m) więc poczta raczej nie przyjmie takiej przesyłki jako paczkę pozostaje kurier

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2016, 21:00
Post: #26
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Witam teraz mam pytanie czy na podkarpaciu występuje jakiś problem z dostępem do usługi Aero2?
Pytam, bo w dniu wczorajszym nastąpił u mojego szwagra brak połączenia z tą siecią.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-07-2016, 01:38
Post: #27
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Zero raportów o problemach z Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
damianosr3 (2016-08-20)
20-07-2016, 08:16
Post: #28
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Już problem opanowany antyvirus blokował Smile
Nie mniej jednak nadal jest kiepski zasięg Aero2 w tym regionie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2017, 20:37
Post: #29
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Chłopaki proszę doradźcie mi z zakupem anteny zewnętrznej do modemu Huawei E3131s-2, kupiłem dłuższy przewód USB, modem jest przy samym oknie i w ostatnich dniach znowu problemy z zasięgiem, łączył się jedynie z EDGE.

Jaką antenkę polecacie?
1. ANTENA CRC9 11dBi Modem HUAWEI GSM LTE 3G 4G AREO
2. MOCNA ANTENA 17dB 5m HUAWEI Aero2 WSZYSTKIE MODEMY.

Która lepsza ta pierwsza czy ta druga panelowa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2017, 22:29
Post: #30
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Pierwszą możesz od razu odrzucić. Panelowa jest w ogóle na inną częstotliwość. Najlepszy wybór to antena ATK-20 lub mniejsza ATK-10. Te ostatnie sam montowałem u kilku osób i zawsze się sprawdzały. Pamiętaj, że będziesz potrzebował także konektora do modemu: FME -> CRC9.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-02-2017, 23:13
Post: #31
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
1. to "syf" o którym pisałem wcześniej - nie czytałeś?
2. na inne pasmo (o tym też pisałem, no chyba, że sprawdziłeś, że w twojej okolicy działa WCDMA2100)

po co się produkujemy
http://forum.jdtech.pl/Watek-problem-z-z...9#pid35789
skoro nie czytasz?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-02-2017, 09:48
Post: #32
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Czytałem, że syf ale już nie wiem czego mam się złapać, żeby ten odbiór poprawić. Doceniam wasze uwagi i sugestie, dziękuję za nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2017, 09:52
Post: #33
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Podjąłem jednak decyzję o zakupie antenki kierunkowej ATK-10 i mam pytanie jak się ją ustawia w polaryzacji pionowej? Jakbyście mogli zobaczyć na BTS Search na jaki nadajnik ją nastawić? Moja lokalizacja to Stale (woj. podkarpackie) z jednej strony mam nadajnik Aero2 w Tarnobrzegu a z drugiej w Grębowie. Antena musi być "Wycelowana" centralnie na nadajnik?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2017, 19:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2017 19:59 przez szopen.)
Post: #34
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
tak by "szczebelki" były pionowe

fabrycznie uchwyt jest zamontowany tak, że gdy mocujesz ją do pionowej rurki masztu/uchwytu ściennego* będzie już we właściwej polaryzacji

antena ma być "wycelowana" w stację bazową
pod warunkiem, że nie występują "na trasie" szczególne przeszkody terenowe
(inaczej mówiąc w górach czy blokowisku czasem optymalniejsza jest fala odbita , w pozostałych warunkach celujesz w stację bazową)

i tak najlepiej ustawiać w/g wskaźnika na maksimum sygnału (TNI i MDMA mają funkcje ułatwiające takie ustawienia dla modemów "klasycznych")

* - zestaw nie zawiera ani masztu, ani uchwytu ściennego - musisz mieć własne (np. zamontować na istniejącym) lub dokupić oddzielnie

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
bogdanzieba (2017-02-25)
28-03-2017, 08:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2017 13:26 przez szopen.)
Post: #35
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Hej zakupiłem antenkę GSM 10-el. ATK 10 800-980 MHz + 10 m + FME.
Teraz chyba muszę kupić przejściówkę do modemu Huawei E_3131.

Jaką polecacie, żeby to gniazdo nie zostało wyrwane i żeby nie było strat na sygnale?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2017, 10:36
Post: #36
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
FME do CRC9. Ale każda przejściówka powoduje straty i grozi wyrwaniem gniazda. Nawet jak zarobisz końcówkę kabla antenowego odpowiednim wtykiem to gniazdko może paść. Po prostu wepnij raz i nie ruszaj.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2017, 13:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2017 13:21 przez szopen.)
Post: #37
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
To że się może przez to wyrwać gniazdo to wiem, planuję je jakoś unieruchomić usztywniając taśmą gdy będzie wpięte do modemu.

Chodzi mi o polecenie jak najlepszej i z najkrótszym przewodem tej przejściówki.

Może zamiast kabla lepiej taką beczkę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2017, 13:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2017 13:30 przez szopen.)
Post: #38
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
"beczki" wręcz wzorcowo wyrywają gniazda, wersja z kabelkiem jest bezpieczniejsza (łatwiej przymocować)

PS podmieniłem linki na takie, które powinny działać znacznie dłużej niż znany portal aukcyjny przechowuje opisy aukcji w archiwum

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
bogdanzieba (2017-03-28)
28-03-2017, 13:35
Post: #39
RE: Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
Dzięki @szopen za odpowiedź.
A możesz zasugerować jakiś taki kabelek dobrej jakości?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-03-2017, 14:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-03-2017 14:51 przez szopen.)
Post: #40
Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega
nie zauważyłem żadnych istotnych różnic w jakości, między kilkoma pigtailami, które miałem w ręce, a ponieważ wszystkie to "noname" (a w każdym razie bez oznaczeń które się rzucają w oko), to sorry… ale nie wiem co miałbym napisać
(nie stwierdziłem też żadnych różnic między tym co kupowałem bezpośrednio w ChRL, a tym co jest w sklepach, bo to po prostu to samo… różni się tylko czasem oczekiwania)

no może minimalnie lepsze ze względów mechanicznych wydawały mi się wersje z mosiężnym (w kolorze mosiężnym) wtykiem CRC9 od wersji niklowanej czy też chromowanej (miałem nieco mniej stracha, że urwę gniazdo w modemie), ale w praktyce nie urwałem nigdy gniazda, jednak mam w głowie dziesiątki modemów z wyrwanymi gniazdami, więc operację łączenia robiłem bardzo delikatnie i nie grzebałem w tym więcej (stąd brak porównań)

PS jednak jest coś istotnego - uważam, że wersja z wtykiem kątowym CRC9 jest najwłaściwsza (wtyk prosty jest pewną komplikacją przy mocowaniu kabelka do modemu)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
bogdanzieba (2017-03-28)
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zasięgiem Aero2 w Nowej Dębie woj. podkarpackie bogdanzieba 13 2 749 09-08-2021 09:33
Ostatni post: tps4
  Aero2 nie ma zasiegu Portinon 11 10 391 08-11-2020 23:28
Ostatni post: szopen
  Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS damianosr3 3 5 983 19-08-2016 01:11
Ostatni post: szopen
Brick Problem z Aero2 po 3 miesiącach Heibonna 10 9 943 04-08-2016 10:07
Ostatni post: K4r0lSz
  Pomoc w ocenie nadajnika Aero2. Jozek1024 20 20 398 14-09-2015 01:13
Ostatni post: jakubd