[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF60
23-08-2012, 01:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2012 01:45 przez jakubd.)
Post: #61
RE: ZTE MF60
Wszystko jest w porządku. Po prostu nie dostałeś od sprzedawcy instrukcji takiej, jaką ja dołączam do urządzenia i oczywiście nie jest on skonfigurowany do pracy z Aero2 - ja niestety ciągle mam problemy z zaopatrzeniem, ale robię co mogę. Tymczasem spróbujmy rozwiązać twój problem:
1. Hasło do sieci WiFi masz pod baterią (WiFi key). Uważaj na różnice między O i 0, oraz 1, l oraz I.
2. Po połączeniu się z WiFi (albo podłączeniu przez USB) odpalasz stronę konfiguracyjną: 192.168.1.1 lub ufi.home.
3. Hasło to admin
4. Ustawiasz APN (darmowy) dla Aero2 i... każesz się routerowi połączyć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 13:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2012 17:41 przez st1545.)
Post: #62
RE: ZTE MF60
Dziękuję za podpowiedzi. Moja instrukcja nie mówi oczywiście niczego o aero2, ale dzięki Twojej stronie byłem przygotowany na konfigurację APN.
Rzecz w tym, że nie mogę się do tej konfiguracji w ufi.home w żaden sposób dostać. Po USB system widzi urządzenie; klikam na tę jedyną zainstalowaną w winXP nową aplikację, otwiera się przeglądarka z adresem ufi.home -> niestety, "nie można otworzyć strony". Łączę po WIFI i w nieskończoność trwa "pobiera adresu sieciowego" - połączenie tak jakby pulsuje, w regularnych odstępach (co ok. 2 sek.) na przycisku łączenia wyświetla się "Rozłącz" lub "Połącz". Strona ufi.home ani podany przez Ciebie adres numeryczny (zgodny z tym, co w mojej instrukcji) - nie działają.
Sugestia sprawdzenia literek w haśle naprowadziła mnie na pomysł zresetowania routera do ustawień fabrycznych (bo może ktoś zmienił hasło w czasie testowania). Niestety, to nie to...
Przy okazji zauważyłem, że po wpisaniu innego, na pewno błędnego klucza WEP system działa dokładnie tak samo - i w laptopie i w komórce. Zdarzają się urządzenia posiadające po prostu klucz niezgodny z tym pokazanym pod baterią?
Ale nawet jeśli tak by było, to dlaczego nie działa połączenie przez USB?
pozdrawiam, tomek

edit (23.08.2012r., godz. 17:40) :
Dziękuję!!!
Wiara czyni ... różne rzeczy. Brak działania USB utwierdzał mnie w przekonaniu, że coś musi być nie tak. No ale oczywiście nie wpadłem na konieczność poodłączania innych urządzeń /-: W haśle sprawdziłem więc tylko kontrolnie 1 zamiast l - a trzeba było wpisać I. Tam obok _jest_ normalnie wyglądające w "I" w słowie SSID! W każdym razie po odnalezieniu przycisku "POŁĄCZ" (czy co tam jest napisane - nie wiem, bo w Nokii E52 wypada to w części poza ekranem) sieć działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-08-2012, 16:19
Post: #63
RE: ZTE MF60
Ech, nie ma to jak ułatwiające życie urządzenia Smile
1. Nie, hasła są na pewno OK, ale wielkie I oraz małe L sa identyczne. 0 zero i litera O też sa bardzo podobne i to częsty problem z hasłem WiFi.
2. Przez USB działa zwykle bez pudła, ale trzeba odłączyć wszystkie inne urządzenia (sieci wifi, kablowe itd.). Oczywiście mogą pojawić się problemy ze sterownikami - powinna być nowa karta sieciowa.

Resetowanie to niezły pomysł, ale to chyba nie to.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2012, 20:33
Post: #64
RE: ZTE MF60
Witam,
Jest dostepny nowy firmware 1B20 do pobrania TUTAJ
Niestety nie chce aktualizowac brandowanych wersji, a szkoda, bo jest poprawiona stabilnosc i umozliwia podlaczenie do 10 uzytkownikow
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-09-2012, 23:36
Post: #65
RE: ZTE MF60
Faktycznie jest. To wersja opisana jako "Britain MF60 one click upgrade tool(Brightpoint)-Only for Windows OS". BrightPoint to jakiś dystrybutor sprzętu: "Wholesale distributor for most major brand manufacturers. Provides customized logistic services to the wireless industry" czyli faktycznie głównie dla niebrandowanych modeli. Może ktoś to zmodyfikuje, żeby debrandowało MF60tki niedługo?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-09-2012, 20:36
Post: #66
RE: ZTE MF60
Jutro odbieram swojego MF60. Przeczytałem cały wątek. Czy ktoś mógłby napisać dla potomnych krok po kroku konfiguracje tego routera pod Aero2 w wersji "po USB" i w wersji "po Wifi". W treści wątku jest wszystko ale zebranie tego w całość byłoby wspaniałą pomocą. No i Jakub miałby mniej roboty. Smile To prośba dla tych najbardziej kumatych.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2012, 00:41
Post: #67
RE: ZTE MF60
Konfiguracja po USB i WiFi jest identyczna - tak czy inaczej odpalasz stronę 192.168.0.1 i na niej ustawiasz opcje profilu Smile
Ale faktycznie jest co najmniej 5-6 modemów do opisania już, tylko czasu brakuje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2012, 06:37
Post: #68
RE: ZTE MF60
W jednym z wątków przeczytałem że zmiany dokonuje się przy wyłączonym dostępie do internetu. Jak wyłączyć internet ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2012, 09:10
Post: #69
RE: ZTE MF60
Jeżeli modem nie jest skonfigurowany, to się z Internetem nie połączy, czyli ten problem ci odpada. A włączanie i rozłączanie jest na osobnej karcie interfejsu zarządzania, więc tutaj problemu nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2012, 21:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-09-2012 21:14 przez kuba1961.)
Post: #70
RE: ZTE MF60
No i przyszedł. Ustawiłem - działa. Na początku rwał połaczenie ale po 3- 4 razach mu przeszło , trzyma. Do tej pry używałem E3131 teraz routerek, czy ktoś ma porównanie co do czułości tych urządzeń. Router na początku gubił zasię a UMTS przeskakiwał na HSPA+. Teraz trzyma UMTS, tak być powinno ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-09-2012, 22:19
Post: #71
RE: ZTE MF60
ZTE MF60 jest bardzo czułym urządzeniem - wskazania ma prawie takie, jak Nokia 21M-02 (jednak nie jest to tak stabilne). UMTS oznacza, że router działa w trybie niskiej szybkości/oszczędzania energii. HSPA to jest tryb wysokiej wydajności i jak jest ruch, to powinno działać właśnie w tym trybie. W gołym UMTS prędkość maksymalna to 384kbit/s.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2012, 13:23 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2012 13:27 przez kuba1961.)
Post: #72
RE: ZTE MF60
Niestety router wyłącza się po godzinie pracy (zaznaczona opcja wznawiania), podobnie mam na modemie E3131 - mimo że w programie TopNetInfo zaznaczyłem odpowiednia opcję. Czy to wznawianie połączenia trwa chwilkę (minuta, dwie) czy może następuje błyskawicznie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2012, 19:42
Post: #73
RE: ZTE MF60
MF60 łączy się ponownie, gdy cokolwiek zażąda dostępu do sieci. Jeżeli ruchu nie ma, router pozostanie rozłączony, po czym wyłączy się całkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2012, 21:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2012 22:42 przez kuba1961.)
Post: #74
RE: ZTE MF60
Dzisiaj już nie rozłączał po 1 godzinie. Ale mam jeszcze jedno pytanko.
Przycisk WPS - w jednym z wątków piszesz że jest niewłaściwie z konfigurowany przez T-mobile. Jak poprawnie ustawić go ?
Maksymalna ilość urządzeń obsługiwanych przez router to 8. A ile urządzeń zapamięta router. Rozumiem że te 8 to ilość jednocześnie podłączonych. Wszystkie muszą być "zarejestrowane" w routerze. Czy zarejestrowanych może być więcej ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-09-2012, 22:55
Post: #75
RE: ZTE MF60
WPS to funkcja łączenia się bez hasła. Ona po prostu nie działa prawidłowo - a dokładniej zachowuje się cholernie losowo, co mi się nie podoba i nie mam wyjaśnienia.

Nie ma rejestrowania urządzeń w routerze - jemu konkretne urządzenia są obojętne. Ale na raz połączyć się da 8 przez WiFi i jedno przez USB. Powyżej tego każde kolejne dostanie odmowę przyłączenia się do WiFi - i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-09-2012, 18:27
Post: #76
RE: ZTE MF60
Witam. Zakupiłem sobie dzisiaj to urządzonko, do współpracy z Aero2. Niby działa jak należy, zrobiłem właściwe ustawienia do tej sieci, ustawiłem sobie też Wi-Fi, więc komunikacja z komputerem zarówno przez USB jak i Wi-Fi jest jak należy (brak jednak w tym miejscu zasięgu, więc z siecią Aero2 sprawdzę jak będę w niedzielę w Gdańsku). Nurtuje mnie w tym routerze jedna rzecz - otóż na jego wyświetlaczu mam wszystko po niemiecku. Czy jest jakaś możliwość, aby zmienić tam język na angielski? Chodzi mi tylko o wyświetlacz routera, bo w programie komunikacyjnym na kompie zmieniłem na angielski.
Poza tym adres strony do komunikacji z routerem u mnie jest inny, niż ten podawany w postach powyżej - zamiast ufi.home mam ztewifi.base, ale przez IP jest tak samo 192.168.0.1. Czyli tu nastąpiła jakaś zmiana w oprogramowaniu.
To tak informacyjnie...
Chodzi mi głównie o jakąś możliwość zmiany języka na wyświetlaczu routera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 09:12
Post: #77
RE: ZTE MF60
W znanych mi MF60-tkach nie ma takiej opcji - język wyświetlacza jest albo ustalany główną opcją w menu (po zalogowaniu na admina) albo zawsze pozostaje niezmienny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 15:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-09-2012 15:37 przez wifiuser.)
Post: #78
RE: ZTE MF60
Witam

Czy to prawda że router ZTE MF60 wyłącza WiFi po jakimś czasie nieaktywności? Czy jest jakiś sposób na wyłączenie tej funkcji? Może po podłączeniu do ładowarki USB nie będzie wyłączał?

A Huawei E586 lub E587? Czy on ma funkcję automatycznego wznawiania połączenia i nie wyłącza WiFi po czasie nieaktywności? Wiem że tam trzeba odblokować T11 ale czy da się to zrobić bez oprogramowania Top netinfo, a tylko wchodząc przez przeglądarkę do modemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 17:00
Post: #79
RE: ZTE MF60
Tak, MF60 (jak i wszystkie inne znane mi routery mobilne) wyłączają się po zadanym czasie. W jednych można regulować taki czas, w innych niestety nie. Najpierw odłączane jest połączenie 3G, a po jakimś czasie całe urządzenie wyłącza się. Tak samo jest w E586 i E587 (z tym ostatnim proponuję uważać - mam wersję E587u-2, która zgodnie ze specs ma UMTS 900, ale Aero2 nie widzi).

Niestety to wszystko są urządzenia mobilne, które w swojej naturze nie nadają się do pracy ciągłej - to między innymi kwestia baterii.

Problemu z blokadą TS11 nie będzie już od poniedziałku - na razie wygląda na to, że wszystkie najnowsze karty nie mają tej blokady aktywnej na poziomie SIM, jak to było do tej pory (a stare karty zostaną wyłączone).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-09-2012, 20:25
Post: #80
RE: ZTE MF60
A w Huawei E586 po jakim czasie wyłącza się WiFI? Bo w internecie nie znalazłem żeby ktoś się na to skarżył.

A może po podłączeniu na stałe przez USB do ładowarki USB nie będzie się nic wyłączało?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Win 7 nie wykrywa ZTE MF60 przez USB coder1 7 12 734 25-01-2017 23:29
Ostatni post: szopen
  Ponowne uruchamianie router'a ZTE MF60 Marylka 3 6 039 26-12-2014 19:55
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF60 - aktualizacja firmware dla wersji z polskiego T-mobile jakubd 31 66 199 28-05-2014 21:38
Ostatni post: spag
  ZTE MF60 - jak sprawdzić czy posiada simloka ? Cyfrowy Polsat. skaktus 1 10 222 24-03-2014 16:34
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF60 / MF61 / MF62 / MF63 - różnice. skaktus 2 9 104 24-03-2014 14:37
Ostatni post: skaktus