[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kiano core 10.1 3g problem z aero 2
28-01-2013, 20:08
Post: #1
kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Witam. Moj problem polega na tym iz po wlozeniu karty aero 2 w domu nie mam wogole zasiegu w tablecie eci. Po wlozeniu karty do tel. htc sensetions zasieg jest 3 kreski a na ekranie pisze operator aero2. Wychodze na balkon z tabletem biore wyszukaj siec nie mam aero2 tylko lacze sie z plusem i mam internet full zasieg. wchodze do domu doslownie przechodze przez drzwi balkonu zasieg zrywa. Dodam ze wkladajac karte play ktory tez kozysta z zasiegu plusa mam normalnie zasieg na tablecie w domu 3 kreski tak jak w tel, oraz kumpel na galaxy tabie i swojej karcie aero2 ma u mnie normalnie zasieg te 3 kreski. Czy moge miec cos zle ustawione na tablecie? Zrobilem tak ze wlozylem karte aero2 wlonczylem modem sieci komorkowe, apn darmowe, wlonczone przesyl danych oraz rooming, potem wychodze na balkon wyszukiwanie sieci znalazl plusa i inne, aero2 nie ma, lacze sie z plusem i dzieja mi sie takie rzeczy jak wyzej napisalem. Prosze o pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 20:35
Post: #2
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Albo ten tablet ma tak tragiczne wbudowane anteny GSM (to nie jest zaskakujące), albo system antenowy jest uszkodzony. Ale jeżeli Play działa, to podejrzewam, że po prostu ten tablet zaprojektowała firma, której nie było stać na specjalistę od anten.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 21:28
Post: #3
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Być może. Na razie sprawa wygląda tak że na tel htc sensetions mam internet zarowno z play jak i aero2 i nawet przy karcie aero2 pisze operator aero2. Na tablecie
Play dziale tak samo jak na telefonie jeżeli chodzi o zasięg natomiast aero2 nie działa znaczy działa na dworze ale przez rooming plusa.Jutro będę dalej walczył niby w domu mam WiFi które działa bez zarzutu ale to jest trochę dziwne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 21:48
Post: #4
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
(28-01-2013 20:35)jakubd napisał(a):  Albo ten tablet ma tak tragiczne wbudowane anteny GSM (to nie jest zaskakujące), albo system antenowy jest uszkodzony. Ale jeżeli Play działa, to podejrzewam, że po prostu ten tablet zaprojektowała firma, której nie było stać na specjalistę od anten.

Hehe sorki ale chyba masz małe pojęci o elektronice.
"system antenowy" ? co to u licha ma być ? system antenowy to może mieć NASA ale nie tablet Wink Rozebrałeś kiedyś może modem 3g ? antena w nim to często po prostu ścieżka "zwinięty pasek" miedzi na płytce głównej. To samo tyczy się telefonów choć by iphona też. Natomiast antena WiFi w laptopie to nic innego jak przewód idący wzdłuż matrycy. Jako ciekawostka odnośnie anten to ja powiem ci że sławny w ostatnim czasie sygnał cyfrowej telewizji naziemnej odbieram za pomocą 7 cm drutu miedzianego. Standardowe anteny to nie rocket scienc. Uwierz że nie ma tam żadnych skomplikowanych "systemów antenowych"
A żeby nie było off topic to jeszcze odnośnie tabletu dwie sprawy:
1. Czy kiedykolwiek działało na nim Aero2 ? być może jest to wersja niezgodna (producent zastosował inną wersje modemu 3g
2. Może najzwyczajniej modem posiada słabą czułość ? warto by spróbować w innym miejscu gdzie sygnał jest silniejszy ?
3. Zawsze warto też spróbować reset Smile

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 22:46
Post: #5
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Aero nigdy mi sie nie wyswietlilo jako nazwa sieci, ale dziala na dworze tzn biore wyszukaj sieci znajduje plus i laczy sie z nim na karcie aero2 i internet dziala.
Chodzilem juz chyba po calym domu i nigdzie nie ma wyjde na balkon i jest full.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2013, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2013 23:32 przez witkacy01.)
Post: #6
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
(28-01-2013 22:46)mocho napisał(a):  Aero nigdy mi sie nie wyswietlilo jako nazwa sieci, ale dziala na dworze tzn biore wyszukaj sieci znajduje plus i laczy sie z nim na karcie aero2 i internet dziala.
Chodzilem juz chyba po calym domu i nigdzie nie ma wyjde na balkon i jest full.

Najzwyczajniej na świecie na tym tablecie nie masz zasięgu w domu. A htc sensetions lepiej łapie zasięg bo ma lepszy modem 3g, antena itd. Temat nadaje się do zamknięcia :-) i pozostaje ci tylko czekać na polepszenie siły sygnału.

PS zastanawiałem się nad zakupem tabletu kiano jednak wybrałem prestigio. I mam pytanie do ciebie jak oceniasz wykonanie tego kiano ? bo mój tablet trochę skrzypi i jest średnio wykonany :-( a bateria starcza na około 3.5 godziny używania Internetu przez 3G.

pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 01:13
Post: #7
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
witkacy01: Nie wiem jakie masz pojęcie o antenach, ale podstawowy wykład z anten na typowej politechnice to kawał ciężkiej matematyki, a podręczniki do projektowania anten do układów mikrofalowych to mega lektura i do tego bez specjalnego (zwykle bardzo drogiego) oprogramowania nic nie zrobisz praktycznego.

W przypadku sygnałów TV drut wystarcza, bo natężenie pola elektromagnetycznego w miastach jest tak (stosunkowo) olbrzymie, że indukuje się na każdym kawałku stali.

W przypadku układów mikrofalowych (jak w telefonach) nie mamy do czynienia z wielkimi wieżami, na których siedzi 200kW, tylko 5 rzędów wielkości mniej - 20W, a często małe nadajniki lokalne korzystają z pojedynczych watów. Żeby taki sygnał odebrać nie wystarczy jakikolwiek zawijas ścieżki na płytce drukowanej. Ten zawijas jest precyzyjnie wyliczony, ma ściśle dobraną impedancję i nadawane/odbierane sygnały nie powodują zbędnych odbić od elementów samego modemu jak i działają we wszystkich kierunkach wokół modemu (na ile to możliwe), a dodatkowo nie powoduje powstawania (w połączeniu z zastosowanym układem nadawczym) niekorzystnych zjawisk takich, jak odbicia zwrotne, prądy pasożytnicze, czy powstawanie szkodliwych (a do tego zabronionych) harmonicznych.

Słynnym (wśród urządzeń PDA) przykładem tego, jak producent zaoszczędził na projektantach układów mikrofalowych w urządzeniu konsumenckim jest HTC BlueAngel (trzeci telefon tego producenta), w którym zasięg bluetooth wynosił około 3m zamiast 10, a WiFi około 30m zamiast 100m, a po włączeniu jednocześnie WiFi i BT, mimo umieszczenia anten na przeciwległych skrajach urządzenia zasięg obu układów spadał dwukrotnie. Jedynie GSM dawało sobie w miarę radę, bo ten element projektowali specjaliści zewnętrzni. Po tej porażce w firmie zatrudniono specjalistów i problem już nie pojawił się w żadnym kolejnym urządzeniu.

Inny przykład: Porównaj czułość dwóch bliźniaczych (pod względem głównych chipów) modemów: Nokia 21M-02 oraz ZTE MF195. W tych samych warunkach różnica sięga nawet 9 dBi (przeliczając na zwykłe wartości: Nokia wykrywa sygnał jako 8-krotnie mocniejszy mimo zastosowania w zasadzie tych samych układów).

A postęp w działaniu speców od anten widać w czymś prostszym - 15 lat temu wszystkie telefony komórkowe miały anteny, a wiele z nich miało nawet wysuwane. Dziś żaden telefon nie ma takiej anteny - a moc sygnału "w powietrzu" (przepisy są te same) wiele się nie zmieniła.

Oczywiście nie zapominajmy o aferze "Trzymasz to źle" w firmie Apple i iPhone 4.

Dlatego sformułowania "system antenowy" użyłem z pełną świadomością, że jego zaprojektowanie to olbrzymi kawał wiedzy i technologii.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 12:53
Post: #8
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
witkacy01. Tablet jest wykonany bardzo dobrze tzn. jest idealnie spasowany, obudowa aluminium nie ma mowy o jakiś luzach czy skrzypieniu itp. Można go śmiało porównać to tablatów z wyższej półki np Samsunga Galaxy. Działa wszystko bez zarzutu Need for speed most wandet śmiga. Jedyny mankament to właśnie zasięg 3g ale będe jeszcze testował na innej karcie, i dłużej na zewnątrz może coś się jeszcze nie sparowało do końca, ale pewnie to wina włąsnie anteny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 13:32
Post: #9
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
mocho, ile trzyma ci bateria, używając 3G? ewentualnie na wifi, albo ogólnie ciągłe użytkowanie taba?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 16:29
Post: #10
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Jeżeli obudowa jest z aluminium, to pamiętaj, że sygnał komórkowy wchodzi do środka tylko tam, gdzie jest plastik - prawdopodobnie przez szczeliny z przodu między ekranem i obudową lub jakiś pasek plastiku na obudowie - nie trzymaj tam ręki, może będzie lepiej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 16:46
Post: #11
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
raven. Bateria na wifi trzyma mi okolo 6h ciaglej pracy ( przegladanie internetu, ogladnie filmikow na yt, granie). Natomiast wczoraj jak testowalem 3 g to wydaje mi sie za bateria jakos szybciej uciekla, ale dokladnie ci jeszcze nie powiem, bo tablet byl juz do polowy rozladowany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 21:46
Post: #12
Odp: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Jakubie, aluminium nie zjada sygnału!

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 22:55
Post: #13
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Słucham? Od kiedy aluminium nie przewodzi prądu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 23:06
Post: #14
Odp: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
jest paramagnetykiem . . .
tłumienie prawie zerowe

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-01-2013, 23:40
Post: #15
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Paramagnetykiem może i jest, ale ja mówię o promieniowaniu elektromagnetycznym. Klatkę Faradaya (a o tym tutaj mówimy) można zrobić z DOWOLNEGO materiału, który przewodzi prąd elektryczny - a aluminium tutaj nie ma problemu i indukcja elektromagnetyczna zachodzi w nim normalnie.

Polecam prosty eksperyment - owinięcie telefonu komórkowego aluminiową folią kuchenną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 00:36
Post: #16
Odp: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
na elektrodzie i bez kabli jest wiele porad nt polepszenia czułości modemu przez owinięcie folią alu Smile

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 01:43
Post: #17
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Ale na pewno nie szczelne ze wszystkich stron.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 09:09
Post: #18
Odp: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Jakubie
mamy podobne upodobania m.in. do "akademickiej duskusji" Smile
ad rem uważam, że projektanci sprzętów zazwyczaj wiedzą, co robią i do szkół chodzili; stąd w opisywanym przypadku winę raczej sygnał ponosi a nie wadliwie skonstruowana obudowa;

pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 12:23
Post: #19
RE: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
Big Grin Wreszcie mam z kim podyskutować. Może założymy dział "dyskusje o wszystkim"? Smile

Producenci może i wiedzą, ale liczą też pieniądze. Wydać milion i dobrze zaprojektować, albo wydać 100 tyś i zrobić to tylko "nieco" gorzej. A tańsze urządzenia to zwykle niższe koszty projektów.
Czasem też wyrzuca się mnóstwo kasy i... mamy iPhone 4, którego można trzymać tylko na jeden sposób Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 13:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-01-2013 14:01 przez pawelarc.)
Post: #20
Odp: kiano core 10.1 3g problem z aero 2
dlatego nie mam i nie mam zamiaru mieć ani iPhone ani żadnego innego amerykańskoego wynalazku
nawet świetny telefon kiedyś flare w polskich sieciach nie zrobiła kariery, bo nie obsługiwała naszej nieciągłej transmisji i bateria trzymała 3-4 godziny

pzdr
pawelarc
co do klubu dyskusyjno akademickiego, jestem za! najlepiej w realu na wiosnę u mnie przy grilu i napotkach zebranie założycielskie zwołać

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 164 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Lenovo Tab2 A10-30L problem z udostępnianiem internetu Robson1 23 29 300 31-05-2017 22:24
Ostatni post: szopen
  Tablet Lenovo Idea Tab A3000-H problem z aplikacją YouTube bogdanzieba 4 7 583 03-04-2016 21:13
Ostatni post: bogdanzieba
Information Kiano SlimTab 7 3GR K4r0lSz 0 4 535 12-08-2015 11:43
Ostatni post: K4r0lSz
Exclamation Kiano Intelect 8 3G MS i Aero2 warmetao 12 30 463 27-01-2015 23:37
Ostatni post: jakubd