[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orange Free na Kartę (OFnK)
07-09-2015, 22:03
Post: #121
Orange Free na Kartę (OFnK)
Nie ma już przelewów SMS.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2015, 22:47
Post: #122
Orange Free na Kartę (OFnK)
jakubd napisał(a):Nie ma już przelewów SMS.
faktycznie
http://www.orange.pl/kid,4002009309,id,4...ticle.html

użyłem tego może raz w życiu, a było to wspaniałe pole do nadużyć (i to chyba był powód likwidacji, bo jak pamiętam najpierw ograniczono kwoty możliwe do przesłania)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2015, 09:02
Post: #123
Orange Free na Kartę (OFnK)
Ja podam jako ciekawostkę, że z tymi przelewami... kupowali jakieś ubezpieczenie zagraniczne (na kartę) i nagle pomnażało środki kilkukrotnie. Dlatego na allegro był wysyp tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2015, 12:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2015 12:13 przez jakubd.)
Post: #124
Orange Free na Kartę (OFnK)
Jak to ubezpieczenie?

OK, jakieś ślady znalazłem, ale brzmi to tragicznie głupio ze strony Orange i nie wiem dokładnie o co chodziło - ktoś wie coś więcej?
http://forumprawne.org/prawa-konsumenta/...range.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2015, 12:04
Post: #125
RE: Orange Free na Kartę (OFnK)
Błąd w taryfikowaniu. Jednak szczegółow nie znam.

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-04-2016, 15:56
Post: #126
Orange Free na Kartę (OFnK)
Rozumiem, że SMS o treści START nadal działa? Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-04-2016, 17:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-04-2016 17:13 przez szopen.)
Post: #127
Orange Free na Kartę (OFnK)
jeśli chodzi o RWK, to tak = nadal działa

naprawiono nawet błędy w wyświetlaniu terminu ważności pakietu danych w "Mój Orange" (zarówno w aplikacji jak i przez przeglądarkę) oraz USSD *101*01#

PS czy przedłużają się środki promocyjne "na start" (o których była dyskusja gdzieś wyżej) nie wiem, nie mam jak sprawdzić

ale biorąc pod uwagę naprawione błędy w taryfikacji zapewne zlikwidowano lukę (jeśli faktycznie to była luka) o ile takie przedłużenie było niezgodne z regulaminami

ja jednak podejrzewam, że było zgodne z regulaminem, bo u mnie pakiet danych "bonusowy" czyli za doładowanie wyświetla się nadal błędnie jako bonus na start po sprawdzeniu USSD *101*01# (w MO jest prawidłowo)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2016, 14:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2016 14:39 przez pq78.)
Post: #128
RE: Orange Free na Kartę (OFnK)
Witajcie interesuje mnie pewien pkt. regulaminu:
15. W przypadku korzystania z oferty Orange Free na kartę, ważność bonusów internetowych przyznawanych w ramach tej oferty po doładowaniu, zostaje przedłużona zgodnie z okresem ważności konta ustawionym w chwili aktywacji Promocji, jeśli doładowania te zostały dokonane po aktywacji Promocji (jeżeli ważność tych bonusów internetowych wynikająca z doładowania byłaby dłuższa niż ważność konta głównego wynikającego z Promocji to wówczas obowiązuje korzystniejsza dla Abonenta
ważność bonusów wynikająca z doładowania).

Czy oznacza to, że najpierw RWK, potem doładowanie np. 100 PLN i dodatkowe 36 GB przedłuży się automatycznie do roku? Logiczne byłoby zrobienie na odwrót... Najpierw doładowanie a potem RWK.
Czy ktoś może przetestował to w praktyce?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-04-2016, 18:53
Post: #129
Orange Free na Kartę (OFnK)
ten punkt jest napisany wyjątkowo zawile, a chodzi o to, że zawsze masz ten termin, który jest dłuższy
(doładowanie o krótszym okresie ważności niż obecna ważność konta nie skraca jego ważności ani się z nią nie kumuluje)

praktycznie sprawdzone - kolejność nie ma znaczenia - RWK przedłuża ważność środków i bonusu do roku od momentu aktywacji RWK

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2018, 10:48
Post: #130
RE: Orange Free na Kartę (OFnK)
Kilka dni temu użyłem START, żeby przedłużyć ważność konta i rzeczywiście mogę teraz dzwonić przez 362 dni, ale na razie bonus internetowy za doładowanie 4,03 GB nie przedłużył się i pokazuje tylko 26 dni.
Czy to koniec czy jest szansa, że ten status jeszcze się zmieni z opóźnieniem?
Przez kilka lat dość fajnie mi ten START przedłużał także ważność bonusa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2018, 10:57
Post: #131
Orange Free na Kartę (OFnK)
Niestety przed wakacjami rok temu to zmienili (ja wszedł ten bonus 1,2 TB) i już bonusu internetowego inaczej niż przez doładowanie nie przedłużysz.
Tutaj wykreślenie w artykule moim:
http://jdtech.pl/2017/06/orange-free-na-...10-gb.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Robinson74 (2018-02-01)
31-01-2018, 11:43
Post: #132
Orange Free na Kartę (OFnK)
OK, dziękuję za wyjaśnienie i za link do artykułu.
Czyli mając na karcie 30zł mogę jeszcze sobie dokupić ważność bonusu na 31 dni?

W takim razie mam inne pytanie.
Potrzebuję takiej oferty, która zapewni mi nawet niewielką ilość MB, ale na jak najdłuższy okres za jak najniższą cenę.
Np. 30zł za 100-200 MB za 12 miesięcy.
Rozmów nie potrzebuję.
Czy jakikolwiek operator oferuje coś podobnego?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2018, 12:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2018 14:01 przez szopen.)
Post: #133
Orange Free na Kartę (OFnK)
Robinson74 napisał(a):Czyli mając na karcie 30zł mogę jeszcze sobie dokupić ważność bonusu na 31 dni?
w jaki sposób chcesz kupować ważność bonusu bez doładowania?

za kasę z konta podstawowego możesz kupić pakiety danych (nie związane z bonusem) lub po prostu zapłacić za dane już po utracie bonusu po stawce zgodnej z taryfą (zazwyczaj bardzo drogo, ale jeśli tych danych jest naprawdę mało może to mieć jakiś sens) - jednak musisz to sam skalkulować w/g swoich potrzeb



Robinson74 napisał(a):Np. 30zł za 100-200 MB za 12 miesięcy.
Rozmów nie potrzebuję.
Czy jakikolwiek operator oferuje coś podobnego?

np.
Virgin Mobile i darmowy pakiet Freemium (trzeba go włączyć, co jest równoznaczne ze zgodami marketingowymi, ale po kilku latach używania mogę powiedzieć, że nie jest to nachalny spam, a w zasadzie tylko SMSy związane z ofertą raz na jakiś czas)
regulamin pdf:
https://tinyurl.com/yccf6osm
roczny koszt utrzymania 5zł (doładowanie wymagane dla przedłużenia ważności o rok), pakiety miesięczne 300MB, odnowienie pakietu Freemium wymagane co 6 m-cy
starter kupisz za 5zł (w tej chwili z bonusem 10GB na pierwszy miesiąc od następnego dnia po aktywacji, ale nie wiem czy każdy starter i czy wszędzie)
lub zamówisz za free z dostawą do domu (bez pakietu bonusowego)

ale VM to już temat na inny wątek (i zapewne już gdzieś taki jest - więc jeśli chcesz kontynuować - to następne posty sugeruję we właściwym temacie)
np. tam jest info o darmowych starterach VM (wątek dość starawy, a zawsze w przypadku starych informacji należy sprawdzić aktualne regulaminy, choć akurat w tym wypadku chyba nie ma specjalnie drastycznych zmian):
http://forum.jdtech.pl/Watek-darmowy-sta...gin-z-5pln

pewnie można znaleźć inne oferty które spełniłyby twoje wymagania, ale sam używam VM przy podobnych założeniach

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Robinson74 (2018-02-01)
31-01-2018, 13:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2018 13:15 przez Robinson74.)
Post: #134
Orange Free na Kartę (OFnK)
Dziękuję za info. Niestety link do PDF nie działa.
Przy okazji widzę jeszcze taką informację:
http://jdtech.pl/2015/08/tanie-taryfy-na...jkiem.html
Ciekawe, czy podane tam informacje są nadal aktualne.

A swoją drogą mam nadzieję, że modem E3131 s2 (Play) nie będzie miał problemów ze współpracą z żadnymi kartami, bez względu na to, czy wybiorę Freemium czy Mobile Vikings czy może jeszcze coś innego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-01-2018, 15:00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2018 15:08 przez szopen.)
Post: #135
Orange Free na Kartę (OFnK)
link poprawiony

wskazany modem będzie współpracował z wymienionymi kartami (Freemium to nie operator tylko oferta, a właściwie pakiet, tyle że darmowy) oczywiście po poprawnej konfiguracji APN (dla Virgin Mobile można użyć gotowego profilu dla Playa, jak jest dla wikingów niestety nie pamiętam, ale chyba też działa profil Playa)

jak w tej chwili wygląda kwestia kosztów utrzymania w MV="u wikingów" nie mam pojęcia, ale ostatnio gdy się tym interesowałem możliwości "dziewicy", czyli VM znacznie przebijały MV dzięki
1) przyzwoicie działającemu roamingowi krajowemu (w Viking Net nie działa, więc pozostaje tylko natywny zasięg Playa)
2) oraz kosztowi utrzymania zaledwie 5zł rocznie pod warunkiem korzystania z freemium (u wikingów jest wprawdzie roczna ważność konta, ale chyba wszelkie pakiety mają ważność zaledwie miesięczną, "gdybając": 12 pakietów po 5zł = 60zł, można wprawdzie ogarnąć się taryfą standartową ale to zależy od charakteru tego małego ruchu, bo można czasem na tym popłynąć, oczywiście - tu jest plus prepaidów - tylko w ramach posiadanych środków)
3) po wyczerpaniu darmowych 300MB/m-c w ramach freemium jest jeszcze darmowy lejek

Robinson74 napisał(a):Ciekawe, czy podane tam informacje są nadal aktualne.
wskazany artykuł jest z 2015, a tyle czasu to jest cała wieczność jeśli chodzi o operatorów komórkowych
(Jakub wprawdzie aktualizuje niektóre artykuły na blogu, ale są granice brawury w aktualizacjach, a wygrzebanie czegoś użytecznego z komentarzy pod blogowymi artykułami graniczy z cudem, po to zresztą jest forum, aby dyskutować na bieżąco i móc w miarę łatwo wygrzebać stare informacje)

najlepiej gdybyś sprawdził (a wynikami podzielił się na forum Tongue komentarze do artykułu sprzed kilku lat i tak wiele nie dają) - aktualne zestawienie ofert przy takich założeniach jak podałeś wcześniej byłoby bardzo ciekawe

jakkolwiek taryfy lejkowe mają coraz mniejszą rację bytu, a brak taryf M2M (choćby jako bardzo tanich prepaidów) adresowanych do klientów indywidualnych jest chyba jedynym uzasadnieniem do myślenia w 2018 roku o czymś na lejku (przy lejkowych prędkościach nawet proste strony www nie bardzo chcą się otwierać)

PS jakie planujesz zastosowanie? bo mi to pachnie systemem alarmowym

same pakiety "NAT-traversal" zużywają u mnie od 15MB do 30MB na miesiąc na pojedyncze proste urządzenie IoT
(zależy kto to wyprodukował i czy w ramach połączenia chmurowego są udostępniane jakieś proste dane, bo gdy są nieco bardziej skomplikowane to np. centralka ID ogrania się w kilkuset MB/m-c, ale ostatnio gdy robiłem coś bardziej zaawansowanego poszło i z 1.5GB a w miarę rozbudowy systemu generuje coraz większe ilości danych np. dzięki samoczynnym codziennym backupom konfiguracji do chmury, co oczywiste ten system nie opiera się na freemium tylko na normalnym abo, choć rozpatrywałem możliwośc użycia jakiegoś prepaida, to jednak bezobsługowość jest kluczowym elementem niezawodności systemu)

PPS czas na nowy wątek albo doklejenie się z tematem do jakiegoś wątku, który pasuje, bo tu to jak pięść do nosa Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
Robinson74 (2018-02-01)
31-01-2018, 16:23
Post: #136
Orange Free na Kartę (OFnK)
szopen napisał(a):Robinson74 napisał(a):
Robinson74 napisał(a):http://jdtech.pl/2015/08/tanie-taryfy-na...jkiem.html
Ciekawe, czy podane tam informacje są nadal aktualne.
wskazany artykuł jest z 2015, a tyle czasu to jest cała wieczność jeśli chodzi o operatorów komórkowych
(Jakub wprawdzie aktualizuje niektóre artykuły na blogu, ale są granice brawury w aktualizacjach, a wygrzebanie czegoś użytecznego z komentarzy pod blogowymi artykułami graniczy z cudem, po to zresztą jest forum, aby dyskutować na bieżąco i móc w miarę łatwo wygrzebać stare informacje)
Nie sprawdzałem tylko Faktu, ale pozostałe informacje są aktualne.
Można by dopisać pakiety Orange oraz a2mobile, ale one są znacznie droższe. Tutaj są opisane oferty jednak w cenie kilku PLN na rok.
szopen napisał(a):za kasę z konta podstawowego możesz kupić pakiety danych (nie związane z bonusem)
Potwierdzam. Bonus przedłużamy już tylko kolejnym doładowaniem niestety.
szopen napisał(a):PS jakie planujesz zastosowanie? bo mi to pachnie systemem alarmowym
Przypominam tylko, że używanie tych taryf w celach M2M jest ściśle zabronione (ale nie spotkałem się z egzekwowaniem w praktyce) w regulaminie. Od tego są taryfy m2m, ale jak wiadomo w zasadzie niedostępne dla normalnego człowieka z ulicy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Robinson74 (2018-02-01)
01-02-2018, 12:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2018 12:55 przez Robinson74.)
Post: #137
RE: Orange Free na Kartę (OFnK)
Dzięki za te obszerne informacje. Muszę sobie to przetrawić.
No to pewnie trzeba się będzie rozstać z Orange Free na Kartę na rzecz Freemium.
Zanim jednak wezmę rozwód, to czy bez inwestowania dodatkowych środków, można jakoś przedłużyć ważność internetu? Nie można przerzucić dostępnych środków na przedłużenie ważności internetu?

W tej chwili mam tak:
Dostępne środki: 30,20zł (możesz dzwonić do 28 stycznia 2019)
Internet: pozostało 4,02 GB (bonus internetowy za doładowania - aktywne do 26 lutego 2018)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2018, 14:48
Post: #138
Orange Free na Kartę (OFnK)
Jak nie masz rozsądnej kwoty w tzw. skarbonce (a pewnie nie masz) to nie. Możesz za kasę z kona głównego dokupić dodatkowy pakiet, jak ważność tego co masz już padnie całkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
Robinson74 (2018-02-01)
01-02-2018, 15:31
Post: #139
Orange Free na Kartę (OFnK)
jakubd napisał(a):Jak nie masz rozsądnej kwoty w tzw. skarbonce
ze skarbonką też się coś zmieniło, nie pamiętam co dokładnie, więc trzeba doczytać (ale są jakieś nowe ograniczenia)
jeśli się nie mylę w tej chwili jedyny "darmowy" sposób na doładowanie to wykorzystanie punktów payback (co daje równoważność normalnego płatnego doładowania), ale wymagana ilość punktów P to jakiś kosmos dla zwykłego użytkownika (no może poza zawodowymi kierowcami)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-02-2018, 16:12 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-02-2018 16:17 przez Robinson74.)
Post: #140
Orange Free na Kartę (OFnK)
Widzę, że w Orange Free na Kartę jest cykliczny pakiet 200MB za 2zł na miesiąc, a ponieważ na koncie mam dostępne 30zł, to wygląda na to, że jeszcze przez 15 miesięcy mogę siedzieć na tej taryfie, o ile nie będę przekraczał 200MB na miesiąc?

Konto główne
Dostępne środki: 30,20 zł
Możesz dzwonić jeszcze 387 dni
Możesz odbierać jeszcze 357 dni

Internet
Łącznie pozostało 4,01 GB
Bonus Interentowy za doładowania
Aktywne jeszcze 21 dni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak internetu w virgin mobile na kartę morfik 3 3 518 23-06-2021 11:56
Ostatni post: morfik
  Orange systematycznie likwiduje wszelkie oferty bonusowe w prepaid szopen 1 4 621 29-07-2020 15:16
Ostatni post: jakubd
  Orange internet domowy 4G Lector 1 5 372 06-04-2020 20:07
Ostatni post: grzech1991
  Chat z doradcą Orange - korzystaliście z tego kiedyś? szopen 11 16 107 11-02-2019 14:40
Ostatni post: szopen
  Problemy z nowo zarejestrowanym starterem Orange Free Unix-like 15 24 850 29-09-2017 21:34
Ostatni post: jakubd