[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
19-01-2012, 09:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2014 18:35 przez szopen.)
Post: #1
Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
szerokopasmowego

może nie najświeższy artykulik na ten temat (jeden z przynajmniej kilku):
http://media2.pl/telekomunikacja/86764-K...nikow.html
zbyt wiele on nie wyjaśnia, ale przybliża temat

co to jest whitebox?
jest to router ze specjalnie zmodyfikowanym oprogramowaniem pracujący w trybie bridge, czyli "przezroczystym" dla pozostałych urządzeń w sieci, na terenie Polski mają do tego celu być użyte urządzenie produkcji TP-Link'a i tu uwaga mimo, że są to zmodyfikowane routery wifi, to nie dostarczają one internetu bezprzewodowo (moduł wifi służy tylko do monitorowania obecności ruchu wifi z routera posiadanego przez użytkownika), ani nie zapewniają funkcji routera, jedynie można wykorzystać 4 porty lan w charakterze switcha

formularz rejestracyjny znajdziemy tam:
http://www.samknows.eu/index.php/pl

wymagania:
http://www.samknows.eu/index.php/pl_PL/requirements
a w skrócie:
- znajomość jednego z jeżyków angielskiego, niemieckiego lub francuskiego (wymagana do prowadzenia ewentualnej korespondencji)
- brak powiązań z żadnym operatorem dostępu szerokopasmowego
- korzystanie z internetu szerokopasmowego (operator testów zastrzega sobie wybór ochotników tak aby objąć jak największy segment rynku, ale w tej chwili jak sądzę wciąż poszukiwani są ochotnicy mający dostęp u dowolnego operatora)
- posiadanie w domu instalacji umożliwiającej podłączenie "whitebox'a" , czyli wolnego gniazdka zasilającego oraz modemu bądź modemo-routera wyposażonego w gniazdo ethernet po stronie interfejsu lan
- przez dwuletni okres badania nie wyłączać osprzętu sieciowego w tym whiteboxa (za wyjątkiem ściśle uzasadnionych przypadków) gdyż badania są prowadzone w ~1 godzinnych odstępach 24h/7dni w tygodniu

co w zamian?
- dostęp do własnych wyników pomiarów
- po dwuletnim okresie badania whitebox przechodzi na własność woluntariusza, a tym samym można dalej brać udział w programie i mieć dostęp do bieżących wyników pomiarów (na "dzikim zachodzie" whiteboxa można co najwyżej kupić) lub przywrócić urządzeniu standartowe funkcje routera wifi i użyć go do swoich celów

pozostałe istotne informacje:
- whitebox zużyje szacunkowo 50-100 kWh energii przez okres 2 lat badania (dane mocno szacunkowe, bo nie otrzymałem jeszcze urządzenia) obecna cena energii to ~65 gr/kWh w najczęściej spotykanej taryfie G11
- whitebox na cele pomiarowe zużywa miesięcznie ~4 GB transferu (~3 GB w kierunku do użytkownika - download i ~1 GB od użytkownika - upload), w przypadku planów taryfowych mających ograniczenia ilości przesłanych danych jest możliwe zastosowanie innego profilu badań zapewne używającego mniejszej ilości przesyłanych danych, ale w takim wypadku przed rejestracją konieczny jest kontakt mailowy na adres team@SamKnows.com
- biorąc pod uwagę fakt, że badania na terenie Europy prowadzone są na zamówienie Komisji Europejskiej, a w USA na zamówienie FCC, raczej można nie obawiać się o bezpieczeństwo prywatnych danych

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-01-2012, 13:34
Post: #2
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
To bardzo ciekawy program, jednak z pewnością nie dla Aero2 Smile No i nie dla osób, które korzystają z łącz, które mają ograniczenia transferu. Poza tym podoba mi się tego typu pomysł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 00:25
Post: #3
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
i dlatego właśnie umieściłem go w chyba najbardziej pasującym dziale "technologie..."

chociaż w sumie ciekawe, czy gdyby się zgłosić z działającym dostępem w aero2 przy użyciu routera oczywiście, to czy takie zgłoszenie zostałoby przyjęte wraz z przydziałem whiteboxa

bo jakkolwiek by nie było, jest to w końcu połączenie szerokopasmowe

PS dość ciekawe opracowania z badań na Wyspach Brytyjskich można znaleźć na angielskiej stronie samknows'a

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 01:14
Post: #4
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
Ty, do niezła myśl w sumie Smile Aż mnie zakorciło, żeby coś takiego postawić po trosze dla jaj Smile Routerek na potrzeby Aero2 wolny mam, więc bez problemu da się to zrobić...
Zamawiam zestaw, nie ma głupich Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 01:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2012 01:37 przez szopen.)
Post: #5
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
to tak celem uzupełnienia - formularz zgłoszeniowy ma możliwość wyboru providera innego niż z listy (other) i ręcznego wpisania jego nazwy oraz, co nie mniej ważne, ręcznego wyboru oferowanej szybkości połączenia (tu "other" jest prawie na samym końcu listy)

i jeszcze dopisek - w formularzu umieszczono operatorów z W3 czyli plusa, ptk i ptc, z czego wnoszę, że są też profile badań dostosowane do ich planów taryfowych z ograniczoną ilością danych pomiarowych, ale mimo wszystko w takim wypadku przed rejestracją puściłbym maila na wskazany adres

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-01-2012, 03:57
Post: #6
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
Oni ostrzegają, że przepchać potrafią nawet kilkaset MB miesięcznie. A to może przerażać przy limicie 300 MB, jaki mam w Erze Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-02-2012, 01:40
Post: #7
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
nieco odgrzeję temat - dostałem potwierdzenie zakwalifikowania się do przydziału whiteboxa (news nieco nieświeży, bo było to z parę dni temu), podesłano mi linka do spersonalizowanego formularza z miejscem na wpisanie danych adresowych i to póki co, tyle w temacie, bo wypełnienie formularza nie spowodowało dostarczenia żadnych dalszych informacji, oczywiście jeśli coś drgnie, to będę aktualizował wątek
@jakubd

i co zdecydowałeś zgłośić sie do tego programu z routerem + modemem w aero2?
jeśli tak, to aero2 kwalifikuje się do tych testów?
a jeśli tak Smile to czy dostałeś już formularz adresowy dla przesyłki whiteboxa?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-02-2012, 22:03
Post: #8
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
Na razie się przetwarza Smile
Zakwalifikowali mnie i za 14 dni powinienem mieć urządzenie do testowania. Podłączę pod D100 i zobaczymy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 14:56
Post: #9
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
Dostałem właśnie przed chwilą tego TP-Linka z SamKnows - już stoi i monitoruje Aero2, tylko muszę zobaczyć, czy coś trzeba skonfigurować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-02-2012, 18:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2014 17:46 przez szopen.)
Post: #10
RE: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
kurza noga, to jakaś niesprawiedliwość Smile jest - zgłoszenie wysłałem wcześniej i u mnie ani śladu sprzętu...

update - dostałem właśnie (dopiero!!!) maila służącego do akceptacji licencji, więc sprzęt dojdzie pewnie za 2 tygodnie
(może robią to partiami w/g kodów pocztowych?, Wrocław ma dość wysokie numery w kodzie pocztowym)

ostatni update - mimo zakwalifikowania się i zaakceptowania licencji , przesyłki nie otrzymałem do dziś (czerwiec 2014) więc raczej nie liczę, że kiedykolwiek dotrze
wątek otwieram ponownie (październik 2014) bo temat znów jest aktualny

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2014, 15:48
Post: #11
Poszukiwani byli woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
Witam!
Chciałem powiedzieć że ta promocja:
http://forum.jdtech.pl/Watek-poszukiwani...jego-lacza
jest nadal aktualna.
Właśnie dostałem Whiteboxa! Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2014, 17:09
Post: #12
Poszukiwani byli woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
To nie promocja, to chyba finansowany z Unii program monitorowania internetu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2014, 19:46
Post: #13
Poszukiwani byli woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
Nieważne.
Mam whiteboxa i to jest aktualne a szopen napisał że już nie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-10-2014, 04:27
Post: #14
Poszukiwani byli woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
bo akcja nie była aktualna, ale nagle się znów obudzili

nawet dostałem e-mail w sprawie "zaniku sygnału" z mojego sprzętu, którego nigdy nie dostałem Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 18:26
Post: #15
RE: Poszukiwani byli woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
wysłałem zgłoszenie i nic się nie dzieje. Ehh..

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 18:32
Post: #16
Odp: RE: Poszukiwani byli woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
(28-10-2014 04:27)szopen napisał(a):  nawet dostałem e-mail w sprawie "zaniku sygnału" z mojego sprzętu, którego nigdy nie dostałem Big Grin
Czyli ok nie podlaczyles sprzętu (bo go nie masz) to zanik zasięgu Big Grin


從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 18:40
Post: #17
Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
zanik sygnału = sygnał kiedyś był?

z zasięgiem to raczej nic wspólnego nie ma

może powinienem nasmarować maila do nich

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-10-2014, 20:29
Post: #18
Odp: Poszukiwani są woluntariusze pragnący zmierzyć wydajność swojego łącza
Sorki miało być sygnału . Sprawdzili pierwszy raz i nie było sygnału tzn. Jest zanik Wink

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz