[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Windows 8 - jak działa z Aero2
18-11-2012, 02:22
Post: #1
Windows 8 - jak działa z Aero2
Zaopatrzyłem się w finalną wersję Windows 8 i postanowiłem zrobić krótki zestaw testów. Użyłem do tego Huawei E3131 z oprogramowaniem zmodyfikowanym przeze mnie na potrzeby przyblogowego sklepu.
1. Instalacja
Automatyczny instalator "autorun.exe" niestety nie robi nic. Trzeba ręcznie uruchomić \Mobile Partner\setup.exe - dalej instalacja przebiega bez przeszkód. Co ciekawe inicjalizacja wszystkich kilkunastu elementów modemu jest... prawie natychmiastowa po przełączeniu modemu - nawet w porównaniu z Windows 7 (gdzie instalacja wcale się nie wlecze) to robi wrażenie. Jednak podłączanie do kolejnych portów USB powoduje, że pojawiają się nowe kopie tego samego modemu - to już po staremu.
2. Działanie Mobile Partnera
Żadnych niespodzianek, wszystko działa jak trzeba: od automatycznego uruchamiania się aplikacji po włożeniu modemu, aż po wznawianie połączenia. Tak samo jest w przypadku aplikacji Play Online (standardowo umieszczanej w modemach E3131 z Play), choć podczas instalacji może pojawić się informacja, że aplikacja jest niezgodna z Windows 8. Mimo to działa bez zarzutu.
3. Praca bez Mobile Partnera - natywne narzędzia Windows 8
- Tryb NDIS
Modem jest rozpoznawany jako połączenie Komórkowe szerokopasmowe - po podaniu APN połączenie niestety nie działa - system natychmiast odmawia połączenia nie podając przyczyny ("Nie można połączyć się z siecią"). Jest to o tyle dziwne, że połączenie w MP (też w trybie NDIS) działa bez zarzutu.
Podejrzewam, że to sprawa osobnicza u mnie ze względu na kontroler USB 3.0 i inne dziwactwa związane z testowanym komputerem. Testowałem E173-2 na innym komputerze i połączenie NDIS działało tam bez zarzutu.
- Tryb RAS
Top NetInfo tworzy sobie połączenie bez problemu, można także dodać odpowiednie połączenie za pomocą centrum sieci i udostępniania (tylko trudno się do niego dostać z powodu interfejsu ModernUI (zwanego dawniej MetroUI).
Jest za to nieprzyjemna niespodziewajka:
   
Z Opcji we właściwościach połączenia typu RAS zniknęła funkcja wznawiania połączeń. Pozostaje nam więc tylko automatyczne łączenie się z preferowanym połączeniem w Opcjach internetowych na żądanie systemu, co jest niewygodne (wyskakujące okno połączenia i ewentualny błąd), ale powinno działać.

Badania nad Win8 trwają nadal.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-11-2012, 12:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2012 10:42 przez widaw.)
Post: #2
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
Od kilku dni testuję pod Win8 - modem E173.
Instalacja sprawna, szybka. Nie korzystam z Mobile Partnera. Łączę się przez aplikację Windows 8.
Niestety, modem nie nawiązuje automatycznie połączenia pomimo "zaptaszenia" tej opcji. Windows ignoruje polecenie i co godzinkę, trzeba ręcznie kliknąć, w ikonkę "połącz".

[Obrazek: sshot1tt.jpg]

Możliwe że kolejne modyfikacje sterownika modemu - będą poprawnie rozpoznawały polecenie.
Na dzień dzisiejszy jest słabo.

edyta: Podobna sytuacja jest z modemem Huawei E353 i Win 8. Nie nawiązuje samodzielnie połączenia. Trzeba klikać Sad


pozdr widaw
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 22:14
Post: #3
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
U mnie niestety tak różowo nie jest - system widzi jakieś urządzenia HUAWEI, ale nie jest w stanie zainstalować do nich sterowników. Mobile Partner wypluwa przy instalacji błędy, a potem nie daje się uruchomić. TNI rzecz jasna też nic nie jest w stanie zrobić :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2012, 23:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-12-2012 23:40 przez szopen.)
Post: #4
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
zawsze można spróbować najnowszej wersji MP przeznaczonej m.in. dla win8
http://www.huaweidevice.com/worldwide/do...d=NDcwMDU=

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2012, 19:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 22:37 przez Arathefu.)
Post: #5
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
Szacun za znalezienie czegoś na ich stronie Big Grin
Nie łapie za pierwszym razem, czasem trzeba ze trzy razy łączyć, ale poza tym jest ok.
Wielkie dzięki za pomoc.

EDIT: Dużo lepiej działa bez Mobile Partnera, po skonfigurowaniu w pasku bocznym. Wystarczy podać APN i szybko się łączy i nie zrywa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2012, 23:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-12-2012 23:08 przez szopen.)
Post: #6
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
a jak wygląda sprawa nowych sterowników (są instalowane wraz z MP) - coś się zmieniło?

Arathefu napisał(a):Szacun za znalezienie czegoś na ich stronie
nie będę ukrywał - szukałem czegoś zupełnie innego, a nie MP w wersji dla win8 Wink

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 21:13
Post: #7
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
(18-11-2012 02:22)jakubd napisał(a):  ...
Modem jest rozpoznawany jako połączenie Komórkowe szerokopasmowe - po podaniu APN połączenie niestety nie działa - system natychmiast odmawia połączenia nie podając przyczyny ("Nie można połączyć się z siecią").
...

Miałem ten sam problem zarówno w Windows 7 jak i w Windows 8 - okazało się, że winę ponosiły sterowniki (używałem tych dostarczanych z play'a wraz z modemem Huawei E3131). Gdy odinstalowałem te sterowniki i zainstalowałem nowe prosto ze strony firmy HUAWEI, problem zniknął.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 23:01
Post: #8
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
Pytanie jak te najnowsze sterowniki działają... w Windows 2000. Kolejna seria testów mnie czeka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 01:10
Post: #9
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
Korzystam z topnetinfo. Aplikację dla modemu z Play muszę zamykać ręcznie, bo choć nie ma jej w programach autostartu to i tak się otwiera.

1. Co można zrobić żeby się nie uruchamiała? Czy może lepiej odinstalować playonline i zainstalować mobile partner? Używam E3131-s2, właśnie na Windows 8.

2. Czy Mobile Partner instaluje sterowniki do modemu? Bo nie znalazłem na stronie Huaway w zakładce software sterowników.

3. Czy topnetinfo musi być uruchomiony podczas wznawiania połączenia bo podczas nawiązywania połączenia to widzę, że nie musi. Wystarczy kliknąć połącz na pasku połączeń, który pojawia się po kliknięciu na ikonkę połączeń.

4. Czy gdybym zastąpił playonline mobile partnerem musiałbym go uruchamiać do nawiązania połącznia czy wystarczyło by go skonfigurować i ustawić tak żeby się nie otwierał automatycznie po starcie systemu?

Po zamknięciu aplikacji playonline klikam na ikonę połączeń sieciowych i wybieram Aero2. Zwykle połączenie jest nawiązywane, tyle że po godzinie Aero2 się rozłącza, (chociaż w TNI mam ustawione ponawianie połączenia 1s). I tu powstaje problem. Przejawia się on tym, że nie ma połączenia, a jest widoczny przycisk rozłącz, tyle że rozłącz nie działa. Klikanie na niego nie wywołuje zmian. Wyjęcie modemu z USB też nic nie zmienia. Dopiero zresetowanie systemu z wyjętym modemem jakby zresetowało te ustawienia. Po ponownym uruchomieniu systemu był widoczny przycisk połącz. Chociaż Windows 8 długo robił sobie jakąś konfigurację, nawet nie wiadomo jaką, bo nie było instalowanych uaktualnień.

Czy jest jakiś sposób żeby zresetować te ustawienia bez resetowania systemu, tzn. żeby skutecznie rozłączyć połączenie? Inaczej mówiąc chcę żeby kliedy klikam na rozłącz pojawiała się tam opcja połącz.

jakubd czytałem, że polecasz ustawienie w TNI 5s. Czy ustawienie 1s w TNI może być powodem opisanych problemów?
W Windows 8 mam ustawione: czas bezczynności przed połączeniem - nigdy.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś zrobił poradnik dla Windows 8 jak to wszystko razem poustawiać, żeby wystarczyło tylko używać opcji windowsa i zapomnieć (po wcześniejszym ich skonfigurowaniu) o używaniu dodatkowych programów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 11:10
Post: #10
RE: Windows 8 - jak działa z Aero2
(13-01-2013 21:13)p_lider napisał(a):  
(18-11-2012 02:22)jakubd napisał(a):  ...
Modem jest rozpoznawany jako połączenie Komórkowe szerokopasmowe - po podaniu APN połączenie niestety nie działa - system natychmiast odmawia połączenia nie podając przyczyny ("Nie można połączyć się z siecią").
...

Miałem ten sam problem zarówno w Windows 7 jak i w Windows 8 - okazało się, że winę ponosiły sterowniki (używałem tych dostarczanych z play'a wraz z modemem Huawei E3131). Gdy odinstalowałem te sterowniki i zainstalowałem nowe prosto ze strony firmy HUAWEI, problem zniknął.

Nie.
Winę ponosi MP. Odinstaluj Mobile Partnera i zainstaluj tylko same sterowniki Huawei Drivers. Wtedy "darmowy" przyjmuje.
Ja męczę się by znaleźć coś w sieci na automatyczne wznawianie, bo choć zaznaczone "Połącz automatycznie" i "Roaming automatyczny" połączenia nie wznawia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-11-2013, 11:36
Post: #11
Windows 8 - jak działa z Aero2
Jak dla mnie w Windows 8 najlepiej działa stary dobry Mobile Partner w wersji, w której wznawianie działa poprawnie - od Win 2000 do 8.1 wszystko jest w porządku i bez problemów.

Natomiast pozostałe kwestie:
1. Można wyłączyć autouruchamianie - szukaj autorununinstall czy jakoś tak w podfolderze AutoRun w folderze instalacyjnym Play Online czy innego Mobile Partnera.
2. Jak użyjesz pakietu ze sterownikami (większość, ale nie wszystkie) to tak.
3. Jeżeli połączenie ma być wznawiane przez TNI, to musi też być nawiązane przez TNI, bo to właśnie ta aplikacja testuje co zadany czas, czy połączenie żyje. Jak przez x sekund nie uda się uzyskać połączenia, jest ono zrywane i wznawiane. Jak ustawisz zbyt krótki czas, to będzie czasem fałszywie wykrywać problem i zrywać "dobre" (choć być może przeciążone) połączenie.
4. Zdecyduj się. Na raz sterować połączeniem może tylko JEDNA aplikacja. Użycie kilku na raz prowadzi do problemów, jakie opisałeś dalej.

Myślę nad kompleksowym poradnikiem, ale aktualny ma już 2 strony, a pełen może mieć ich kilkanaście. Ale faktycznie problem rozległy się zrobił, a metod wznawiania jest kilkanaście już.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2020, 22:26
Post: #12
Windows 8 - jak działa z Aero2
Posiadałem wcześniej Windows Vista /zakupiony w sklepie/ zmieniłem na Windows 7 a obecnie mam aktualny Windows 10 ,ale modem HUAWEI 3131 program Windows widzi jako zagrożenie typu wirus wyłącza komputer lub nie pozwala włączyć Mobile Partnera jeszcze Lesiolo aplikacja .Na karcie AERO 2 lub Orange.Czy może aktualizować sterowniki lub aplikacje do tego modemu lub kupić nowy modem prosze o krótką poradę. Obecnie połączył mnie ignorowałem powiadomienia Windows mam system antywirusowy Comodo.DZIĘKUJĘ!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-01-2020, 23:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-01-2020 18:36 przez szopen.)
Post: #13
Windows 8 - jak działa z Aero2
Windows10 nie wymaga dodatkowego oprogramowania do obsługi modemu GSM, potrzebne są tylko sterowniki.

Nie wiem co tam masz za cuda, ale fałszywe alarmy są możliwe, dodaj do wyjątków w comodo (to najprostsze rozwiązanie, nie obiecuję, że masz soft bez wirusów bo przecież tego nie wiem).
Plik na którym masz alarmy możesz wysłać do przeskanowania tam:
https://www.virustotal.com/gui/

Tu jest oficjalna (chyba ostatnia) wersja oprogramowania dla E3131 (i nie tylko), która powinna działać w windows10
http://download-c.huawei.com/download/do...=worldwide
(pobrać rozpakować rar - w sumie taki format to idiotyczny pomysł producenta, rozpakować zip, zainstalować, przed ostatnim krokiem odinstalować co tam masz obecnie = mobile partner?)
uniwersalny paker, który poradzi sobie z rar
https://www.7-zip.org/


Możesz też kupić współczesny sprzęt

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Skrypt wyłączający autostart napędów pod windows szopen 2 6 886 27-10-2017 19:29
Ostatni post: szopen
  Program do zliczania danych z podziałem na wifi i LTE (windows) shivy 1 4 504 02-02-2017 00:42
Ostatni post: Arathefu
  Huawei HiLink - aplikacje dla Windows Fred 18 51 404 23-09-2016 22:09
Ostatni post: kaliope
  OPTION iCON 711 pod Windows 8.1 nie działa panfotograf2 5 6 245 03-09-2016 14:35
Ostatni post: jakubd
  Kompresja grafiki przy ładowaniu stron w Aero2, czy to możliwe? Lorek 20 26 227 26-05-2015 22:21
Ostatni post: jakubd