Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Modem z wkręcanym gniazdem antenowym poszukiwany.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie.
Jaki polecacie modem z gniazdem antenowym,do którego antenę się wkręca a nie wpycha/wkłada. Cena do około 140zł
Obecnie posiadam kolejny modem,w którym wyłamał się środek w modemie(ten gdzie wkłada się końcówkę anteny), i właśnie dlatego wolę modem z wkręcanym gniazdem antenowym. Ponadto będzie to dla mnie bezpieczniejsze,ponieważ antenę podłączam/odłączam pare razy w ciągu dnia.
Co mi polecicie ?
Pozdrawiam
Nie ma modemów z wkręcanym gniazdem - po prostu zamiast wyłamać gniazdo, wyrwałbyś kawał płytki drukowanej z mięsem. Dlatego wszystkie są zatrzaskowe (TS9) lub wciskane (CRC9).

Gniazda antenowe są mocowane mocniej (montaż przewlekany, czasem mocowany do obudowy) lub delikatniej (powierzchniowo, jak w Huawei).

Żadne z tych złącz nie są przeznaczone do ciągłego podłączania i odłączania (ekstremalny przypadek do modemy miniPCI-Express - tu gniazdka wytrzymują 5-10 podłączeń).

Jeżeli używasz modemu i koniecznie musisz nim poruszać, to zamocuj pigtail raz na zawsze przytrzymaj go do obudowy np. plastrem, żeby ruchy kabla nie poruszały gniazdem antenowym. Ale znacznie lepszym rozwiązaniem jest... montaż na stałe i nie ruszanie wcale modemem. A jeżeli podłączyłeś antenę za 30 PLN, to może lepiej.... użyć przedłużacza USB?

Aha: dobry elektronik potrafi przylutować i wzmocnić gniazdo antenowe.
1.A czy jakaś antena pokojowa jest godna polecenia ? Czy te wszystkie "pokojowe" są do d...?
2.Te przedłużki USB są zwykłe i aktywne. Czy do modemu trzeba użyć którejś z nich,czy to co jest pod ręką ?
ad 1. moim skromnym zdaniem niestety wszystkie "pokojowe" SĄ DO BANI, ale...
swego czasu miałem zamontowaną wewnątrz pomieszczenia ATK-LOG i mimo jej sporych rozmiarów była zamaskowana za zasłoną okna

ad 2. aktywne wymagają zasilania, powyżej 3 m powinien być aktywny
W zasadzie dodam, że "pokojowa antena" brzmi trochę jak oksymoron, także przy technologii komórkowej.
Typowa przypiździółka GSM za kilkanaście PLN zwykle powoduje pogorszenie odbioru, dopóki nie umieścimy jej w miejscu o znacznie lepszym sygnale, a więc np. na zewnątrz budynku - a i wtedy nie ma pewności co do tego, czy ona coś poprawi.
Właśnie dlatego do prostych operacji proponuję użyć przedłużacza USB. Dobrej jakości 3m kabel (przetestowałem osobiście m.in. Gembird z ferrytem) nie powoduje żadnych problemów, a działa znacznie lepiej, niż niejedna antena - po odsunięciu od komputera i zbliżeniu do okna.

Ogólnie aktywnych kabli USB bym unikał - zwłaszcza, jeżeli nasz komputer nie dysponuje złączami USB wysokiej mocy, z których można zasilić taki "wzmacniacz". Sam standard USB przewiduje kable o długości 5m max, więc zakup dobrego przewodu 3m nie powoduje zwykle problemów.
Ok. Dzięki.
Czyli KLIK i KLIK będą ok jako przedłużacz ?/

Jeszcze jedno pytanie. Czy w tej roli(modem na przedłużaczu USB) lepszym rozwiązaniem będzie mój aktualny modem Huawei 3675 czy modem Nokia 21M-02
Cytat:Nie posiada gniazda antenowego, ale wbudowana antena posiada podwyższoną czułość

Pozdrawiam
Oba kable wyglądają dobrze, ale ten pierwszy ma podejrzaną cenę - niższą, niż hurtowa, co wzbudza moją nieufność, czy na pewno dostaniesz ten dokładnie kabel.
Nokia ma bezwarunkowo wyższą czułość, niż jakikolwiek inny modem tego typu na rynku, w tym na pewno K3675, jednak cena jest dość wysoka i w tym wypadku chyba lepiej zakupić dobrze sprawdzony E3131 z Play, który spełnia wymagania i można w razie czego robić z nim różne sztuczki, które w Nokii są nieosiągalne (a w przypadku E3131 w wersji HiLink - trudniejsze do osiągnięcia), jak np. wymuszanie UMTS 900.
Przekierowanie