Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E173 - problem
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
Ten modem jest niezgodny z regulaminem i dlatego tak się dzieje, bo aero2 chce wyeliminować niezgodne modemy? Aero2 ma możliwość zablokować niezgodne modemy? Wiedzą, jaki modem został użyty do połączenia z netem?
Z tego co wiem to aero, jeśli chcą to mają możliwosc sprawdzenia jakim modemem uzytkownik laczy sie do sieci.
Ja natomiast mam problem nie z aero, tylko z playem, wiec twoje uzasadnienie u mnie nie ma nic wspolnego;/
mistrz1: Może i Aero2 nie chce i może blokować, ale regulamin jasno określa sposób postępowania. A sieci komórkowej w zasadzie jest obojętne, jaki to modem.
To co nas interesuje to skąd biorą się resety modemu (zasilania?) przy pracy z Aero2 i to na razie tylko w E173u-2.
Dodam, że wznawianie połączenia czasem odbywa się w parę sekund, a czasem zajmuje to parę minut. Wygląda to tak, jakby nie mógł się podpiąć i było odrzucane połączenie albo nie było wolnego IP? Może tak dużo osób korzysta, że brakuje IP? Używam do połączenia wvdial.
u mnie też modem nie chciał się połączyć z siecią, migała tylko lampka na zielono. okazało się ze w opcjach/ sieć/ typ sieci ustawione było tylko gsm, a aero potrzebuje 3g i po zmianie na Preferowane WCDMA modem wystartował. zastanawia mnie tylko jedno jak to się samo przestawiło i to na 3 kompach.
Mam wrazenie ze mnie nie sluchacie :/ ja mam te problemy ale nie z aero, a z playem, takze pare z waszych pomyslow raczej poprostu w tym przypadku odpada, a problemy pozostaja
Ja cię słyszę, ale używam tylko Aero, Play mi powiewa. Z tego co pisali inni tutejszy problem dotyczył jednej sieci.

Mi też się czasem zdarza że modem nie chce się połączyć. To jest rzadkie, incydentalne i występowało "od zawsze". Wtykałem w inną dziurę (albo ponownie tą samą) i hulało. Wątek założyłem z powodu innego problemu.
Chyba u siebie znalazłem przyczynę częstego resetowania się modemu e173u2. Otóż powodem był program Top Net Info. Wystarczyło, że usunąłem go i nie ma konfliktów z Mobile Partner, tu najnowsze wersje (z j. polskim) i ten ostatni działa idealnie. Internet mam całą godzinę, wznowienia są błyskawiczne. Oby tak zawsze. Smile
Przecież tni działa bardziej jak nakładka nie ma instalatora

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
To wiemy, ale gdy miałem TNI i MP, to resety modemu były bardzo często. Oczywiście oby aplikacji nie uruchamiałem jednocześnie.
Moje problemy z rozłączaniem połączenia (play) jednak nie były spowodowane wadliwością modemu.
Prawdopodobnie to problem z nadajnikami playa poniewaz kolega tez zaobserowal podobne problemy, tzn rozlaczanie polaczenia.
Powiedzcie mi, jak mam internet "play na karte" to czy to normalne że sygnał przeskakuje z nadajnika na nadajnik? Dzisiaj odpalilem program tni, i w ciagu kilku minut zaobserowałem że najpierw połączył się z jednym nadajnikiem, a po chwili przeskoczył kolejno, na drugi, trzeci i czwarty.
Czy to normalne czy byc moze to powoduje problem?

Pytanko, w jakiej czestotliwosci dziala mi ta usluga bo nawet nie wiem? 900mhz tak jak aero czy roznie?
Pomogloby moze jakbym okreslil tylko jedna czestotliwosc?

A wypinanie modemu, i wpinanie , wciaz mi sie zdarza, jak to bedzie bardziej uciazliwie to moze tez sprobuje usunac tni, i czy to pomoze

PS, da rade moze sprawdzic na stronie btssearch, jaki nadajnik ma CID i LAC? wydaje mi sie ze kiedys takie cos zczytalem , lecz teraz nie mam pojecia czy z tej stronie czy z innej;/
Play ma dwa pasma: 900 MHz (tyle samo pasma, co Aero2 - 5 MHz) oraz 2100 (3x 5 MHz)
Przełączanie jest normalne - po prostu tak się rozkłada sygnał i zmienia się. Jeżeli w okolicy jest kilka nadajników to nic specjalnego i zwykle handovery nie powinny powodować zakłóceń w transmisji.

btsearch + TNI twoim przyjacielem - o ile twoje nadajniki są w bazie tego serwisu.
dzieki Wink
play od dluzszej chwili dzialal mi dobrze, dopiero od jakiegos tygodnia zaczely sie z nim problemy. Jesli nic z tym nie zrobia to zglosze reklamacje Wink
A powiedzcie jeszcze, czym tak właściwie różnią się nadajniki 900mhz, od tych 2100?
Czy to jest cos takiego ze, 900mhz to 3g jak aero? a 2100 to cos w stylu lte?Big Grin tzn wiem ze nie bedzie takich predkosci itd, ale nie wiem jak to inaczej nazwacBig Grin
poprostu wskazcie roznice o co K Big Grin
nie wiem po co to stado uśmieszków zaciemniających tekst
a teraz do rzeczy - WCDMA 900MHz technologicznie nie rożni się bardzo od WCDMA 2100MHz (właściwie prawie wcale, nie jest to w każdym razie różnica jak między 3G a LTE)

natomiast własności fal radiowych z okolic 1GHz i 2GHz są nieco inne, dlatego 900MHz zasadniczo stosuje się tam gdzie jest mała gęstość zaludnienia, bo z 1 nadajnika można objąć spory obszar (kilkukrotnie większy niż w przypadku 2100MHz) natomiast 2100MHz sprawdza się w obszarach gęsto zaludnionych gdzie i tak trzeba postawić sporo BTSów koło siebie ze względu na ich obciążenie przez duża liczbę klientów

oczywiście ta zasada nie dotyczy sieci Aero2 z braku koncesji na inne pasmo (poza LTE 2,6GHz, które póki co nie jest budowane)

jak dotąd w Polsce w ten sposób działa Play, oraz od czasu integracji Aero2 z Plusem sieć Plusa, ale tylko dla swoich klientów (możliwość logowania klientów Plusa do sieci Aero2, natomiast odwrotnie nie, mimo, że BTSy Aero2 obecnie i tak się przedstawiają jako Plus)

do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia koncesji - operator nie może używać dowolnych częstotliwości lecz tylko te, na które dostał "urzędowy przydział"
Dzieki sliczne, fajnie to wyjasniles, a stado usmieszkow spowodowane jest pewnie tym ze taki ze mnie wesoly chopek hehe ;P , dzieki jeszcze raz, nastepnym razem postaram sie bez usmiechow ;D
Witam,
widzę że temat wałkuje się równolegle w dwóch wątkach Smile
http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e173...orcie-usb, ale nawiązując iż może być to problem z zasilaniem:
(10-11-2012 12:07)jakubd napisał(a): [ -> ]Ja na razie jeden test zrobiłem - E173 z jednym laptopem zrywa, w drugim - moim - nie zrywa. Różnica może być tylko jedna - zasilanie (mój port USB dawał do 20W energii, netbook aż taki hojny nie był). Ale to był zbyt krótki test, żeby powiedzieć coś wiążącego.
Wczoraj zrobiłem test na e173u-2 (z aero2) + hub aktywny + zasilacz 2A i połączenie dalej zrywa. Według specyfikacji maksymalny pobór z jednego portu USB wynosi 0,5A dla portu komunikacyjnego lub 1,5A dla portu ładującego, ale to jest inny rodzaj portu (źródło http://pl.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus)
Dodam że testy przeprowadziłem także na play online i takiego objawu nie było. Więc myślę że aero2 w jakiś narazie nikomu nieznany sposób kombinuje przy nadajniku i inne modemy (nie e173u-2) są na te kombinacje nie wrażliwe, lub też jest błąd w hardwar'że/firmwar'że tego modemu (tylko że wym wypadku problem dotyczyłby także innych sieci)
Dzisiaj będę miał dostępny model e3131 z play-a i zrobię testy na nim w identycznych warunkach
Napisałem drugi wątek z dokładnym określeniem problemu. Bo co to za tytuł wątku "problem"; nie chce włączyć się, nie chce migać, nie chce wyłączyć się, nie łączy - to wszystko jest problemem. Czytaj później wszystkie posty o czym to jest. Tytuł powinien być precyzyjny. Powinien być zakaz używania w tytule wątku słowa "problem". Zaglądam na forum i wybieram konkretny temat.

Do admina, moda, prośba o przypilnowanie, aby tytuły wątków były sensowne. Smile
Firmware dla e173-u2 są dwa różne bodajże. Dobre jest to, na stronie jdtechu.

Co do zasilania, specyfikacje specyfikacją... Niby jest 0.5A, ale tak naprawdę większość urządzeń próbuje wziąć więcej a i większość komputerów więcej daje. Problem dopiero jest wtedy, gdy komputer daje 0.5A lub mniej, a urządzenie chciało by więcej Wink
Wiem, że urządzenia chcą wziąść więcej jednak ja podłączyłem zasilacz 2A do hub'a i nie wyobrażam sobie żeby standardowe urządzenie usb mogło tyle jednorazowo wziąść (nie mówię tu o dedykowanych portach zasilania usb które mogą dać więcej - około 6A)
Jako bardziej ciekawostkę dodam iż u mnie modem (hub) włożony jest do routera netgear wnr3500L v1 na tomato i niestety jak się modem wysypie to już sam router się nie połączy tylko cały czas wypisuje "łączy", wtedy pomaga tylko restart routera Sad
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie