Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: NFC - dyskusja ogólna o zastosowaniach
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć od niedawna jestem posiadaczem HTC incredibile S , z tego co udało mi się ustalić jest on zaopatrzony w NFC , z pobieżnych informacji jakie uzyskałem wynika że ten sposób komunikacji jest bardzo przyszłościowy , w Polsce niestety dopiero raczkuje , czy ktoś wie jak wygląda obsługa NFC na p[olskim rynku ? , jakieś dobre linki strony etc jak i czy można w ogóle samemu kodować te pasywne aluminiowe czipy/paski
generalnie interesują mnie wszystkie Informacje nt NFC - Podstawowe i nie tylko
dziekuje i pozdrawiam
Mateusz
W Polsce NFC to wielka nowość - właśnie T-Mobile (już ma) i Orange (powoli przygotowuje się) mają w ofercie karty płatnicze zgodne z paypass/paywave zintegrowane z kartą SIM - ja planuję coś takiego zakupić, ale dopiero jak się wyposażę w odpowiedni sprzęt.
Pozostaje kwestia zgodności operator-soft-sprzęt-moduł NFC. Nie do końca wiadomo co i jak, Tmobile oferuje takie usługi tylko dla SGS3 (inne sprzęty nie mają oficjalnego wsparcia).
Nie ma też żadnych innych usług poza bankowymi w ofercie NFC.

Wada główna na teraz: tylko 2-3 banki współpracują z Tmobile (ale między innymi mBank) oraz oferują usługę tylko dla posiadaczy abonamentów. Zobaczymy szczegóły oferty Orange.

Ogólnie wygląda to ciekawie, ale z butów nie wyrywa bogactwem.
Nie wiem czy dalej jest "promocja" Google wallet ze dają 10$ na wirtualna kartę prepaid mastercard pewnie widziałeś już ten wątek na forum.android.com.pl jak nie to poszukaj , właścicielw któregoś nexusa chwalą się zakupami w żabce , KFC lub McDonald na koszt google Smile
Wysyłane z mojego MB525 za pomocą Tapatalk 2
ostatnio, gy był poruszany temat NFC dotyczył w większości możliwości użycia telefonu w charakterze elektronicznego portfela, obeccnie zakres zastosowań się mocno rozszerzył, oto przykłady:

- konfigurowanie telefonu bądź innego inteligentnego urządzenia przy pomocy "smart tagów" czyli tagów NFC
tu akurat informacje o naklejkacvh samsunga "Tectile",
http://en.wikipedia.org/wiki/TecTile
http://www.samsung.com/us/microsite/tectile/
ale inne firmy też zaczynają wprowadzać te technologie - tu breloczki sony (niestety są dość drogie)
http://www.sonymobile.com/gb/products/ac...smarttags/
kwestię zastosowania tagów NFC porusżę w oddzielnym wątku, bo powoli zaczynam się wkręcać w tą technologię (przy wyborze nowego telefonu wziąłem pod uwagę obsługę NFC)

- konfigurowanie smartfona./tabletu do streamingu audio przez bluetooth:
http://forum.jdtech.pl/Watek-jak-puscic-...0#pid21420

- konfigurowanie smartfona./tabletu do streamingu wideo w sieci wifi:
http://forum.jdtech.pl/Watek-streaming-z...3#pid21423
Temat NFC chętnie rozwinę na blogu - ja korzystam z MyWallet od roku i to działa fajnie i wygodnie, choć nie bezawaryjnie i ma swoje problemy. Właśnie będę trenował przesiadkę z jednego telefonu na drugi z NFC i zobaczymy jak pójdzie migracja kart płatniczych.
Przekierowanie