Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: SGS Plus Aero2 - połączenie awaryjne, telefon restartuje się
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam!
Mam problem ze swoim SGS Plus lub kartą AERO2. Otrzymałem ją w październiku. Telefon od momentu wsadzenia karty Aero2 zachowuje się dziwnie - czasami wyskoczy połączenie awaryjne na pełnym zasięgu sieci albo przy udostępnianiu internetu przez kabel czy wifi po prostu telefon restartuje się. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam, evlov
Resetowania się wyjaśnić nie potrafię, ale wyświetlanie "tylko połączenia alarmowe" jest absolutnie normalne (Aero2 nie obsługuje połączeń głosowych), no chyba, że chodzi o jednoczesny zanik sygnału sieci - to niestety wskazywałoby na efekty uboczne tego, że Aero2 działa tylko w zasięgu sieci Plus UMTS 900 MHz (czyli nadajników Aero2), choć często obok są silniejsze nadajniki UMTS 2100 MHz, do których logować się karta Aero2 nie może - i telefon może głupieć w takich sytuacji na kilka chwil.
Wcześnie połączenia awaryjne nie wyskakiwały. Odkąd się pokazują muszę włączać w telefonie roaming danych - tylko wtedy działa połączenie z siecią Internet. Czy tak powinno być? nie wiem co ma wspólnego AERO2 z wyłączaniem się telefonu, ale odkąd go używam telefon zaczął wyłączać się po kilka razy dziennie.
Z tym roamingiem to niezbędne ustawienie - przecież od 1 października pracujemy w roamingu w Plusie.
Przekierowanie