Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E173u-2 (Play)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Od kilku dni testuję router TP-Link 3420 z modemem Huawei E173u-2 w sieci A ero2.
Modem został prawidłowo skonfigurowany i prasuje bez problemu z laptopem.
Wgrywałem do routera różne firmware łącznie z najnowszym i połączenie modemu z siecią jest, a nie ma połączenia z internetem.

Gdzie popełniam błąd, proszę o pomoc.
Przy podłączeniu modemu do komputera masz ten sam problem?
Bez problemu łączy się przez top netinfo lub przez program Playa i można otwierać strony z internetu.
Wygląda na to, że trzeba wykonać diagnostykę konfiguracji połączenia IP między komputerem i routerem. Zaczynamy od podstaw:
ping 8.8.8.8
jak zadziała
ping wp.pl
jak zadziała - internet jest Smile
[attachment=369]Niestety nie działa

Zmieniłem ustawienia modemu i też z routerem nie łączy się.
W laptopie wszystko OK!
A jaką masz konfigurację IP interfejsu WLAN komputera (karty sieciowej bezprzewodowej)?
Generalnie można to ustalić pisząc:
ipconfig /all
Wklej wyniki między znaczniki code - zrzut ci się nie uda, bo za długie będzie.
Tak wygląda test

[attachment=371]
Houston mamy problem:
1. Po kablu Ethernet masz nawiązane połączenie, które jest nieprawidłowo skonfigurowane - odłącz kabel w cholerę, albo włącz pełną automatykę, żeby dostał prawidłowy adres i bramkę (192.168.1.1)
2. Po WiFi masz podłączoną drugą sieć, która nie ma związku z tym tplinkiem - odłącz w cholerę tę sieć, jeżeli nie używasz, albo połącz ją z tym tplinkiem (ale zdecyduj się - albo kabel, albo WiFi).
Wykonałem najpierw pierwsze polecenie, a potem drugie.
Wszystko działa poprawnie,
Dziękuje za pomoc.
Przekierowanie