Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E353 (t-mobile) Nowa karta a brak połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam

Do końca września używałem routera tp 3420 wraz z modemem e353 (t-mobile) i wszystko działało bez problemu. Po zmianie karty modem w dalszym ciągu działa ale tylko bezpośrednio przez usb, nie działa już w routerze? Miał ktoś może podobny problem? Ustawień routera nie zmieniałem, jedynie podmieniłem karty sim. Podejrzewam, że trzeba zmienić konfiguracje routera, niestety nie wiem jak

Dzięki za pomoc.
A jaki jest objaw niedziałania - opisz co mówi router, jak miga dioda itd.
Do tej pory siedział sobie w porcie router i ... wszystko działało jak należy.

Po zmianie karty i wsadzeniu w port modemu w routerze (bez zmiany ustawień) dioda miga na zielono. Soft routera mam najnowszy, modem widnieje jako zidentyfikowany tylko, że status jest caly czas connecting a później disconect. i identyfikacja modemu, lampka modemu dalej blyka na zielono, dioda routera 3g cały czas świeci na zielono. Po czasie znowu to samo.
No to wszystko jest OK, tylko sygnał jest za słaby - wystaw modem na przedłużaczu USB bliżej okna.
Modem w routerze jest na parapecie przy samym oknie, wczesniej w tym samym miejscu lapal zasieg.

Jak modem jest wpiety do koma to jest znacznie dalej od okna i tez lapie bez problemu sygnal.

W zwiazku z tym wydaje mi sie, ze problem jest gdzie indziej.
Sygnał sieci w wielu miejscach stał się słabszy po 1 października i stąd może być problem.
W routerze modem ze swoją anteną znajduje się bezpośrednio przy wyjściu jednej z anten WLAN, co często utrudnia odbiór w słabszych warunkach - dlatego warto zastosować przedłużacz.

Dodatkowo warto wspomnieć, że E353 to modem paskudny w połączeniu z routerami tplinka - potrzebuje znacznie więcej prądu, niż pozwala standard USB, a router potrafi odciąć zasilanie modemu, gdy ten przekroczy przez dłuższy czas (kilkaset milisekund) dozwolony pobór mocy. Dzieje się tak często przy słabszym sygnale sieci. Tutaj pomaga jedynie aktywny koncentrator USB z zasilaczem.
Przekierowanie