Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z szybkością łączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=349]Posiadam modem Huawei E3131 z Playa nie mogą otworzyć stron bo szybkość wacha się od 0 do 500. Czy można z tym coś zrobić - jest to denerwujące.
Mieszkam w Kaliszu i do nadajnika mam ok. 2 kilometrów.
Ruch oscylujący 0-500 (min-max dozwolony w Aero2) to... normalne zjawisko - wykres pokazuje typową charakterystykę korzystania z Internetu i nie da się z niego nic wyczytać.
Jeżeli dzieje się tak podczas pobierania jednego większego pliku - to wtedy faktycznie może to przeszkadzać.
Na jaki kolor świeci modem swoją diodą i czy zmienia kolor?
Czy próbowałeś wymuszać UMTS 900 MHz?
http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
Pisałem o tym w wątku o wymuszeniu UMTS 900 dla Huawei, u mnie też ten efekt występuje, nawet przy małych plikach prędkość bardzo skacze, a czasami nawet kończy się przerwaniem połączenia...
Dioda świeci ciągłym kolorem jasno niebieskim i nie zmienia koloru.
Dzieje się tak przy pobieraniu plików a także przy przeglądaniu stron co utrudnia korzystanie z internetu.
Próbowałem wymusić UMTS 9000 Mhz ale modem nie łączył się z internetem.
Już udało mi się wymusić sieć.
Tylko nie wiem co mam ustawić w programia Play Online;
typ sieci co wybrać WCDMA preferowana czy tylko.
Jeżeli dioda cały czas świeci na jasnoniebiesko, to wymuszanie UMTS 900 MHz nic nie da. Po prostu twój nadajnik sieci jest mocno obciążony.

Przy okazji: prawidłowo wykonane wymuszenie UMTS 900 MHz nie może mieć negatywnego wpływu na działanie modemu z Aero2.

W Play Online ustawienie domyślne (preferowane WCDMA) jest OK, nie dotykać.
Dziękuje
Przekierowanie