Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Problem z zarejestrowaniem do dostępnej sieci.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,

Przychodzę z takim problemem.
Otóż dostałem do przetestowania modem Huawei E3131S-2 wraz kartą sim Aero2.
Mieszkam w Bielsku-Białej. Podłączyłem to wszystko u siebie w domu (zarówno win7 x86 jak i XP ) ale niestety mam problemy z poprawnym połączeniem.

[Obrazek: aero2v.jpg]

Następnie wziąłem się za TNI

[Obrazek: tnigd.jpg]

[Obrazek: tnig.jpg]

Kiedy podjechałem z lapkiem pod nadajnik

[Obrazek: tni2.jpg]

Czy ja coś jeszcze źle ustawiam ?
Tak - modem względem sygnału sieci - w komplecie była instrukcja która jasno mówi, że modem musi migać na niebiesko - jeżeli miga podwójnie na zielono, to znaczy, że modem jest poza zasięgiem sieci.

Wyjdź na świeże powietrze z modemem, użyj przedłużacza USB, potwierdź przebywanie w zasięgu - http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Dla mnie nadal jest to zagadką bo stałem samochodem na ulicy gdzie stoi nadajnik Plusa. Z ich mapką zasięg także się w porządku pokrywa.

[Obrazek: plusgsm.jpg]
1. Na mapie z BTSearch pokazujesz listę pozwoleń radiowych, a nie nadajników - potwierdzone lokalizacje są w bazie BTSearch.pl, a nie na liście pozwoleń UKE.
2. Na dodanym zrzucie "Kiedy podjechałem z lapkiem pod nadajnik" zasięg niby jest - ale dlaczego masz napisane, że modem w trybie NDIS??? TNI działa w pełni poprawnie tylko w trybie RAS.
Przekierowanie