Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Witam.

A ja mam może banalne pytanie ale w jaki sposób rozpoznać z zewnątrz czy modem jest E3131-s2 czy s2 Hilink? Czy to jest naspiane na modemie, tabliczcie znamionowej?

Czy jakieś modemy E3131 z Play były również w wersji Hilink?
(11-09-2013 16:59)barca11 napisał(a): [ -> ]Witam.Mam taki problem.Chciałem przerobić sobie mojego hilinka na stale na zwykly modem.Zmieniam tryb w tni i instaluja sie sterowniki te 3 w lpt huawei modem, interface i cos tam jeszcze, ale w kontrolerach pojawia sie urzadzenie kompozytowe usb i teraz nie wiem czy to ma tak byc czy musze doinstalowac sterowniki bo gdy chce flashowac to nie moge podmienic sterownikow bo na liscie mam tylko fc ui interface i potem wyskakuje error.Co mam z tym zrobic?Moze uzywam zlych sterownikow?Sterowniki pobralem z tego tematu na forum wiec powinny byc dobre.Z gory dzieki za pomoc.

Tam gdzie masz to fc ui interface zaznacz ptaszka i będziesz miał dodatkowe listy i stamtąd wybierz
Aero3 napisał(a):A ja mam może banalne pytanie ale w jaki sposób rozpoznać z zewnątrz czy modem jest E3131-s2 czy s2 Hilink? Czy to jest naspiane na modemie, tabliczcie znamionowej?
100% pewności nie ma, póki nie podłączysz. Zwykle na polskim rynku HiLinki nie posiadają brandowania na klapce.
Aero3 napisał(a):Czy jakieś modemy E3131 z Play były również w wersji Hilink?
Nie, nie było - 100% tradycyjne. Ale istnieje teoretycznie możliwość przerobienia zwykły<->HiLink, ale nie wiem, czy ktokolwiek to robił do HGiLinka.
(11-09-2013 18:39)Aero3 napisał(a): [ -> ]Witam.

A ja mam może banalne pytanie ale w jaki sposób rozpoznać z zewnątrz czy modem jest E3131-s2 czy s2 Hilink? Czy to jest naspiane na modemie, tabliczcie znamionowej?

Czy jakieś modemy E3131 z Play były również w wersji Hilink?

Krótko to nie da się , jeśli masz pudełko białe bez logo operatora z kodami kreskowymi i numerem telefonu i seryjnym karty to na 99% hilink chociaż teraz pojawiają się hilinki z różnych źródeł wiec może być trudniej.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Z różnych źródeł? z Playa też? Nie wiem jakie pudełko ale na modemie jest 100% logo Play.
Problem z identyfikacją po operatorze jest taki, że logo jest tylko na klapce, a te czasami są zamieniane przy sprzęcie z drugiej ręki - widziałem już modem z Orange z klapką z Play Smile
Rozumiem. Chodzi o sprzęt nowy z 24 miesięczną gwarancją, np. firma Cybertech sprzedaje takie modemy (i nawet rozróżnia je na E313 i Hilink).
Pewne modemy są zawsze tutaj: http://jdtech.pl/sklep
...ale nie oszukujmy się - kosztowne:-))
(12-09-2013 00:16)Aero3 napisał(a): [ -> ]...ale nie oszukujmy się - kosztowne:-))

Ale dzięki temu możesz ty i inni sobie pisać na tym forum i korzystać z tego źródła informacji.

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
A poza tym modemy jdtech to nie jest goły modem, z którym musisz walczyć, tylko masz te modemy od razu skonfigurowane do Aero2 i wznawiające połączenia. Więc nie tylko wspomagasz bloga i forum, ale przede wszystkim dostajesz konkretną wartość, która faktycznie ułatwia. Jeżeli jednak poradzisz sobie samodzielnie z taką konfiguracją - oczywiście po to masz bloga i forum i tutaj znajdziesz potrzebne informacje.
Zmieniłem na stałe z hilinka na modem. Czy poprzez tni nie można nawiązać połączenia w tym trybie?? Przez mobil partnera wszystko idzie ok
Jak poprawnie ustawisz TNI i zamkniesz MP, to można.
Witam,

Trzy sprawy (nie tylko dotyczące Hilinka, również ogólne).

W TNI nie mam zaznaczonej opcji roamingu ani nie wpisywałem kodu PIN karty Aero2 (nie mam też zaznaczone, żeby go nie żądać) i wszystko działa - tzn. łączy się z Aero. Czy tak powinno być? Przecież roaming jest potrzebny no a sama karta PIN posiada (przynajmniej napisany jest on na karcie).

Ostatnia rzecz. Modem brandowany Play - instaluje się aplikacja PLAY ONLINE. Czy to jest Mobile Partner "w wersji Play"? Czy można go używać do Aero czy też lepiej ściągnąć czysty MP albo używać TNI?
Opcja roamingu TNI jest dyskusyjna co robi - o ile w ogóle wysłałeś konfigurację do modemu.
PINu na kartach Aero2 nie ma wcale od października 2012 na pewno. Dla mnie drukowanie PINu to forma działania zaczepno-odwracającego uwagę Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie