Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Huawei E3131 HiLink - przełączenie w tryb modemu (na stałe)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Rozumiem, że gdy nie zdążę podmienić, to modem nie wybuchnie a ja ujdę z życiem? Big Grin
Nie odpowiedziałeś na jedną kwestię. Czy te zmiany statusu modemu z "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" na "FC - PC UI Interface" dokonają się w tej samej sekcji (drzewko Portów (COM i LPT)) czy będę musiał szukać gdzieś indziej?

@edit:
"Potem uruchamiamy flashowanie, po chwili wpisujemy kod flasha." Flashowanie mam rozumieć jako ten plik "E3131Update_21.158.00.00.1020.B757.exe"?
Niebezpieczne mogło by być wgranie jakimś cudem niewłaściwego firmware do tego Hilinka.
Nie wiem czy wszystkie wersje modemu Huawei E3131 Hilink to wersje odmiany s-2.
Jest jeszcze wersja u-2, ale mało popularna i pewno nie ma Hilinków w tej odmianie, więc raczej fałszywy alarm. Litera "s" w nazwie modemów oznacza czipset HiSilicon, a litera "u" czip Qualcomm.
Co do zmiany z powrotem na Hilinka. Wgrać firmware od Hilinka, tylko czy instalator/updater na to pozwoli...
(23-08-2013 16:53)smarx napisał(a): [ -> ]Rozumiem, że gdy nie zdążę podmienić, to modem nie wybuchnie a ja ujdę z życiem? Big Grin
Nie odpowiedziałeś na jedną kwestię. Czy te zmiany statusu modemu z "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface" na "FC - PC UI Interface" dokonają się w tej samej sekcji (drzewko Portów (COM i LPT)) czy będę musiał szukać gdzieś indziej?

Jak nie zmienisz na czas, to nic się nie stanie. Należy wyjąc modem i włożyć ponownie, aby wyszedł z FC mode.

Wszystko jest w portach.

(23-08-2013 16:53)smarx napisał(a): [ -> ]@edit:
"Potem uruchamiamy flashowanie, po chwili wpisujemy kod flasha." Flashowanie mam rozumieć jako ten plik "E3131Update_21.158.00.00.1020.B757.exe"?


Tak, to ten plik.

(23-08-2013 17:39)lukkki napisał(a): [ -> ]Niebezpieczne mogło by być wgranie jakimś cudem niewłaściwego firmware do tego Hilinka.
Nie wiem czy wszystkie wersje modemu Huawei E3131 Hilink to wersje odmiany s-2.
Jest jeszcze wersja u-2, ale mało popularna i pewno nie ma Hilinków w tej odmianie, więc raczej fałszywy alarm. Litera "s" w nazwie modemów oznacza czipset HiSilicon, a litera "u" czip Qualcomm.
Co do zmiany z powrotem na Hilinka. Wgrać firmware od Hilinka, tylko czy instalator/updater na to pozwoli...

Wygląda na to, że soft do flashowania sprawdza wersję hardware, a niemożliwość sflashowania modemu HiLink (v 22.x )firmware bez HiLink (v 21.xx) wynika tylko z tego, że zmieniają się nazwy urządzeń do flashowania i program nie może ich znaleźć w kluczowych momentach.

I właśnie moje odkrycie dotyczy tego, jak to obejść Smile

I jeszcze małe objaśnienie, po co zmieniać modem z HiLink na bez HiLinka.

Po prostu modem z HiLinkiem jest użytkowo zupełnie inny, niż bez HiLinka.

Hilink jest dla tych, którzy chcą używać bezproblemowo modemu w komputerze.
Działa szybko i pewnie, łączy się znacznie szybciej niż bez HL.

Ale ma też wady - niekonfigurowalny NAT, zajęcia adresacji 192.168.1.1.
Nie nadaje się do routerów, tabletów, jest bezużyteczny, gdy chcemy udostępniać jakieś usługi itp.

Gdyby modem działał bezproblemowo jako modem po użyciu at^u2diag=0 - było by OK - ale niestety wtedy po prostu się nie łączy.

Modem bez HiLink za to świetnie nadaje się do routerów, tabletów, linuxów, ma zewnętrzny IP i można udostępniać usługi, robić DMZ itp.

Każda opcja ma i wady i zalety.
Mnie zastanawia fakt ze ja miałem e303 hilink przelaczony na tryb zwykły i zachowywał się jak ... zwykły bez żadnych problem widziany nie jako FC więc nie zawsze flash może być potrzebny moim zdaniem

Wysłane z mojego GT-I9305
(24-08-2013 19:51)spag napisał(a): [ -> ]Mnie zastanawia fakt ze ja miałem e303 hilink przelaczony na tryb zwykły i zachowywał się jak ... zwykły bez żadnych problem widziany nie jako FC więc nie zawsze flash może być potrzebny moim zdaniem

Wysłane z mojego GT-I9305

A na e3131 w trybie at^u2diag=0 niestety nie chce się łączyć.

Poza tym jeszcze jeden aspekt sprawy jest taki, że wiele softów przed połączeniem wysyła AT&F co powoduje reset modemu i powrót do trybu HiLink.
@kmaras77
Mistrzowski poradnik! Big Grin Właśnie zrobiłem ze swego HiLinka zwykły modem i działa prawidłowo Big Grin
Tylko jedno pytanie jeszcze, mianowicie chodzi o:
Cytat:Na zakończenie można dograc jakiś dashboard , np oryginalny Play dashboard_E3131_PLAY_MP_21.005.11.14.264.exe lub inny.
Co daje/dodaje/zmienia? Możesz wytłumaczyć?
Dorzuciłem link na pierwszą stronę tematu, niech będzie dla potomnych. Chociaż może by tak nowy temat z nowym poradnikiem napisać?
No faktycznie wydzielenie tego może się przydać, ale z ostrzeżeniem, że to (na razie) nieodwracalne.
Wrzuciłem parę dni temu wątek o tym ale chwilowo jestem zarobiony i nie dam rady go updatowac wiec może dorzuccie tam linki

Wysyłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
U mnie po zmianie na modem na stałe łączyło się z netem ale nie wiem czy to wymuszanie pasma W900 działa poprawnie. Mam tak że nieraz "zawiesi się na diodzie ciemnoniebieskiej" mimo że działam w przeglądarce, a normalnie powinno zmieniać się na diodę jasnoniebieską. Taka sytuacja ma miejsce gdy łącze się przez TNI. przez MP mam wrażenie że w ogóle jest inaczej. Inna sprawa że mam wersję MP podstawową że w opcjach nie ma możliwości zaznaczenia automatycznego wznawiania połączenia (czy w ogóle jest dostępna taka wersja?) bo ściągnąłem ale nie idzie zainstalować. I czy jeżeli korzystam z MP to TNI powinno być uruchomione??
(26-08-2013 17:16)smarx napisał(a): [ -> ]@kmaras77
Mistrzowski poradnik! Big Grin Właśnie zrobiłem ze swego HiLinka zwykły modem i działa prawidłowo Big Grin
Tylko jedno pytanie jeszcze, mianowicie chodzi o:
Cytat:Na zakończenie można dograc jakiś dashboard , np oryginalny Play dashboard_E3131_PLAY_MP_21.005.11.14.264.exe lub inny.
Co daje/dodaje/zmienia? Możesz wytłumaczyć?

dashboard to obraz płytki, która odpala się z wirtualnego CD, gdy włożysz modem do kompa bez zainstalowanych sterowników.

Zmiana firmware nie zmienia dashboardu, więc uruchamia się płytka ze sterownikami od wersji HiLink i wersja nie HL się nie zainstaluje.

Więc trzeba zmienić taki dashboard na wersje z odpowiednimi sterownikami (ale nie jest to konieczne, bo stery można pobrać inną drogą)
W takim razie dograłem, by w przyszłości nie mieć już żadnych problemów z modemem Smile
Jeszcze raz wielkie dzięki kmaras77 Big Grin
Mi operacja przebiega dobrze do momentu po zamianie sterowników na 3G

"Teraz mamy około 20 sekund na szybkie wejście w to urządzenie i zmianę sterownika na wybrany z listy z powrotem na "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface".

Własnie oszukaliśmy program flashujący, który zaczął dalej flashować nasz modem firmwarem bez Hilinka."

3 krok fleszowania w ogóle nie rusza i wywala mi error
W którym momencie się coś nie udało?

Czy zmieniły się urządzenia w managerze?

Czy urządzenie "HUAWEI Mobile Connect - 3G PC UI Interface"
zniknęło i zamieniło się na "FC - PC UI Interface" ?
Tak zmieniły się i podmieniłem sterowniki i potem nastąpiło zawieszenie (krok 3 fleszowania)
(30-08-2013 18:43)Piotro87 napisał(a): [ -> ]Tak zmieniły się i podmieniłem sterowniki i potem nastąpiło zawieszenie (krok 3 fleszowania)

wrzuć plik c:\hwupgradewizard.log i napisz o której godzinie była ta operacja.
Witam,
U mnie też error wyskakuje informacja o nowszym firmware na urządzeniu.
Dobra poszło, teraz problem z zainstalowaniem sterowników do urządzenia kompozytowego. Prz próbie instalacji zostaje ono dalej jako urządzenie kompozytowe i nie da się wgrać dashboarda.
(03-09-2013 20:35)michael2300 napisał(a): [ -> ]Witam,
U mnie też error wyskakuje informacja o nowszym firmware na urządzeniu.
Dobra poszło, teraz problem z zainstalowaniem sterowników do urządzenia kompozytowego. Prz próbie instalacji zostaje ono dalej jako urządzenie kompozytowe i nie da się wgrać dashboarda.

Których sterowników używasz?
Trzeba użyć sterowników od wersji bez HiLinka, czyli innych, niż były użyte przed flashowaniem.
(30-08-2013 19:58)kmaras77 napisał(a): [ -> ]
(30-08-2013 18:43)Piotro87 napisał(a): [ -> ]Tak zmieniły się i podmieniłem sterowniki i potem nastąpiło zawieszenie (krok 3 fleszowania)

wrzuć plik c:\hwupgradewizard.log i napisz o której godzinie była ta operacja.

Udało się przeinstalować ale teraz nie mam modemu tylko jako dysk usb. W menadżerze mam w zakładkach kart sieciowych JMicron PCI Express Gigabit Ethernet Adapter sterowniki mam ok do wersji bez hilinka - dioda miga na ciemnoniebieski. Nie ma żadnych portów..
Witam.Mam taki problem.Chciałem przerobić sobie mojego hilinka na stale na zwykly modem.Zmieniam tryb w tni i instaluja sie sterowniki te 3 w lpt huawei modem, interface i cos tam jeszcze, ale w kontrolerach pojawia sie urzadzenie kompozytowe usb i teraz nie wiem czy to ma tak byc czy musze doinstalowac sterowniki bo gdy chce flashowac to nie moge podmienic sterownikow bo na liscie mam tylko fc ui interface i potem wyskakuje error.Co mam z tym zrobic?Moze uzywam zlych sterownikow?Sterowniki pobralem z tego tematu na forum wiec powinny byc dobre.Z gory dzieki za pomoc.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Przekierowanie