Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Jaki modem do laptopa mPE/ EX
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
W laptopie znajdują się dwa sloty na karte MiniPCI-E w jednym jest karta WiFi natomiast drugi jest wolny, pomyślałem o zainstalowaniu w nim karty do aero2, tylko jest taki problem ze laptop nie ma wbudowanego czytnika kart SIM. Czy istnieją jakieś karty na mPE zgodne z aero i z czytnikiem SIM? Dodatkowo trzeba by ciągnąc kabelki do tej karty? Ewentualnie coś w przystępnej cenie na ExpressCard i fajnie by było gdyby taka karta jak najmniej wystawała z laptopa/ najlepiej to żeby była całkowicie chowana.
Proszę o info czy jest coś takiego w ogóle w ofercie.
prawdę mówiąc nie kojarzę żadnego modelu minipci-e wyposażonego we własny slot sim i równocześnie zgodnego z Aero2 (ale zalecam zajrzeć na blog Jakuba http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawien...dowie.html bo może przeoczyłem jakiś model)

co do expresscard nie znam żadnej całkowicie chowanej - układ antenowy musi być wystający

jeśli jesteś zainteresowany pisz na PW - mam kartę GE-0421, której mogę się pozbyć (być może za "rozsądną" kwotę), ale tu dodam istotne uwagi:
1) karta ostatnio była sprawdzana z Aero2 jeszcze przed "październikową wymianą", dodatkowo z braku własnego laptopa z takim złączem nie przeprowadziłem dogłębnych testów
2) zdecydowanie nie można powiedzieć, że to "plug&play" - karta pochodzi z Vodafone i wymaga instalacji alternatywnego programu sterującego
generalnie kartę tą kupiłem mając na myśli laptopa ze złączem pccard (taka przejściówka jest w komplecie i w tej konfiguracji były testy), niestety stary laptop skończył żywot i szkoda mi energii na dalszą walkę, bo to jest po prostu nieekonomiczne

jeśli jesteś z Wrocławia zapraszam na testy w tą niedzielę lub w dowolnym terminie między 1 a 20 listopada
Dodam, że modem mPCI-E z własnym SIMem to nie wszystko - takie modemy są dość grube i miejsca musi być dużo, a dodatkowo... musisz i tak mieć anteny wyprowadzone na klapę laptopa, a co najmniej na boki obudowy (przy założeniu, że jest ona plastikowa).
ExpressCard to jedyne rozsądne rozwiązanie z podanych.

Jedyny znany mi modem chowany całkowicie w środku komputera to jeden z Optionów (oczywiście niezgodny z Aero2), który sprzedawał Orange - ale to był PCMCIA/Cardbus.
Przekierowanie