Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: automatyczne wznawianie połączeń [Huawei E3131s-2] po wymianie karty
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Po wymianie karty w Aero2 na nową przestało działać automatyczne wznawianie połączeń. Wcześniej chodziło dobrze.
Mam modem Huawei E3131s-2 z jdtech - i jednym z powodów jego zakupu była opcja automatycznego wznawiania połączeń.

Czy może jest dostępny jakiś sposób aby przywrócić tą wygodną opcję?

Sprawdziłam w ustawieniach:
opcje auto połączeń - automatyczne ponowne wybieranie po rozłączeniu ok
czas ponownego wybierania 5, odstęp ponownego wybierania (sek) 5.
Wyłącz w roamingu ok.

Mam system Windows Vista.

Pozdrawiam
Przepiękny zrzut ekranu, a na nim widać opcję - "Wyłącz w roamingu" w części dotyczącej wznawiania połączeń - trzeba to oczywiście wyłączyć i problem zniknie.
Niestety do momentu pojawienia się nowych kart nie dało się tego przewidzieć i modemy oferowane do końca sierpnia mają tę opcję domyślne włączoną i dlatego potrzebna jest ta drobna poprawka.
Bear jakie to jest oprogramowane.
Ja też mam E3131 ale jest inne , gdyż nie posiadam takiej opcji tj. wznawiana.
To jest oprogramowanie dołączone do modemów dostępnych w JDtech - to właśnie jest jedna z dwóch podstawowych różnic między modemami z Play i z jdtech. Druga zmiana to domyślny profil dla Aero2 już wbudowany w modem.

Można to uzyskać we własnym zakresie, ale jest to modyfikacja dashboardu - wymaga troszkę znajomości rzeczy i przygotowania odpowiedniej modyfikacji dla części firmware modemu. Ponieważ istnieje niezerowa szansa uszkodzenia modemu - nie namawiam do takich zabaw i zapraszam na forum bez-kabli.

Są jednak prostsze metody: np. http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%93...aczen.html
A jak wgram Mobile Partner od Lesiolo to będzie ta funkcja czy trzeba jeszcze wgrać Dashboard 23.x
Mobile Partner od Lesiolo to właśnie dashboard. Jezeli wgrasz wersję z tą funkcją, to być może funkcja będzie, ale jej działanie - to zalezy, trzeba przetestować.
Witam, zauważyłem, że do połączenia z Aero2 nie jest wymagany żaden soft.
Używam modemu Huawei E3131 z sieci Play, po przestawce na 900MHz i skonfigurowaniu połączenia w programie od Play.
w Windows XP => Start / Ustawienia / Połączenia sieciowe / jest ikona Aero2 - połączenie modemowe,
klikając połącz system wybiera numer i rejestruje do sieci.
Wszystko działa i nie ma w tle jakiegoś obciążającego system programu.
W ustawieniach tego połączenia można zmienić na automatycznie łącz ponownie po zerwaniu połączenia.
Postaram się później porobić screeny. jeżeli będzie ktoś chętny.

Pozdro.
Łukasz
W zasadzie stosujesz nieco uproszczoną wersję łączenia się opisaną tutaj:
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-%E2%80%93...aczen.html
Przekierowanie