Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Ubuntu 12.04 LTS aero2 (nowa karta) error
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Mam Ubuntu 12.04 LTS Modem Huawei E3131. Ze starą kartą Aero2 wszystko dzialalo bez problemu po samym wlożeniu karty do modemu, niestestety wraz z nowa karta pojawily sie problemy. Po umieszczeniu karty w modemie diody migaja na niebiesko wyswietla sie dostepna siec PLUS UMTS ROAMING ale nie chce sie do niej zalogowac Ustawienia to : APN : darmowy Numer dostepowy *99# i zaznaczona pozycja zezwalajaca na roaming lecz mimo to nie dziala. Prosze o wmiare dokladna pomoc gdyz jestem laikiem.
Dokladniej
Wyswietla sie "You are now registered on a roaming network" w network managerze ubuntu caly czas APN jest darmowy bez zmian.Do wyboru mam siec tą którą sam "skonfigurowalem" czyli Aero2 ale gdy ja wybiore pojawia sie napis "modem network - you are offline" w tym samym czasie caly czas w network managerze mam "przycmioną" (nie moge w nia kliknac,jej wybrac) zalogowana siec o nazwie "PLUS (UMTS roaming). Tak jak by jestem zalogowany do sieci plus ale nie do aero i nie moge wyswietlic zadnej strony www.
Po utworzeniu nowego profilu (od zera ponownie aero2)sytuacja sie powtarza "pierwsze" logowanie "GSM Network (plus UMTS)" sie loguje ale chwile potem "modem network disconnected - you are offline". APN : darmowy numer *99# i zaznaczona zgoda na roaming w managerze, z plusem caly czas jest polaczenie ale aero2 netu brak.
Ktoś ma pod ręką Ubuntu 12.04 i może sprawdzić działanie E3131 w Network Managerze z nową kartą?
U mnie na Ubuntu działa tyle, że nie mam modemu E3131 tylko Dell 5550. Może wklej tutaj co masz w /var/log/syslog może tam będzie coś pomocnego.
tu jest link do pliku zlogami podczas logowania karty aero2

https://docs.google.com/open?id=0BwizcyR...mszRktaNlU
Niepokoi mnie jedno: dlaczego co kilka chwil pojawia się próba łączenia z domyślnym profilem o nazwie Play Online:

Kod:
Oct  7 13:51:05 incom NetworkManager[768]: <info> Auto-activating connection 'Play Online Default 1'.
Oct  7 13:51:05 incom NetworkManager[768]: <info> Activation (ttyUSB0) starting connection 'Play Online Default 1'

PS: wygodniej pliki tekstowe wrzucać na pastebin, albo coś takiego.
Trochę wcześniej w logach jest łączenie z Aero2 ale nic tam nie widzę, co bym rozumiał ;-)

Jeszcze mi jedna rzecz do głowy przychodzi czy masz zaznaczonego "ptaszka" przy "Sieć komórkowa" u mnie się podobnie dzieje jeśli go nie zaznaczę i wybiorę łączenie z profilem.

Jeśli to nie pomoże, to można spróbować skryptu Sakis3G
http://www.sakis3g.org/#downloading
ściągamy uruchamiamy jako root
Kod:
sudo sakis3G --interactive
Wybieramy modem później odpowiedni port(metodą prób i błędów) potem trzeba podać APN darmowy(Sakis zaproponuje nam niepoprawny http://www.plus... natomiast jeśli poprosi o wpisanie loginu i hasło podajemy byle co.
Mam zaznaczona "siec komurkowa" wczoraj modem polaczyl sie z siecia aero2 i dzialal ale po godzinie rozlaczyl i ponownie nie dalo sie juz nawiazac polaczenia podobnie. Przegladarka google chrome podaje info. "Error 130 (net::ERR_PROXY_CONNECTION_FAILED): Proxy server connection failed." Czy to mozliwe ze trzeba wprowadzic konkretne ustawienia proxy ? jesli tak to jakie w ubuntu ?
W Ubuntu jest znany problem ze wznawianiem połączeń - przy połączeniu przez Network Managera po zerwaniu trzeba modem odłączyć i podłączyć ponownie - polecam przygotowanie skryptu wvdial, który przejmie wszystko na siebie, opisane między innymi tutaj: http://dug.net.pl/tekst/197/aero2_z_mode...wei_e3131/
może jakaś komenda resetująca modem wysłana to /dev/ttyUSB0 by pomogła? Sierra reaguje na AT!RESET może Huawei podobie?
Serwer proxy raczej nie ma tu nic do rzeczy. Najprościej sprawdzić pinga
Kod:
ping wp.pl
i jeszcze czy mamy połączenie
Kod:
ifconfig
powinien pojawić się interfejs ppp0
Wiesz co zrobic gdy chcac "wymusic" w modemie umts 900
echo "AT^SYSCFG=14,0,3FFFFFFF,1,2\r" >/dev/ttyUSB0 wyskakuje
"permission denied" ?. Poprzedzajac ta komende sudo powinna wyskoczyc prosba o chaslo roota tak sie jednak nie dzieje ?
też mnie to zastanawia dlaczego u mnie nie działa
można sobie poradzić tak
Kod:
sudo su
echo "AT^SYSCFG=14,0,3FFFFFFF,1,2\r" >/dev/ttyUSB0
U mnie po przejściu w roaming z nową kartą, wszystko siadło, rozłącza co chwilę, często wogole nie chce sie połączyć, transfery po kilka kilobajtow na sekunde w porywach !

http://img29.imageshack.us/img29/3703/screenshotyh.png

a było tak pięknie ... Sad

modem hauwei E169.

znalazłem takie coś:

Kod:
Trzeba było wpisać nowy numer *99***1#
zamiast *99#

Czy może ktoś to przetestować, ja aktualnie nie mogę, dopiero wieczorem.
Pisałem o tym wiele razy na forum - ta jedynka to wybór profilu zapamiętanego w urządzeniu (tzw. CID, czyli Connectio ID). Ponieważ modemy zapamiętują zwykle tylko jeden APN i to z ostatniego połączenia, podawanie tego numeru jest pozbawione sensu.
Aha, no to przepraszam za zamieszanie, nie wglebialem sie jeszcze w to forum. Czyli zostaje zgloszenie usterki, reklamacja, a na koniec skarga do UKE.
No i koniecznie testy proponowanych rozwiązań Smile
(09-10-2012 11:34)jakubd napisał(a): [ -> ]No i koniecznie testy proponowanych rozwiązań Smile

Przetestowane wymuszanie UMTS 900, przetestowane skrypty i inne programy do łączenia, przetestowane rownierz na innym komputerze z win7, naprawde wyczerpane juz wszystkie mozliwosci. A pozatym skoro wczesniej działało bez najmniejszych problemow na tym samym modemie, tylko innej karcie, to znaczy, ze ktos cos z aero2 przekombinował i wina lezy po ich stronie.
Jeżeli ustawienie blokady na pasmo UMTS 900 MHz powoduje, że na liście dostępnych operatorów nie ma Plusa, to po prostu wyłączyli nadajnik. Ale jeżeli jest i modem miga na niebiesko - to musi działać.
Ustawilem konfiguracje modemu na "sztywno" wedlug podanych komend, innych sieci poza plusem (umts roaming)/aero nie wykrywal (karta playa nie byla widoczna nie logowal sie do sieci) i sytuacja byla byla taka sama jak przed zmianom na umts 900. Modem zalogowany do sieci plus (UMTS roaming) ciemnoniebieska dioda miga ale do aero2 nie przepuszcza ?
Dziś się poprawiło, wygląda to tak:

http://imageshack.us/a/img441/7977/screenshot1kc.png

odpukać narazie działa dobrze.

EDIT

Jednak odwołuję, chodziło tak parenaście minut i wszystko nagle wróciło do normy, czyli transfer max. 2 KiB/s, porażka.
Joebuddy: miganie na ciemnoniebiesko oznacza, że modem jest gotowy do połączenia - tylko trzeba mu wydać polecenie. I Network Manager powinie to zrobić bez problemu (prawidłowo ustawiony). Ja bym sprawdził w Windows.
redwater: modem "wkręcił się" na obroty, utrzymał połączenie i do czasu zatrzymania ruchu i przełączenia na zły nadajniku lub tryb UMTS przyblokował się - pytanie, czy wymuszenie UMTS 900 MHz w tym nie pomoże - bo zwykle pomaga.
Stron: 1 2
Przekierowanie