Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Wymuszanie UMTS 900 MHz w modemach Huawei
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przełączanie między trybami UMTS (ciemnoniebieski) i HSPA (jasnoniebieski) jest absolutnie normalne. Wymuszenie, jak zauważyłeś, czasem ułatwia modemowi powrót do trybu HSPA.
Generalnie tak ma być.
ok, czyli jak zahaczykuje W900 w nowym firmwarze (w obecnym mam to zablokowane i nie mogę zmieniać częstotliwości. W900 jest w nim odhaczykowane), to przy ciemnoniebieskim powinienem mieć internet? tylko, z tego, co widzę po rożnych wpisach, z około ~2 razy mniejszą prędkością niż turkusowy W2100?
dodatkowo wywalamy GSM900, żeby zielony się nie uaktywniał?

http://i50.tinypic.com/9sgdbk.png

dlaczego nie sugerujecie haczykować W2100?
Jeżeli mówimy o Aero2, to po wymuszeniu W2100 nie zalogujesz się wcale do sieci.
Żaden znany mi firmware do E3131 nie blokuje opcji wymuszania pasm, więc nie do końca wiem, o czym mówisz.
Wymuszenie UMTS 900 MHz jedynie ułatwia modemowi przechodzenie między trybami pracy i uniemożliwia przypadkowe przełączenia na W2100, co może powodować zacinanie się transmisji.
Wymuszenie UMTS 900 polega między innymi na wyłączeniu GSM 900. Nie ma to wpływu na zielony kolor diody, który w Aero2 zawsze oznacza jakiś problem (Aero2 nie posiada infrastruktury 2G).
Dobra, zainstalowałem nowy firmware, odhaczyłem GSM900, chociaż z tym zielonym kolorem nigdy nie miałem problemu, po kilkunastu sekundach zamieniał się w ciemnoniebieski.

Co do turkusowego, po kilku restartach modemu, raz się udaje złapać prawidłowe przełączanie ''aktywny turkusowy/uśpiony ciemnoniebieski'' a raz znika po kilkunastu sekundach, a internetu nie ma. Czy tak wygląda normalna sytuacja w użytkowaniu aero2?
Gdzieś czytałem, że ktoś odpala radio internetowe, aby prowokować wejście na turkusowy.
Nie wiem o co chodzi z tym firmware i po co zmieniałeś.

Przy przeciążeniu sieci nie pomoże nawet wymuszenie UMTS 900 MHz - niestety.
Chciał bym używać modemu z iPlusem, wcześniej ustawiony był na wymuszenie 900. W NetInfo zmieniłem ustawienia na technologia: automat, kolejność: automat, pasmo: wszystkie, roaming: wyłączony, komutacja: CS i PS. Czy to poprawna konfiguracja?
tak, jest to jedna z wielu poprawnych konfiguracji
(29-11-2012 23:21)jakubd napisał(a): [ -> ]Nie rozumiem pytania - Aero2 na nadajnikach Plusa nie działa. Tylko na nadajnikach Aero2 UMTS 900 MHz (widocznych w eterze jako Plus).

Teraz to i ja już nie rozumiem. W prostej linii do nadajnika areo2, mam około 18km. Karta zainstalowana w telefonie(Samsung i5700 spica), loguje się do sieci plus w roamingu i pięknie działa internet na dwóch komputerach po wifi poprzez telefon. Natomiast wprowadzając w/w parametry do modemu play e3131, nie widzi sieci aero2 a do plusa za nic nie chce się zalogować(tzn. w mobilepartner nie widzi zasięgu aero2 ale widzi plus GSM i UMTS)
Jest ktoś chętny aby to wytłumaczyć?
A po wymuszeniu UMTS 900 jakie siedzi widzi? W końcu o wymuszaniu jest ten wątek.
Po wymuszeniu W900 nie widzi totalnie nic. Czemu jednak telefon się pięknie loguje?

Edit: widzi mi Plus ale tylko w opcji "zmiana operatora".
A jak umieścisz telefon dokładnie w miejscu, w którym znajduje się modem? Może to po prostu komputer zakłóca sygnał Aero2?
wgranie nowego firmware + wymuszenie 900mhz @ huawei e173u2 = OGROMNA poprawa stabilności połączenia, internet szybciej sie łączy, rzadziej rozłącza, same zalety. Polecam tą metodę Smile
W sumie to tutaj jest: http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e173...-dzialania

Tylko czemu nie jest to podczepione, to ja nie wiem Tongue
grzech1991 napisał(a):Tylko czemu nie jest to podczepione, to ja nie wiem
nie wiem, ale podwiesiłem, jak chcesz, to przecież masz możliwość podpinania...
Sęk w tym, że było i ktoś ściągnął Tongue
Ja kupiłem modem w Play zainstalowałem sobie mobile partnera jakiego chcę oczywiście nie PLAYONLINE bo to dawno przestarzałe i nie modne wpisałem APN i tyle roboty wszystko działa bez wymuszania przestawiania mam nową kartę Areo2. Mi osobiście najbardziej się spodobał Internet Manager z T-mobile działa wznawia połączenia i internet lata jak trzeba. Zmieniłem tylko w top netinfo na roaming włączony ale to nie ma żadnej różnicy internet mam zawsze nawet bez zmiany.

http://darmowyinternet.net/konfiguracja-...cia-aero2/
Wymuszanie w zasadzie nie jest konieczne. Pomaga w specyficznych lokalizacjach i przy problemach z utrzymaniem połączenia.
nie jest konieczne, ale jest wskazane - sieci WCDMA900 są wyszukiwane w ostatniej kolejności przy włączonych wszystkich pasmach, a jeśli modem pracuje tylko w 3G + WCDMA900 to są pierwsze w kolejności Big Grin bo nic innego nie ma do wyszukiwania
Mam cały czas 3+ a w budynku 3G przebywam w centrum Lublina a na mapie jest cały obszar na fioletowo czyli mam ful prędkość. Czy przestawiać coś czy zostawić tak jak wszystko jest oryginalnie na automacie?. Czy może roaming zostawić włączony TNI?. Przy wyłączonym też działa i pisze Areo2 Połączono (roaming).
Zasada zawsze jest prosta - jeżeli działa poprawnie, nie dotykaj.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Przekierowanie