Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Pentagram TAB 7.0 P 5331 Android 4.0 Tablet 7"
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Kupiłam 2 dnii temu w sklepie internetowym Baltrade Tablet 7" Pentagram TAB 7.0 P 5331 Android 4.0. Kupiłam też na Allegro modem Play- Huawei E173 u-2. W sklepie, gdzie kupiłam tablet poinformowano mnie, że w tym tablecie to będzie działał w.w. modem.
Nie dość, że tablet nie działa to jeszcze i ten modem nie działa. Tablet działa tylko jak jest podłączony do prądu w kontakcie czy przez USB. Po wyłaczeniu resetuje się data godzina (na 1.01) i data. Nie włącza się. Bateria naładowana na full. Tablet nie włącza się normalnie, trzeba przez kable. No i po co mi taki tablet. Nawet strona internetowa Pentagramu w tym tablecie się nie uruchamia, nie łaczy nawet przez Wifi, a Wifi widzi i jest uaktywnione. Wczoraj mi napisano na maila, że Aero nie działa w żadnych tabletach. A ja myślałam, że będę miała taki mały przenośny komputerek. Teraz muszę odesłać ( nie wiem czy moge w ramach 10 dni), bo go testowałam. W sumie tablecik niezły, bo ma wewntrzną kartę pamięci i adapter do karty pamięci zewnętrznej, ma Wi-Fi. Dobra klawiatura i czcionka. Przydałby się tylko Bluetooth i drugie gniazdko do USB. Przez to, że ma tylko jedno gniazdko to nie mogę nic podłączyć jak musi być kabel podłączony. Nie mam tabletu, nie mam internetu z karty Aero i w sumie jestem już załamana.
Ola
1. Wygląda na to, że tablet jest po prostu uszkodzony - po naładowaniu baterii (zwykle kilka godzin) powinien działać co najmniej kilka godzin. Jeżeli tak nie jest - urządzenie kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej lub wymiany.
2. Modem pewnie działa, ale jak tabletu nie możesz uruchomić bez zasilania, to pewnie nie da się podłączyć do niego modemu (sprawdź np. z normalnym komputerem).
3. Do 10 dni możesz zawsze zwrócić produkt bez podania przyczyny, nawet po jego wyjęciu z pudełka i uruchomieniu (czynności zwykłego zarządu). Jeżeli jednak urządzenie poza tym ci odpowiada, rozważ po prostu reklamację - baltrade to nie jest firma krzak i pewnie wywiąże się ze swoich zobowiązań - zażądaj tylko wymiany na nowy, a nie naprawy, która może trwać bardzo długo. Według mnie można po prostu zadzwonić do nich i zapytać co proponują.
(30-09-2012 12:27)jakubd napisał(a): [ -> ]1. Wygląda na to, że tablet jest po prostu uszkodzony - po naładowaniu baterii (zwykle kilka godzin) powinien działać co najmniej kilka godzin. Jeżeli tak nie jest - urządzenie kwalifikuje się do naprawy gwarancyjnej lub wymiany.
2. Modem pewnie działa, ale jak tabletu nie możesz uruchomić bez zasilania, to pewnie nie da się podłączyć do niego modemu (sprawdź np. z normalnym komputerem).
3. Do 10 dni możesz zawsze zwrócić produkt bez podania przyczyny, nawet po jego wyjęciu z pudełka i uruchomieniu (czynności zwykłego zarządu). Jeżeli jednak urządzenie poza tym ci odpowiada, rozważ po prostu reklamację - baltrade to nie jest firma krzak i pewnie wywiąże się ze swoich zobowiązań - zażądaj tylko wymiany na nowy, a nie naprawy, która może trwać bardzo długo. Według mnie można po prostu zadzwonić do nich i zapytać co proponują.
Dzisiaj odesłałam. Na nowy raczej nie liczę, a wolałabym nowy. Pewnie oprogramowanie mi wgrają, bo ja nie mogęniestety. To wszystko przez ten kabel USB bez którego nie można się obejść. Bez niego tablet się nieuruchomi. Widzi świetnie (też mam router Pentagram w domu) Wifi, ale ma problemy z połączeniem. Poza tym data się resetuje:-). Ciekawa jestem czy wgrają mi tylko najnowsze oprogramowanie czy to może coś jeszcze z biosem. Tablecik byłby fajny, tylko nie ma Bluetooth, na dodatek powiedziano mi, że Aero2 nie działa z żadnymi tabletami ,dopiero dzisiaj, jak już miałam2 dni w dimu, Przedtem powiedzano mi, ze z tym tabletem Aero2 będzie działalo w modemie Hauwai 173U, Kupiłam taki na Playa, ale nie mam możliwości sprawdzić, bo tylko 1 gniazdko USB. Jakby normalnie działał to jest przejściówka do USB, ale modem wielki i będzie się bardzo dyndałna tej nie za krótkiej przejściówce.
Przepraszam za pismo, ale są niedogodności na tej stronie z poprawianiem teksti i trzeba od nowa pisać, a mnie sie w tym momencie nie chce, zresztą moge znowu zrobć literówkę.
Pozdrawiam,
Dostaniesz nowy, to rzadko się naprawia, zwłaszcza jak jest nowe.

A całość zadziała z Aero2 pewnie bez problemu.
(02-10-2012 11:48)jakubd napisał(a): [ -> ]Dostaniesz nowy, to rzadko się naprawia, zwłaszcza jak jest nowe.

A całość zadziała z Aero2 pewnie bez problemu.

Wczoraj dzwonił do mnie pan z Baltrade i powiedział, że wgra oprogramowanie i zaraz mi odeśle ten sam.
Muszę jeszcze zadzwonić i poprosić o nowy, ale nie wiem czy moje prośby zostana wysłuchane.

Dziękuję i pozdrawiam,
Ola
Chcę dodać, że pentagram i manta to szajs. Widziałem wiele urządzeń tych marek, do dziś tylko trzyma się DVD u dziadka bo sporadycznie z niego korzysta.
Nie przesadzajmy - podstawowe swoje funkcje wykonują całkiem dzielnie, ale faktycznie górna półka to to nie jest.
Przekierowanie