Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Brak dostępu do sieci Kraków Pilotów
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Tak mialo byc - zobacz tutaj
http://jdtech.pl/2012/10/aero2-wylaczani...onami.html
fragment na dole artykulu kursywą
Przeczytane. Dzięki

U ciebie też dalej internetu nie ma?
Niestety dalej nie ma, niedobrze że nic z tym nie robią pomimo kilku wysłanych zgłoszeń o awarii. To już ponad miesiąc jak BTS się zepsuł.
Dokładnie, to bardzo długi okres, nawet jeśli ludzi korzystających z tego zepsutego nadajnika jest garstka.
No nic.. i tak pozostaje nam tylko czekac az laskawie cos z tym zrobią.
Nie zapomninajcie wysyłać im co jakiś czas ponownie zgloszen o awarii.
To są nadajniki Aero2 (oni są właścicielem infrastruktury) w tej chwili wieszane tylko na instalacjach Plusa. Jednak te systemy Aero2 wysyłają w powietrze wyróżnik 260-01, czyli Plusa.
OK, czyli fizycznie to jednak aero2 i dopóki nie naprawiają nadajnika sieci nie będzie Sad
Jeżeli to faktycznie wina nadajnika (a wszytko na to wskazuje) to tak to mniej więcej wygląda, ale inżynieryjną część realizuje teraz pewnie Plus.
Przypominam, wysyłajcie im z dnia na dzień , zgłoszenie o usterce, niech wkoncu coś w tej kwestii zrobią.
Internetu nie ma już coś koło połtorej miesiąca, a odpowiedzi z ich strony na ten temat brak.
Panowie, którzy mieli ten sam problem co i ja.
Po długim nękaniami boku aero, wkońcu dostałem od nich wiadomość.
Odezwali się wczoraj, lecz dzisiaj dopiero sprawdziłem pocztę.
Pierwszą wiadomość wysłali o 11:33 "Temat zgłoszony w dziale technicznym, proszę czekać na weryfikację." Byłem zadowolony, że wkońcu chcą się podjąc roboty i usunąć usterkę.
Potem zerknąłem że dostałem jeszcze jedną wiadomość o 13:34 "Dział techniczny potwierdził, że awaria na stacji bazowej obsługującej ww. lokalizację w zakresie transmisji została usunięta."
Muszę przyznać, myślałem że mojego problemy związane z netem wkońcu zostały rozwiązane, jednakże po przełożeniu kart play na aero i sprawdzeniu efektu szybko się rozczarowałem.
Jest tak jak było, łączy do sieci, dioda miga w większej mierze na ciemno niebiesko, czasem sie zmienia na turkusowa. Połączenie żekomo jest nawiązane, ale strony nie są wyświetlane.
Zauwazyłem że w play mobile zdarza się że nazwa sieci zmieni się od czasu do czasu z WCDMA PLUS(Roaming) na HSPA PLUS(Roaming) , a w TNI w PLUS GSM: HSPA na UMTS
Dodatkowo, czasem jest wykrzyknik przy wskaźniku poziomi sygnału, a czasem go nie ma.
No i przy probie wlaczenia jakiejs strony, pokazuje transfer ze wysyla i odbiera, ale strona się nie wyswietla.
Czyli jest wszystko tak jak przed interwencją z ich strony. Może to u mnie jest jednak coś skopane, dlatego piszę by Ci co mieli taki sam problem jak ja, sprawdzili na tą chwilę czy u nich jest już wszystko ok.
Dzięki za wiadomość, teraz nie jestem w domu, ale jak tylko będę to sprawdzę jak jest u mnie i dam znać.
Jakies rady? U mnie dalej nie działa mimo działań aero
Ja nie mam internetu z aero od soboty. Telefony w aero milczą. Poraz kolejny się potwierdza, ze co darmowe to do niczego. Czas poszukać komercyjnych rozwiązań, a aero niech się udławi tym swoim internetem.
Kurcze, ja ciągle nie sprawdziłem czy u mnie jest, będę mógł sprawdzić dopiero w przyszłym tygodniu, ale jak tylko sprawdzę to dam znać
m
(30-10-2012 21:42)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]Fafik już czekam na odpowiedz Smile ale nie liczylbym na wiele ;P

Wczoraj byłem, sprawdziłem i dalej nie działa, objawy takie same jak wcześniej - połączenie zostaje nawiązane, jakieś małe ilości danych są przesyłane, ale strony się nie otwierają. Więc nic nie zrobili :-(. Wyślę im jeszcze raz zgłoszenie usterki, ale szanse że coś z tym zrobią sa małe...
m
Własnie sprawdziłem poczte i ponowna odpowiedz ze strony aero:
"Witam,

Temat został ponownie zgłoszony w dziale technicznym dnia 26.10, na razie nie został zweryfikowany.

Zgodnie z Reg.BDI zgłoszenie jest rozpatrywane w ciągu 30dni.

Pozdrawiam,

BOK Aero2 Sp. z o.o.
Bezpłatny Dostęp do Internetu"

co wy na to? Może źle myślę, ale wydaje mi się ze sobie zaprzeczają skoro 26 pazdziernika napisali że:"Dział techniczny potwierdził, że awaria na stacji bazowej obsługującej ww. lokalizację w zakresie transmisji została usunięta."

Dzieki za info Smile u mnie to samo
20.11.2012 r.
Tez mialem problemy z nowa karta i modemem e173

kupilem modem e3131 i 18 listopada próba i nic

a dzis juz sobie wypelnilem karte zgloszenia braku netu i przeszedlem do ustawien w mobile partner , zmienilem na only WCDMA i wczesniej tylko pasmo 900 i wszystko hula

pelne zaskoczenie

sprawcie u siebie czy nareperowali nadajnik czy moze wina ustawien

pozdrowienia
Dobra wiadomosc dla wszystkich ktorzy mieli problem z aero na PILOT. Internet działa!! Kto z krakowa, z checia poswietuje ;D zajebista wiadomoscWink
Zeby nie bylo tak milo to wspomne ze internetu nie mialem 2 miesiące Wink
Dodam jeszcze że internet jest w miarę stabilny. Choć były momenty, w sumie 3 że w ciągu dnia, bodajże po 13, 17 no i teraz przed 20, ze korzystanie z neta było praktycznie nie możliwe (zdarzyło się, że nie wyświetliło wogóle strony) Jednakże, wygląda na to ze to takie chwilowe było. Teraz wydaje się, że wróciło do normy.
Jakby coś się zmieniło dam znać.
Potwierdzam legendę miejską co do Wrocławia - pokrycie sygnałem jest tutaj słabe - na pewno w porównaniu do Warszawy. W centrum jest dużo dziur i w godzinach szczytu sieć jest przeciążona.
Na tą chwilę mogę stwierdzić, że internet po wielkiej zmianie, działa gożej niż przed.
Bywają momenty, że internetu nie ma przez chwile, a także jeśli jest to tak zamula, że nie da się normalnie z niego korzystać.
Natomiast nie jest to na szczęście cały czas. Godziny tego gorszego działania są różne.
Tyle na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć
No ciekawi mnie jak szybko stracę cierpliwość do aero.
Po raz kolejny internetu nie ma, pomimo połączenia z siecią. Dobrze że został mi jeszcze pakiet z play.

Dodam jeszcze, że miewam teraz problemy, że niby pokazuje mi sieć w play online , oraz w tni praktycznie zasięg 100%
a jak łączę przez play online to pisze(nie pamietam dokladnie) nie można nawiązać połączenia.

W tni natomiast http://img-host.eu/di/VZYL/Bez tytułu.png

Dodam, że wkońcu połączyło, ale internetu nie było. W ikonce przy zasięgu wykrzyknik przy monitorku.

Nic tylko pozazdrościćWink

W końcu aero odżyło.. i znowu padło
Czy ktoś spotkał się z przypadkiem, że mimo połączenia z aero, nie ma internetu? Nie ma na to reguły, nawet jeśli za pierwszym razem się dobrze połączy, następnie 4 razy z rzędu łączy automatycznie bez problemu, to za 5 razem może znów połączyć automatycznie, ale strony nie będą się wyświetlać. Jedyne na to wyjście, to rozłączać aż załapie na nowo.
Podczas uruchamiania nowych masztów takich zgłoszeń było sporo. Po czym nadajnik znikał z eteru.... i pojawiał się po kilkudziesięciu godzinach w pełni sprawny.
To u mnie to już jakiś dobry czas trwa. No i niekiedy po prostu jak źle załapie, i gdy się go rozłączy i po chwili na nowo połączy to internet od razu hula. Nie było czegoś takiego że nie było go kilkudziesięciu godzin, raczej to kwestia minut
stawiam na to, że to kolejny przejaw wadliwego działania E173
Stron: 1 2 3
Przekierowanie