Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: uszkodzona/nieaktywna karta czy inny problem?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam, mam problem z siecią aero2.
Kartę mam jakieś 2 miesiące i przez ten okres nie udało mi się połączyć z tą siecią nawet raz. Główne urządzenie to Tablet Huawei s7 slim, ale mam też LG GT540 i nokię n8, a ostatnio kolega udostępnił mi modem huawei e169 (próby połączenia zgodnie z instrukcją na blogu jdtech). Jednak bez powodzenia, co może być przyczyną, czy ktoś dostał uszkodzoną/ nieaktywną kartę ?
W załączniku widać jak problem wygląda na tablecie.
Proszę o sugestie.

Pozdrawiam
Karol
To co pokazujesz na zrzutach jest opisane w FAQ Aero2 - http://jdtech.pl/2011/09/aero2-najczesci...tania.html - w punkcie III.4 - to objaw blokady TS11 (od 1 października tego problemu pewnie nie będzie - z wymienioną kartą).
W kwestii pozostałych urządzeń nie podałeś objawów - E169 (bez G) powinien znaleźć sieć i normalnie się zalogować (miganie na niebiesko) oraz nawiązać połączenie po ustawieniu prawidłowego APN. No chyba, że sygnał Aero2 jest po prostu za słaby - wyjdź na świeże powietrze i spróbuj jeszcze raz.
(24-09-2012 01:57)jakubd napisał(a): [ -> ]To co pokazujesz na zrzutach jest opisane w FAQ Aero2 - http://jdtech.pl/2011/09/aero2-najczesci...tania.html - w punkcie III.4 - to objaw blokady TS11 (od 1 października tego problemu pewnie nie będzie - z wymienioną kartą).
W kwestii pozostałych urządzeń nie podałeś objawów - E169 (bez G) powinien znaleźć sieć i normalnie się zalogować (miganie na niebiesko) oraz nawiązać połączenie po ustawieniu prawidłowego APN. No chyba, że sygnał Aero2 jest po prostu za słaby - wyjdź na świeże powietrze i spróbuj jeszcze raz.

Ten tablet powinien działać z ts11 według tabeli na blogu.
Karta jest w miarę nowa (2 miesiące) i po sprawdzeniu numeru karty nie podlega wymianie, czy jest możliwe, że przysłali mi kartę, która miała być aktywna dopiero po dwóch miesiącach (od 1 października), okaże się za parę dni.
Nie spodziewałem się wiele po darmowej usłudze.
Jednak absolutnej bezużyteczności tej usługi się nie spodziewałem.
A sprawdzałeś na świeżym powietrzu/bliżej nadajnika?
Przekierowanie