Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Brak dostępu do sieci pomimo połączenia
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
od kiedy mam Aero2 używam do połączenia z siecią Top netinfo ver. 3.65
nigdy nie miałem problemów, aż do wczoraj. po połączeniu przez pełną godzinę status połączenia jest aktywny. jednak gdy w przeciągu 1min nie włączę przeglądarki muszę ustanowić połączenie ponownie, pomimo aktywnej sesji. jeżeli chcę mieć ciągłość w połączeniu włączam youtube i pierwszy z brzegu film o długości min 1h. jednak jeśli przestanie ładować film mogę zapomnieć o przeglądaniu sieci. najdziwniejsze jest to, że cały czas połączenie jest aktywne. spotkał się ktoś już może z tym problemem?
Prawdopodobnie masz problem z przełączaniem się modemu w tryb UMTS (ciemnoniebieska dioda). Ustaw pinga, żeby wykonywał się co kilak sekund z pakietem około 1024 bajty i powinno pomóc. Odpalanie filmu jest totalnie bez sensu.
możesz mi jeszcze podpowiedzieć gdzie znajdę opcję do ustawienia pingu? ciemnoniebieska dioda cały czas miga w modemie
Zaraz, w czasie połączenia miga ci dioda? co to za modem? ZTE?
(19-09-2012 16:45)tnioj napisał(a): [ -> ]możesz mi jeszcze podpowiedzieć gdzie znajdę opcję do ustawienia pingu? ciemnoniebieska dioda cały czas miga w modemie
Może zwyczajnie puść pinga z konsoli. W Windowsie XP start->uruchom, wpisz:
ping onet.pl -l 1024 -t
Ten ping ma wadę, że nie robi go co zadany czas, tylko raz za razem, co powoduje niepotrzebne obciążenie łącza.
Jeżeli używasz TNI, to ten program ma odpowiednią funkcję w sobie wbudowaną.
mój modem HUAWEI E1752. Niebieska dioda miga gdy nie ma połączenia, gdy połączy jest stale niebieskie. poszperam w programie żeby zadać ping
Przekierowanie