Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: ZTE MF60 nie łączy się z komputerem, brak początkowej strony
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam
Kupiłem wczoraj ten router do pracy z karta Aero2, lecz po zainstalowaniu oprogramowania raz polaczyl sie z kompem i pokazala sie strona konfiguracji, a teraz niestety juz nie chce, wyskakuje komunikat, ze strona nie zostala odnaleziona,jak wpisuje adres 192.168.0.1 tez nic sie nie dzieje...
Na routerze pojawia sie komunikat "Service limited" i oczywiscie "disconnected" zasięg jest ok, mieszkam pod Warszawa.
Prosze o pomoc
Hm... jakie oprogramowanie i po co instalowałeś, bo nie bardzo wiem? To wbudowane w modem przez kabel USB? Zostaw je w spokoju, jak i całe USB po czym połącz się z routerem przez wifi i wtedy próbuj. Odłącz też wszystkie inne kable sieci komputerowych itd.
(14-09-2012 10:58)jakubd napisał(a): [ -> ]Hm... jakie oprogramowanie i po co instalowałeś, bo nie bardzo wiem? To wbudowane w modem przez kabel USB? Zostaw je w spokoju, jak i całe USB po czym połącz się z routerem przez wifi i wtedy próbuj. Odłącz też wszystkie inne kable sieci komputerowych itd.

Tak,chodzi o to oprogramowanie z modemu,automatycznie sie instalowalo jak podlaczylem go po kablu USB.
Laptop nie ma zadnych kabli sieciowych w sobie, tylko WiFi neostrady z innego routera

Mam sie polaczyc moim tym modemem ZTE przez WiFi z routerem, ktorym mam w domu ? sorki ze sie pytam,ale nie bardzo rozumiem i nie wiem jak to zrobic...
jakbys mogl napisac po kolei co mam zrobic bede wdzieczny Smile
Czy wiesz, czym jest MF60? To nie jest modem podłączany przez USB, tylko router WiFi, taki jak ta twoja domowa neostrada, tyle że bateryjny. Więc połącz się z nim przez WiFi, tak jak bozia przykazali Smile I dopiero konfiguruj.

Oprogramowanie wbudowane w modem i instalowane w ten sposób robi tylko jedno - instaluje wirtualną kartę sieciową, która zapewnia kontakt z routerem tak, jakbyś połączył się z nim bezprzewodowo. Jednak po takiej operacji masz dwa łącza sieciowe - przez neo i przez MF60 i podobnie jak w modemach HiLink powoduje to często problemy, bo mało kto ma pojęcie o zawiłościach masek, sieci i podsieci IP.
Wlasnie tegpo sie obawialem ze to jest przyczyna,ale nie wiem nawet jak to odinstalowac, mam Viste.
Wiem,ze jest to router taki jak mam w domu tylko ze na baterie,ale w dalszym ciagu nie mam pojecia jak sie nim polaczyc przez Wifi,bo tamten router konfigurowalem przez komputer laczac sie ze strona i tam sobie poustawialem wszystko.
To co zainstalowałeś nie przeszkadza.

Zaraz, bo nie rozumiem, nie wiesz jak się łączyć z sieciami WiFi? Wybierasz sieć z listy sieci (program sterujący kartą WLAN jest gdzieś w przy zegarku) i klikasz połącz. Nazwę sieci i hasło do sieci tworzonej przez MF60 masz pod baterią.

Ten router konfiguruje się podobnie jak tamten od NEO - przez stronę "internetową" (precyzyjniej: przez przeglądarkę internetową). Jej adres to ufi.home lub 192.168.0.1, ale najpierw musisz mieć połączenie z routerem i nie mieć innych połączeń z innymi sieciami (na wszelki wypadek).
(14-09-2012 11:50)jakubd napisał(a): [ -> ]To co zainstalowałeś nie przeszkadza.

Zaraz, bo nie rozumiem, nie wiesz jak się łączyć z sieciami WiFi? Wybierasz sieć z listy sieci (program sterujący kartą WLAN jest gdzieś w przy zegarku) i klikasz połącz. Nazwę sieci i hasło do sieci tworzonej przez MF60 masz pod baterią.

Ten router konfiguruje się podobnie jak tamten od NEO - przez stronę "internetową" (precyzyjniej: przez przeglądarkę internetową). Jej adres to ufi.home lub 192.168.0.1, ale najpierw musisz mieć połączenie z routerem i nie mieć innych połączeń z innymi sieciami (na wszelki wypadek).
Wiem,że konfiguruje się ten router poprzez te adresy bo raz się na samym początku polaczylem,a teraz nie mogę,więc pewnie cos się poprzestawialo w ustawieniach sieci.
Probuje się teraz połączyć z tym routerem moim smartfonem,w.pracy jestem więc nie mam teraz swojego laptopa,ale hasła nie chce przyjąć,
Co moze być przyczyną,że hasło nie pasuje ?
Próbowałem dużymi i małymi literami,na wszystkie sposoby i nie chce przyjąć
Hasło sieci WiFi? Są musisz uważać na kilka rzeczy. O i 0 wyglądają podobnie, l i I są identyczne. Wielkość liter ma znaczenie.
Jeżeli nie wiesz co i jak, to przywróć ustawienia fabryczne: przytrzymaj power i WPS, aż urządzenie się wyłączy i włączy ponownie.
Przekierowanie