Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: problem z polaczeniem aero2 lublin
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
witam,

Mniej wiecej od momentu przydzielenia nowej puli adresow IP nie moge korzystac z aero2. Przez 4 tygodnie udalo mi sie polaczyc 2 razy niestety bez dostepu do internetu. Te dwie udane proby wykluczaja uszkodzenie karty wskazujac na problem z btsem (oddalony o 800m), gdy uruchamiam modem bez karty sim program top netinfo skonfigurowany pod aero2 czasem pokazuje polaczenie, sile sygnalu itd lecz nie pobiera ip i nie mam dostepu do internetu. Modem to ZTE MF 636. Mam tez watpliwosci wobec sterownikow bo modem po restarcie komputera nie jest wykrywany przez system (win7), musze odlaczyc i podlaczyc gdy system jest na chodzie. Menadzer urzadzen nie zglasza zadnych problemow ze sterownikami wiec wyglada na to ze wina lezy po stronie btsa. Na innym kompie z win XP wystepuje ten sam problem.

Edit:
Dzis kolejna udana proba polaczenia z btsem jednak bez dostepu do internetu i niemal z natychmiastowa utrata zasiegu, na poczatku modem wysylal pakiety nie odbierajac zadnych.
Modem z Orange?

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
zgadza sie
"Śmierdzi" mi to problemem komputerem lub systemem operacyjnym - (problem z wykryciem przy odpaleniu) - może za słabe zasilanie w gnieździe USB (użyj innego, odłącz wszystkie inne urządzenia USB). Może także modem ma jakieś "ale" poza tym - jak możesz sprawdź go w innym komputerze.
Na innym kompie z win XP to samo, po ponownej instalacji sterownikow i oprogramowania modem jest wykrywany poprawnie.
Spróbuj w zasięgu innego BTSa Aero2.
Zrezygnowalem z 20cm przedluzacza USB i teraz na 2 z 3 portow USB modem jest wykrywany poprawnie, laczy sie z siecia prawie za kazdym razem jednak caly czas tylko wysylam pakiety, brak internetu. Sprobuje wieczorem.
Niestety jakość przedłużacza ma znaczenie Smile
Przekierowanie