Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Brak zasięgu czy coś innego ??
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam Forumowiczów,

bardzo proszę o pomoc z dostępem do AERO2.

Moja lokalizacja: Zator, powiat Oświęcimski, województwo Małopolskie.

Modem: Huawei E3131, z przedłużką USB 1,8M

Z bazy BTS wynika, że w miejscowości mam BTS Play 1x E-GSM/UMTS, T-Mobile 2x (pasmo 900 i 900/1800), Orange 1x (pasmo 900),Plus 1x (pasmo 900). Od BTSów mieszkam w odległości kilkuset metrów. Wg mapki AERO też powinienem być w zasięgu, ale znowu ze strony btssarch.pl wynika, że do najbliższego nadajnika AERO2 mam blisko 10 km.

Zgodnie z podaną na forum procedurą:

W Play założyłem nowy profil domyślny:
czyli statyczny APN darmowy wraz z numerem *99***1#
Tryb połączenia RAS(modem)

a w TNI (wersja 3.65) wybrałem:

jako Połączenia:
RAS jako tryb modemu,
APN darmowy – numer *99***1#
dodatkowe polecenia inicjujące to AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy"

jako Komunikacja AT i PIN:
Komunikacja AT
Port Huawei Mobile Connect 3G PC UI Interface

Jako GPRS/UMTS
Technologia – Automat
Kolejność: WCDMA,GSM
Pasmo: Wszystkie (zaznaczone GSM900 i W2100)
Roaming: Włączony
Komutacja: CS i PS

Opis w TNI mam taki:

Operator: brak danych albo czekaj …
Nazwa połączenia: top_netinfo
Modem: Huawei
IP komputera: 000
IP serwera: 000
Moc sygnału: -75dBm, 61%, CSQ19 (czasem parametry są minimalnie lepsze lub gorsze nawet o połowę)
BTS: nie ustawiono

No i generalnie dupa zbita.
Czy to znaczy, że u mnie nie ma zasięgu AERO2?
Próbowałem zmienić operatora w „Komunikacja AT i PIN”, ale mam odpowiedź, że operacja zakończyła się błędem.
Poza tym po wyjściu z TNI i wejściu do Play pokazuje mi brak karty SIM/USIM lub błąd karty SIM/USIM a następnie pisze „Zarejestruj się w sieci przed próbą połączenia”.
Próbowałem też w Play w Sieci w zakładce rejestracji wejść na ręczne wyszukiwanie i rejestrowanie ale jest to nieaktywne, podobnie jak typ sieci czyli WCDMA.
Oczywiście z Play i jego karty 1GB dodanej do modemu mogę się zalogować ale siła nie jest porażająca.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.
wszystko co opisałeś wskazuje na brak zasięgu

PS nie możesz równocześnie mieć uruchomionych kilku programów sterujących połączenie,więc albo TNI, albo PlayOnline
Zaraz zaraz, a komunikat "karty SIM/USIM lub błąd karty SIM/USIM"? No przecież to mówi wprost - karta SIM nie ma kontaktu z modemem. Nie została włożona, została źle włożona (np. wyłamana do microSIM), ma brudne styki albo (co najmniej prawdopodobne) jest uszkodzona.
fakt, nie doczytałem dokładnie
Jakubie, dziękuję za informację.

Ale co rozumieć, że karta została wyłamana do microSIM ?

Kartę AERO używałem tyle samo co karty Play czyli tylko wczoraj wieczorem - pewnie kilkanaście razy była wsuwana i wysuwana, ale to chyba nie powinno spowodować jej zepsucia ?
Witam wszystkich

Ja jakimś wielkim znawcą nie jestem ale nie sądze żeby był to brak zasięgu, ponieważ ja mieszkam kawałek od Ciebie w Płazie i u mnie odbiera sygnał z BTS, który jest postawiony w miejscowości Wieprz koło Andrychowa , która jest dużo bliżej od Ciebie. Jedynie co mogę poradzić to żebyś wyszedł wyżej np. na strych.
Mumolin: pisałem o tym:
http://jdtech.pl/2011/10/aero2-co-zrobic...rosim.html
To najczęstsza przyczyna błędu braku kontaktu SIM<->modem. Jeżeli jednak wkładasz kartę poprawnie do modemu i on jej nie widzi, spróbuj włożyć do zwykłego telefonu (nie musi być zgodny z Aero2 - komunikat błędu SIM wyświetli, jeżeli będzie taki problem) - dowiesz się, czy uszkodzeniu uległ modem, czy karta SIM.
Jakubie, Twoja odpowiedź była celna.
Tak, okazało się, że wyłamałem kartę do microSIM.
Po prostu nawet na to nie zwróciłem uwagi jak wyłamywałem - łatwiej mi było wyłamać do microSIM, a że jestem technicznym lamerem to i problem się pojawił.
Bardzo dziękuję Ci za pomoc.Jesteś rewelacyjny w tym co tutaj robisz.
pozdrawiam
Przekierowanie