Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Abecadło Aero 2
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Postanowiłem zacząć małe abecadło Aero2 myślę że inni się dołącza a moderator to może poskłada, tak żeby każdy wiedział o co chodzi bez bardzo technicznego języka
Smile
A
Aero 2 - sieć do której zagladajacy tutaj chcą się połączyć, ich marzeniem jest napis Aero2 lub 26017 lub PL17, najlepiej sprawdzony w liście operatorów na smartfonie a później oczywiście w programie obsługującym modem w komputerze
B
Bts - to taki maszt z nadajnikiem który w pobliżu miejsca przebywania rozsyła sygnał sieci Aero2, aby wiedzieć który to maszt trzeba zlokalizować go przy użyciu wyszukiwarki btsearch
BDI(Bezpłatny Dostęp do Internetu)- chyba oficjalna nazwa w firmie Aero 2 sp. z o.o. Usługi która tak nas interesuje.
C
Cyfrowy Polsat- komercyjna sieć która korzysta z nadajników Aero2 żeby świadczyć usługi abonentom, dzięki stronie www potencjalnie możesz znaleźć czy masz zasięg czy nie w twojej okolicy.
D
Dioda- takie małe światełko na modemie którego najbardziej pożądany kolor to niebieski w przypadku 99% modemów 1% to niektóre modemy którym kolor po połączeniu z aero2 mruga na zielono.
Kolor czerwony w tym wypadku nie jest pożądany
Dzielna-ulica przy której w Warszawskimi odebrać w salonie Sferii kartę sim dla Aero2
E
E....- od litery zaczynają się nazwy większości modeli urządzeń firmy Huawei.
S
Sygnału moc w TNI-jeśli modem miga na niebiesko ( poza ZTE które mogą na zielono świecić) to znaczy ze zasięg aero2 jest, jeśli modem świeci inaczej to zasięg jest pokazany jako wartość od masztu ktory najsilniej sieje ale INNEGO OPERATORA, to podobnie jak w komórce gdy nie ma zasięgu własnej sieci wyświetla się poziom sygnału ale wyświetla zamiast nazwy sieci "tylko połączenia alarmowe" to taki mechanizm żeby zawsze połączyć się ze 112

Huh dalej pozostawiam innym pomysłowość

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Jako zabawa to fajny pomysł (zwłaszcza, jakby zrobić to na wesoło - TS11 - takie coś, co wymyślono, żeby utrudnić życie użytkownikom BDI, ale ostatecznie obróciło się przeciwko pomysłodawcom i skończyło się wymianą kart na takie bez blokady TS11), ale zrobienie małej wiki Aero2 chyba nie ma sensu - 90% pojęć będzie z zakresu GSM, a to wyjaśniono lepiej w innych miejscach.
Sam wątek przerzucam do inne (a może promocja? Smile
Nie chodzi o wiki bardziej jako blondie friendly Smile

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Według mnie wikipedia, była by bardziej czytelna niż informacje na blogu. I każdy by łatwo mógł dodać swój artykuł.
Przekierowanie